Νέα

Έχει κάνει κανείς περιτομή;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maturelover2013
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 327
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bpr29

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2022
Μηνύματα
13
Like
23
Πόντοι
0
Γειά σας συναγωνιστές... Πρόκειται να κάνω κ εγώ επέμβαση περιτομης σε λίγο καιρό, όχι ότι έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα απλά επειδή μου αρέσει σίγουρα περισσότερο η όψη του ξεσκουφωτου κεφαλιού αλλά και για λόγους καθαριότητας κ υγιεινής διότι η περιοχή μαζεύει αρκετό τυράκι!!! (Μη μου πείτε να κάνω μπάνιο, είμαι από αυτούς που πλένονται καθημερινά αλλά στο τέλος της ημέρας το τυράκι εμφανίζεται).... Anyway, το θέμα δεν είναι αυτό... Αφού λοιπόν πήγα σε κάποιο γιατρό κ συζήτησα για το θέμα της περιτομης, μου ειπε πως πριν κάνουμε οτιδήποτε, καλό θα ήταν όλο αυτό το καιρό μέχρι την επέμβαση να έχω το κεφαλάκι συνεχώς ακάλυπτο ώστε να συνηθίσει στον έξω κόσμο. Έτσι ώστε μετά την επέμβαση να μην έχω εκτός από τους δεδομενους πόνους του κοψιματος και την άβολη κατάσταση της τριβής της βαλανου με το εσωρουχο... Και πράγματι εδώ και 20 μέρες το εφάρμοσα, αφού μου έδειξε και ο γιατρός ένα κόλπο διπλωνοντας την ακροποσθια με κάποιο τρόπο... Οι πρώτες 6-7 μέρες ήταν εφιαλτικές, περπατούσα σαν συγκαμενος, δεν ήταν πόνος απλα ένιωθα άβολα και περίεργα... Πλέον μετά από 20 μέρες δε νιώθω απολύτως τίποτα!!! Η ερώτηση μου προς όλους αυτούς που έχουν κάνει περιτομή (επειδή ντρεπόμουν να ρωτήσω το γιατρό κάτι τέτοιο) πως ΑΥΝΑΝΙΖΕΣΤΕ??? Υπάρχει τρόπος ή μετά από επέμβαση περιτομης κόβεται το αθλημα του αυνανισμού???
Υ. Γ ευχαριστώ για το χρόνο σας, να είστε όλοι καλά!!!
Δεν κόβεται. Συνεχίζεις κανονικά χωρίς πρόβλημα. Σου συνιστώ να κάνεις. Μετά τις πρώτες μέρες που έχεις φυσιολογικούς πόνους, μόνο θετικά έχει.
 

Veduzas69

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2023
Μηνύματα
126
Like
348
Πόντοι
21
Δεν κόβεται. Συνεχίζεις κανονικά χωρίς πρόβλημα. Σου συνιστώ να κάνεις. Μετά τις πρώτες μέρες που έχεις φυσιολογικούς πόνους, μόνο θετικά έχει.
Δεν έχω καταλάβει πως γίνεται αλλά anyway... Τόσο καιρό το άθλημα αυτό γινόταν ανεβοκατεβαζοντας την ποσθη (σαν έμβολο).... Τώρα έχοντας απούσα την ποσθη μου φαίνεται κάπως δύσκολο... Θα δείξει σε λίγο καιρό!!!!
 

BabisClaras

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2024
Μηνύματα
60
Like
54
Πόντοι
0
Εκανε φιλος μου και επεσε η λιμπιντο και η αποδοση 80%. Τον επιασε καταθλιψη και εκανε αποπειρα αυτοκτονιας. Τον προλαβαμε τελευταια στιγμη , ειχε παρει 8 cealis, μηπως και εχει αποτελεσμΑ.. Τον παρακολουθει ψυχιατρος τωρα και λαμβανει αγωγη. Εχει γινει σαν φυτο και ολο κλαιει χωρις λογο. ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ η ρωτα γιατρους πρωτα.
Εδω δεν θα το παραδεχτουν το προβλημα. Θα καταστραφθεις σαν ανδρας και ειναι κριμα. Κανε μικρο-διορθωση του θεματος οχι αποκοπη.

ΜΙΛΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΥΡΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥΣ
 

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
219
Κριτικές
9
Like
951
Πόντοι
301
Γειά σας συναγωνιστές... Πρόκειται να κάνω κ εγώ επέμβαση περιτομης σε λίγο καιρό, όχι ότι έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα απλά επειδή μου αρέσει σίγουρα περισσότερο η όψη του ξεσκουφωτου κεφαλιού αλλά και για λόγους καθαριότητας κ υγιεινής διότι η περιοχή μαζεύει αρκετό τυράκι!!! (Μη μου πείτε να κάνω μπάνιο, είμαι από αυτούς που πλένονται καθημερινά αλλά στο τέλος της ημέρας το τυράκι εμφανίζεται).... Anyway, το θέμα δεν είναι αυτό... Αφού λοιπόν πήγα σε κάποιο γιατρό κ συζήτησα για το θέμα της περιτομης, μου ειπε πως πριν κάνουμε οτιδήποτε, καλό θα ήταν όλο αυτό το καιρό μέχρι την επέμβαση να έχω το κεφαλάκι συνεχώς ακάλυπτο ώστε να συνηθίσει στον έξω κόσμο. Έτσι ώστε μετά την επέμβαση να μην έχω εκτός από τους δεδομενους πόνους του κοψιματος και την άβολη κατάσταση της τριβής της βαλανου με το εσωρουχο... Και πράγματι εδώ και 20 μέρες το εφάρμοσα, αφού μου έδειξε και ο γιατρός ένα κόλπο διπλωνοντας την ακροποσθια με κάποιο τρόπο... Οι πρώτες 6-7 μέρες ήταν εφιαλτικές, περπατούσα σαν συγκαμενος, δεν ήταν πόνος απλα ένιωθα άβολα και περίεργα... Πλέον μετά από 20 μέρες δε νιώθω απολύτως τίποτα!!! Η ερώτηση μου προς όλους αυτούς που έχουν κάνει περιτομή (επειδή ντρεπόμουν να ρωτήσω το γιατρό κάτι τέτοιο) πως ΑΥΝΑΝΙΖΕΣΤΕ??? Υπάρχει τρόπος ή μετά από επέμβαση περιτομης κόβεται το αθλημα του αυνανισμού???
Υ. Γ ευχαριστώ για το χρόνο σας, να είστε όλοι καλά!!!
Μην ανησυχείς για τίποτα, θα είσαι πλήρως λειτουργικός σε όλα, στο τέλος το αποτέλεσμα θα είναι πιο όμορφο, θα είσαι και θα αισθάνεσαι πιο καθαρός. Απλά μετά την εγχείρηση είναι λίγο μανίκι για κάποιες μέρες, τίποτα το τραγικό αλλά όπως και να χει επέμβαση είναι...
Προχωρά άφοβα, το έκανα όταν ήμουν 15 και δεν το μετανιώνω...
 

NikosPapGR

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2024
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα παιδιά. Λόγω πολύ μεγάλης ακροποσθίας (πετσάκι του πέους). Που μου δημιουργούσε προβήματα, πριν απο 26 μέρες έκανα επέμβαση περιτομής. Ολα πήγαν πολύ καλά , δεν έχω πόνους ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα μετά την επέμβαση. Από τα ράμματα έχουν φύγει σχεδόν όλα πέραν μερικών (γύρω στα 5-7). Κάτι που έχω παρατηρήσει είναι πως το πέος μου σε στύση από 16 εκατοστά είναι γύρω στα 13 τώρα. Μπορεί να υπάρξει κάποια τέτοια επιπλοκή αν έχει αφαιρεθεί αρκετό δέρμα ? Η όταν φύγουν τα ράμματα θα επουλωθεί κανονικά ? Εφόσον κάποιος έχει παρόμοια εμπειριά(και όχι μόνο) θα ήθελα την άποψη του. Ευχαριστώ.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.020
Κριτικές
10
Like
5.306
Πόντοι
2.816
Βραχύ χαλινό έχω..
Και το σκέφτομαι αν θα τον κόψω ή όχι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom