Νέα

Έχει πάρει κανείς γύφτισσα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ta
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 721K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
786
Like
1.299
Πόντοι
206
Το γλεντι του γαμου γινοταν σε ενα τολ με τραπεζια γεματα φαγητα με απαισια μυρωδια οποιος η οποια κατουριοταν εβγαινε εξω και κατουραγε ,οι γυναικες σηκωναν τις φουστες και ανακουφιζοταν επι τοπου , βρακι δεν φορουσαν . Οταν φυγαμε με τον φιλο που ειχαμε παει , ψαχνοντας στα χωραφια να βρουμε το αυτοκινητο βλεπαμε ολα τα αυτοκινητα με ζυγαρια μεσα . Ο φιλος ειχε την ατυχια να πατησει φρεσκοκαμομενα σκατα και ...........
Και άντε καλά πως προέκυψε και πήγατε σε γύφτικο γάμο ;
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
589
Κριτικές
1
Like
1.249
Πόντοι
206
Ζουνε σε πραγματικα ελεεινες συνθηκες
Εμενα μου χει πει αλβανιδογυφτισσα που γαμαγα Μεταξι οτι σπιτι τους στην Αλβανια ειχαν μονο ενα κερι
Μου χε προτεινει να την παω Αλβανια με το αμαξι για κατι χαρτια κι εγω καβλωμενος οπως ημουν με τα ακαποτα γαμησια στο νου, παραλιγο να την κανω τη μαλακια
Παλι καλα τη μυριστηκα την απαγωγη και δεν πηγα ουτε ξαναπατησα μετα σε αυτη
 

SailorGr

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.140
Κριτικές
26
Like
10.761
Πόντοι
2.046
Άλλη μια γυφτοπούλα επί τω έργον Romani
Στις εισοδους και εξοδους πριν και μετα δηλαδη απο τις πολεις στη Βουλγαρια και την Ρουμανια ειναι γεματος ο δρομος απο μαυριδερες που τις πηδας φτηνα.
 

Giorgos Koud

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2016
Μηνύματα
181
Like
584
Πόντοι
81
Σε πάρκινγκ σούπερ μάρκετ στα Σπάτα, γυφτισσα μανα/πεθερά με γυφτισσα κορη/νύφη με το εγγόνι στο καρότσι... πάσαρε την 2η σε ηλικιωμένους κυρίως. Την είδα να μπαίνει σε 2 αυτοκίνητα όσο ήμουν στο σημείο. Προσοχή στους επίδοξους ότι στο σημείο ερχόταν και έφευγε και ξαναέρχεται καγκουρό γυφτοειδες με παπάκι και λογικά τσέκαρε την αρραβωνιάρα Συν ότι η ηλικία της ήταν κοντά στα 18 +-
 

statusorama

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Νοε 2005
Μηνύματα
252
Κριτικές
15
Like
1.555
Πόντοι
6.240
Σε πάρκινγκ σούπερ μάρκετ στα Σπάτα, γυφτισσα μανα/πεθερά με γυφτισσα κορη/νύφη με το εγγόνι στο καρότσι... πάσαρε την 2η σε ηλικιωμένους κυρίως. Την είδα να μπαίνει σε 2 αυτοκίνητα όσο ήμουν στο σημείο. Προσοχή στους επίδοξους ότι στο σημείο ερχόταν και έφευγε και ξαναέρχεται καγκουρό γυφτοειδες με παπάκι και λογικά τσέκαρε την αρραβωνιάρα Συν ότι η ηλικία της ήταν κοντά στα 18 +-
Εκει το πολυ πολυ να χαιδεψουν λιγο τον πουτσο κανενος παπουλη την ωρα που του κλεβουν το πορτοφολι....
 

memphis75

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
318
Like
124
Πόντοι
1
Έχετε πάει ποτέ με γυφτάκι???Οποιος έχει ας μεταφέρει εμπειρία και επίσης αν γνωρίζει κανείς μαγαζί που να μπορούμε να βρούμε ή πιάτσα που να ψωνίζονται....
Παίρνω τηλέφωνο τον Γλετσο αλλα δεν απαντά
 

ntelikanis

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
939
Like
183
Πόντοι
6
Οι Πρεζεμπορες οι γύφτοι γαμανε οποία εμφανίσιμη πρεζου για τζάμπα δοση έχει τύχει να δω μουναρα μεσα στα γύφτικα να ψάχνει πρέζα αρκετές φορές επίσης δεν θα ξεχάσω μάνα κ κόρη πρεζουδες η κόρη μουναρα μεσα στα γύφτικα για λίγη πρέζα να ψωνίζει χωρίς λεφτά ... Επίσης έχω δει κατάλευκες ξανθές σαν την Δούκισσα Νομικού γυφτοπουλες αλλά όταν μιλήσουν να μιλάνε σαν τον Ταμτάκο
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
786
Like
1.299
Πόντοι
206
Οι Πρεζεμπορες οι γύφτοι γαμανε οποία εμφανίσιμη πρεζου για τζάμπα δοση έχει τύχει να δω μουναρα μεσα στα γύφτικα να ψάχνει πρέζα αρκετές φορές επίσης δεν θα ξεχάσω μάνα κ κόρη πρεζουδες η κόρη μουναρα μεσα στα γύφτικα για λίγη πρέζα να ψωνίζει χωρίς λεφτά ... Επίσης έχω δει κατάλευκες ξανθές σαν την Δούκισσα Νομικού γυφτοπουλες αλλά όταν μιλήσουν να μιλάνε σαν τον Ταμτάκο
Από φίλη της μάνας μου που εμένα σε περιοχή με γύφτους άκουσα ιστορία που έλεγε πως έβλεπε πλουσιόπαιδα περιποιημένα και ντυμένα πολύ καλά στα γόνατα να παρακαλάνε έναν γύφτο να τους δώσει πρέζα.
 

kpapad

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2022
Μηνύματα
147
Like
424
Πόντοι
21
Σε πάρκινγκ σούπερ μάρκετ στα Σπάτα, γυφτισσα μανα/πεθερά με γυφτισσα κορη/νύφη με το εγγόνι στο καρότσι... πάσαρε την 2η σε ηλικιωμένους κυρίως. Την είδα να μπαίνει σε 2 αυτοκίνητα όσο ήμουν στο σημείο. Προσοχή στους επίδοξους ότι στο σημείο ερχόταν και έφευγε και ξαναέρχεται καγκουρό γυφτοειδες με παπάκι και λογικά τσέκαρε την αρραβωνιάρα Συν ότι η ηλικία της ήταν κοντά στα 18 +-
Σε ποιο σούπερ μάρκετ και τι ώρες περίπου?
 

nikosvl21

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2021
Μηνύματα
50
Like
102
Πόντοι
0
Ρε μάγκες έχει δει κανένας κανένα γυφτάκι δρόμου σε κανένα σούπερ μάρκετ η κάπου αλλού;Πείτε τίποτα
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.563
Like
2.873
Πόντοι
506
Ρε μάγκες έχει δει κανένας κανένα γυφτάκι δρόμου σε κανένα σούπερ μάρκετ η κάπου αλλού;Πείτε τίποτα

Αγια Βαρβαρα / Αιγαλεω σχεδον παντα αντικριζεις γυφτοπουλες εξω απο τα σουπερ
 

mourganarxis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2023
Μηνύματα
132
Like
118
Πόντοι
1
Ασε που το έχουνε διαγώνια και πρεπει να το τριψεις για να φυγει το πουρι .
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.355
Κριτικές
72
Like
12.756
Πόντοι
25.036
Από φίλη της μάνας μου που εμένα σε περιοχή με γύφτους άκουσα ιστορία που έλεγε πως έβλεπε πλουσιόπαιδα περιποιημένα και ντυμένα πολύ καλά στα γόνατα να παρακαλάνε έναν γύφτο να τους δώσει πρέζα.
Αν καθόταν λίγο παραπάνω θα έβλεπε καί τό τσιμπούκι:pipa1:
 

epikerdis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2020
Μηνύματα
87
Κριτικές
3
Like
292
Πόντοι
0
Σε πάρκινγκ σούπερ μάρκετ στα Σπάτα, γυφτισσα μανα/πεθερά με γυφτισσα κορη/νύφη με το εγγόνι στο καρότσι... πάσαρε την 2η σε ηλικιωμένους κυρίως. Την είδα να μπαίνει σε 2 αυτοκίνητα όσο ήμουν στο σημείο. Προσοχή στους επίδοξους ότι στο σημείο ερχόταν και έφευγε και ξαναέρχεται καγκουρό γυφτοειδες με παπάκι και λογικά τσέκαρε την αρραβωνιάρα Συν ότι η ηλικία της ήταν κοντά στα 18 +-

Πέρασμα σήμερα το πρωί δυο φορές που ήμουν στη περιοχή, μεταξύ 10.15 και 11.00, δεν υπήρχε ίχνος από γύφτισσες/γυφτάκια

Επιπλέον, παραήταν ευάερο και ευήλιο το πάρκινγκ για τέτοια καουμποιλίκια, δεν θα μπαινα με τίποτα..

Είδε κάποιος άλλος κάτι έκτοτε?
 

pitsirikass

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
6
Like
10
Πόντοι
0
Στη Χαλκοκονδύλη λίγο πριν τον Ορφέα είχα πετύχει κάτι γυφτακια και φαινόταν να ψαχνοντουσαν.Ξερετε κάτι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom