Νέα

Εισέρχονται παρέες ανηλίκων στην οικοδομή που μένω. Τί ενέργειες μπορώ να κάνω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα teochatz
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 250
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.763
Like
29.356
Πόντοι
6.056
Mάζεψε τα μπαρμπάδια της πολυκατοικίας :zombie: και καθίστε εκεί που μαζεύονται. Θα ξενερώσουν και δε θα ξανάρθουν :tooth:
Χωρις πλακα αν δουνε να σκάνε 3-4 μεσήλικες κοντά τους και να αράζουν διπλα τους 1,2,3 φορες λογικά δεν θα ξαναπατήσουν.

Αλλοι μια λυση ειναι κατάβρεγμα με το λάστιχο, ιδικά τωρα που χειμωνιάζει και το νερο θα ειναι παγος θα φυγουν τρέχοντας.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Χωρις πλακα αν δουνε να σκάνε 3-4 μεσήλικες κοντά τους και να αράζουν διπλα τους 1,2,3 φορες λογικά δεν θα ξαναπατήσουν.
Θέλει καλό μπάσιμο με ατάκα "Να, θα κάτσουμε εδώ με τη νεολαία!" και μετά ψιλοκουβέντα για ποια φάρμακα ρίχνουν καλύτερα τη χοληστερόλη.
Μπουχός θα γίνουν! :woldman::badair:
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
593
Like
1.270
Πόντοι
206
Φίλε είσαι δύσκολα μην σου τύχει.. Δυστυχώς ούτε με μήνυση ούτε με αστυνομία θα γλυτώσεις δυστυχώς.. Η μόνη λύση για εμένα είναι να παίξεις με την τύχη σου δλδ να κατέβεις κάτω να πλακώσεις έναν στο ξύλο και να τον κλέψεις, δλδ να του πάρεις τα λεφτά και να του σπάσεις το κινητό για να νοιώσει απομονωμένος.
Στην οικοδομή μου είχαμε παρόμοιο θέμα μια ομάδα λυκειωπαιδων πίστεψε ότι είναι γαμηστρωνας κατέβηκα μια φορά μίλησα ήρεμα και δεν έγινε τίποτα την επόμενη φορά κατέβηκα με μια σκύλα στο χέρι την έδωσα και μια στον τοίχο της πολυκατοικίας μου για να φοβηθούν και τους είπα ότι αν ξαναδώ κάποιον θα τους γαμησω κυριολεκτικά. Έφυγαν λογικά ακούστηκε και δεν ξαναήρθαν..
 
  • Like
Αντιδράσεις: 968

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.400
Πόντοι
3.506
2 απ τα παρακατω "αθωα" πλασματα να δουν τα κακομαθημενα μπασταρδα.Μονο να τα δουν,δεν χρειαζεται κατι αλλο.Να δεις για ποτε φτανουν τα κακακια τους στην καλτσα και να δουμε αν θα ξαναπλησιασουν στην οικοδομη
rottweiler-glücklich.jpg
1698b847c2e4fe98c05adcdc9d420590_L.jpg
 

Sardelas4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2022
Μηνύματα
286
Like
1.343
Πόντοι
201
αυτο που εχω παρατηρησει σημερα ειναι οτι πολλα ανηλικα την εχουν δει πολυ μαγκια. οταν ειναι ενα-δυο μαζι ειναι μια χαρα,οταν ειναι 5-6 παρεα και πανω,εκει νομιζουν οτι ειναι μαγκες και τους δερνουν ολους. δεν εχουν φαει πραγματικο ξυλο τα μπασταρδα να τους φυγει λιγο η μαγκια και να τρεχουν στην πουτανα τη μανα τους και στον αχρηστο πατερα τους,που μεγαλωνουν παιδια χωρις τροπους,αλητες αγραμματους που η πρωτη δουλεια τους θα ειναι βερια με χορτο.

Οτι σου ειπαν παραπανω,μονο ο φοβος λειτουργει σε κατι τετοια κωλοπαιδα.Ουτε απ'εξω δε θα περνανε μετα. Αμολα δυο rottweiler και να δεις για ποτε θα τρεχουν σαν τις πουτανιτσες ουρλιαζοντας.
Οπως τα λεει ο μυστης. Μονο με φοβο. Σε ποια πολη γίνεται αυτο;
 

Sardelas4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2022
Μηνύματα
286
Like
1.343
Πόντοι
201
Χαριλάου. Άμα υπάρχει κάποιος πρόθυμος από δω μεριά, να βοηθήσει τα πράγματα, κερνάω μπύρες. Χαχαχα
Ρωταω μυστη γιατι κι εμεις απο την αλλη μερια δυτικα τα ιδια εχουμε. Μλκισμενα 5-5 10-10 που ψυριζουν , μανουριαζουν και την πεφτουν σε 1-2 ατομα. Πιτσιρικια που κανουν δυο τζουρες χορτο και φορτωνουν μαγκια. Δε ξερω πως μπορει να περιοριστει αυτο το φαινόμενο εκτος απο το ξυλο. Βρωμοξυλο ομως.
 
OP
OP
teochatz

teochatz

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Μαΐ 2016
Μηνύματα
447
Κριτικές
44
Like
1.500
Πόντοι
1.071
Ρωταω μυστη γιατι κι εμεις απο την αλλη μερια δυτικα τα ιδια εχουμε. Μλκισμενα 5-5 10-10 που ψυριζουν , μανουριαζουν και την πεφτουν σε 1-2 ατομα. Πιτσιρικια που κανουν δυο τζουρες χορτο και φορτωνουν μαγκια. Δε ξερω πως μπορει να περιοριστει αυτο το φαινόμενο εκτος απο το ξυλο. Βρωμοξυλο ομως.
Η πιο ρεαλιστική απάντηση που δώσανε οι συναγωνιστές αυτή είναι. Ο φόβος είναι η μόνη λύση. Γιατί επειδή είναι ανήλικοι, νομίζουν ότι κανείς δεν μπορεί να τους κάνει τίποτα κι κάνουν ότι γουστάρουν. Το ξύλο χρειάζεται όμως εκτός οικοδομής, μη δώσουμε αφορμή και βγούμε στις ειδήσεις, έτσι όπως κατάντησε η κοινωνία μας. Θα μας βγάλουν και ψυχοπαθείς στο τέλος. Άσε που έχουμε βάλει και κάμερες.
 

Gtp_user

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2018
Μηνύματα
83
Κριτικές
12
Like
381
Πόντοι
290
Ξέρω ότι η λύση που θα προτείνω είναι ακραία μετά τα συρματοπλέγματα, τα ντόπερμαν και τους μπράβους αλλά έχεις σκεφτεί να κατέβεις να τους ζητήσεις απλώς να φύγουν....
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.615
Πόντοι
4.546
Η οικοδομή που μένω, είναι δίπλα σε πάρκο και έχουμε στο πίσω μέρος σαν προαύλιο χώρο και έρχονται χρόνια, παρέες και μας ενοχλούν. Είναι κάτι που συμβαίνει γενικά προφανώς. Η φασαρία που κάνουν ιδίως τα βράδια, είναι το λιγότερο. Χτυπάνε τα αυτοκίνητα των ενοίκων της οικοδομής στη πυλωτή και μια παρέα, έχει σκαρφαλώσει σε μπαλκόνι στον πρώτο. Έχουμε κάνει ενέργειες όπως να κλείσουμε τις εισόδους, αλλά σκαρφαλώνουν. Αν και ο χώρος είναι προσβάσιμος από τέσσερις οικοδομές. Βάλαμε κάμερες με σχετική σήμανση, μέχρι και προβολάκια με έντονο φωτισμό βάλαμε όπως μου πρότειναν οι αστυνομικοί. Καταγγελίες στο τμήμα της περιοχής έχουν γίνει χρόνια τώρα, μέχρι και πρώην αστυνομικός πήγε για παράπονα. Έχει τύχει σε κανέναν από δω; Τι θα μπορούσα να κάνω;

Και έχει δυο χρόνια τώρα που έρχεται ένα μπασταρδάκι με τη γκόμενα του, τον έχουμε κάνει παρατήρηση άπειρες φορές. Και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Όποιος τον έχει κάνει παρατήρηση, αυτό βρίζει. Εδώ μιλάει άσχημα στη κοπέλα του, σε μας θα κολλήσει άλλωστε; Ο διαχειριστής με είπε τον κυνηγούσε, η ηλικιωμένη από τον πρώτο τον έλουσε με το λάστιχο. Έχω καλέσει δυο φορές την αστυνομία. Και τις δυο όταν κάλεσα, αυτός έφυγε. Μια μέρα τον ακολούθησα να μάθω που μένει και να απευθυνθώ στο σχολείο της περιοχής, προφανώς και αρνήθηκαν να βοηθήσουν τη κατάσταση. Θα μπορούσα απλά να κατέβω και να του δώσω ξύλο αντί να μπω σε όλη αυτή τη διαδικασία, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα βρω τον μπελά μου, ειδικά σε μια τέτοια "ευαισθητοποιημένη" κοινωνία που έχουμε καταντήσει πλέον.

Έχε το νου σου τύπε ΜΗΝ σε δούμε μονάχα σε καινούργιο νήμα ως θύμα...
ΜΑΚΡΙΑ μην το ψάχνεις ΔΕΝ πρόκειται να βρεις λύση.
Απλά θα βαρεθούν και θα αλλάξουν στέκι κάποια στιγμή...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.078
Κριτικές
62
Like
40.611
Πόντοι
8.530
Και έχει δυο χρόνια τώρα που έρχεται ένα μπασταρδάκι με τη γκόμενα του, τον έχουμε κάνει παρατήρηση άπειρες φορές. Και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Όποιος τον έχει κάνει παρατήρηση, αυτό βρίζει. Εδώ μιλάει άσχημα στη κοπέλα του, σε μας θα κολλήσει άλλωστε; Ο διαχειριστής με είπε τον κυνηγούσε, η ηλικιωμένη από τον πρώτο τον έλουσε με το λάστιχο. Έχω καλέσει δυο φορές την αστυνομία. Και τις δυο όταν κάλεσα, αυτός έφυγε. Μια μέρα τον ακολούθησα να μάθω που μένει και να απευθυνθώ στο σχολείο της περιοχής, προφανώς και αρνήθηκαν να βοηθήσουν τη κατάσταση. Θα μπορούσα απλά να κατέβω και να του δώσω ξύλο αντί να μπω σε όλη αυτή τη διαδικασία, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα βρω τον μπελά μου, ειδικά σε μια τέτοια "ευαισθητοποιημένη" κοινωνία που έχουμε καταντήσει πλέον.
Ναι αλλά οι "γονείς" αυτού του μαλακισμενου το έχουν αφήσει να το μεγαλώνει το κινητό του...αν του τραβούσαν λιιιιγο το αυτί,δεν θα το έκανε δεύτερη φορά.Παραμεληση εποπτείας ανηλίκου και μπουζου στο κάθε ναυάγιο .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.078
Κριτικές
62
Like
40.611
Πόντοι
8.530
Ρίξε 3 φορτηγά χαλίκι χοντρο στο σημείο που κάθονται ώστε να είναι άβολο. Τώρα αν κλείσεις την είσοδο τι να κάνουμε..... ο πόλεμος έχει θύματα και από τις δυο πλευρες. Επίσης υπάρχουν συρμάτινα κυκλειδώματα με ηλεκτροσοκ που επιφέρει μικρά εγκαύματα όπως και κάγκελα με λόγχες. Αν πας σε σιδηρουργείο θα σου πουν. Επίσης υπάρχουν αμπούλες βρώμας που τις ρίχνεις και τρέχεις να κρυφτείς.
Υπάρχουν ακόμα αυτές οι αμπούλες;;;;
:new_shocked::new_shocked::new_shocked:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.078
Κριτικές
62
Like
40.611
Πόντοι
8.530
Θέλει καλό μπάσιμο με ατάκα "Να, θα κάτσουμε εδώ με τη νεολαία!" και μετά ψιλοκουβέντα για ποια φάρμακα ρίχνουν καλύτερα τη χοληστερόλη.
Μπουχός θα γίνουν! :woldman::badair:
Υποκλίνομαι ρε...ψυχολογικός πόλεμος!:kneel:
 
OP
OP
teochatz

teochatz

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Μαΐ 2016
Μηνύματα
447
Κριτικές
44
Like
1.500
Πόντοι
1.071
Ξέρω ότι η λύση που θα προτείνω είναι ακραία μετά τα συρματοπλέγματα, τα ντόπερμαν και τους μπράβους αλλά έχεις σκεφτεί να κατέβεις να τους ζητήσεις απλώς να φύγουν....
Εννοείται μύστη μου. Βασικός κανόνας είναι αυτό, ότι δεν κάνεις ποτέ παρατήρηση από το μπαλκόνι. Γιατί δεν πρόκειται να σε πάρουν στα σοβαρά και η μαγκια τους είναι στα ύψη. Αντιθέτως όταν κατεβαίνεις δεν τους δίνεις πολλά περιθώρια να αντιδράσουν. Απλά το πρόβλημα είναι ότι δεν τους κόβει και ξανάρχονται κάποιοι
 
OP
OP
teochatz

teochatz

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Μαΐ 2016
Μηνύματα
447
Κριτικές
44
Like
1.500
Πόντοι
1.071
Ναι αλλά οι "γονείς" αυτού του μαλακισμενου το έχουν αφήσει να το μεγαλώνει το κινητό του...αν του τραβούσαν λιιιιγο το αυτί,δεν θα το έκανε δεύτερη φορά.Παραμεληση εποπτείας ανηλίκου και μπουζου στο κάθε ναυάγιο .
Αυτό ακριβώς είναι το ζήτημα. Όταν ένα παιδακι 16-17 χρόνων, δείχνει τέτοια προβλήματα συμπεριφοράς, όταν γίνει 27 και 37 δηλαδή τι θα μας κάνει; Θα μας ληστεύει; Αυτό ακριβώς που λες, μήνυση στους γονείς για παραμέληση εποπτείας ανήλικου και φάπες εγώ θα πρόσθετα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.585
Κριτικές
3
Like
27.817
Πόντοι
6.186
Λοιπών υπάρχουν οι εξής τρόποι, ούτε σκυλιά να σε φάει το σκατό ούτε τίποτα. Κάθε μα κάθε φορά που εμφανίζονται χωρίς φασαρία κ προειδοποίηση μπουγελώματα με νερό θα σταματήσουν σίγουρα, ο άλλος τρόπος είναι να βρεις από ανίψια οι άλλα ανήλικα, κωλόπαιδο από άλλη γειτονιά να τους δώσεις χαρτζιλίκι να τα σακατέψουν 1-2 φορές να μην ξανά έρθουν, τέλος να βάλεις το μάτι του τρελού, να αρπάξεις ένα λοστό κ να κατέβεις σαν τον παράφρονα κ να κυνηγάς κ να φωνάζεις ΄΄θα πάω στο τρελάδικο εξαιτίας σας αλλά θα στείλω κ εσάς να δείτε τα ραδίκια ανάποδα΄΄. Πιστεύω ότι το πρώτο είναι η καλύτερη λύση κ εάν κάποιο πάνω στα νεύρα του κάνει ζημιά σε κάποιο αμάξι θα έχεις κ τα πλάνα από τις κάμερες.
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.172
Like
6.873
Πόντοι
1.056
Λοιπών υπάρχουν οι εξής τρόποι, ούτε σκυλιά να σε φάει το σκατό ούτε τίποτα. Κάθε μα κάθε φορά που εμφανίζονται χωρίς φασαρία κ προειδοποίηση μπουγελώματα με νερό θα σταματήσουν σίγουρα, ο άλλος τρόπος είναι να βρεις από ανίψια οι άλλα ανήλικα, κωλόπαιδο από άλλη γειτονιά να τους δώσεις χαρτζιλίκι να τα σακατέψουν 1-2 φορές να μην ξανά έρθουν, τέλος να βάλεις το μάτι του τρελού, να αρπάξεις ένα λοστό κ να κατέβεις σαν τον παράφρονα κ να κυνηγάς κ να φωνάζεις ΄΄θα πάω στο τρελάδικο εξαιτίας σας αλλά θα στείλω κ εσάς να δείτε τα ραδίκια ανάποδα΄΄. Πιστεύω ότι το πρώτο είναι η καλύτερη λύση κ εάν κάποιο πάνω στα νεύρα του κάνει ζημιά σε κάποιο αμάξι θα έχεις κ τα πλάνα από τις κάμερες.
Αν ο φίλος κάνει το τελευταίο ,που θα έκανα και εγώ ,ας το βγάλει ένα βίντεο να γελάσουμε
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.585
Κριτικές
3
Like
27.817
Πόντοι
6.186
Αυτό ακριβώς είναι το ζήτημα. Όταν ένα παιδακι 16-17 χρόνων, δείχνει τέτοια προβλήματα συμπεριφοράς, όταν γίνει 27 και 37 δηλαδή τι θα μας κάνει; Θα μας ληστεύει; Αυτό ακριβώς που λες, μήνυση στους γονείς για παραμέληση εποπτείας ανήλικου και φάπες εγώ θα πρόσθετα.
δεν ισχύει αυτό, εγώ μικρός ήμουν μεγάλο κωλόπαιδο, οι γονείς μου είχαν τρελαθεί, όσο μεγαλώνεις αλλάζεις κ σοβαρεύεσαι, μην σου πω ότι έγινα πολύ καλύτερος κ ποιο πετυχημένος από τους υπόλοιπους που ήταν οκ σαν παιδιά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom