Νέα

Εξετάσεις για ΣΜΝ σε δημόσια νοσοκομεία.Τιμές;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vagelis_20
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Παιδιά έπειτα από 1μιση χρόνο θέλω να κάνω προληπτικά εξετάσεις για HIV,Ηπατίτιδες Α,Β,C Σύφιλη,Χλαμίδια και Γονόρροια.

Τι τιμές παίζουν γενικά σε δημόσιο νοσοκομείο όπως το Συγγρό;Είμαι ανασφάλιστος..Ξέρω ότι μόνο το τεστ για HIV είναι δωρεάν.

Ελπίζω να είναι και αξιόπιστες όπως σε ιδιώτη γιατρό γιατί πολλά γίνονται σε δημόσια νοσοκομεία
 

μιλαω

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
:s&m_1:επειδη εγω πηγα τελη νοεμβρη θα σου πω...καταρχας να ξερεις οτι πρεπει να σκασεις μυτη  οσο πιο νωρις γινετε φαντασου εγω εσκασα μυτη 6.30 και ειχε καμια 50αρια ατομα μπροστα μου αλλα ημουνα τυχερος και για να σου γραψουν εξετασεις ειχα αριθμο πρωτεραιοτητας το 3...λοιπον οταν ανοιγουν οι πορτες λες για τι πραγμα θες.σου δινουν τον αριθμο και πας μεσα να πληρωσεις 5 ευρω που κοστιζει η επισκεψη στο νοσοκομειο γενικα οτι και να θες δεν τα γλυτωνεις αυτα...υστερα πας απεναντι στο ταμειο ανδρων για να παρεις - βγαλεις καρτα νοσηλειας για το ιστορικο...επειδη εισαι ανασφαλιστος οπως εγω πρεπει να εχεις ταυτοτητα...την βγαζεις την καρτα οκ και πας και περιμενεις τους γιατρους που ξεκινανε να εξεταζουν στις 8.30 το πρωι...μολις ερθει η σειρα σου πας μεσα τους λες τι θελεις και στο γραφουν σε ενα χαρτι ροζ τι εξετασεις θες...μετα βγαινεις και και απο το ταμειο και ανεβαινεις μια μεταλικη σκαλα και πασ αριστερα εκει θα δωσεις το ροζ χαρτι και θα πληρωσεις για ηπατιτιδα β 9.80 και για την c 9.80...hiv και συφιλη ειναι δωρεαν...μετα πας απεναντι για αιμοληψια...ευτυχως εκανα και εγω προληπρικα ολα αρνητικα...τωρα για τριχομοναδες γονοριες και παπαριες δεν ξερω φιλε...α τα αποτελεσματα τα παιρνεις μετα απο 15 μερες...ελπιζω να σε βοηθησα και σου ευχομαι να βγουν ολα αρνητικα
 

μιλαω

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
εγω παλι που το εχω ψαξει αρκετα εχω δει οτι το συγγρος τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερο απο τα περισσοτερα ιδιωτικα...παντω συμβουλη φιλε και συνονοματε βαγγος και εγω μην ακαποτα τσιμπουκια για γαμιση δεν το συζηταω...
 

euphor

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2009
Μηνύματα
32
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά έπειτα από 1μιση χρόνο θέλω να κάνω προληπτικά εξετάσεις για HIV,Ηπατίτιδες Α,Β,C Σύφιλη,Χλαμίδια και Γονόρροια.

Τι τιμές παίζουν γενικά σε δημόσιο νοσοκομείο όπως το Συγγρό;Είμαι ανασφάλιστος..Ξέρω ότι μόνο το τεστ για HIV είναι δωρεάν.

Ελπίζω να είναι και αξιόπιστες όπως σε ιδιώτη γιατρό γιατί πολλά γίνονται σε δημόσια νοσοκομεία

Εγω παντος πιγα στο Bioιατρικι και πληρωσα 20 ευρο τοτε που ειχαν την εκπτωση και αποτελεσματα σε 24 ωρες...
οταν πηγα εγω σε δημοσιο δεν με δωσανε σημασια επειδη ημουν ανασφαλιστος...

Ευχαριστω ομος για τησ πληροφοριες για το δημοσιο

για την αξιοπιστια - εναν φιλο που εχω και ελενχη τα μηχανηματα λεει οτι ολα σκατα ειναι - και τα ιδιοτικα ακομα χειροτερα γιατη δεν θελουν να τα σταματισουν να τα φτιαξουν - ακομα και αν εχει μουχλα μεσα το μηχανημα. στα δημοσια τα σπανε για να μην δουλεψουν
 
OP
OP
V

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
:s&m_1:επειδη εγω πηγα τελη νοεμβρη θα σου πω...καταρχας να ξερεις οτι πρεπει να σκασεις μυτη  οσο πιο νωρις γινετε φαντασου εγω εσκασα μυτη 6.30 και ειχε καμια 50αρια ατομα μπροστα μου αλλα ημουνα τυχερος και για να σου γραψουν εξετασεις ειχα αριθμο πρωτεραιοτητας το 3...λοιπον οταν ανοιγουν οι πορτες λες για τι πραγμα θες.σου δινουν τον αριθμο και πας μεσα να πληρωσεις 5 ευρω που κοστιζει η επισκεψη στο νοσοκομειο γενικα οτι και να θες δεν τα γλυτωνεις αυτα...υστερα πας απεναντι στο ταμειο ανδρων για να παρεις - βγαλεις καρτα νοσηλειας για το ιστορικο...επειδη εισαι ανασφαλιστος οπως εγω πρεπει να εχεις ταυτοτητα...την βγαζεις την καρτα οκ και πας και περιμενεις τους γιατρους που ξεκινανε να εξεταζουν στις 8.30 το πρωι...μολις ερθει η σειρα σου πας μεσα τους λες τι θελεις και στο γραφουν σε ενα χαρτι ροζ τι εξετασεις θες...μετα βγαινεις και και απο το ταμειο και ανεβαινεις μια μεταλικη σκαλα και πασ αριστερα εκει θα δωσεις το ροζ χαρτι και θα πληρωσεις για ηπατιτιδα β 9.80 και για την c 9.80...hiv και συφιλη ειναι δωρεαν...μετα πας απεναντι για αιμοληψια...ευτυχως εκανα και εγω προληπρικα ολα αρνητικα...τωρα για τριχομοναδες γονοριες και παπαριες δεν ξερω φιλε...α τα αποτελεσματα τα παιρνεις μετα απο 15 μερες...ελπιζω να σε βοηθησα και σου ευχομαι να βγουν ολα αρνητικα

Για το Συγγρό λες ότι ισχύουν οι τιμές ε;10 ευρώ η κάθε ηπατίτιδα είναι εντάξει φίλε..Σε ιδιώτες πάνε και 100 ευρώ γιατί λένε είναι ακριβά τα τεστ της Β και ειδικά της C..Αν είνια τα μηχανήματα όπως λες όμως τι διάολο αξιόπιστη εξέταση να είναι;;
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.326
Πόντοι
6.305
Θα σε  συμβούλευα να  ψάξεις  μήπως  σε  συμφέρει  καλύτερα  να  κάνεις  κάποιο  ασφαλιστικό  πρόγραμμα  το  οποίο  να  σου  καλύπτει  εξετάσεις. Δε  μπορώ  να  σου  προτείνω  κάποιο  ,γιατί  δεν  τα  έχω  ψάξει και  δεν  εννοώ  προγράμματα των  500 ή  600  ευρώ  το  εξάμηνο, αλλά  των  100-200 ευρώ  το  χρόνο  που  θα  καλύπτουν  τις  βασικές  ανάγκες  σου.
 

Trainspotting 13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
7
Like
359
Πόντοι
316
ερωτηση χαζων-αμα δωσεις αιμα ολα αυτα δεν τα εξεταζουν?
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.739
Κριτικές
183
Like
3.098
Πόντοι
8.535
Εγω παντος πιγα στο Bioιατρικι και πληρωσα 20 ευρο τοτε που ειχαν την εκπτωση και αποτελεσματα σε 24 ωρες...
οταν πηγα εγω σε δημοσιο δεν με δωσανε σημασια επειδη ημουν ανασφαλιστος...
εγω πηγα σε δημοσιο νοσοκομειο κ μου τις κανανε δωρεαν...αποτελεσματα σε μια βδομαδα...μενω επαρχια κ οχι Αθηνα.
 

μιλαω

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
ερωτηση χαζων-αμα δωσεις αιμα ολα αυτα δεν τα εξεταζουν?
και εγω αυτο πιστευω οτι στα δημοσια και ειδικα στο συγγρος ειναι αξιοπιστα γιατι πανε πολλοι και δινουν αιμα...δεν γινετε να μην τα ελεγχουν...αφρικη τουλαχιστον σε αυτο το θεμα δεν γιναμε...και το συγγρος ειναι ενα απο τα καλυτερα νοσοκομεια...10 ευρω ηταν η καθε ηπατιτιδα μαγκεςς τωρα με το 2013 δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει η τιμη αν και δεν πιστευω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom