Νέα

Έξοδος μόνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pdorison
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 322
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Εεεεε μην τα θελουμε ολα δικά μας...!Ενα μαγαζι το κανεις στεκι γιατι γουσταρεις το μαγαζι οχι για να βρεις γκομενες...!Στο θεμα κλαμ ΣΥΜΦΩΝΩ μαζι σου!

ΤΙ να σου πω... ο καθενας ακολουθει τις δικιες του
τακτικες!!!!! Αν η τακτικη αυτη πετυχει δεν εχω προβλημα να την δοκιμασω και στα δικα μου. Εγω σε αυτο παντως πιστευω οτι το μειονεκτημα
ειναι τα λεφτα που θα δαπανησεις... ουτως η αλλως και η μερα
προσφερεται για καμακι!!!!!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Παικτη ειπα και πριν πως ο εγωισμος του καθε ανθρωπου
ειναι τα παντα για τον ιδιο. Δεν ξερω κανεναν που αμα τον προσβαλουνε
θα πει ευχαριστω.  ;) Το θεμα ομως ειναι και ψυχρα μιλωντας οτι σε ενα παιχνιδι
αυτα δεν αφορουν τους αλλους. Ο καθενας εχει τα δικα του προβληματα... στα αρχιδια του
για τα δικα σου... θα πρεπει εσυ να τα διορθωσεις ειτε για να κερδισεις καποια πραγματα ειτε για να βελτιωσεις τον εαυτο σου για την παρτη σου δουλευεις. Για αυτο και εχω πει πως εμενα προσωπικα
δεν μ αρεσει να φορτωνω τα ψυχολογικα μου στους φιλους μου. ΓΙα αλλους φιλος ειναι αυτος
που σου στεκεται και στα δυσκολα... εγω τα δυσκολα τα περναω μονος μου παντως με την οικογενεια.
Τωρα μιλας σωστα....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ΤΙ να σου πω... ο καθενας ακολουθει τις δικιες του
τακτικες!!!!! Αν η τακτικη αυτη πετυχει δεν εχω προβλημα να την δοκιμασω και στα δικα μου. Εγω σε αυτο παντως πιστευω οτι το μειονεκτημα
ειναι τα λεφτα που θα δαπανησεις... ουτως η αλλως και η μερα
προσφερεται για καμακι!!!!!!
Σαφως...!Ο κυνηγος οτι βρει το χτυπαει μερα νυχτα.....ειτε ειναι στο δρομο στο λεωφορειο σε καφε-μπαρ κτλπ!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Τωρα μιλας σωστα....

Ναι ρε συ.... σιγουρα ο εγωισμος μας ειναι πανω απο ολα  :grin:
αλλα αυτο δεν χρειαζεται να το δειχνεις... ειναι κατι δικο σου
προσωπικο. Δεν ειναι υποκρισια... Σκεψου πως αμα δειχνεις τον εγωισμο σου
οι αλλοι βλεπουν οτι τσιμπας και το συνεχιζουν!!!!!!!! Εγω αρχικα δεν συμφωνησα
επειδη καταλαβα πως εννοειται οτι με την 1η επαφη θα δειξεις στον αλλον ή την αλλη
ενα εγωκεντρικο προσωπειο.

Αν δεν συμφωνεις με τα λεγομενα μου κανε μονος σου το τεστακι.... ξεκινα να εισαι εγωιστης
να δεις παραπανω απο τους μισους θα σε παρουν στο δουλεμα  :grin:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Φιλε μου Θρασσος θελει....και να τα εχεις καλα με τον ευατο σου.Να μην κολονεις πουθενα...να βγαινεις για την παρτη σου και μονο...!Ολα τα αλλα ερχονται..και κυριως...Οι γυναικες καταλαβαινουν τον λιγουρι....τον εχουν καταλαβει απο την στιγμη που περναει την πορτα...!
Τα αυτονοητα λες τωρα.... ;)
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
Δεν εχω φοβιες φιλε. Αυτο που περιγραφω λεγεται σεβασμος
οχι φοβια.

φοβάσαι τη <<φόλα>> και το περιέγραψες και μόνος σου. το ξέχασες; και αδυνατείς να καταλάβεις ότι οι <<ιδέες>> σου δεν είναι δικές σου, είναι της κοινωνίας στήν οποία ζεις. ξαναδιάβασε τι έγραψα προηγουμένως, στο πρότο μακρύ πόστ που έγραψα για το τί γίνεται ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ και για το πώς έχεις καταλήξει να ζεις εγκλωβισμένος εις το νεοελληνικό νεο-οθωμανικό matrix χωρίς να το καταλάβεις. η νοοτροπία σου είναι οθωμανική.

εμείς κάναμε μία συζήτηση και εσύ μπήκες με τις μοραλιστικής φύσεως αρλούμπες σου να μας κρίνεις εξ' αποστάσεως και χωρίς καν να μας γνωρίζεις.

εγώ δεν σου είπα πώς και με ποιόν πρέπει να βγαίνεις. ΕΣΥ το έκανες. ξύπνα. εάν έχεις τη δυνατότητα.
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
και παραθέτω -


όμως, όλα αυτά είναι μόνο μέσα στο κεφάλι σού. στην αυστρία, στην γερμανία, στην βόρεια αμερική, έχω δει αμέτρητα άτομα να βγαίνουν μόνα, άντρες και γυναίκες. ο λόγος; δεν έχουν κληρονομήσει τις ηλίθιες προκαταλήψεις τις ημιτριτοκοσμικής και ημιοθωμανικής νοοτροπίας της κοινωνίας μας.

ίσως κι 'αυτός να σε κοροϊδεύει επειδή δεν μπορείς να βγεις χωρίς <<ενυσχύσεις>>. γιατί είναι πανεύκολο να κρύβεται κανείς πίσω από την υποστήριξη της παρέας και να κοροϊδεύει τους άλλους εξ 'αποστάσεως.

εάν πας, πχ, στην βόρεια ισπανία, θα δεις πάαααρα πολλούς που βγαίνουν μόνοι, πίνουν το καφεδάκι τους ή ένα ποτήρι κρασι ή ακόμα και σκέτο εμφιαλωμένο νερό. η κατάσταση είναι φιλικότατη σε σχέση με το ελλαδιστάν, ανοίγεις άνετα συζήτηση με όποιον/όποια θέλεις και συνήθως, όταν σε βλέπουν μόνο, ΑΥΤΟΙ/ΕΣ έρχονται και σου μιλάνε πρώτοι.

μιλάμε ότι είσαι επισκέπτης και σε κάνουν να αισθάνεσαι μια οικειότητα με το που θα μπεις στο μαγαζί.

τώρα... εάν κάνουμε σύγκριση μ' αυτά που μας περιγράφεις, ποιός νομίζεις ότι έχει την ανώτερη νοοτροπία και ζει καλύτερα;

απο εκεί και πέρα, δεν έχω τίποτα να σου πω, εάν δεν έχεις την νοητική ικανότητα να καταλάβεις. όπως έλεγε ο ελύτης, μόνο μια λάμψη ο άνθρωπος, κι'αν είδες, είδες.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
raminator
λες για Αυστρια Γερμανια αλλα ξεχνας οτι εδω ειναι Ελλαντα!
προχωρας αναλογα με την κκοινωνια που ζεις και με τα στανταρ της!
αυτο πιστευω οτι λεει πολλα χωρις να σου γραψω ενα σεντονι για να στο αναλυσω!
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
raminator
λες για Αυστρια Γερμανια αλλα ξεχνας οτι εδω ειναι Ελλαντα!
προχωρας αναλογα με την κκοινωνια που ζεις και με τα στανταρ της!
αυτο πιστευω οτι λεει πολλα χωρις να σου γραψω ενα σεντονι για να στο αναλυσω!

δεν κατάλαβες. εάν διαβάσεις προσεκτικά το τί έχω γράψει, θα δεις ότι δεν χρειάζομαι ανάλυση. ξέρω πολύ καλά τί γίνεται στήν ελλάδα. απλά εγώ προσωπικά δεν περιορίζομαι επειδή κάτι δεν αρέσει στην <<κοινωνια>> ή στα <<στανταρ της>>. εάν θέλεις να βάζεις περιορισμούς στον εαυτό σου λόγω κοινωνίας, χαλάλι σου. :cheesy:

σιγά μην κάνουμε αυτό που θέλουν οι ηλίθιοι, επειδή οι ηλίθιοι είναι πλειοψηφία, και δεν καταλαβαίνουν τίποτα.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.326
Πόντοι
6.305
raminator
λες για Αυστρια Γερμανια αλλα ξεχνας οτι εδω ειναι Ελλαντα!
προχωρας αναλογα με την κκοινωνια που ζεις και με τα στανταρ της!
αυτο πιστευω οτι λεει πολλα χωρις να σου γραψω ενα σεντονι για να στο αναλυσω!
Κατά τη γνώμη μου ή άποψη αυτή είναι λανθασμένη..Τί πάει να πει προχωρώ με βάση τα στάνταρντς της κοινωνίας??
θέλω να βγω να πιω ένα καφέ/ποτό μόνος και με νοιάζει τί θα πει ή θα σχολιασει η κάθε <<παρέα>>?
έχεις παρατηρήσει ότι οι περισσότερες παρεες βγαίνουν έξω ,παίρνουν ένα ποτό και παιρνούν αμίλητες τη βραδιά κοιτάζοντας τις κοπέλες και μετά πηγαίνουν για homework??
ξέρεις πόσα ζευγάρια βγαίνουν έξω και δεν ανταλλάσουν παρά 1-2 κουβέντες??
Η θα ζήσεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις ή ζήσε τη ζωή όπως σου λέει η κοινωνία..τα αποτελέσματα είναι γνωστά..
Ψέμα/υποκρισία, αποτυχημένοι γάμοι, παιδιά που δε θα γνωρίσουν τον πραγματικό τους πατέρα κτλ..
Ποτέ δεν περίμενα ό,τι εν έτει 2012 θα υπήρχαν ακόμα τέτοιες απόψεις..
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
φοβάσαι τη <<φόλα>> και το περιέγραψες και μόνος σου. το ξέχασες; και αδυνατείς να καταλάβεις ότι οι <<ιδέες>> σου δεν είναι δικές σου, είναι της κοινωνίας στήν οποία ζεις. ξαναδιάβασε τι έγραψα προηγουμένως, στο πρότο μακρύ πόστ που έγραψα για το τί γίνεται ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ και για το πώς έχεις καταλήξει να ζεις εγκλωβισμένος εις το νεοελληνικό νεο-οθωμανικό matrix χωρίς να το καταλάβεις. η νοοτροπία σου είναι οθωμανική.

εμείς κάναμε μία συζήτηση και εσύ μπήκες με τις μοραλιστικής φύσεως αρλούμπες σου να μας κρίνεις εξ' αποστάσεως και χωρίς καν να μας γνωρίζεις.

εγώ δεν σου είπα πώς και με ποιόν πρέπει να βγαίνεις. ΕΣΥ το έκανες. ξύπνα. εάν έχεις τη δυνατότητα.

το χεις κουράσει.  :-
Έχεις δίκιο και τελείωνει η ιστορία  :grin:

Επρεπε εξαρχης να σου πω αυτα που ηθελες να ακουσεις
για να μην με ζαλισεις παραπανω ... βλεπεις τελικα? κανεις οτι θελει
η κοινωνια και απαλασσεσαι... κερδιζεις την ησυχια σου  :2funny:
 

curie29

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.742
Like
54
Πόντοι
16
ρε μαγκες λυσσα το κανατε το θεμα!!!! :2funny: :2funny: :2funny: ..αλλοι μπορει να γουσταρουν να βγαινουν μονοι τους αλλοι μπορουν να το θεωρουν μαλακια(οπως εγω κ ο boldie)..end of the story,μη το κουραζετε αλλο!!!!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
ρε μαγκες λυσσα το κανατε το θεμα!!!! :2funny: :2funny: :2funny: ..αλλοι μπορει να γουσταρουν να βγαινουν μονοι τους αλλοι μπορουν να το θεωρουν μαλακια(οπως εγω κ ο boldie)..end of the story,μη το κουραζετε αλλο!!!!

Ειδες τι μαλακιες κανεις οταν μπαινεις και τους λες
οτι πχ εχεις δει να γινεται κατι και να μην πετυχαινει?
πεφτουν να σε φανε  :2funny: :2funny: κ μετα παραπονιουνται
αμα τους κοροιδεψει καποιος λεγοντας τους αυτα που θελουν να ακουνε!!!!!!
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Έχετε δεί ποτέ κοπάδι αρσενικών λιονταριών? Σμήνος γερακιών? χλωμό το κόβω ... Η ισχύς και η μοναχικότητα είναι πιασμένες χέρι χέρι (χωρίς προφανώς να σημαίνει ότι ικανός όρος για την ισχύ είναι η μοναχικότητα) ...

Από την άλλοι μεριά λύκοι και τα τσακάλια, εξαίρετοι κυνηγοί, ζούν αγελαία - πλην όμως εξαιρετικά πειθαρχημένα και επιδιώκοντας συγκροτημένα ένα κοινό σκοπό ...

Πάντως η δική μου εμπειρία δείχνει ότι όταν κάποιος θέσει εαυτόν στην κρίση και την επιλογή του κοινού του (αγέλη από χαζοβιόλες συνήθως) απλά επιτρέπει το να αντιστραφούν οι όροι του παιχνιδιού και από κυνηγός να μετατραπεί σε θήραμα ...
 

curie29

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.742
Like
54
Πόντοι
16
Ειδες τι μαλακιες κανεις οταν μπαινεις και τους λες
οτι πχ εχεις δει να γινεται κατι και να μην πετυχαινει?
πεφτουν να σε φανε  :2funny: :2funny: κ μετα παραπονιουνται
αμα τους κοροιδεψει καποιος λεγοντας τους αυτα που θελουν να ακουνε!!!!!!

τι καθεσαι κ χαλας τη ζαχαρενια σου ρε τυπε?..αυτην την αποψη εχουν,ειναι απολυτα σεβαστη(εστω κ αν δε συμβαδιζει με τη κοινη λογικη)..ας τους να γραφουν περι οθωμανικων αυτοκρατοριων,αυστριακογερμανικων προτυπων κ lone-ranger :grin:..
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
τι καθεσαι κ χαλας τη ζαχαρενια σου ρε τυπε?..αυτην την αποψη εχουν,ειναι απολυτα σεβαστη(εστω κ αν δε συμβαδιζει με τη κοινη λογικη)..ας τους να γραφουν περι οθωμανικων αυτοκρατοριων,αυστριακογερμανικων προτυπων κ lone-ranger :grin:..

 

Συνημμένα

  • matrix has u.png
    matrix has u.png
    174,9 KB · Εμφανίσεις: 17

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
Πάντως η δική μου εμπειρία δείχνει ότι όταν κάποιος θέσει εαυτόν στην κρίση και την επιλογή του κοινού του (αγέλη από χαζοβιόλες συνήθως) απλά επιτρέπει το να αντιστραφούν οι όροι του παιχνιδιού και από κυνηγός να μετατραπεί σε θήραμα ...

καθαρά εσωτερικό ψυχολογικό φαινόμενο.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
τι καθεσαι κ χαλας τη ζαχαρενια σου ρε τυπε?..αυτην την αποψη εχουν,ειναι απολυτα σεβαστη(εστω κ αν δε συμβαδιζει με τη κοινη λογικη)..ας τους να γραφουν περι οθωμανικων αυτοκρατοριων,αυστριακογερμανικων προτυπων κ lone-ranger :grin:..

Απλα ειναι λογικο καποιοι να μην μπορουν να παιξουν
τοσο επιδεξια παιχνιδια... απο οτι φαινεται δεν μπορει οποιος και οποιος
να μπει μεσα σε ενα πληθος... να συναναστραφει με λογης ανθρωπους
να παραμερισει τις δικιες του προσωπικες προκαταληψεις , παραξενιες και κομπλεξ
που οπως ειπα δεν ενδιαφερουν κανεναν (παρα μονο οσους θελουν να παιξουν ψυχολογικο παιχνιδι και να τους ελεγχουν!!!!). Και τελικα να κερδισει συμμαχους , φιλους εχθρους κτλπ

Η μοναξια το μονο που κανει ειναι να σου στερει επιλογες. Και οι ισχυροι δεν ευδοκιμουν χωρις επιλογες !

Σε καποιο αλλο θρεντ οταν ρωτησα καποιον να μου πει σε ποσες γκομενες την έχει πεσει δεν απαντησε ποτε στην ερωτηση παρα συνεχιζε να λεει τα γνωστα κλισε περι ελλεηνιδων κτλπ.

ειναι φοβερο... εξω οι γκομενες χυνονται και αυτοι καθονται εδω μεσα και παραπονιουνται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom