Νέα

Εγκληματική οργάνωση ο Άλλος Άνθρωπας!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 968
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 361
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

968

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.550
Like
7.194
Πόντοι
1.056

:upsidedown::upsidedown::upsidedown:
 

linear

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Νοε 2014
Μηνύματα
776
Κριτικές
15
Like
3.468
Πόντοι
1.436
Απογοήτευση ρε γμτ αν ισχύει.
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
1
Like
4.513
Πόντοι
456
Μτστκ μονο ρε νιαμου...

Τι ζουμε ρε φουστη μου.

Προκειμενου να μην ασχοληθει κανεις με πανεπιστημια,με αγροτες,θα μας παρουσιασουν εξωδικο και αισχροκερδεια μεχρι και απ τον θεο τον ιδιο
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
1
Like
4.513
Πόντοι
456
Για αυτο μην δινετε ουτε τον εμετο σας σε τετοιες οργανωσεις τις σαπιοχωρας
Επειδη γραφεις μαλακιες και επειδη εχω παρει μερος στο συσσιτιο του αλλου ανθρωπου,οσες φορες ημουν μπροστα,καθως και αλλα φιλαρακια μου,δεν λαμβανε ποτε χρηματα,ακομη και αν ελεγαν "δεν εχω χρονο,παρε 10€ να ψωνισετε οτι σας χρειαζετε"

Ζητουσε μονο προιοντα,τα οποια ανακοινωνε μεσω social.

Εν τω μεταξυ εχει λαβει απειρες καταγγελιες για οποιον βλεπει το δημοσιευμα και αναρωτιεται πως ακομα και ο εθελοντισμος χωλαινει!

Στ αρχιδια του ο τυπος.Του σπανε τ αμαξι σε τακτα διαστηματα,το αναρτει στο fb!
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.753
Κριτικές
30
Like
20.019
Πόντοι
8.746
Το κακό είναι ότι και αυτές, δεν είναι λίγες, που ξεκινούν με τις καλύτερες προθέσεις, όταν σιγά σιγά το χρήμα γίνει μπόλικο...γάμα τα
 

kuzia

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2010
Μηνύματα
813
Like
316
Πόντοι
26
Επειδη γραφεις μαλακιες και επειδη εχω παρει μερος στο συσσιτιο του αλλου ανθρωπου,οσες φορες ημουν μπροστα,καθως και αλλα φιλαρακια μου,δεν λαμβανε ποτε χρηματα,ακομη και αν ελεγαν "δεν εχω χρονο,παρε 10€ να ψωνισετε οτι σας χρειαζετε"

Ζητουσε μονο προιοντα,τα οποια ανακοινωνε μεσω social.

Εν τω μεταξυ εχει λαβει απειρες καταγγελιες για οποιον βλεπει το δημοσιευμα και αναρωτιεται πως ακομα και ο εθελοντισμος χωλαινει!

Στ αρχιδια του ο τυπος.Του σπανε τ αμαξι σε τακτα διαστηματα,το αναρτει στο fb!
Και πως βρεθηκαν τα 600Κ σε λογαριασμους των συγγενικων του προσωπων? Α ξεχασα κερδισαν το τζοκερ. Εκανε και τον large ο τυπος με τα 10αρικα που μοιραζε. Ρε που να γινουν αυτα ρεεεε
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
1
Like
4.513
Πόντοι
456
Και πως βρεθηκαν τα 600Κ σε λογαριασμους των συγγενικων του προσωπων? Α ξεχασα κερδισαν το τζοκερ. Εκανε και τον large ο τυπος με τα 10αρικα που μοιραζε. Ρε που να γινουν αυτα ρεεεε
Δεν βρεθηκαν ακομα τυπε!

Καταγγελια εγινε!

Σε αυτες τις περιπτωσεις τα δικαστηρια αποφαινονται & οχι τα λαϊκα.Οπως με την Κιβωτο και αλλα παραδειγματα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.398
Κριτικές
10
Like
2.823
Πόντοι
3.385
Ό,τι έχει γίνει κατάθεση σε τράπεζα, φαίνεται πανεύκολα, δεν είναι κάτι που μπορεί να κρυφτεί ούτε να κουκουλωθεί. Αν αύριο βρεθούν στο λογαριασμό μου μικρές καταθέσεις από πολλούς ιδιώτες, κάτι συμβαίνει, για κάποιο λόγο μου τα καταθέτουν. Αν όλα είναι καθαρά, οι ελεγκτικοί μηχανισμοί που συνέταξαν το πόρισμα είναι για τα πανηγύρια, γιατί βάσει του δημοσιεύματος οι καταθέσεις στους λογαριασμούς των συγγενών έχουν εντοπιστεί.
Από εκεί και πέρα, θεωρητικά, ακόμη και έτσι, δε σημαίνει ότι υπάρχει απάτη: μπορεί να μου κάνουν κατάθεση και να πηγαίνω να αγοράζω τρόφιμα για το φιλανθρωπικό μου έργο.
Σημειώνω και το εξής: ακόμη και σε είδος να γίνει η δωρεά, κάποιοι μπορεί να κονομήσουν, δεν μπορώ να επεκταθώ. Το τι έχει γίνει εδώ πέρα, ας το βρουν οι αρμόδιες αρχές.
 

Sardelas4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2022
Μηνύματα
286
Like
1.341
Πόντοι
201
Θλίψη αν ισχύει.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.337
Κριτικές
15
Like
5.874
Πόντοι
1.496
Ας μην βιαζομαστε να κρινουμε καποιον, αλλα υπαρχουν ενδειξεις. Κατατεθιμενα χρηματα σε λογαριασμους συγγενων του συγκεκριμενου, καθως μπορει καποιοι να διναν τροφιμα, αλλα σιγουρα υπαρχουν και καποιοι φιλανθρωποι , ακομη και εκτος Αθηνων, που επιθυμουσαν να συνεισφερουν χρηματα για να βοηθησουν το εργο , να τρωνε ανθρωποι που εχουν αναγκη.
Το θεμα λοιπον ειναι τι εγιναν αυτα τα χρηματα. Αν υπηρχε κακοδιαχειριση, υπεξαιρεση, οικειοποιηση των χρηματων.

Κατι που μου ειχε κανει τρομακτικη εντυπωση στην αναλογη περιπτωση της Κιβωτου, με τον παπα Αντωνη.
Ειχε αποκαλυφθει οτι βρεθηκαν παραπεταμενα πολλα χαρτακια. Τι ηταν αυτα τα χαρτακια; Δωροεπιταγες απο σουπερ μαρκετ, ΑΒ αν θυμαμαι καλα. Συνηθως 6 ευρω ειναι η καθε επιταγη. Την επαιρνε λοιπον την δικη του 6ευρη ο καθε πελατης του ΑΒ, και αντι να την χρησιμοποιησει για δικο του οφελος, να παρει ο,τι ηθελε, την χαριζε στη Κιβωτο με το σκεπτικο να παρει τροφιμα υπερ των σκοπων του. Μια βοηθεια ειναι κι αυτη.
Και στη Κιβωτο τις επιταγες τις πεταγαν, αφου προφανως τους καποπεφτε να πανε μεχρι το σουπερ μαρκετ να παρουν δωρεαν 6 πακετα μακαρονια η ο,τι αλλο. Μονο το χρημα τους ενδιεφερε.
 

peoklis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
187
Κριτικές
6
Like
253
Πόντοι
21
αλλο ενα αριστερο σκουληκι που το επαιζε"ανθρωπιστης"με το αζημιωτο πουλωντας αντιφασισμο...
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.429
Κριτικές
8
Like
11.267
Πόντοι
3.786
Τον είχαν γνωρίσει πριν μερικά χρόνια. Ο τύπος πήγαινε εκτός Αθήνας και το φιλοξενούσαν φίλοι του. Μου είπε ότι παλιότερα δούλευε σε διαφημιστική και τον απέλυσαν μέσα στην κρίση. Να δούμε τι θα βγάλει το πόρισμα, είτε με λαμογιά είτε όχι έχει βοηθήσει πάρα πολύ κόσμο και έδωσε κουράγιο σε πολλούς άνεργους που μπήκαν στον εθελοντισμό γιατί τους ενέπνευσε ο Κωνσταντίνος και η γυναίκα του.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.759
Like
29.336
Πόντοι
6.056
Ρε τυποι δεν ειναι εύκολο να αντισταθείς στο πολύ χρήμα, ιδικά οταν δεν εχεις τίποτα. Μπορεί καποια στιγμή να αποφάσισε οτι θα έπρεπε να βγάλει και αυτος κατι για τον κοπο και τον χρονο που αφιερώνει στην ολη προσπάθεια.
Υπάρχει και η περίπτωση ο τυπος να μην ειχε πάρει χαμπάρι και την όλη λαμογιά να την ειχε κανει η συγγενής του μαζι με τον αλλο τυπο...

Καθιστε και θα δούμε, ειναι νωρίς ακομα.
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
1
Like
4.513
Πόντοι
456
αλλο ενα αριστερο σκουληκι που το επαιζε"ανθρωπιστης"με το αζημιωτο πουλωντας αντιφασισμο...
Εσυ τυπε στηριζεις Κοκολονη και Φουρθιωτη να φανταστω; :confused:

Δεξια και ξαστερα;
 
OP
OP
968

968

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.550
Like
7.194
Πόντοι
1.056

:upsidedown::upsidedown::upsidedown:
 

seducer

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
685
Κριτικές
78
Like
735
Πόντοι
6.135
Και στη Κιβωτο τις επιταγες τις πεταγαν, αφου προφανως τους καποπεφτε να πανε μεχρι το σουπερ μαρκετ να παρουν δωρεαν 6 πακετα μακαρονια η ο,τι αλλο. Μονο το χρημα τους ενδιεφερε.
Αν ισχύει τότε είναι όντως κουράδες και θέλουνε φτύσιμο και βρωμόξυλο!
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.393
Κριτικές
16
Like
13.564
Πόντοι
5.577
Του παππα Αντώνη του τη στησανε για να φάνε κι αυτό το Ταμείο οι κολλητοί του Κουλη

Στην τελική ένας άνθρωπος που έχει δώσει εκατοντάδες παιδια από την διακονία και την ορφανια δικαιουται να ζει ανετα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom