Νέα

Ελληνικός Στρατός και Αλητεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FanisChristo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 130K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.195
Κριτικές
7
Like
2.922
Πόντοι
786
όλα τα κωλοφάνταρα εδώ μαζεύτηκαν. Δεν υπάρχει κανένας αστεράτος;
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Γραφω με αφορμή περιστάτικο που έγινε σε ξάδερφό μου το Νοέμβρη..Συγκεκριμένα ο ξέδερφός μου μπήκε περσυ καλοκαιρι και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα.Όμως το Νοέμβρη με το που τέλειωσε τα ΣΠΕΝ και πήγε στη μονάδα του κάποιο κωλόπαιδο τον προκαλούσε.Εκείνος δεν ασχολούνταν μέχρι που σε κάποια στιγμή τα πνεύματα οξύνθηκαν.Ο ξάδερφός μου μορφωμένο παιδί επιπέδου 27 χρονών και το μαλακισμένο 20 χρονών αλλά ,μες στην αλητεία από Μεσσηνία..

Όταν αυτοί τις σειράς του ήταν να απολυθούν πήγαν τελευταία νύχτα και τον ξυπνούσαν και τον ενοχλούσαν με αυτό το μαλακισμένο μπροστάρη ωσπου ενώ τους παρακάλσεσε 1-2 φορές να σταματήσουν εκείνοι επέμεναν.Αγανακτισμένος ο ξάδερφός μου πήρε τηλέφωνο τον ΑΥΔΜ και του είπε αυτά.Μετά από λίγη ώρα και ενώ ο ξάδερφός μου έπεσε να κοιμηθεί εκείνο το μαλακισμένο έτρεξε αφηνιασμένο υπο την επίρρεια αλκοολ πιθανόν και μαστούρας να του επιτεθεί.Τελικά έγινε φασαρία και του πέταξε την κουβέρτα από το πάνω κρεβάτι που είχε και τα πράγματα του με αποτέλεσμα να κάνει ζημιά στο κινητό του.Τελικά παρόλο που ενημερώθηε ο ΑΥΔΜ και για το κινητό και τη φασαρία και ο Διοικητής ο μαλάκας έφυγε κανονικά απολύθηκε..

Το συζητούσα χτες με τον ξάδερφό μου και φαίνεται πως ακόμα το θυμάται και στενοχωριέται πολύ..Εμένα με τρελένει το γιατί ο γαμημένος ο κανονισμός ισχύει για μερικούς και για άλλους όχι.Δηλαδή αυτός τι άλλο έπρεπε να κάνει για να πάει στρατοδικείο..Και την πλήρωσε ο φουκαράς ο θαλαμοφύλακας με 4 μέρες κράτηση.

Πάντως και γω θυμάμαι όταν πήγα και τελείωσα περσυ Μαιο ότι υπήρχε στο στρατό όλη η σαβούρα..Κάθε λογής μαλακισμένο χωρίς μόρφωση,χωρίς τρόπους χωρίς ανατροφή..Κάτι βλαχαδερά,κάτι χασικλήδες και τσαμπα μάγκες..Δεν μίλαγα σε κανέναν αν και έκανα 2 φίλους και πάντα ήθελα να είμαι απών από τα πάντα και τους πάντες.Τη βόλευα στο αναγνωστήριο ένα πρόχειρο εγκαταλελειμένο γραφείλ,έπαιρνα κανα βιβλίο και απομονωνόμουν μέχρι την υπηρεσία μου αν και πάλι βρέθηκαν κάποιοι που μου σκότιζαν τα αρχίδια.

τι λε ρε παιδι μου. οχι στρατοδικειο, εις θανατον κατευθειαν για το κακουργημα.
και ο ξαδερφος σου ακομα το θυμαται και κλαιει. τετοιο συμβαν.
και συ το κανεις θεμα.

φλωροι.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Γραφω με αφορμή περιστάτικο που έγινε σε ξάδερφό μου το Νοέμβρη..Συγκεκριμένα ο ξέδερφός μου μπήκε περσυ καλοκαιρι και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα.Όμως το Νοέμβρη με το που τέλειωσε τα ΣΠΕΝ και πήγε στη μονάδα του κάποιο κωλόπαιδο τον προκαλούσε.Εκείνος δεν ασχολούνταν μέχρι που σε κάποια στιγμή τα πνεύματα οξύνθηκαν.Ο ξάδερφός μου μορφωμένο παιδί επιπέδου 27 χρονών και το μαλακισμένο 20 χρονών αλλά ,μες στην αλητεία από Μεσσηνία..

Όταν αυτοί τις σειράς του ήταν να απολυθούν πήγαν τελευταία νύχτα και τον ξυπνούσαν και τον ενοχλούσαν με αυτό το μαλακισμένο μπροστάρη ωσπου ενώ τους παρακάλσεσε 1-2 φορές να σταματήσουν εκείνοι επέμεναν.Αγανακτισμένος ο ξάδερφός μου πήρε τηλέφωνο τον ΑΥΔΜ και του είπε αυτά.Μετά από λίγη ώρα και ενώ ο ξάδερφός μου έπεσε να κοιμηθεί εκείνο το μαλακισμένο έτρεξε αφηνιασμένο υπο την επίρρεια αλκοολ πιθανόν και μαστούρας να του επιτεθεί.Τελικά έγινε φασαρία και του πέταξε την κουβέρτα από το πάνω κρεβάτι που είχε και τα πράγματα του με αποτέλεσμα να κάνει ζημιά στο κινητό του.Τελικά παρόλο που ενημερώθηε ο ΑΥΔΜ και για το κινητό και τη φασαρία και ο Διοικητής ο μαλάκας έφυγε κανονικά απολύθηκε..

Το συζητούσα χτες με τον ξάδερφό μου και φαίνεται πως ακόμα το θυμάται και στενοχωριέται πολύ..Εμένα με τρελένει το γιατί ο γαμημένος ο κανονισμός ισχύει για μερικούς και για άλλους όχι.Δηλαδή αυτός τι άλλο έπρεπε να κάνει για να πάει στρατοδικείο..Και την πλήρωσε ο φουκαράς ο θαλαμοφύλακας με 4 μέρες κράτηση.

Πάντως και γω θυμάμαι όταν πήγα και τελείωσα περσυ Μαιο ότι υπήρχε στο στρατό όλη η σαβούρα..Κάθε λογής μαλακισμένο χωρίς μόρφωση,χωρίς τρόπους χωρίς ανατροφή..Κάτι βλαχαδερά,κάτι χασικλήδες και τσαμπα μάγκες..Δεν μίλαγα σε κανέναν αν και έκανα 2 φίλους και πάντα ήθελα να είμαι απών από τα πάντα και τους πάντες.Τη βόλευα στο αναγνωστήριο ένα πρόχειρο εγκαταλελειμένο γραφείλ,έπαιρνα κανα βιβλίο και απομονωνόμουν μέχρι την υπηρεσία μου αν και πάλι βρέθηκαν κάποιοι που μου σκότιζαν τα αρχίδια.
τυπε παντα θα υπαρχουν μαλακες στο στρατο
αν ακουσεις ιστοριες απο παλιοτερους,πατερα πχ θα δεις οτι εκεινες τις εποχες τα πραγματα ηταν πολυ χειροτερα
το σημαντικο στο στρατο ειναι να περασεις απαρατηρητος
σε ολες τις μοναδες υπαρχουν οι λεγομενες καμπανοφατσες που αυτοι πληρωνουν για ολα :grin:
για την περιπτωση που λες νομιζω οτι δεν μπορει ο στρατος να σε κρατησει ουτε μια ωρα παραπανω αποτι πρεπει να απολυθεις
δεν ξερω αν μπορεις να τον κυνηγησεις σε πολιτικα δικαστηρια κτλ
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.315
Like
28
Πόντοι
16
ΝΑΙ ΟΚ!
αλλα το στελεχος φευγει! μενει 1 ΑΥΔΜ ο οποιος τι περεπει να κανει? ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΟΥΛΑ??

ελα ας σοβαρευτουμε λιγο!!
λυση δεν ειναι να βγεις στην αναφορα να το πεις να φανε απο μια 5αρα και να συνεχισουνε να σε ταραζουνε μετα....
δεν θελει κοπο! θελει τροπο!
Εγω πηγα μεσα στον διοικητη ενα απογευμα που ηταν εποπτης και καθησαμε καναμε μια κουβεντα ! φυσικα και με ακουσε διοτι οταν εχεις μια ηλικια και 1 καλο μπλα μπλα, ασε που ειναι υποχρεωμενος να σε ακουσει!
Πηγα για 1 παληκαρακι και εκανα φασαρια ουτε καν για μενα διοτι η αδικια στην ζωη δεν μ αρεσει! Αρχιλοχιας απο ΣΜΥ εβρισε φανταρο και κατι του πε για την μανα του η οποια ειχε καρκινο! ΟΚ δεν το ξερε αλλα δεν ειχε κανενα δικαιωμα να το κανει αυτο!
Ο Διοικητης εμεινε και με το στομα ανοιχρο και σε καποια φαση φωναζα λες και ημουν εγω διοικητης!
Την επομενη μερα ολλα τα στελεχοι ηταν γατουλες, και ο συγκεκριμενος μεχρι που απολυθηκα εγω ηταν παναγια!!
Δεν θελει κοπο το ξαναλεω τροπο θελει!

Δεν ειναι λιγες περιπτωσεις που στελεχοι μαλακες γαμανε φανταρους επειδη ετσι τους σηκωθηκε και ειναι πολυ χειροτυερα απο το να σου πετανε οι 20αρηδες την κουβερτα!

ναι ρε θανο,γιατι;βγαλ'τους την αλλη μερα στην αναφορα,και ο διοικητης να αρχισει να μοιραζει ταληρα,και δες,το ξανακανουνε;αλλα βλεπεις θα πεσουν τα βυσματα και δεν θα γινει τελικα τιποτα.παντως οποτε ειχαμε αυδμ στην μοναδα που ηταν ζορικος,δεν επεφτε ουτε καρφιτσα.οποτε καταλαβαινεις οτι εχει ενα νοημα η αυστηροτητα απο τους αξιωματικους
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τα χειροτερα μουνοπανα μετα τους υποδεκανεις
ειναι οι γκατζοι δοκιμοι
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
χαλαρωστε ρε...κανεις δεν καθεται παραπανω ΕΚΤΟΣ κι αν εχει κανει επικων διαστασεων μαλακια...αλλα πρεπει να εισαι ΠΟΛΥ αναπηρος για να κανεις παραπανω θητεια  :jerking:
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
ενω ολοι οι μορφωμενοι κ οι πτυχιουχοι δεν ειναι μουνοφτυματα κ μουνια της λασπης

αγγελουδια ειναι
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Γραφω με αφορμή περιστάτικο που έγινε σε ξάδερφό μου το Νοέμβρη..Συγκεκριμένα ο ξέδερφός μου μπήκε περσυ καλοκαιρι και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα.Όμως το Νοέμβρη με το που τέλειωσε τα ΣΠΕΝ και πήγε στη μονάδα του κάποιο κωλόπαιδο τον προκαλούσε.Εκείνος δεν ασχολούνταν μέχρι που σε κάποια στιγμή τα πνεύματα οξύνθηκαν.Ο ξάδερφός μου μορφωμένο παιδί επιπέδου 27 χρονών και το μαλακισμένο 20 χρονών αλλά ,μες στην αλητεία από Μεσσηνία..

Όταν αυτοί τις σειράς του ήταν να απολυθούν πήγαν τελευταία νύχτα και τον ξυπνούσαν και τον ενοχλούσαν με αυτό το μαλακισμένο μπροστάρη ωσπου ενώ τους παρακάλσεσε 1-2 φορές να σταματήσουν εκείνοι επέμεναν.Αγανακτισμένος ο ξάδερφός μου πήρε τηλέφωνο τον ΑΥΔΜ και του είπε αυτά.Μετά από λίγη ώρα και ενώ ο ξάδερφός μου έπεσε να κοιμηθεί εκείνο το μαλακισμένο έτρεξε αφηνιασμένο υπο την επίρρεια αλκοολ πιθανόν και μαστούρας να του επιτεθεί.Τελικά έγινε φασαρία και του πέταξε την κουβέρτα από το πάνω κρεβάτι που είχε και τα πράγματα του με αποτέλεσμα να κάνει ζημιά στο κινητό του.Τελικά παρόλο που ενημερώθηε ο ΑΥΔΜ και για το κινητό και τη φασαρία και ο Διοικητής ο μαλάκας έφυγε κανονικά απολύθηκε..

Το συζητούσα χτες με τον ξάδερφό μου και φαίνεται πως ακόμα το θυμάται και στενοχωριέται πολύ..Εμένα με τρελένει το γιατί ο γαμημένος ο κανονισμός ισχύει για μερικούς και για άλλους όχι.Δηλαδή αυτός τι άλλο έπρεπε να κάνει για να πάει στρατοδικείο..Και την πλήρωσε ο φουκαράς ο θαλαμοφύλακας με 4 μέρες κράτηση.

Πάντως και γω θυμάμαι όταν πήγα και τελείωσα περσυ Μαιο ότι υπήρχε στο στρατό όλη η σαβούρα..Κάθε λογής μαλακισμένο χωρίς μόρφωση,χωρίς τρόπους χωρίς ανατροφή..Κάτι βλαχαδερά,κάτι χασικλήδες και τσαμπα μάγκες..Δεν μίλαγα σε κανέναν αν και έκανα 2 φίλους και πάντα ήθελα να είμαι απών από τα πάντα και τους πάντες.Τη βόλευα στο αναγνωστήριο ένα πρόχειρο εγκαταλελειμένο γραφείλ,έπαιρνα κανα βιβλίο και απομονωνόμουν μέχρι την υπηρεσία μου αν και πάλι βρέθηκαν κάποιοι που μου σκότιζαν τα αρχίδια.
πας καλα ρε δικε μου;27χρονος και εκλασε μεντες σε 20χρονο αντι να το πλακωσει στα χαστουκια;Ολα αυτα τα πιτσιρικια που το παιζουν αντρακια αμα τους δωσεις ενα χαστουκι θα φυγουν κλαιγοντας ζητωντας την μαμα τους.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τι λε ρε παιδι μου. οχι στρατοδικειο, εις θανατον κατευθειαν για το κακουργημα.
και ο ξαδερφος σου ακομα το θυμαται και κλαιει. τετοιο συμβαν.
και συ το κανεις θεμα.

φλωροι.
που να τον εβαζαν να κανει και το τζουκ μποξ τυπε :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
πας καλα ρε δικε μου;27χρονος και εκλασε μεντες σε 20χρονο αντι να το πλακωσει στα χαστουκια;Ολα αυτα τα πιτσιρικια που το παιζουν αντρακια αμα τους δωσεις ενα χαστουκι θα φυγουν κλαιγοντας ζητωντας την μαμα τους.
αφου ηταν μορφωμενο παιδι ρε τυπε
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
τι λε ρε παιδι μου. οχι στρατοδικειο, εις θανατον κατευθειαν για το κακουργημα.
και ο ξαδερφος σου ακομα το θυμαται και κλαιει. τετοιο συμβαν.
και συ το κανεις θεμα.

φλωροι.

εχεις ανοιξει κ στο κοσμοπολιταν θρεντ για τον στρατο μαγκαιβερ?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Καλα ρε και του ξαδερφου σου που του εσπασε το κινητο

μετα δεν μπορουσε να το παρει και να του το σπασει στο κεφαλι?

Αλλα ειχανε μαζευτει 4-5 κοτες. Ο ενας εκλασε.... κατι τετοιες αδερφες ειναι οι χειροτερες.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
ναι ρε θανο,γιατι;βγαλ'τους την αλλη μερα στην αναφορα,και ο διοικητης να αρχισει να μοιραζει ταληρα,και δες,το ξανακανουνε;αλλα βλεπεις θα πεσουν τα βυσματα και δεν θα γινει τελικα τιποτα.παντως οποτε ειχαμε αυδμ στην μοναδα που ηταν ζορικος,δεν επεφτε ουτε καρφιτσα.οποτε καταλαβαινεις οτι εχει ενα νοημα η αυστηροτητα απο τους αξιωματικους
Στο ξαναλεω δεν θελει κοπο θελει τροπο!
ειχα 2 Ανθ/γους ! ο 1ος γκαριζε μοιραζε καμπανες και ουρλιαζε μοιραζε καψονια και ο 2ο ηταν γαμω τα ατομα!
ΕΛΕΓΕ! Ελα ρε μαλακες λοιπον, θα κανουμε αυτο και αυτο αλλα μην με γαματε! και μετα θα φιδιασουμε ολλοι μαζι παρεα!
σε πληροφορω οτι του 2ου η τακτικη ηταν πιο αποτελεσματικη! πιστεψε με!
Οσο για τα βυσματα εχω δει σκηνικα οπου διοικητης ελεγε στην αναφορα....ΤΙ ΘΕΣ??? ΠΗΡΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ??
Διοικητες εχουν ριξει ακυρα σε ταξιαρχους δημαρχαιους κλπ! ΤΕΛΟΣ εισαι διοικητης, δεν σου λεει-κανει ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΕΛΟΣ !
μπορω να πω πολυ χοντρα περιστατικα! παρααα πολυ χοντρααα!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Εγω ηθελα ο ξαδερφος σου να ηταν πυγμαχος  :P

εχω 2 φιλους που ειναι.

Καλα αυτοι δεν υπολογιζουν τιποτα ουτε θητειες , ουτε μηνυσεις

θα τους εκαναν μαυρους στο ξυλο και τους 5 ποσοι ηταν.

Και μετα ο λοπεζ θα ηταν υπερ του πυγμαχου  γιατι θα τις μαζευε κ αυτος
επειδη ωρες ωρες κανει το μαγκα :P
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.315
Like
28
Πόντοι
16
Στο ξαναλεω δεν θελει κοπο θελει τροπο!
ειχα 2 Ανθ/γους ! ο 1ος γκαριζε μοιραζε καμπανες και ουρλιαζε μοιραζε καψονια και ο 2ο ηταν γαμω τα ατομα!
ΕΛΕΓΕ! Ελα ρε μαλακες λοιπον, θα κανουμε αυτο και αυτο αλλα μην με γαματε! και μετα θα φιδιασουμε ολλοι μαζι παρεα!
σε πληροφορω οτι του 2ου η τακτικη ηταν πιο αποτελεσματικη! πιστεψε με!
Οσο για τα βυσματα εχω δει σκηνικα οπου διοικητης ελεγε στην αναφορα....ΤΙ ΘΕΣ??? ΠΗΡΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ??
Διοικητες εχουν ριξει ακυρα σε ταξιαρχους δημαρχαιους κλπ! ΤΕΛΟΣ εισαι διοικητης, δεν σου λεει-κανει ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΕΛΟΣ !
μπορω να πω πολυ χοντρα περιστατικα! παρααα πολυ χοντρααα
!

υπαρχει διοικητης που στην αναφορα επιασε φανταρο που ολη την ωρα τον εβγαζαν στην σεντρα,απο τον γιακα,τον σηκωσε,και αρχισε και φωναζε:ρε μουνιιιιιιιιιιιιι
μιλαμε επος  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Εγω ηθελα ο ξαδερφος σου να ηταν πυγμαχος  :P

εχω 2 φιλους που ειναι.

Καλα αυτοι δεν υπολογιζουν τιποτα ουτε θητειες , ουτε μηνυσεις

θα τους εκαναν μαυρους στο ξυλο και τους 5 ποσοι ηταν.

Και μετα ο λοπεζ θα ηταν υπερ του πυγμαχου  γιατι θα τις μαζευε κ αυτος
επειδη ωρες ωρες κανει το μαγκα :P
Δλδ ολλα στην ζωη λυνονται με το ξυλο??
Μπραβο γα την μορφωση που λες οτι εχεις!
Διοτι εχει 1-2 σελιδες που ειδα οτι θυχτικε και αυτο!
Μεγαλη μαλακια!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Εγω ηθελα ο ξαδερφος σου να ηταν πυγμαχος  :P

εχω 2 φιλους που ειναι.

Καλα αυτοι δεν υπολογιζουν τιποτα ουτε θητειες , ουτε μηνυσεις

θα τους εκαναν μαυρους στο ξυλο και τους 5 ποσοι ηταν.

Και μετα ο λοπεζ θα ηταν υπερ του πυγμαχου  γιατι θα τις μαζευε κ αυτος
επειδη ωρες ωρες κανει το μαγκα :P
στο φειςμπουκ ειναι φιλοι σου και αυτοι;σαν τον κοντροχοντρο που γαμαει μουναρες; :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom