Νέα

Επιλογή Πολεμικής Τέχνης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poly omorfos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 107K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΚΟΜΑΝΤΟ

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.578
Κριτικές
19
Like
8
Πόντοι
2.945
ε πες μας ντε κ τι στυλ εκανες?κρυφο ειναι?

γενικα στο θρεντ θα μπορουσα να γραφω απειρα αλλ επειδη εχει ξανασυμβει θα αρχισουν τα μπινελικα του τυπου η παλη ειναι καλυτερη απο το μποξ κ το μουι ται απο το καρατε κλπ κλπ κ βαριεμαι
Αυτο ειναι το βασικο μου φιλαρακι. Αλλα εχω κανει κατα καιρους και αρκετα ακομα.
 

Συνημμένα

  • Logo-CJA.gif
    Logo-CJA.gif
    4 KB · Εμφανίσεις: 34

ΚΟΜΑΝΤΟ

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.578
Κριτικές
19
Like
8
Πόντοι
2.945
παραδοσιακο jiu jitsu ηταν η βραζιλιανικο?εγω ασχολουμαι με μπραζιλιαν :rockon: αλλα εχω κανει κ πυγμαχια :rockon: :rockon:
Παραδοσιακο φιλε. Με μερικες παραλλαγες απο την Canadian Association. Αυτος ειναι και ο δασκαλος μου.
 

Συνημμένα

  • kyoshi.jpg
    kyoshi.jpg
    27,8 KB · Εμφανίσεις: 54

Επισκέπτης
τωρα παλευεις ακομη η εχεις σκουριασει?να κανουνισουμε οσα παιδια ασχολουμαστε να παιξουμε κανα φιλικο σπαρινγκ αμα εχει καποιος δικο του χωρο η σχολη  :) :) :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
αμα δε σου χουνε χωσει οπλο η μαχαιρι στη μουρη μη μιλας...εκει φαινεται αν ξερεις να αντιδρασεις...και δεν εννοω να τους παρεις το οπλο η το μαχαιρι,λεω να μη τα κανεις πανω σου...και κατι αλλο,επειδη ξερω καποια πραγματα,κανεις δε σε σκοτωνει ετσι για το χαβαλε του.αν δειτε τα περιστατικα των τελευταιων ετων οσον αφορα δολοφονιες κτλ ολα αφορουν ξεκαθαρισμα λογαριασμων .δε μιλαω για το πρεζονι που θα μαχαιρωσει τη γρια για 10 ευρω,αυτο ειναι καθαρα θεμα τυχης,γι αυτο λεω συνεχεια οτι καλυτερα γυμνασμενο ματι παρα να σαι μπρους λι....
 

Επισκέπτης
αμα δε σου χουνε χωσει οπλο η μαχαιρι στη μουρη μη μιλας...εκει φαινεται αν ξερεις να αντιδρασεις...και δεν εννοω να τους παρεις το οπλο η το μαχαιρι,λεω να μη τα κανεις πανω σου...και κατι αλλο,επειδη ξερω καποια πραγματα,κανεις δε σε σκοτωνει ετσι για το χαβαλε του.αν δειτε τα περιστατικα των τελευταιων ετων οσον αφορα δολοφονιες κτλ ολα αφορουν ξεκαθαρισμα λογαριασμων .δε μιλαω για το πρεζονι που θα μαχαιρωσει τη γρια για 10 ευρω,αυτο ειναι καθαρα θεμα τυχης,γι αυτο λεω συνεχεια οτι καλυτερα γυμνασμενο ματι παρα να σαι μπρους λι....


εγω ξερω αρκετα περιστατικα που καποιος σκοτωθηκε σε συμπλοκη ειτε αοπλη ειτε ενοπλη οπου απλα πλακωθηκαν γιατι ειναι μαλακες η γιατι κοιταξε ο ενας τη γκομενα του αλλου κλπ
 

ΚΟΜΑΝΤΟ

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.578
Κριτικές
19
Like
8
Πόντοι
2.945
τωρα παλευεις ακομη η εχεις σκουριασει?να κανουνισουμε οσα παιδια ασχολουμαστε να παιξουμε κανα φιλικο σπαρινγκ αμα εχει καποιος δικο του χωρο η σχολη  :) :) :rockon: :rockon:
Γιατι οχι. Εγω μεσα ειμαι. Κατι καταφερνω μετα απο 30 χρονια πια. Ισως οχι με τις ιδιες αντοχες βεβαια. ;) ;) ;)
 

ΚΟΜΑΝΤΟ

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.578
Κριτικές
19
Like
8
Πόντοι
2.945
αμα δε σου χουνε χωσει οπλο η μαχαιρι στη μουρη μη μιλας...εκει φαινεται αν ξερεις να αντιδρασεις...και δεν εννοω να τους παρεις το οπλο η το μαχαιρι,λεω να μη τα κανεις πανω σου...και κατι αλλο,επειδη ξερω καποια πραγματα,κανεις δε σε σκοτωνει ετσι για το χαβαλε του.αν δειτε τα περιστατικα των τελευταιων ετων οσον αφορα δολοφονιες κτλ ολα αφορουν ξεκαθαρισμα λογαριασμων .δε μιλαω για το πρεζονι που θα μαχαιρωσει τη γρια για 10 ευρω,αυτο ειναι καθαρα θεμα τυχης,γι αυτο λεω συνεχεια οτι καλυτερα γυμνασμενο ματι παρα να σαι μπρους λι....
Ασε φιλαρακι. Απο εκει που ειμαι γεννιομαστε με το οπλο κατω απο το μαξηλαρι. Ξερεις ομως τι λεμε? "Μην το βγαλεις ποτε εξω αν δεν εχεις σκοπο να το χρισιμοποιησεις!!!" :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
166
κοτο-μπιριν γιγαντεσ γιαχνι με κρομιδακι και για οπλα ενα νερομπιστολο
 

amc_anthony13

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.107
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
2.057
Εγώ για 10 χρόνια έκανα Τae Κwon Do όπου έφτασα μέχρι στην μαύρη ζώνη αλλά μετά τα παράτησα αλλά θυμάμαι ακόμα της κινήσεις και τα πάντα για να αμύνθω σε περίπτωση που κινδυνεύει η ζωή μου . Από ότι θυμάμαι είχα αλλάξει 2 προπονητές ο ένας είχε μαύρη ζώνη με 6 νταν και μια άλλη κοπέλα και αυτή με μαύρη ζώνη και 4 νταν .
 
OP
OP
P

poly omorfos

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2007
Μηνύματα
232
Like
6
Πόντοι
1
πσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ!!!!!κοριφεο thread ομορφε χιστιιιι...!
ευγεεε....!
μπραβοοοοοο...!
ολεσ οι πολεμικεσ τεχνεσ εχουν τιν δικι τουσ χαρι...
θα επελεγα ομοσ το kickboxing ι μαι ται...και επισισ κατι πιο πρακτικο τιν αυτοαμινα δρομου..εχουν βγαλει βεβεα πολλα σιστιματα για αυτοαμινα δρομου....ενα καλο σιστιμα αυτοαμινασ δρομου που το εκπροσοπι καπιοσ ελινασ δασκαλοσ εδο στιν πορνοχορα μασ ειναι το stretfighting....πολι πρακτικο με μεγαλι γκαμα κινισεον.....απο μαχι εδαφουσ(grampling) εοσ και ορθεια μαχι....με πολλα εξιπνα χτιπιματα με χερια,ποδια,αγκονεσ,γονατα....και οτι αλο φανταζεστε.

υγ ι μεγαλιτερι πολεμικι τεχνι ειναι ι αποφιγι τον μαυρον γαζελον και να μιν πεσεισ στα δικτια τουσ καθοσ τισ τραβασ πορνοβιντεο...... :rockon: :rockon:
Καλά ρε πίτσι.....  :cheesy:

Κορυφαίο το ρεπορτάζ.....εκεί ειδικά που πήγε να σε γραπώσει η γαζέλα ή που σας πέταγαν μπουκάλια!  :grin: 

Άμα σας την πέφταν διάφοροι Σομαλοί - Σουδανοί νταβαντζήδες δεν ήθελες μαύρη ζώνη.....πολυβόλο θα χρειαζόσασταν!  :2funny:

Παίζετε πάντως με τη φωτιά ρε μάγκες.....

Μια φιλική συμβουλή πάντως πίτσι : μη πηγαίνετε με μαυρούλες (και ειδικά αυτές του κέντρου).....εκτός ότι τις έχει πάρει η μισή Αφρική, σχεδόν όλες έχουν AIDS..... :S

Κρίμα είναι , είστε και πιτσιρικάδες.....

Καλή συνέχεια στα ρεπορτάζ σας.....και με λίγο προσοχή...... :grin:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
166
Εγώ για 10 χρόνια έκανα Τae Κwon Do όπου έφτασα μέχρι στην μαύρη ζώνη αλλά μετά τα παράτησα αλλά θυμάμαι ακόμα της κινήσεις και τα πάντα για να αμύνθω σε περίπτωση που κινδυνεύει η ζωή μου . Από ότι θυμάμαι είχα αλλάξει 2 προπονητές ο ένας είχε μαύρη ζώνη με 6 νταν και μια άλλη κοπέλα και με μαύρη ζώνη και 4 νταν .
και γο στιν εκλισια στο καμαπαναριο κτιπαγα οσα ντιν και οσα νταν ιθελα και μετα τρογαμε αλεσ φορεσ  προσφορο , κολιβα με ροδακι και κουφετα καμια παστα και κανα κοκακι σε καμια βαφτισι σκανα μπομπονιερα σε κανα κρεμασμα,
και ακομα θιμαμε και ιχα μαθι ολεσ τισ κινισισ τον θεουσον που ρχοντοσαν στιν εκλισια ,πριν μπουν ολο σκιβανε και στραβοκοπιουνταν και μετα κουτσομπολι βλογιμενο απο το αγιο Σιρα-Ι-ε-ι
 

amc_anthony13

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.107
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
2.057
και γο στιν εκλισια στο καμαπαναριο κτιπαγα οσα ντιν και οσα νταν ιθελα και μετα τρογαμε αλεσ φορεσ  προσφορο , κολιβα με ροδακι και κουφετα καμια παστα και κανα κοκακι σε καμια βαφτισι σκανα μπομπονιερα σε κανα κρεμασμα,
και ακομα θιμαμε και ιχα μαθι ολεσ τισ κινισισ τον θεουσον που ρχοντοσαν στιν εκλισια ,πριν μπουν ολο σκιβανε και στραβοκοπιουνταν και μετα κουτσομπολι βλογιμενο απο το αγιο Σιρα-Ι-ε-ι
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
P

poly omorfos

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2007
Μηνύματα
232
Like
6
Πόντοι
1
θα σας πω μια αληθινη ιστορια να γελασετε...
Πριν 20 χρονια σε γνωστο καφε τις πολης μου εχει παει ενα τυπος(αγροτης) με την δικια του να πιει καφε...
Απεναντι ακριβως καθετε γνωστος νταης,δασκαλος του καρατε με δικη σχολη..
Με τα πολλα γινετε μια μανουρα καθοτι ο καρατεκα την ειχει δει Γαμαω Ολους.Κανει πεσιμο στον αγροτη λεγοντας του οτι εχει μαυρη ζωνη και 4 dan..
Aπαθης ο Αγροτης μενει ακινητος και με του πλησιαζει ο αλλος του σκαει ενα μπουκετο στο δοξα πατρη και τον αφηνει λυποθυμο..
Παει απο πανω του και του λεει ψιθυριστα..ΜΑΛΑΚΑ!!!!! 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΣΑΠΑ  :rockon:  :2funny: :2funny: :2funny:
Κορυφαίο!  :2funny:

Σε ποια πόλη είχε συμβεί αυτό altec;

Πάντως καλά του έκανε του μαλάκα.....κάτι τέτοιοι τύποι έχουν βγάλει κακή φήμη για τις πολεμικές τέχνες.....

Εγώ κάνω κικ μπόξινγκ επειδή γουστάρω, μου αρέσει πολύ.....όχι για να πουλάω μαγκιά ή εκφοβισμό , αυτά είναι για μαλάκες.....

 

amc_anthony13

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.107
Κριτικές
9
Like
3
Πόντοι
2.057
ισουνα και σι παπαδακι αντονακι ,εχουμε κινα βιοματα αλα μενα μαρεσι το κοτο εσενα?
ποτέ στην ζωή μου δεν ήμουν παπαδάκι αλλά τα γράφεις έτσι που σου έρχονται τα γέλια
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
και γο στιν εκλισια στο καμαπαναριο κτιπαγα οσα ντιν και οσα νταν ιθελα και μετα τρογαμε αλεσ φορεσ  προσφορο , κολιβα με ροδακι και κουφετα καμια παστα και κανα κοκακι σε καμια βαφτισι σκανα μπομπονιερα σε κανα κρεμασμα,

Μεγάλε, τρελλαίνομαι για κόλυβα.
 

David_Webb

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.265
Πόντοι
4.375
Ας καταθέσω και γώ ένα σχόλιο μετά από 20 χρόνια ενασχόλησης και 2 dan WTF. Αντιλαμβάνομαι τη λογική των φίλων που υποστηρίζουν ότι το ένα ή το άλλο στύλ είναι καλύτερο ή πρακτικότερο, αλλά προσωπικά θεωρώ ότι αφού ο στόχος της ενασχόλησης με μία πολεμική τέχνη είναι να βρείς και να επεκτείνεις  τα όρια του μυαλού σου μέσα από την επίπονη εξάσκηση του κορμιού σου (που έτσι κι αλλιώς μετά τα 40 φθίνει) δεν μπορεί να υπάρχει ένα στύλ που είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ αλλά ανάλογα με τη ψυχοσύνθεση του καθενός κάποιο στύλ τον βοηθά καλύτερα να επιτύχει αυτό το στόχο.
Το σημαντικό είναι να ασχολούμαστε με κάτι που τελικά μπορεί να διευρύνει το μυαλό και την ψυχή μας και θεωρώ ότι η μακρά ενασχόληση με πολέμικές τέχνες και τελικά η διδασκαλία είναι ένας από τους δρόμους που οδηγούν προς τα εκεί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom