Νέα

Έχει κάνει κανείς περιτομή;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maturelover2013
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 327
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

FIDEL Sk

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
1.524
Κριτικές
54
Like
7.224
Πόντοι
11.836
Απο θέμα ευαισθησίας πως είναι; Δεδομένου οτι η βάλανος ειναι πλέον μονίμος εκτεθειμένη
 
  • Like
Αντιδράσεις: Jenos

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736
Αυτό που ακούγαμε παλιά οτι μπορεί και να κοπεί μόνο του είναι μύθος , η σε κάποιους όντως συμβαίνει ; Και αν συμβαίνει , συμβαίνει σπάνια ;
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2021
Μηνύματα
67
Κριτικές
1
Like
339
Πόντοι
20
Εκανα περιτομη σταω18
Εκανα σεξ πρωτη φορα και πονουσα παρα πολυ
Πανε σε εναν ουρολογο ανδρολογο να σε πει

Πονουσα 2-3 μερες
Στις 4 μερες εβγαλε τις γαζες
Στις 30 μερες ειχαν φυγει τα ραμματα (ηταν απο τα καινουργια και σαν να ελιωναν διαλυονταν μονα τους )

Πανε σε γιατρο να μιλησεις
Ανδρας ειναι κι ξερει να σου πει αν το χρειαζεσαι οντως
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτο
Πλεον δεν ειναι ευαισθητο οπως πριν
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.259
Like
15.897
Πόντοι
3.656
Αυτό που ακούγαμε παλιά οτι μπορεί και να κοπεί μόνο του είναι μύθος , η σε κάποιους όντως συμβαίνει ; Και αν συμβαίνει , συμβαίνει σπάνια ;

Αυτό είναι ο χαλινός,αν είναι βραχύς θέλει επέμβαση αλλά δε νομίζω να χρειάζεται περιτομή
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.176
Like
15.971
Πόντοι
3.556
το καλό με περιτομή να πουμε ειναι οτι δεν πιανει την φετα τη μακα γυρω γυρω και ετσι εισαι άρχοντας :undecided: :undecided: :undecided:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.551
Like
13.611
Πόντοι
3.656
Απο θέμα ευαισθησίας πως είναι; Δεδομένου οτι η βάλανος ειναι πλέον μονίμος εκτεθειμένη
το σκυλομετάνιωσα τύπε. Παρασύρθηκα από τη φιλολογία πως αργείς, έτσι ικανοποιούνται καλύτερα οι γκόμενες, και ότι δεν αρπάζεις εύκολα ΣΜΝ. έχασα τη μισή απόλαυση, 19 χρονών ήμουν και μπορούσα να συγκρίνω. Όσο για τα ΣΜΝ, μια χαρά κόλλησα μύκητες
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736
Αυτό είναι ο χαλινός,αν είναι βραχύς θέλει επέμβαση αλλά δε νομίζω να χρειάζεται περιτομή
Α νόμιζα πως ηταν το ίδιο , θα το κοιτάξω να ενημερωθώ σε κάποια φάση :P
 

KGS_Dive

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2021
Μηνύματα
8
Like
8
Πόντοι
0
Διάβαζα αυτό το τοπικ λίγο πριν κλείσω το ραντεβού για τη συγκεκριμένη εγχείρηση.
Σε εμένα υπήρχε πρόβλημα λόγω στένωσης και έγινε η εγχείρηση.
Υπάρχουν 2 ειδών: Με νυστέρι και με λέιζερ. Μην ξοδευτείτε άδικα με το λέιζερ. Είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία απλά αντί να σε γεμίσει με ράμματα, το καυτηριάζει με το λέιζερ για να μειώσει τον αριθμό των ραμμάτων. Είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία και το σεξ θα γίνει περίπου την ίδια περίοδο μετά την επούλωση.
Η διαδικασία είναι απλή, στα λόγια! Αναισθησία με ένεση (6-7 νομίζω ήταν, άντε καμία- δύο παραπάνω) στον πούτσο και στα πέριξ. Μετά ξεκινάει το ψαλίδισμα, όπου δεν καταλαβαίνετε κάτι. Εγώ ένιωθα το αίμα μόνο όταν έφτασε στα μπούτια. Μετά από 45-50' ψαλιδίσματος και ραψίματος, βάζουν μια γάζα που θα στη βγάλει ο ιατρός ή εσείς, έπειτα από τις οδηγίες που θα λάβετε.
Το πρώτο 24ωρο υπάρχει μια ενόχληση, ελεγχόμενη όμως. Εμένα με δυσκόλευε λίγο στη βάδιση γιατί δεν είχα συνηθίσει το κεφαλάκι να είναι ακάλυπτο, συνεπώς περπάταγα σαν πιγκουίνος.
Συνολικά έμεινα εκτός σπορ, είτε με τη βοήθεια της Μαρίας, είτε με εξωτερική για 37 ημέρες (ο ιατρός είχε δώσει 40). Τα ράμματα έπεφταν μόνα τους, πλην ελαχίστων, όπου πήγα την 36η μέρα να μου τα βγάλει ο ουρολόγος όπου πήρα και την έγκρισή του για τη μάχη.
Στο σεξ τη πρώτη φορά υπήρχε μια μικρή ενόχληση, κυρίως γιατί η κοπελιά ήταν λίγο άγαρμπη, αλλά με οδηγίες το φτάσαμε εκεί που έπρεπε για να το απολαύσουμε. Τη 2η φορά, όπου δοκιμάστηκε λίγο πιο σκληρά, υπήρξε λίγο αίμα σε κάποιο σημείο αλλά μετά το πλύσιμο, όλα κομπλέ.
Συνοψίζοντας, νιώθω πλέον άλλος άνθρωπος. Πολλή όρεξη για σεξ πλέον, πολύ πιο καθαρή η περιοχή και γενικά είναι κάτι που ψιλοαρέσει στις κυρίες. Μετανιώνω που δεν το έκανα σε πιο μικρή ηλικία μόνο!
 

level1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2021
Μηνύματα
432
Κριτικές
7
Like
1.727
Πόντοι
481
Eχω κανει εδω και αρκετα χρονια και βοηθαει αρκετα!Το πεος καθαριζεται πιο ςυκολα κι ετσι δεν μαζευει μικροβια ουτε ειναι τοσο ευκολο να κολλησεις καποιες αρρωστιες!Επισης δεν κινδυνεευις τοσο απο τραυματισμους και αιμοραγιες
 

Maikos94

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2021
Μηνύματα
270
Like
1.149
Πόντοι
201
Έκανα κ εγώ πριν δέκα χρόνια όταν ήμουν 18 ότι καλύτερο και σαν αισθητική
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.459
Κριτικές
8
Like
11.329
Πόντοι
3.786
έχω κάνει την επέμβαση επειδή γεννήθηκα με φίμωση. Την εγχείρηση μου τη συνέστησε γιατρός (ουρολόγος - ανδρολόγος). Έκανα την επέμβαση με ολική αναισθησία. Για 2-3 εβδομάδες μετά φορούσα γάζα και αν θυμάμαι καλά η αποχή έπρεπε να είναι περίπου ένας μήνας. Αν έχεις φίμωση επιβάλλεται. Κατά τα άλλα μην περιμένετε να δείτε συγκλονιστικές αλλαγές, οι επιδόσεις και το μέγεθος εξαρτώνται από πολλούς διαφορετικούς παράγοντες.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
έχω κάνει την επέμβαση επειδή γεννήθηκα με φίμωση.
Όλοι με φίμωση γεννιούνται η οποία φεύγει από μόνη της στα 12-13 έτη όταν αρχίσουν οι σηκωμάρες.

Δυστυχώς οι παιδίατροι τραβολογάνε το πουτσόδερμα από τη νηπιακή ηλικία προσπαθώντας να δημιουργήσουν τραυματισμούς και συμφύσεις για να κάνεις αργότερα περιτομή.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.459
Κριτικές
8
Like
11.329
Πόντοι
3.786
Αν η φίμωση είναι ολική δε φεύγει από μόνη της.
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.946
Κριτικές
31
Like
25.926
Πόντοι
7.046
Διάβαζα αυτό το τοπικ λίγο πριν κλείσω το ραντεβού για τη συγκεκριμένη εγχείρηση.
Σε εμένα υπήρχε πρόβλημα λόγω στένωσης και έγινε η εγχείρηση.
Υπάρχουν 2 ειδών: Με νυστέρι και με λέιζερ. Μην ξοδευτείτε άδικα με το λέιζερ. Είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία απλά αντί να σε γεμίσει με ράμματα, το καυτηριάζει με το λέιζερ για να μειώσει τον αριθμό των ραμμάτων. Είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία και το σεξ θα γίνει περίπου την ίδια περίοδο μετά την επούλωση.
Η διαδικασία είναι απλή, στα λόγια! Αναισθησία με ένεση (6-7 νομίζω ήταν, άντε καμία- δύο παραπάνω) στον πούτσο και στα πέριξ. Μετά ξεκινάει το ψαλίδισμα, όπου δεν καταλαβαίνετε κάτι. Εγώ ένιωθα το αίμα μόνο όταν έφτασε στα μπούτια. Μετά από 45-50' ψαλιδίσματος και ραψίματος, βάζουν μια γάζα που θα στη βγάλει ο ιατρός ή εσείς, έπειτα από τις οδηγίες που θα λάβετε.
Το πρώτο 24ωρο υπάρχει μια ενόχληση, ελεγχόμενη όμως. Εμένα με δυσκόλευε λίγο στη βάδιση γιατί δεν είχα συνηθίσει το κεφαλάκι να είναι ακάλυπτο, συνεπώς περπάταγα σαν πιγκουίνος.
Συνολικά έμεινα εκτός σπορ, είτε με τη βοήθεια της Μαρίας, είτε με εξωτερική για 37 ημέρες (ο ιατρός είχε δώσει 40). Τα ράμματα έπεφταν μόνα τους, πλην ελαχίστων, όπου πήγα την 36η μέρα να μου τα βγάλει ο ουρολόγος όπου πήρα και την έγκρισή του για τη μάχη.
Στο σεξ τη πρώτη φορά υπήρχε μια μικρή ενόχληση, κυρίως γιατί η κοπελιά ήταν λίγο άγαρμπη, αλλά με οδηγίες το φτάσαμε εκεί που έπρεπε για να το απολαύσουμε. Τη 2η φορά, όπου δοκιμάστηκε λίγο πιο σκληρά, υπήρξε λίγο αίμα σε κάποιο σημείο αλλά μετά το πλύσιμο, όλα κομπλέ.
Συνοψίζοντας, νιώθω πλέον άλλος άνθρωπος. Πολλή όρεξη για σεξ πλέον, πολύ πιο καθαρή η περιοχή και γενικά είναι κάτι που ψιλοαρέσει στις κυρίες. Μετανιώνω που δεν το έκανα σε πιο μικρή ηλικία μόνο!
Φίλε εγώ έχω κάψει χαλινό γιατί μου έσπαγε τα νευρα, παρολο που δεν είχα προβλημα συμφωνα με τα λεγόμενα του ουρολογου. (Πληροφοριακά λόγω του ότι κάηκε, εξαφανίστηκε).
Σε συγχαιρω όμως για τις μετεγχειρητικες πληροφοριες σου και ότι μπήκες στον κόπο να γράψεις πεντε πράγματα. Ευγε κι ευχαριστουμε!
 

daskalosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2022
Μηνύματα
37
Κριτικές
9
Like
404
Πόντοι
280
Φίλε εγώ έχω κάψει χαλινό γιατί μου έσπαγε τα νευρα, παρολο που δεν είχα προβλημα συμφωνα με τα λεγόμενα του ουρολογου. (Πληροφοριακά λόγω του ότι κάηκε, εξαφανίστηκε).
Σε συγχαιρω όμως για τις μετεγχειρητικες πληροφοριες σου και ότι μπήκες στον κόπο να γράψεις πεντε πράγματα. Ευγε κι ευχαριστουμε!
φιλε ποναει το κοψιμο χαλινου. ποσες μερες διαρκει η αποκατασταση?
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.946
Κριτικές
31
Like
25.926
Πόντοι
7.046
φιλε ποναει το κοψιμο χαλινου. ποσες μερες διαρκει η αποκατασταση?
Εμένα μου το έκαψε με λέιζερ πριν 23 χρόνια περιπου. Μου το εξαφανησε σε όλο το μήκος του. Δεν μπορώ να πω ότι είχε τρελό πονο, απλά μια ενόχληση αφου εφυγε η αναισθησία. Το έπλενα με χαμομήλι για τρεις μερες και μετά από κανα 15ημερο με 20 μέρες γάμησα δειλά δειλά. Ακαπέλα εννοείται.
Γκροβερ μετά από κανα 40ημερο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom