Νέα

Εισαγωγή των αλβανικών στα σχολεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DmtrsxXx
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 257
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Ρε Ελληνάρες, δεν μπορείς να απαγορεύσεις το δικαίωμα κάποιου στη μάθηση, μην λέτε μαλακίες. Μιλάμε για 2η προαιρετική γλώσσα, ανοίξτε επιτέλους το μυαλό σας.
τυπε ελληνα με το ανοιχτο (αλλα λιγο) μυαλο, σε λιγο θα ζητησεις να διδασκονται και τα πακιστανικα? και τα συριακα? και τα ρωσικα?
Τυπε ελληνα με το ανοιχτο μυαλο, φανταζεσαι τους αμερικανους να διδασκαν αφρικανικα στους μαυρους της αμερικης? Τωρα θα μιλαγαμε για αφρικη σε δυο ηπειρους δικε μου.
Αλλα ευτυχως που υπαρχουν και οι φιλελευθερες διανοιες σαν εσενα που κατεστρεψαν τον ελληνισμο
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Ρε συ τσάκαυλε,για πες μας τη χρησιμότητα μιας γλώσσας που ομιλείται από πόσους μαζί με το κοσυφοπέδιο;
5.000.000 πληθυσμό ;10.000.000 σε όλη την υφήλιο ; Τι διάνοια είναι αυτός ο Καυλέρδος;
τυπε εγω τον συμπονω, γι΄αυτο ζητω να διδασκονται και τα κρητικα και τα κυπριακα στα σχολεια, αλλα σαν τριτη γλωσσα, μετα τα αλβανικα
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
τυπε ακουσα οτι οι αλμπα πανε τον κωλο ροδελα, ισχυει?

Τύπε επειδή εγώ είμαι τζιμάνι,την γάμαγα στην εστία που έμενε,δίπλα στο κομοδίνο
είχε το baby oil και μου λεγε ότι δεν είχε δώσει ποτέ πίσω πόρτα και έτσι δεν την πήρα  :uglystupid:

Πως με βρίσκεις;Άξιο μέλος του φόρουμ!
 

Επισκέπτης
Ρε Ελληνάρες, δεν μπορείς να απαγορεύσεις το δικαίωμα κάποιου στη μάθηση, μην λέτε μαλακίες. Μιλάμε για 2η προαιρετική γλώσσα, ανοίξτε επιτέλους το μυαλό σας.
Οι βλαχοαιλληνες τυπε τους θελουν δολους στα χωραφια, τι δεν καταλαβαινεις.  ;)
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Τύπε επειδή εγώ είμαι τζιμάνι,την γάμαγα στην εστία που έμενε,δίπλα στο κομοδίνο
είχε το baby oil και μου λεγε ότι δεν είχε δώσει ποτέ πίσω πόρτα και έτσι δεν την πήρα  :uglystupid:

Πως με βρίσκεις;Άξιο μέλος του φόρουμ!
τυπε ετσι λενε ολες για να σε κανουν να νιωθεις μοναδικος
εγω παντως το δικο μου το φιερακι το ειχα σκισει
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
στα σχολεία διδάσκονται(πλέον της Ελληνικής) και δύο ξένες γλώσσες ... η μία είναι Αγγλικά και η δεύτερη κατ επιλογήν (και εφόσον συγκεντρώνεται ο απαραίτητος αριθμός μαθητών για την δημιουργία τμήματος) ... η δεύτερη μπορεί να είναι Γερμανικά ή Γαλλικά ... ας βάλουν και τα Αλβανικά σαν ξένη γλώσσα και ας τελειώνουμε...

καμμία υποχρέωση δεν έχουμε να κάνουμε σχολεία στα οποία το μάθημα να γίνεται στα Αλβανικά... το μάθημα θα συνεχίσει να γίνεται στα Ελληνικά και τα Αλβανικά θα διδάσκονται σαν ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ

Καπωs ετσι............αλλα νομιζω οτι πρεπει να συναποφασισει η Ε.Ε  τι θα γινεται σε ολη την Ευρωπη
Να μην κανει καθε χωρα τα δικα τηs
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Οι βλαχοαιλληνες τυπε τους θελουν δολους στα χωραφια, τι δεν καταλαβαινεις.  ;)
εγω δικε μου δεν ξερω κανενα αλβανο να δουλευει στα χωραφια
τωρα της μοδας ειναι οι αλβανοι να ειναι εργολαβοι και τα πακια εργατες
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
Ρε συ τσάκαυλε,για πες μας τη χρησιμότητα μιας γλώσσας που ομιλείται από πόσους μαζί με το κοσυφοπέδιο;
5.000.000 πληθυσμό ;10.000.000 σε όλη την υφήλιο ; Τι διάνοια είναι αυτός ο Καυλέρδος;

Τι σχέση έχει ο πληθυσμός; Υπάρχει το δικαίωμα στην μάθηση και μιλάμε για ξένη γλώσσα - για 2η ξένη γλώσσα, δηλαδή ως 3η στην πραγματικότητα καθώς τα μαθήματα γίνονται και θα γίνονται στα Ελληνικά. Μήπως να τους απαγορεύσουμε να μιλάνε Αλβανικά και στα σπίτια τους;

τυπε ελληνα με το ανοιχτο (αλλα λιγο) μυαλο, σε λιγο θα ζητησεις να διδασκονται και τα πακιστανικα? και τα συριακα? και τα ρωσικα?
Τυπε ελληνα με το ανοιχτο μυαλο, φανταζεσαι τους αμερικανους να διδασκαν αφρικανικα στους μαυρους της αμερικης? Τωρα θα μιλαγαμε για αφρικη σε δυο ηπειρους δικε μου.
Αλλα ευτυχως που υπαρχουν και οι φιλελευθερες διανοιες σαν εσενα που κατεστρεψαν τον ελληνισμο

Αν είναι για 3η γλώσσα (δες παραπάνω) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Για 'μένα μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το ότι κλείνουν ελληνικά σχολεία στο εξωτερικό παρά το ότι μπορεί να υπάρξουν τα Αλβανικά ως πιθανή 2η ξένη γλώσσα σε κάποια σχολεία.

Μιλώντας για Ελληνισμό, έχεις υπόψη σου τις θέσεις των αρχαίων για την μάθηση ή απλά το πετάς έτσι;
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
τυπε εγω τον συμπονω, γι΄αυτο ζητω να διδασκονται και τα κρητικα και τα κυπριακα στα σχολεια, αλλα σαν τριτη γλωσσα, μετα τα αλβανικα

Ανάξιο σχολιασμού και απάντησης.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Αν έχει;Αλβανοί βαφτισμένοι ορθόδοξοι στην Ελλάδα το 2013 μετά από υπουργικοί απόφαση
πήραν ελληνική ταυτότητα και διαβατήριο ώς Έλληνες.Μου το πε η πρώην μου άλμπα.Αυτή
και η παρέα της είναι έλληνες αδερφέ.
Eχεις καποιο λινκ;Πχ  απο την ΕΦ Κυβερνησεως που να το αναφερει;



Απο πότε η θρησκεια σε ελληνοποιεί;
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
Eχεις καποιο λινκ;Πχ  απο την ΕΦ Κυβερνησεως που να το αναφερει;



Απο πότε η θρησκεια σε ελληνοποιεί;

Δεν ισχύει αυτό τύπε. ΑΝ ίσχυε δεν θα έτρεχαν για άδειες παραμονής, θα βαφτίζονταν και τέλος.
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.631
Like
1.896
Πόντοι
216
Τι σχέση έχει ο πληθυσμός; Υπάρχει το δικαίωμα στην μάθηση και μιλάμε για ξένη γλώσσα - για 2η ξένη γλώσσα, δηλαδή ως 3η στην πραγματικότητα καθώς τα μαθήματα γίνονται και θα γίνονται στα Ελληνικά. Μήπως να τους απαγορεύσουμε να μιλάνε Αλβανικά και στα σπίτια τους;

Αν είναι για 3η γλώσσα (δες παραπάνω) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Για 'μένα μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το ότι κλείνουν ελληνικά σχολεία στο εξωτερικό παρά το ότι μπορεί να υπάρξουν τα Αλβανικά ως πιθανή 2η ξένη γλώσσα σε κάποια σχολεία.

Μιλώντας για Ελληνισμό, έχεις υπόψη σου τις θέσεις των αρχαίων για την μάθηση ή απλά το πετάς έτσι;

:thumbsup: :thumbsup:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Δεν ισχύει αυτό τύπε. ΑΝ ίσχυε δεν θα έτρεχαν για άδειες παραμονής, θα βαφτίζονταν και τέλος.
Μα αφου σου λεει οτι ολοι τους ειναι ελληνες πλεον!!!!!ΩΩΩΩΩ και εσύ!!!!Δεν τον πιστευεις;
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.337
Κριτικές
16
Like
13.431
Πόντοι
5.577
εγω δικε μου δεν ξερω κανενα αλβανο να δουλευει στα χωραφια
τωρα της μοδας ειναι οι αλβανοι να ειναι εργολαβοι και τα πακια εργατες

εγω ξερω ότι σ'ενα μικρο χωριο της Ηλειας καμμια 100αρια αλβανοι θα μαζεψουν και φετος τα λαδια και θα φυγουν στην αλβανια με 150.000 ευρω συνολικα.

 Τωρα, πως θα ζησουν οι ελληνες πινωντας φραπε μολις τελειωσουν οι συνταξεις των γερων τους ας μας πουν οι πιο μορφωμένοι, Τραμουντάνες, pgp κλπ
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Τι σχέση έχει ο πληθυσμός; Υπάρχει το δικαίωμα στην μάθηση και μιλάμε για ξένη γλώσσα - για 2η ξένη γλώσσα, δηλαδή ως 3η στην πραγματικότητα καθώς τα μαθήματα γίνονται και θα γίνονται στα Ελληνικά. Μήπως να τους απαγορεύσουμε να μιλάνε Αλβανικά και στα σπίτια τους;

Αν είναι για 3η γλώσσα (δες παραπάνω) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Για 'μένα μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το ότι κλείνουν ελληνικά σχολεία στο εξωτερικό παρά το ότι μπορεί να υπάρξουν τα Αλβανικά ως πιθανή 2η ξένη γλώσσα σε κάποια σχολεία.

Μιλώντας για Ελληνισμό, έχεις υπόψη σου τις θέσεις των αρχαίων για την μάθηση ή απλά το πετάς έτσι;
Οταν λες αρχαιων, σε ποιους αναφερεσαι? Γιατι κατι σκαμπαζω κ εγω απο αρχαιους..
Αλλα για πες μου, ποτε ασχοληθηκες με το προβλημα των πομακων? Με τα πομακικα?
Μηπως να διδασκονται και τουρκικα στη θρακη?
Ή μηπως να διδασκονται τουρκικα στην ελευθερη κυπρο?

Επισης, ποια ειναι η γνωση μου για τη Χαλκη?
Για τα σχολεια τις Ιμβρου και της Τενεδου?


Κατσε διαβασε πρωτα πεντε πραγματα για το ποια ειναι τα πραγματικα προβληματα κ υστερα θα καταλαβεις για ποιο λογο θελουν να διδασκονται αλβανικα στα σχολεια.

Hint: Ειναι για τον ιδιο ακριβως λογο που ο σημιτης νομιμοποιησε προεκλογικα ολους τους ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
 

Επισκέπτης
εγω ξερω ότι σ'ενα μικρο χωριο της Ηλειας καμμια 100αρια αλβανοι θα μαζεψουν και φετος τα λαδια και θα φυγουν στην αλβανια με 150.000 ευρω συνολικα.

 Τωρα, πως θα ζησουν οι ελληνες πινωντας φραπε μολις τελειωσουν οι συνταξεις των γερων τους ας μας πουν οι πιο μορφωμένοι, Τραμουντάνες, pgp κλπ
θα το ξαναπω , παρα πολλα ελληνοπουλα δεν θελουν να δουλεψουν  :S
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
εγω ξερω ότι σ'ενα μικρο χωριο της Ηλειας καμμια 100αρια αλβανοι θα μαζεψουν και φετος τα λαδια και θα φυγουν στην αλβανια με 150.000 ευρω συνολικα.

 Τωρα, πως θα ζησουν οι ελληνες πινωντας φραπε μολις τελειωσουν οι συνταξεις των γερων τους ας μας πουν οι πιο μορφωμένοι, Τραμουντάνες, pgp κλπ
Ας ζησουν οσοι μπορουν..  ;)
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.337
Κριτικές
16
Like
13.431
Πόντοι
5.577

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom