Νέα

Επαγγέλματα/πόστα που βοηθούν να γαμάς Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Όχι σε μικρές κοινωνίες...εκεί μόνο κουμπάροι και γείτονες είναι υποψήφιοι.
καλά και στις μικρές κοινωνίες έχουν ξεφύγει. Μη νομίζεις. Απλά ακόμα εκεί κυριαρχεί η κυρά Κατίνα. Αθήνα όμως γινεται χαμός
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.789
Κριτικές
62
Like
40.170
Πόντοι
8.530
καλά και στις μικρές κοινωνίες έχουν ξεφύγει. Μη νομίζεις. Απλά ακόμα εκεί κυριαρχεί η κυρά Κατίνα. Αθήνα όμως γινεται χαμός
Σε μικρές κοινωνίες ίσως χωθεί κανας Αλβανός...σε άλλη περίπτωση"από την μέση και κάτω ησυχία".
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Δηλαδή ήρθες εσύ τώρα να ακυρώσεις το 90% των εργαζομένων που εκ των πραγμάτων έχουν αφεντικά... Αν δηλώνεις διαθέσιμη μόνο στο υπόλοιπο 10% τότε είσαι gold digger. Να εργάζεται πιο πολλές ώρες ο άνδρας από τη γυναίκα για ποιο λόγο; Αν είναι εισοδηματίας και κάθεται και τα ξύνει αλλά το παραδάκι για τα ψώνια σου και τα μποτέ σου έπεφτε κάθε μήνα δε θα σε χαλούσε
πιστεύω κι ας δούλευες εσύ 10ωρα... Επίσης τονίζεις την λέξη ΕΞΟΥΣΙΑ σαν δικό σου θέλω αλλά αμέσως μετά κατακεραυνώνεις τους πολιτικούς που η εξουσία είναι το χαρακτηριστικό τους γνώρισμα! Μία
ακόμη γυναίκα που επιβεβαιώνει τον κανόνα οτι δεν ξέρετε τι θέλετε...
Μα η γυναίκα αυτή είπε την ωμή αλήθεια που κρύβουν όλες. Δυστυχώς κυνική μεν αληθινή δε...
 
Εγγρ.
21 Φεβ 2023
Μηνύματα
1.595
Κριτικές
13
Like
9.968
Πόντοι
2.046

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Ακόμα περισσότερο τότε. Γενικά στην Ελλάδα είσαι τελειωμένος γκομενικα αν δεν έχεις κάποιο καλό στατους
αγαπητέ αυτό που λείπει από τη πλειοψηφία των Ελληνίδων γυναίκων είναι η προσωπικότητα. Κάποτε κάπου κάποιος με ρώτησε για το ποια θεωρώ τη κατάλληλη γυναίκα? Ξέρεις τι του είπα. ? Αυτή που χωρίς να σε έχει γνωρίσει, με το που σε καρφώσει στα μάτια, θα δει στα μάτια σου, τις δυσκολίες που έχεις περάσει και θα έρθει προς εσένα και θα σου πει " Μην ανησυχείς για τίποτα, πλέον εγώ είμαι εδώ για σένα". Αλλά αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Έχουμε γεμίσει κακομαθημένες
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.530
Like
11.300
Πόντοι
3.656
αγαπητέ αυτό που λείπει από τη πλειοψηφία των Ελληνίδων γυναίκων είναι η προσωπικότητα. Κάποτε κάπου κάποιος με ρώτησε για το ποια θεωρώ τη κατάλληλη γυναίκα? Ξέρεις τι του είπα. ? Αυτή που χωρίς να σε έχει γνωρίσει, με το που σε καρφώσει στα μάτια, θα δει στα μάτια σου, τις δυσκολίες που έχεις περάσει και θα έρθει προς εσένα και θα σου πει " Μην ανησυχείς για τίποτα, πλέον εγώ είμαι εδώ για σένα". Αλλά αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Έχουμε γεμίσει κακομαθημένες
τύπε το πρόβλημα είναι ότι αυτή θα μας καρφώνει στα μάτια αλλά εμείς θα κοιτάμε τα βυζιά της και δε θα το πάρουμε χαμπάρι :tooth::tooth::tooth:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.081
Like
15.659
Πόντοι
3.656
Κάποτε κάπου κάποιος με ρώτησε για το ποια θεωρώ τη κατάλληλη γυναίκα? Ξέρεις τι του είπα. ? Αυτή που χωρίς να σε έχει γνωρίσει, με το που σε καρφώσει στα μάτια, θα δει στα μάτια σου, τις δυσκολίες που έχεις περάσει και θα έρθει προς εσένα και θα σου πει " Μην ανησυχείς για τίποτα, πλέον εγώ είμαι εδώ για σένα". Αλλά αυτό δεν θα γίνει ποτέ.

Προφανώς...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.081
Like
15.659
Πόντοι
3.656
Ακόμα περισσότερο τότε. Γενικά στην Ελλάδα είσαι τελειωμένος γκομενικα αν δεν έχεις κάποιο καλό στατους

Στην καλύτερη,θα παντρευτείς κανα μπάζο και θα'σαι 'ευτυχισμένος' οικογενειάρχης :confused:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
αγαπητέ αυτό που λείπει από τη πλειοψηφία των Ελληνίδων γυναίκων είναι η προσωπικότητα. Κάποτε κάπου κάποιος με ρώτησε για το ποια θεωρώ τη κατάλληλη γυναίκα? Ξέρεις τι του είπα. ? Αυτή που χωρίς να σε έχει γνωρίσει, με το που σε καρφώσει στα μάτια, θα δει στα μάτια σου, τις δυσκολίες που έχεις περάσει και θα έρθει προς εσένα και θα σου πει " Μην ανησυχείς για τίποτα, πλέον εγώ είμαι εδώ για σένα". Αλλά αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Έχουμε γεμίσει κακομαθημένες
Πάντως αυτή τη φράση που σου έχω κάνει με έντονα γράμματα την αναζητάνε οι γυναίκες στους άνδρες. Δηλαδή, η μέση γκόμενα περιμένει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό: Να της παρέχεις ασφάλεια κ.λπ. Ποια ασφάλεια ρε guys? Έχετε δει πώς είναι η καθημερινότητα πλέον; Όλα είναι απίστευτα ρευστά και όλα αίρονται ανά πάσα στιγμή. Δεν λέω έχει και αυτό την κάποια όμορφιά του για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου - αλλά οικογένεια υπό όρους ανασφάλειας ΔΕΝ μπορείς να κάνεις.
Παρατηρήστε όλους γύρω σας που είναι γεννημένοι 1980 -1990 και που έχουν παντρευτεί. Στο μεγάλωμα των παιδιών σχεδόν με το ζόρυ συμμετέχουν οι γονείς τους (παπούδες)

Εδώ ούτε γκομενιλίκι δεν μπορείς να κάνεις - κοιτάνε να έχεις στατους...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.081
Like
15.659
Πόντοι
3.656
Παρατηρήστε όλους γύρω σας που είναι γεννημένοι 1980 -1990 και που έχουν παντρευτεί. Στο μεγάλωμα των παιδιών σχεδόν με το ζόρυ συμμετέχουν οι γονείς τους (παπούδες)

Αν δεν είχαν τους γονείς να βοηθάνε,και οικονομικά και στο μεγάλωμα παιδιών γενικά,δεν την βγάζανε.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Αν δεν είχαν τους γονείς να βοηθάνε,και οικονομικά και στο μεγάλωμα παιδιών γενικά,δεν την βγάζανε.
Προσωπικά στον περίγυρό μου δεν έχω γνωρίσει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΜΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ζευγάρι που να μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς πεθερικά και γονείς. Μια αηδία! Ποτέ να μην σώσω να κάνω οικογένεια λοιπόν. Δυστυχώς.

Οι γονείς μας στα 70 τους να υποφέρουν πάλι; Όχι, δεν το θέλω.
 

statusorama

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Νοε 2005
Μηνύματα
252
Κριτικές
15
Like
1.555
Πόντοι
6.240
Ξερω μπατσο που ηταν σε τμημα ασφαλειας στην εκδοση αδειων... (Εργασιας Μπαρ ,Καφε κτλ).
Το τι μουνι ειχε γαμησει δεν λεγετε...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Ξερω μπατσο που ηταν σε τμημα ασφαλειας στην εκδοση αδειων... (Εργασιας Μπαρ ,Καφε κτλ).
Το τι μουνι ειχε γαμησει δεν λεγετε...
Πάντα πίστευα και πιστεύω ότι είναι ιδιαίτερα ριψοκίνδυνο να γαμάς στη δουλειά. Και ειδικά σε τέτοιες δουλειές είναι σχεδόν απαγορευτικό γιατί άνετα μπορεί να βρεθείς πολύ άσχημα μπλεγμένος - και με τους νέους woke νόμους θα σε κράξουν κιόλας.
Αν θές κυριλέ να κάνεις το καμάκι σου σε μια δυο περιπτώσεις που βλέπεις ότι σε γουστάρουν και να το πας ψιλοσοβαρά με σχέση κλπ οκ - αλλά "γαμήσι και εξαφανιζόλ" αλλά μπουρδέλο είναι δύσκολο κ επικίνδυνο. Μπορεί ή άλλη να είναι καμιά πυρφόρα γκόμενα και τότε "τραγούδα θεατρίνε"...
 

statusorama

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Νοε 2005
Μηνύματα
252
Κριτικές
15
Like
1.555
Πόντοι
6.240
Πάντα πίστευα και πιστεύω ότι είναι ιδιαίτερα ριψοκίνδυνο να γαμάς στη δουλειά. Και ειδικά σε τέτοιες δουλειές είναι σχεδόν απαγορευτικό γιατί άνετα μπορεί να βρεθείς πολύ άσχημα μπλεγμένος - και με τους νέους woke νόμους θα σε κράξουν κιόλας.
Αν θές κυριλέ να κάνεις το καμάκι σου σε μια δυο περιπτώσεις που βλέπεις ότι σε γουστάρουν και να το πας ψιλοσοβαρά με σχέση κλπ οκ - αλλά "γαμήσι και εξαφανιζόλ" αλλά μπουρδέλο είναι δύσκολο κ επικίνδυνο. Μπορεί ή άλλη να είναι καμιά πυρφόρα γκόμενα και τότε "τραγούδα θεατρίνε"...
Ξεχασα να αναφερω οτι τον τυλιξε γκαρσονα και στο τελος την παντρευτηκε.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.815
Πόντοι
456
Ξερω μπατσο που ηταν σε τμημα ασφαλειας στην εκδοση αδειων... (Εργασιας Μπαρ ,Καφε κτλ).
Το τι μουνι ειχε γαμησει δεν λεγετε...
τους γουσταρουν τους μπατσους οι ελληνιδες
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.815
Πόντοι
456
Στο μπαντου σκεφτομουν να το παιξω μπατσος αλλα απαγορευεται.Εχω τα προσοντα λογω υφους,και αυτα τα ζωαδια εκει μεσα λιωνουν για δαυτους.Γενικως οσο πιο ξεκωλιαρα και ανωμαλη ειναι μια,γουσταρει φουλ εξουσια
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.081
Like
15.659
Πόντοι
3.656
Προσωπικά στον περίγυρό μου δεν έχω γνωρίσει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΜΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ζευγάρι που να μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς πεθερικά και γονείς. Μια αηδία! Ποτέ να μην σώσω να κάνω οικογένεια λοιπόν. Δυστυχώς.

Οι γονείς μας στα 70 τους να υποφέρουν πάλι; Όχι, δεν το θέλω.

Είναι και η ελληνικη-μεσογειακή νοοτροπία.Στην Αμερική πχ τα παιδιά μεγαλώνουν με νταντάδες και οι γέροι δεν ασχολούνται καθόλου.Ούτε κι αυτό μου αρέσει,γιατί άντε να εμπιστευτείς άγνωστο να σου προσέχει τα παιδιά.Υπο αυτή την έννοια,καλύτερα να τα προσέχουν οι γονείς σου.

Βέβαια,αν είσαι και οικονομικά εξαρτώμενος απ'αυτούς...και θέλουν να έχουν λόγο σε όλα...τότε θα υπάρχει θέμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom