Νέα

Εμέτικοί υπαλληλίσκοι του Δημοσίου...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα iceman1988
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 230
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

metalfun

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.074
Κριτικές
2
Like
21
Πόντοι
16

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Τι να πει κανείς για τον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.)....Να κλείσει το μπουρδέλο τους  :vomit:

Τι έγινε τύπε. Έδωσες τίποτα εξετάσεις και σε κόψανε;
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Αυτό με το security λες;
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Το χαρτί θα το πάρεις αλλά δουλειά δύσκολα να βρεις.
Περίπου 500 ευρώ για πέταμα κατά την άποψη μου.
Άλλωστε το 95% πλέον στις εξετάσεις αυτές είναι επιτυχόντες.
Εδώ ο άλλος δεν ήξερε να γράψει και του βάλανε 14 στα γραπτά.
Είναι ένας τρόπος να βγάζουν λεφτά ακόμα και από τους άνεργους.

  :uzi:
 

Erotiaris26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.095
Κριτικές
57
Like
171
Πόντοι
376
Το χαρτί θα το πάρεις αλλά δουλειά δύσκολα να βρεις.
Περίπου 500 ευρώ για πέταμα κατά την άποψη μου.
Άλλωστε το 95% πλέον στις εξετάσεις αυτές είναι επιτυχόντες.
Εδώ ο άλλος δεν ήξερε να γράψει και του βάλανε 14 στα γραπτά.
Είναι ένας τρόπος να βγάζουν λεφτά ακόμα και από τους άνεργους.

  :uzi:
Δουλεύω χρόνια τύπε μου και τα ξέρω καλύτερα τα πράγματα. Απλά έληξε η άδεια μου και μου δώσανε άδεια άνευ αποδοχών  :hi:
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Περισσότερα από μένα δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις δουλέψει χωρίς να θέλω να κάνω τον ξύπνιο.
Δούλευα από τότε που δεν απαιτούσαν άδεια. Μετά το κάνανε με άδεια χωρίς ΚΕΜΕΑ και τώρα με πιστοποίηση.

Απλά όσο βάζεις χρονάκια στη πλάτη και η προϋπηρεσία σε αυτή την κωλοδουλειά δουλεύει αντίστροφα.

Πάντως καλύτερα που το πήρες το χαρτί γιατί μάλλον άρχισε να βρωμάει το πράγμα
και όπως πάει θα τις σφίξουν τις εξετάσεις.
 

Erotiaris26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.095
Κριτικές
57
Like
171
Πόντοι
376
Περισσότερα από μένα δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις δουλέψει χωρίς να θέλω να κάνω τον ξύπνιο.
Δούλευα από τότε που δεν απαιτούσαν άδεια. Μετά το κάνανε με άδεια χωρίς ΚΕΜΕΑ και τώρα με πιστοποίηση.

Απλά όσο βάζεις χρονάκια στη πλάτη και η προϋπηρεσία σε αυτή την κωλοδουλειά δουλεύει αντίστροφα.

Πάντως καλύτερα που το πήρες το χαρτί γιατί μάλλον άρχισε να βρωμάει το πράγμα
και όπως πάει θα τις σφίξουν τις εξετάσεις.
Από το 2006 είμαι στο κωλοχανείο αυτό...Δεν διαφωνώ μαζί σου...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.278
Κριτικές
15
Like
5.771
Πόντοι
1.496
Πρεπει να είναι πολύ βρωμικο το επαγγελμα του σεκιουριτυ.Και στις εργασιακες σχεσεις αλλα και σε κομπίνες απατεωνιες με τα χρηματα.Ετσι κι αλλιως οι υπαλληλοι είναι αναλωσιμοι,φευγουν και ερχονται με ευκολια.Στον αδερφο μου που δουλευε ενα χρονο σε τετοια εταιρεια,πηγαν να στησουν τετοια απατη εκ των εσω.Του ειπαν καθαρα,δωσε μας ένα ποσο απαξ και δε θα σε ξαναενοχλησουμε,περιπου ένα μηνιατικο τοτε,και δε θα το προχωρήσουμε το θεμα.Οτι ελειψαν χρηματα από τη χρηματαποστολή.Και ο αδερφος μου τους απαντησε,Δε πειραζει,να το προχωρήσετε,εγω είμαι σιγουρος και ότι δεν εκανα λαθος και για τη τιμιοτητα μου.Φωναξτε αμεσως την αστυνομια να ερευνησει και να μας λυσει τα θεματα.Φυσικα δε το εκαναν και ο αδερφος μου τους τα βροντηξε και αλλαξε τελειως επαγγελματικο τομεα.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Δεν είναι όλες οι εταιρείες βρώμικες με νταβατζιλίκια και τέτοια. Δούλεψα πάρα πολλά χρόνια.
Δεν δουλεύαμε ως μπράβοι κτλ. Ο καθένας άνοιξε μετά από μια εταιρεία. Οι μισθοί έπεσαν γιατί έριξαν και τις τιμές οι πελάτες, τράπεζες, εταιρείες κτλ.
Αν υπάρχουν και μερικοί σοβαροί όσο μπορείς να το πεις αυτό τους νέους που προσλαμβάνουν τους προσλαμβάνουν με άλλους μισθούς κτλ, της πείνας.
Εδώ την Πυρσός την έκελεισαν και τα έκαναν οι ίδιοι λαμπόγυαλο μέσα στα γραφεία.
Ξεφύγαμε πάντως. Αλλά τα ίδια σκατά και χειρότερα στον ιδιωτικό τομέα από το δημόσιο.
Μεγάλο πρόβλημα τελικά στους εργαζόμενους δημιούργησαν οι εταιρείες αυτές, οι εταιρείες courier αλλά και οι εταιρείες καθαρισμού.
Για να μην υπάρχουν πχ αργόμισθοι στο δημόσιο κατάργησαν τους κλητήρες και τα δώσανε σε courier που πίνουν το αίμα των εργαζομένων.
Σκατά στα μούτρα τους.

:shit: :shit: :shit:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom