Νέα

Φαγάδικα (24ωρα) με καλο φαγητό για ξενυχτηδες (και οχι μονο)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Seihis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 81
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
νομίζω Πατούσα λέγεται η οδός, αξιοπρεπές φαγητό για ομόνοια, το μαγαζάκι λειτουργεί στα πρότυπα οικογενειακής επιχείρησης, πολύ καλό και το μπιφτεκάκι, στα μείον ο εξαιρετικά μικρός χώρος και το παλαιακό ό,τι να ΄ναι ντεκόρ (αν και προσωπικά δεν με ενοχλεί, απλώς δεν είναι από τα μαγαζιά που θα κάτσεις να αράξεις με τις ώρες)

επίσης κλείνει πάρα πολύ νωρίς, δεν ξέρω ωράριο, μάλλον νωρίς το απόγευμα το κλείνει ο τύπος :think:

άλλο λες γιατί ο Λειβαδιάς δεν έχει μπιφτέκι, μόνο σουβλάκι
είναι εδώ:

[URL unfurl="true"]http://food.in2life.gr/restaurant.aspx?mid=180040[/url]
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
τη σουφρα στην κανιγγος τη ξερεις?   :birdman:
φίλε υποθέτω σε τράβελο αναφέρεσαι, δεν ασχολούμαι με το σπορ, εδώ μιλάμε για φαί ;)


*πολύ ωραίο καλαμάκι έχει και το Προδόρπιο που είναι επί της Ακαδημίας στην συμβολή με Ιπποκράτους ή Ασκληπιού δεν θυμάμαι, ένα κλικ τσιμπημένες οι τιμές για το είδος του αλλά αξίζει για μένα
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
άλλο λες γιατί ο Λειβαδιάς δεν έχει μπιφτέκι, μόνο σουβλάκι
είναι εδώ:

[URL unfurl="true"]http://food.in2life.gr/restaurant.aspx?mid=180040[/url]
α ναι το μπέρδεψα :headbang: αναφέρομαι στην Γορτυνία, ένα χωμένο μαγαζάκι στην Πατούσα (τα υπόλοιπα ισχύουν κανονικά, πάω να αλλάξω το ποστ) :headbang:
 

TAFTAAR

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
22.576
Κριτικές
13
Like
202
Πόντοι
4.525
φίλε υποθέτω σε τράβελο αναφέρεσαι, δεν ασχολούμαι με το σπορ, εδώ μιλάμε για φαί ;)


*πολύ ωραίο καλαμάκι έχει και το Προδόρπιο που είναι επί της Ακαδημίας στην συμβολή με Ιπποκράτους ή Ασκληπιού δεν θυμάμαι, ένα κλικ τσιμπημένες οι τιμές για το είδος του αλλά αξίζει για μένα
αμα δεν πεις την μαλακια σου δεν μπορεις  :birdman:
 

borisv

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2010
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παιδιά τιποτα στην Αγια Πασκευη κοντά ξερετε;; Εχουμε λιμάξει!!!

το "24ωρο" στον Γερακα, επι της λ.Μαραθωνος στο ρευμα απο Ραφηνα προς Σταυρο, λιγο πιο κατω απο Σταυρο.
Μεγαλη χαρντκοριλα...
Ο τυπος εχει απο κρεπες μεχρι πιτογυρα και απο μπεργερ μεχρι σοκολατινες, μπαχαλο γενικως.

Προτεινω σαντουιτς με πανσετα σουπερ σπεσιαλ, ο,τι πρεπει μετα απο ξενυχτια και ξυδια.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
νομίζω Πατούσα λέγεται η οδός, αξιοπρεπές φαγητό για ομόνοια, το μαγαζάκι λειτουργεί στα πρότυπα οικογενειακής επιχείρησης, πολύ καλό και το μπιφτεκάκι, στα μείον ο εξαιρετικά μικρός χώρος και το παλαιακό ό,τι να ΄ναι ντεκόρ (αν και προσωπικά δεν με ενοχλεί, απλώς δεν είναι από τα μαγαζιά που θα κάτσεις να αράξεις με τις ώρες)

επίσης κλείνει πάρα πολύ νωρίς, δεν ξέρω ωράριο, μάλλον νωρίς το απόγευμα το κλείνει ο τύπος :think:

εντιτ: αναφέρομαι στο μαγαζί Γορτυνία τελικά και όχι στην Λιβαδειά :grin:

H Λιβαδειά είναι στην Γλάδστωνος, στην συμβολή με Γαμβέττα και Κάνιγγος. Δεν έχει το εντυπωσιακό καλαμάκι, αλλά είναι ότι πρέπει για γρήγορη μάσα.
Μέσα έχει και πάγκους για ορθάδικο φαΐ.

Επίσης σχετικά καλό σουβλάκι έχει και η Αράχωβα στην Θεμιστοκλέους, και πιο ψηλά, ο Κάββουρας.

Το Προδόρπιο είναι Ακαδημίας και Ασκληπιού.
 

Επισκέπτης
Εγω στα Ciao στη Συγγρου πηγαινω!..ειναι 24 ωρα!
 

digenis87

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2010
Μηνύματα
768
Like
3
Πόντοι
6
Η λειβασια που λετε εχει καθαρο σουβλακια η ειναι γεματο ξυγκια?
 

pngmtr

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
όσες φορές έχω φάει από το "Λειβαδιά" είναι άψητο... Υπερεκτιμημένο που όμως αρέσει σε πολλούς
 

Επισκέπτης
Φοβερο σαντουιτς για ξενυχτηδες σε στυλ παλιας καντινας βουτας με αλλαντικα και τυρια εχει η καντινουλα που ειναι στην παλια παραλιακη εκει που ενωνετε με ποσειδωνος.
 

squeazy

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2010
Μηνύματα
108
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
1
Φοβερο σαντουιτς για ξενυχτηδες σε στυλ παλιας καντινας βουτας με αλλαντικα και τυρια εχει η καντινουλα που ειναι στην παλια παραλιακη εκει που ενωνετε με ποσειδωνος.
Η <παλιά> καντίνα της Βούτας λειτουργεί κανονικά επί της Βουλιαγμένης στο ύψος των Πολυκλαδικών απέναντι ακριβώς από τον Κωτσόβολο και προσφέρει την ίδια ποιότητα και ποσότητα.  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

pngmtr

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Νέους,

Βαλτός απ' τον απέναντι είσαι?

Κι αν εσύ το θέλεις καμμένο, του λες "Βάλ'το λίγο ακόμα" και το βάζει.

δεν μ'αρέσει ούτε ο απέναντι. τα καλύτερα καλαμάκια τα έχω φάει στην επαρχία.
τώρα, από πιτόγυρα-σκεπαστές και τα λοιπά, ψηφίζω τα "2 αδέλφια" στου ζωγράφου. (ή μήπως είναι τα "3 αδέλφια"?)
επίσης, και ο "Γίγαντας" στο Παγκράτι. Μικρό μαγαζάκι αλλά και γαμώ τα πιτόγυρα!
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
που είναι ο "γίγαντας";
 

pngmtr

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
ο "Γίγας" και όχι ο "Γίγαντας". Δικό μου λάθος...
Βρίσκεται σε ένα στενό κάθετο στην Αρχελάου. Δε θυμάμαι πως λέγεται.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
κοντά σε κάτι πρώην μπιλιάρδα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom