Νέα

Επάγγελμα security

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leader96
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 447
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
226
Κριτικές
9
Like
975
Πόντοι
301
Ναι ρε εννοείται πως το κατάλαβα - αλλά σε μέσες άκρες σιγά σιγά φτιάχνει το επάγγελμα. Εγώ σήμερα και γενικά αυτές τις μέρες χρησιμοποιώ πάρα πολύ το μετρό και έχω πετύχει σεκιουριτάδες να πηγαίνουν στις δουλειές τους, οι περισσότεροι καθαροί και πολύ περιποιημένοι, ειδικά όσοι πάνε αεροδρόμιο αλλά και σε άλλες φυλάξεις. Φυσικά υπάρχουν και τα "ναυάγια" ακόμα.
Και σε θέμα ευγένειας έχει αλλάξει τελείως το επάγγελμα, μέχρι και στο σούπερ μάρκετ να βοηθήσουν τη γιαγιά με τα ψώνια, ή σε ένα άλλο που είχε αυτόματο ταμείο, βοηθούσαν τους πελάτες να το χειριστούν.
Καμία σχέση με παλιά...
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.059
Κριτικές
27
Like
17.394
Πόντοι
7.415
H δική μου η δουλειά πχ σεκιούριτι μόνο σεκιούριτι δεν τη λες. Ρεσεψιόν κ πληροφορίες κ κάμερες. Εννοείται κ σεκιούριτι αλλά ούτε ορθοστασίες ούτε αλεξίσφαιρα κ τέτοια. Και μισθός κοντά στα 1000.Κσι όχι 12ωρα. Μόνο 8ωρα. 5μερο. Το μόνο κακό οι βάρδιες κ το κυλιόμενο... και κάποιες νύχτες. Και ότι πρέπει να είσαι πρόβλεπε γιατί μπαινοβγαίνουν επισκέπτες κόσμος κλπ.

Φυσικά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Συμφωνώ με όλους τους φίλους που σχολιάζουν από πάνω.
Απλά ως εργασία σε ηλικία 40 ετών πχ που είμαι εγώ είναι γκομενοδιωχτης. Μόνο κάτι πολύ μέτριες θα προσεγγίσουν. Πλέον οι γκόμενες κοιτάνε σχεδόν μόνο το στάτους... Και το στάτους αυτού του επαγγέλματος είναι άθλιο.
Και στο εξωτερικό ισχύει αυτό αλλά στην Ελλάδα ισχύει σε τεράστιο βαθμό. Γενικά στις ανατολικές χώρες ισχύει πολύ.
Πηγαίνετε Ουκρανία πχ ή Ρωσία... Εκεί να δείτε...
Και δε λέμε να γαμησεις. Γαμας φυσικά και στην Ελλάδα αν είσαι πολύ εμφανησιμος κ προπάντων πιτσιρικάς - αλλά όχι για πολύ. Πλέον κ οι μικρούλες ξύπνησαν. Ψάχνουν να καλό περνάνε. Μόνο μπάζα βάζουν νερό στο κρασί τους αλλά με τους μουνόδουλους πυρφόρους που έχουμε γεμίσει και αυτές ψωνιστηκαν.
Δεν ισχυει αυτο με το επαγγελμα,αναλογα την εμφανιση ειναι.Ημουν ρεσεψιον σε μεγαλη ασφαλιστικη και ειχα περασει μια χαρα.Δε χρειαζονται λεπτομερειες και χαζοφλεξαρισμα,οπως ειπα,ειχα περασει καλα και ειχα καμποσα τυχερα.Κατι παντρεμενες ειδικα ολο χαχαχαχουχουχου μου ηταν και δως του ολο στη ρεσεψιον για μπλα μπλα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Δεν ισχυει αυτο με το επαγγελμα,αναλογα την εμφανιση ειναι.Ημουν ρεσεψιον σε μεγαλη ασφαλιστικη και ειχα περασει μια χαρα.Δε χρειαζονται λεπτομερειες και χαζοφλεξαρισμα,οπως ειπα,ειχα περασει καλα και ειχα καμποσα τυχερα.Κατι παντρεμενες ειδικα ολο χαχαχαχουχουχου μου ηταν και δως του ολο στη ρεσεψιον για μπλα μπλα.
Χαίρω πολύ
Μπλα μπλα κάνουν παντα. Φουλ. Κ σε μενα. Κ μάλιστα πολύ.

Το θέμα είναι ότι πιο μέσα δε πανε
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.059
Κριτικές
27
Like
17.394
Πόντοι
7.415
Χαίρω πολύ
Μπλα μπλα κάνουν παντα. Φουλ. Κ σε μενα. Κ μάλιστα πολύ.

Το θέμα είναι ότι πιο μέσα δε πανε
το μπλα μπλα το αναφερα στο τελος,εγραψα για τυχερα,τα μπλα μπλα δεν ειναι τυχερα.το λοιπον,ειχα πηδηξει δυο που συνεργαζοντουσαν με την ασφαλιστικη,μια που εφερνε καφεδες και μια υπαλληλο.
 
OP
OP
leader96

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.679
Like
2.723
Πόντοι
456
Εγώ σε μεγάλο σούπερ μάρκετ που πάω..βλέπω κάθε εβδομάδα έχουν βάλει καινούργιο σεκιουριτι..οι τύποι φαινετε ότι δεν τη παλευουν..επίσης τους έχουνε βάλει να κάνουν και έξτρα δουλειές..να βάζουν πράγματα στα ράφια..
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
το μπλα μπλα το αναφερα στο τελος,εγραψα για τυχερα,τα μπλα μπλα δεν ειναι τυχερα.το λοιπον,ειχα πηδηξει δυο που συνεργαζοντουσαν με την ασφαλιστικη,μια που εφερνε καφεδες και μια υπαλληλο.
Επίσης να ξέρεις ότι το να πηδάς σε αυτές τις δουλειές είναι η συνταγή για να βρεθείς εκτός της φύλαξης - εννοείται υπάρχουν και εξαιρέσεις. Ειδικά αν είσαι του στυλ πηδάς κ φεύγεις, αν η άλλη δεν είναι σε τέτοιο μουντ και θα ψάχνει για αγάπες κ τέτοια τότε τη πάτησες.
Γενικά θέλει τεράστια προσοχή το φλερτ στους εργασιακούς χώρους. Εννοείται ότι είναι αναφανδόν υπέρ, αλλά με προσοχή. Οι γυναίκες δεν είναι σαν εμάς. Αυτές μόλις τις αρθρώσεις μετά σε κυνηγάνε...
Και έτσι μπαίνεις στο φάσμα του πυρφορισμού.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Εγώ σε μεγάλο σούπερ μάρκετ που πάω..βλέπω κάθε εβδομάδα έχουν βάλει καινούργιο σεκιουριτι..οι τύποι φαινετε ότι δεν τη παλευουν..επίσης τους έχουνε βάλει να κάνουν και έξτρα δουλειές..να βάζουν πράγματα στα ράφια..
Γενικά στα σουπερμάρκετ κανένας σεκιουριτι δεν μένει καιρό εκτός και αν πληρώνανε οι εταιρίες πολύ καλά.
Οι δε μικροκλοπές από κάθε είδους κλέφτες είναι το κάτι άλλο κ μπορεί εύκολα να βρεθείς μπλεγμένος.
Επίσης ούτε επιθετικός μπορείς να είσαι γιατί θα μπλέξεις νομικά. Μακριά από τέτοιες δουλειές.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Εγώ σε μεγάλο σούπερ μάρκετ που πάω..βλέπω κάθε εβδομάδα έχουν βάλει καινούργιο σεκιουριτι..οι τύποι φαινετε ότι δεν τη παλευουν..επίσης τους έχουνε βάλει να κάνουν και έξτρα δουλειές..να βάζουν πράγματα στα ράφια..
Σωστά.
Αυτό που λέει η καθυστερημένη λογική σου είναι.
Δεν παίζει πχ να υπάρχει rotation, και να τους αλλάζουν σε διάφορα σημεία ανα βδομάδα.
Εσύ πιστεύεις ότι παρατάνε τη δουλειά.
Και μετά σου κάνει εντύπωση που δε βρίσκεις σοβαρή δουλειά ρε άχρηστε με τέτοια μυαλά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom