Νέα

Εξαρθρώθηκε κύκλωμα trafficking με θύματα 51 γυναίκες ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Redmad
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 79
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Panoutsos_los

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2021
Μηνύματα
135
Κριτικές
6
Like
469
Πόντοι
301
Αυτο ακριβώς άκουσα στην ΕΤ1. Παραπονέθηκαν για τα χρήματα και τα ραντεβού, δηλαδή, ΟΧΙ για την δουλειά, που ήξεραν ποια είναι.

Που κολλάει όλο αυτό με τον εξαναγκασμό και την εκμετάλλευση τώρα...
Δεν υπάρχει εξαναγκασμός σε τέτοιες περιπτώσεις . Έχω συναντήσει κοπέλες και επειδή είμαι πάρλας έχω καταλάβει πως το μόνο πρόβλημα τους ειναι τα λεφτά πως ειναι λίγα αλλά ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν κ π Έρχονται
Τώρα τα καλοπροαίρετα ΜΜΕ θα πουν κ αυτά που θέλουν και θα τα τραβήξουν από μπαλάκια
 
Τελευταία τροποποίηση:

anton0606

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
21
Like
17
Πόντοι
0
Ουφ πάλι τα ίδια θα λέμε.

1 - Η νομοθεσία για τη πορνεία είναι τέτοια που κάνει ηλίθια δύσκολο να μπορεί κάποια κοπέλα άμα το θέλει νόμιμα να κάνει αυτή τη δουλειά.

Αυτός είναι και ο λόγος που σχεδόν όλες οι σεξεργάτριες δουλεύουν παράνομα.

2 - Σε όλες τις δουλειές παίζει εκμετάλλευση. Η πόρνη , η μασατζού και η στριπτιζού είναι θύματα εκμετάλλευσης όπως είναι άλλωστε ο σερβιτόρος , ο Λαντζέρης , ο υπάλληλος των public.

Στη τελευταία μου δουλειά ( όχι τώρα που είμαι σαιζόν ) το αφεντικό έβγαζε σε μια μέρα το μισθό και τα ένσημα μου.

3 - Η σωματεμπορία είναι κάτι απαίσιο. Εγώ σαν πελάτης ευθύνονται μόνο στο να μη πηδήξω άμα δω κοπέλα που φαίνεται πως είναι θύμα σωματεμπορείας άντε να πάρω και την αστυνομία άμα δω κάτι πολύ περίεργο π.χ. κάποια ανήλικη.

Μπορεί κάλλιστα το κράτος να στείλει ένα κλιμάκιο με αστυνομία , κοινωνικούς λειτουργούς , ψυχολόγους κ.λ.π. να δει τι γίνεται σε κάθε red light district. Ημών οι ευθύνες είναι περιορισμένες.

4 - Από ότι έχω καταλάβει υπάρχουν όντως αρκετά κυκλώματα που ό ν τ ω ς εκμεταλεύονται κοπέλες ( από αυτά που ακούω τουλάχιστον ) αλλά προφανώς αυτά δε γίνονται στο τυπικό μπουρδέλο. Είναι secretive πράγματα.
Στην Ολλανδία πληρώνουν για τη βιτρίνα 150ευρο από 8μεχρι στης 8 μια βραδιά και πόσους πελάτες θα πάρουν τη θα τους κάνουν είναι δική τους ευθύνη
Πρώτα πηγενουν στην Αστυνομία και δηλονωνται
Γιατί είναι νόμιμη η πορνεία
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ουφ πάλι τα ίδια θα λέμε.

1 - Η νομοθεσία για τη πορνεία είναι τέτοια που κάνει ηλίθια δύσκολο να μπορεί κάποια κοπέλα άμα το θέλει νόμιμα να κάνει αυτή τη δουλειά.

Αυτός είναι και ο λόγος που σχεδόν όλες οι σεξεργάτριες δουλεύουν παράνομα.

2 - Σε όλες τις δουλειές παίζει εκμετάλλευση. Η πόρνη , η μασατζού και η στριπτιζού είναι θύματα εκμετάλλευσης όπως είναι άλλωστε ο σερβιτόρος , ο Λαντζέρης , ο υπάλληλος των public.

Στη τελευταία μου δουλειά ( όχι τώρα που είμαι σαιζόν ) το αφεντικό έβγαζε σε μια μέρα το μισθό και τα ένσημα μου.

3 - Η σωματεμπορία είναι κάτι απαίσιο. Εγώ σαν πελάτης ευθύνονται μόνο στο να μη πηδήξω άμα δω κοπέλα που φαίνεται πως είναι θύμα σωματεμπορείας άντε να πάρω και την αστυνομία άμα δω κάτι πολύ περίεργο π.χ. κάποια ανήλικη.

Μπορεί κάλλιστα το κράτος να στείλει ένα κλιμάκιο με αστυνομία , κοινωνικούς λειτουργούς , ψυχολόγους κ.λ.π. να δει τι γίνεται σε κάθε red light district. Ημών οι ευθύνες είναι περιορισμένες.

4 - Από ότι έχω καταλάβει υπάρχουν όντως αρκετά κυκλώματα που ό ν τ ω ς εκμεταλεύονται κοπέλες ( από αυτά που ακούω τουλάχιστον ) αλλά προφανώς αυτά δε γίνονται στο τυπικό μπουρδέλο. Είναι secretive πράγματα.
Στην Ολλανδία πληρώνουν για τη βιτρίνα 150ευρο από 8μεχρι στης 8 μια βραδιά και πόσους πελάτες θα πάρουν τη θα τους κάνουν είναι δική τους ευθύνη
Πρώτα πηγενουν στην Αστυνομία και δηλονωνται
Γιατί είναι νόμιμη η πορνεία
 

Oreksatoss

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2022
Μηνύματα
21
Like
22
Πόντοι
0
Από άρθρα κλπ εγώ κατάλαβα ότι ξέρανε τι πάνε να κάνουν απλά τους έταζαν 1-2 ραντεβού την ημέρα και σε 3 μήνες θα έβγαζαν 20000 ευρώ και κατέληξαν να κάνουν 20 ραντεβού την ημέρα χωρίς ρεπό και δεν επαιρναν τπτ λόγω χρέους! Έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι εξαπάτηση και σωματεμπορία! Σωματεμπορία δεν σημαίνει μόνο οτι την πήρε ο άλλος με το ζόρι!
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Από άρθρα κλπ εγώ κατάλαβα ότι ξέρανε τι πάνε να κάνουν απλά τους έταζαν 1-2 ραντεβού την ημέρα και σε 3 μήνες θα έβγαζαν 20000 ευρώ και κατέληξαν να κάνουν 20 ραντεβού την ημέρα χωρίς ρεπό και δεν επαιρναν τπτ λόγω χρέους! Έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι εξαπάτηση και σωματεμπορία! Σωματεμπορία δεν σημαίνει μόνο οτι την πήρε ο άλλος με το ζόρι!
Αν δεν την κραταγαν με το ζορι δεν ειναι σωματεμπορια
Ας φυγει αν δε γουσταρει
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.754
Κριτικές
25
Like
10.158
Πόντοι
4.746
Δεν σας έχει κινήσει την υποψία ότι μόνο λαντινες μαζεύουν το τελευταία χρόνια ;;;; Η κάνω λάθος;;;;;;
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.748
Κριτικές
10
Like
2.127
Πόντοι
3.187
μεινανε άνεργες 51 οικογένειες..... αυτο έγινε. δεν πιστεύω οτι οι γυναίκες αυτές είναι ικανές να κάνουν κάτι άλλο για να ζήσουν. Το ίδιο θα εξακολουθήσουν να κάνουν ίσως με άλλον εργοδότη.
 

ioannisdebu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.659
Κριτικές
1
Like
3.559
Πόντοι
456
Όσο παράνομη δραστηριότητα κάνει μία πόρνη Αλλη τόση παράνομη δραστηριότητα κάνει και ο πελάτης είναι ακριβώς το ίδιο.εάν δεν κάνει κόλπα είναι κομοδίνο εάν κάνει Κόλπα το Κάνει για να τελειώσεις γρήγορα..Βάλε χρονόμετρο στ’ μπαλάκια σου να χύνεις το χρόνο που θέλεις δε φταίει η κάθε κοπέλα.φολα ξε φολα η πράξη έγινε.αφού έχεις τόσο καλές επιλογές μην ξανά πας σε εκδιδόμενη.Και να κοιτάς πόσα βγάζεις εσύ και να κάνεις το καλύτερο για τον εαυτός όχι να κοιτασ την βγάζουν οι άλλοι και πως.
μωρε τι μας λες:grin::grin::grin:
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
594
Κριτικές
60
Like
3.584
Πόντοι
10.335
Και η Παπαντζοαλυσιδα πάλι σε πλήρη λειτουργία.
 

Panopyl2

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
22
Like
15
Πόντοι
0
αυτο μας ελειπε τωρα να μας μπαγλαρωσουν χωρις να φταιμε
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.481
Κριτικές
165
Like
25.318
Πόντοι
34.168

Oreksatoss

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2022
Μηνύματα
21
Like
22
Πόντοι
0
μεινανε άνεργες 51 οικογένειες..... αυτο έγινε. δεν πιστεύω οτι οι γυναίκες αυτές είναι ικανές να κάνουν κάτι άλλο για να ζήσουν. Το ίδιο θα εξακολουθήσουν να κάνουν ίσως με άλλον εργοδότη.
Το ξέρουμε ότι προφανώς θα κάνουν το ίδιο αλλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να τις εκμεταλλεύονται έτσι! Προσωπικά πιστεύω ότι η όλη φάση έγινε επειδη χαλασε η μοιρασιά με τουσ μπάτσους γιατί με την καταγγελία μόνη της κάλλιστα θα μπορούσαν να μην κάνουν τίποτα ή απλά να κλείσουν το συγκεκριμένο κτήριο για παράνομη πορνεια και θα ξανανοιγε την επόμενη μέρα. Τώρα μάλλον θα κάνανε εκ νέου συμφωνία με τους μπατσουσ ή αυτό θα ήταν μια προειδοποίηση και απλά θα αλλάξει το ρόστερ αλλά το scouting θα γίνεται με τον ίδιο τρόπο!
 

panos

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.684
Κριτικές
1
Like
5.289
Πόντοι
1.056
σορυ ρε μαγκες που πεταγομαι σα τη πουτσα μες στα λαχανα αλλα αυτο το "θυματα" δε το κτλβ..τι φαση;οπως στις ταινιες απαγωγες βιασμοι κτλ η εκβιαστικα με καποιο τροπο τις εκδιδαν με το ζορι και χωρις να θελουν οι κοπελες;
και αυτο εν ετη 2023 στην ελλαδα;!;!οχι για ινδιες,βιετναμ,φιλιπινες και στα ανω κωλοτρυπιδιανικα της κινας!
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.794
Like
14.376
Πόντοι
2.256
Ποια είναι η γνωστή ως Μαρίνα Αλβανικής καταγωγής που συνελήφθη;;;
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
594
Κριτικές
60
Like
3.584
Πόντοι
10.335
Ρε φιλε τα Κασσάνδρας ανοίξανε γιατί στο άλλο σίτε δεν έχει πρόγραμμα ποια μαγαζιά ανοίξανε που λες ?
Την ημέρα που το έγραψα είχε στο άλλο σιτε ότι ήταν ανοιχτά . Τελικά δεν ήταν
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
594
Κριτικές
60
Like
3.584
Πόντοι
10.335
Το ξέρουμε ότι προφανώς θα κάνουν το ίδιο αλλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να τις εκμεταλλεύονται έτσι! Προσωπικά πιστεύω ότι η όλη φάση έγινε επειδη χαλασε η μοιρασιά με τουσ μπάτσους γιατί με την καταγγελία μόνη της κάλλιστα θα μπορούσαν να μην κάνουν τίποτα ή απλά να κλείσουν το συγκεκριμένο κτήριο για παράνομη πορνεια και θα ξανανοιγε την επόμενη μέρα. Τώρα μάλλον θα κάνανε εκ νέου συμφωνία με τους μπατσουσ ή αυτό θα ήταν μια προειδοποίηση και απλά θα αλλάξει το ρόστερ αλλά το scouting θα γίνεται με τον ίδιο τρόπο!
Ειναι θέμα ημερών μέχρι τα καλά κομμάτια του εναπομείναντος ρόστερ να μετακινηθεί στα υπάρχοντα στουντιο . Απλά περίμενε λιγον
 
OP
OP
Redmad

Redmad

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2019
Μηνύματα
109
Κριτικές
6
Like
216
Πόντοι
1
Παιζονται συμφεροντα γιατι οι Κολομβιανες ειχαν σβησει ολες τις αλλες Βαλκανιες και Ανατολικοευρωπαιες.Ψηφιζουμε Κολομβια
θα συμφωνήσω μαζί σου..έχω δοκιμάσει αρκετές και καμία σύγκριση στις υπηρεσίες..αν εξαιρέσεις ένα συγκεκριμένο σπίτι που γενικά κάνει άρμεγμα..
 

Mpetosavros

Νέο Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2022
Μηνύματα
1
Κριτικές
5
Like
87
Πόντοι
0
Εγώ πάλι πιστεύω ότι είμαστε χώρα διαλογής.

Έρχεται εδώ η Σάρα η Μάρα και το κακό συναπάντημα και οι "αξίες" φεύγουν για πιο ακριβές χώρες κλπ.

Είμαστε τα πειραματόζωα της βιομηχανίας αυτής.

Μπορεί να μην ισχύει αλλά βλέποντας από που έρχονται και πόσες τελικά μένουν (από αυτές που αξίζουν) βγάζω αυτό το συμπέρασμα.

Όσο για το κομμάτι της εκμετάλλευσης, αυτό είναι ίδιο σε όλες τις χώρες εκτός από τα πολύ διάσημα επιπέδου "champions league" στο είδος όπου εκεί θες ικανοποιημένες γυναίκες για να προσφέρουν υψηλής ποιότητας υπηρεσίες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom