Νέα

Ένωση Κεντρώων - Bασίλης Λεβέντης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pavlosp
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 179K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ytrytr

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
135
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Το σίγουρο είναι ότι ο Παναγιωτόπουλος και σήμερα δεν θα ήθελε να τη θυμάται, μια και η έκβασή της δεν ήταν αυτή που περίμενε  :dancing: :dancing: :dancing:
μηπως μπορείς να μας θυμίσεις τι είχε γινεί?εγω  δεν την είχα δει τότε την εκπομπή αλλα είχα ακουσει οτι κατι είχε συμβει με το λεβέντη...
 

Επισκέπτης
To ξέρατε ότι ο Λεβέντης είναι ο μοναδικός απόφοιτος του Πολυτεχνείου που έχει πτυχίο με βαθμό 10? Κι αυτό ΙΣΧΥΕΙ!!!

Έλα μουνί στον τόπο σου!!!
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Τελικά εδώ είμαστε μεγάλοι ιστορικοί παρατηρητές! Ρε συ Πάνο, γιαυτό παίζεις στα δάχτυλα τις στρίπερ και τις τάνες! Μέσα σε όλα ήσουν!
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
μηπως μπορείς να μας θυμίσεις τι είχε γινεί?εγω  δεν την είχα δει τότε την εκπομπή αλλα είχα ακουσει οτι κατι είχε συμβει με το λεβέντη...


O Παναγιωτοπουλος  - θυμαστε το gel στο μαλλι?-  ηταν  ο  δημοσιογραφος   που  μεσουρανουσε τοτε(μαζι με τον Χατζηπαπαρα) . Υψηλοι προσκεκλημενοι και μεγαλες τηλεθεασεις. Καλει τον President  ο οποιος  τοτε  ηταν   στα  high του . Καθολη την διαρκεια  της  live συνεντευξης  προσπαθει  να  τον  γελοιοποιησει , να τον παρουσιασει γραφικο . Τον ειρωνευεται , του φερνει πιτσες στο στουντιο , του βαζει στιγμιοτυπα απο την Εμμανουελα και ζηταει το σχολιο του , τον μεμφεται για το Ρολεξ του . Αυτο που εγινε στην συνεχεια πρεπει να διδασκεται σε πανεπιστημιακες σχολες δημοσιογραφιας  ως  case study. Ο Λεβεντης  δεν τσιμπαει  , κραταει μια απιστευτα αξιοπρεπη σταση  , αρθρωνει ενα πολιτικο λογο  ενω ο  τσατσοδημοσιογραφος  δεν αλλαζει τακτικη και συνεχιζει την αθλια συμπεριφορα του. Ο Λεβεντης επαιζε εκτος εδρας και τον ειχε νικησει κατα κρατος επικοινωνιακα .Την αλλη μερα η εκπομπη συζητιεται σε ολη την χωρα . Επιστολες διαμαρτυριας σε εφημεριδες   ενω  πολλοι  επαιρναν  τηλεφωνα  και   εβριζαν τους δημοσιογραφους . Αυτη η εκπομπη σημανε το τελος του δημοσιογραφου ενω ο Λεβεντης εγινε διασημος στο πανελληνιο . Θυμαμαι  εβλεπα  τον  χαφιε του Κυριακου και  μου  ερχοταν να σπασω την τηλεοραση και πολλοι αλλοι μου ελεγαν το ιδιο . Βουλιαξε στις τηλεθεασεις  και   γενικως  ξεπεσε δημοσιογραφικα τοσο πολυ που καποια στιγμη το  γυρισε στην δικηγορια . Προφανως δεν σταυρωσε δικη και τι αλλο   του  εμεινε  απο το  να  ασχοληθει - ως  αλλος ενας αεργος πλουσιος λογω συγγενειας εξ αγχιστειας  -  με την   πολιτικη . Αυτα τα λιγα για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι   την  ιστορια  του καθενος σ'αυτο τον τοπο....





 


 

foot_hunter

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
125
Like
1
Πόντοι
1
Ρε παιδια, τελικα εχουμε πολυ περισσοτερα κοινα περα απο τα μπουρδελα εμεις εδω... Χιχι!

Λεβεντικος μεχρι αηδιας, τον ακολουθουσα φανατικα μεχρι το 2000. Δεν ημουν στη συγκεντρωση του '93 (ημουν μονο 15 τοτε) αλλα τον εχω δει μετα στο Περοκε, στη Μητροπολη, στο Υπουργειο Τυπου... Μιλαμε για απιστευτες συγκεντρωσεις!
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Οι νεότεροι να μάθουν και για τον άλλον τον χούλιγκαν τον Πρετεντέρη που πέταγε μπουκάλια σε γήπεδο μπάσκετ και τον έπιασε η κάμερα... και παριστάνει τον αναλυτή με ύφος 1000 καρδιναλίων....
Ρε ΟΥΣΤ !!!
:ak:

Το Γιαννάκη λές; Τον έχουν κράξει ανοιχτά οι Gay για γκόμενο του Νικολάκη Χ.
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Παλιά ιστορία, υπάρχει και κάποια ιστοσελίδα με outing που τους αναφέρει με τα αρχικά τους. Αλλά τους φωτογραφίζει με περιγραφή εργασίας.
 

Επισκέπτης
Εγω θυμαμαι που  εφυγε  ενα μπουκαλι απο fans και  αυτος φωναζε "απομονωστε τους προβοκατορες"  . Oταν   εγραφα   αυτες   τις   γραμμες   δεν   πιστευα   οτι  θα  υπηρχαν   κι   αλλοι   που   θα   ηταν   μαρτυρες    αυτης   της   σουρεαλιστικης  βραδιας .  Φωναζαμε   θυμαμαι   
    "οχι  στον   μπουλη   της  Μεσσηνιας ,
     ναι   στον  Λεβεντη  της  αυτοδυναμιας" 
Δεν   το   πιστευω  οτι  περασαν   13  χρονια  απο  τοτε...Εβγαινε   στο  καναλι  67  και  εβριζε  φορα-παρτιδα  Κοκκαλη , Αλαφουζο , Λατση , Βαρδη...Η  πολιτικη  προσωποποιηση     του  απολυτα   εναλλακτικου ροκ...Την εκπομπη  στον Αντ1  που   εσβησε  απο τον δημοσιογραφικο χαρτη τον Πανο Παναγιωτοπουλο την θυμαστε ?

Tι ειχε πει τότε;
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Εξήγησε ο Carlos στην προηγούμενη σελίδα.  :headbang:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166


Θυμάμαι σε μια άλλη εκπομπή που ο Παναγιωτόπουλος είχε προσκαλέσει τη μ....ναρα την Sharon Stone που ήταν τότε στα ντουζένια της.ΑΥΤΗ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.Μετά από κανά-δυο εκπομπές είχε πάει κ ο Τζίμης ο Πανούσης ΄στον Παναγιωτόπουλο κ είπε το θεϊκό:ίμαι πολύ περήφανος που κάθομαι εκεί που πριν λίγο κειρό είχε ακουμπήσει το ''βασικό της ένστικτο'' η SHARON STONE.
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
O Παναγιωτοπουλος  - θυμαστε το gel στο μαλλι?-  ηταν  ο  δημοσιογραφος  που  μεσουρανουσε τοτε(μαζι με τον Χατζηπαπαρα) . Υψηλοι προσκεκλημενοι και μεγαλες τηλεθεασεις. Καλει τον President  ο οποιος  τοτε  ηταν  στα  high του . Καθολη την διαρκεια  της  live συνεντευξης  προσπαθει  να  τον  γελοιοποιησει , να τον παρουσιασει γραφικο . Τον ειρωνευεται , του φερνει πιτσες στο στουντιο , του βαζει στιγμιοτυπα απο την Εμμανουελα και ζηταει το σχολιο του , τον μεμφεται για το Ρολεξ του . Αυτο που εγινε στην συνεχεια πρεπει να διδασκεται σε πανεπιστημιακες σχολες δημοσιογραφιας  ως  case study. Ο Λεβεντης  δεν τσιμπαει  , κραταει μια απιστευτα αξιοπρεπη σταση  , αρθρωνει ενα πολιτικο λογο  ενω ο  τσατσοδημοσιογραφος  δεν αλλαζει τακτικη και συνεχιζει την αθλια συμπεριφορα του. Ο Λεβεντης επαιζε εκτος εδρας και τον ειχε νικησει κατα κρατος επικοινωνιακα .Την αλλη μερα η εκπομπη συζητιεται σε ολη την χωρα . Επιστολες διαμαρτυριας σε εφημεριδες  ενω  πολλοι  επαιρναν  τηλεφωνα  και  εβριζαν τους δημοσιογραφους . Αυτη η εκπομπη σημανε το τελος του δημοσιογραφου ενω ο Λεβεντης εγινε διασημος στο πανελληνιο . Θυμαμαι  εβλεπα  τον  χαφιε του Κυριακου και  μου  ερχοταν να σπασω την τηλεοραση και πολλοι αλλοι μου ελεγαν το ιδιο . Βουλιαξε στις τηλεθεασεις  και  γενικως  ξεπεσε δημοσιογραφικα τοσο πολυ που καποια στιγμη το  γυρισε στην δικηγορια . Προφανως δεν σταυρωσε δικη και τι αλλο  του  εμεινε  απο το  να  ασχοληθει - ως  αλλος ενας αεργος πλουσιος λογω συγγενειας εξ αγχιστειας  -  με την  πολιτικη . Αυτα τα λιγα για να θυμουνται οι παλιοι κα&#953
; να μαθαινουν οι νεοτεροι  την  ιστορια  του καθενος σ'αυτο τον τοπο....

Πέστα χρυσόστομε! Ρε μάγκες, μήηηηηπωως υπάρχει περίπτωση να βρούμε πουθενά εκείνη την εκπομπή σε βιντεάκι???????????????
 

williams

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
412
Like
6
Πόντοι
1
το '93 στη πλατεια Κανιγγος θυμαστε το συνθημα

'λεβεντη γδυσου να δουμε το πουλι σου!!'

Τι εποχες! ω μα τι κοσμος μπαμπα...
 

lado

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2006
Μηνύματα
75
Like
4
Πόντοι
0
To ξέρατε ότι ο Λεβέντης είναι ο μοναδικός απόφοιτος του Πολυτεχνείου που έχει πτυχίο με βαθμό 10? Κι αυτό ΙΣΧΥΕΙ!!!

Έλα μουνί στον τόπο σου!!!

νομιζω οτι εχει βγαλει το τμημα πολιτικων μηχανικων του ΕΜΠ με αριστα και εχει κανει μεταπτυχιακα στην Αγγλια. στο Μάντσεστερ. μπορει να κανω και λαθος βεβαια.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
νομιζω οτι εχει βγαλει το τμημα πολιτικων μηχανικων του ΕΜΠ με αριστα και εχει κανει μεταπτυχιακα στην Αγγλια. στο Μάντσεστερ. μπορει να κανω και λαθος βεβαια.

καλά ρε παιδιά ποιός είπε ότι ο άνθρωπος είναι αμόρφωτος.... και μεταξύ μας δεν λέει και μαλακίες.. απλά λέει ανεφάρμοστα πράγματα .. ιδεαλιστής είναι..
 

barmy73

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
162
Like
0
Πόντοι
1
Mια  απο  τις  πιο  ευχαριστες    βραδιες  της  ζωης  μου  την  περασα  το  1993 . Προεκλογικη  περιοδος , ο Σαμαρας ριχνει τον Γκαντεμη  και ο Λεβεντης κανει την κεντρικη ομιλια του στα γραφεια που  τοτε  ηταν  στην  Χαλκοκονδυλη . Καποιοι δεκαδες του ΚΚΕ  με  σημαιες του Τσε κανουν πορεια  στην Πατησιων ενω  στο  Λεβεντη  γινεται ΠΑΝΖΟΥΡΛΙΣΜΟΣ . Απιστευτης εμπνευσης  συνθηματα  να  δονουν την  ατμοσφαιρα  ενω αρκετοι ειχαν  μπει σε γραφεια των  απεναντι  επιχειρησεων  και  εγραφαν  με  καμερες .

αναφέρεσαι στα συνθήματα
'Λεβέντη εβίβα την Παπαρήγα πήδα' (ακολούθησε πορεία στ Βουλή)
'Πόσο τον έχεις?' για να απαντηθεί από το 'Ο Μπίλυ Ο Μπίλυ τον έχει ένα μίλι'
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Επανεκλογη  ποντικομαμης Φωφης  μετα  απο  χρονια  αδρανειας...
Επανεκλογη  γραφικου λαικιστη Ψωμιαδη  μετα  απο  γιαουρτια , κουμπαρους κλπ...
Στην  συγκεντρωση  του  Φασουλα  ακουγεται  ο  υμνος  του  ΟΣΦΠ...

Για  αλλη  μια  φορα  επιβεβαιωση  του  ευστοχου  χαρακτηρισμου  του    President  για  το  εκλογικο  σωμα  .  Θυμιζω : "ψηφιζουν  σαν  ζωα"... 
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Το Γιαννάκη λές; Τον έχουν κράξει ανοιχτά οι Gay για γκόμενο του Νικολάκη Χ.
Τελικα δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια. και εγω το εχω ακουσει πολλα χρονια τωρα. Μαλλον γιαυτο τον χωρισε η γυναικα του.
Τελικα πολυ πουστ@ριο κυκλοφορει βρε αδελφια. Ετσι που εχουν εισχωρησει στ ΜΜΕ και στη πολιτικη, σε λίγα χρονια βλεπω να παρουσιαζονται αυτοι για στρειτ και εμεις για ανωμαλοι.
Πριν ενα μηνα καποιος με πληροφορησε για ενα πολυ γνωστο υποψηφιο δημαρχο πολυ μεγαλης πολης (που τελικα χθες εκλεχθηκε) οτι ειναι μεγαλη πουστ@ρ@. Γελασα και δεν τον πιστεψα. Τελικα ανακαλυψα οτι το ηξερε ολη η Ελλαδα εκτος απο εμενα. Κατα συμπτωση πριν μια βδομαδα μου το επιβεβαιωσε και ενας αστυνομικος που υπηρετουσε στη πρωην φρουρα του.(Τους την επεφτε εν ψυχρω).

Ποιος ξερει ποσα πουσταρι@ κυκλοφορουνε και δεν το ξερουμε, αν και για να να πω την αληθεια δεν εχω τιποτα με αυτους που το διαλαλουνε. Με τις κρυφοαδελφες μου τη δινει.
 

Dim72

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
4
Like
155
Πόντοι
16
Ναι, το Γιαννάκη. Καλά σοβαρά μιλάς ? Του Ν.Χ. ? Ε, δε μου φαίνεται περίεργο...
Tα είχα πετύχει τα πιτσουνάκια πρόπερσι στο central του Κολωνακίου γευμάτιζαν . Λέγεται ότι γι αυτό τον χώρισε η Κατρίτση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom