Νέα

Έχει αλλάξει το χρώμα του φύλλου πορείας σας από λευκό σε πράσινο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα komis diablo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Καλησπέρα συναγωνιστές, πριν μερικές μέρες μου ήρθε μια ειδοποίηση από την αστυνομία η οποία ήταν για την παραλαβή του νέου φύλλου πορείας το οποίο μετά μεγάλης μου έκπληξης από λευκό που ήταν εδώ και 10 περίπου χρόνια ήρθε ξανά πράσινο αν και δεν είχα κάποια σημαντική ειδικότητα πχ ειδικές δυνάμεις, θα ήθελα να ρωτήσω εάν και σε εσάς σας έχει έρθει κάτι αντίστοιχο.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736
Καλησπέρα συναγωνιστές, πριν μερικές μέρες μου ήρθε μια ειδοποίηση από την αστυνομία η οποία ήταν για την παραλαβή του νέου φύλλου πορείας το οποίο μετά μεγάλης μου έκπληξης από λευκό που ήταν εδώ και 10 περίπου χρόνια ήρθε ξανά πράσινο αν και δεν είχα κάποια σημαντική ειδικότητα πχ ειδικές δυνάμεις, θα ήθελα να ρωτήσω εάν και σε εσάς σας έχει έρθει κάτι αντίστοιχο.
Και εμένα πρίν κανένα 6μηνο μου στείλανε για αλλαγή , ενώ το προηγούμενο ηταν περίπου πριν 10 χρόνια όπως σε εσένα. Δεν είμαι σίγουρος για τα χρώματα αν ηταν λευκό το προηγούμενο η τι χρώμα είναι το καινούργιο , πάντως νόμιζα οτι είχα ξεμπερδέψει με τις αλλαγές αφου είχαν περάσει τόσα χρόνια.
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.662
Κριτικές
2
Like
5.338
Πόντοι
1.056
Σας έχουν καλέσει για επιστράτευση; Αν δεν εμφανιστείς τι κυρώσεις μπορεί να έχεις;
 

c79t

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2017
Μηνύματα
377
Like
170
Πόντοι
1
Εμένα απο λευκό, πράσινο και καπάκι παρουσιάστηκα σαν έφεδρος. 6 μέρες μέσα στο στρατόπεδο χωρίς ούτε ώρα έξοδο. Όλα αυτά μετά από 24 χρόνια που έχω απολυθεί. Δεν την γλυτώνει κανένας ότι και να είναι στην πολιτική ζωή του. Έφεραν επίστρατο μέχρι και άνθρωπο που είχε γίνει ιερέας μετά την απόλυσή του. Γιατρός, επιχειρηματίας κτλ. όλοι παρόν! Πάνω από 300 άτομα!

Όσοι είχαν κάνει ΔΕΑ και έχουν πάρει αστέρι μετά το πέρας της θητείας είναι οι πρώτοι που θα φωνάξουν! Αλλάξαν το δόγμα μας είπε ο Αντιστράτηγος που μας επισκέφτηκε και θα ενεργοποιήσουν όλους τους εφέδρους.
Τυπικά ενεργοί όσοι ήταν ΔΕΑ θα είναι έως 55 χρονών και οι οπλίτες έως 45 χρονών. Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι στο μέλλον.
Ήρθαν και κάποιοι που είχαν χαρτί απο γιατρό και τους έδωσαν αναβολή ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ αλλά ΑΝΑΒΟΛΗ! Με λίγα λόγια όπως ανέφερα αν πάρεις αναβολή τώρα τίποτα δεν αποκλείει οτι δεν θα σε φωνάξουν στην επόμενη παρτίδα. Οπότε μάγκες τραβάτε να τελειώνετε!
Περάσαμε όμως τέλεια ομολογώ σαν να περιμέναμε την απόλυσή μας σε 6 μέρες:cheesy:
Έκανα την αρχή, τώρα σειρά σας!!!:sunglasses:
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.804
Like
1.256
Πόντοι
216
Επρεπε να υπαρχει ενα site, ευκολα να μπορεις να τα δεις αυτα.
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.912
Like
8.648
Πόντοι
2.306
Εμένα απο λευκό, πράσινο και καπάκι παρουσιάστηκα σαν έφεδρος. 6 μέρες μέσα στο στρατόπεδο χωρίς ούτε ώρα έξοδο. Όλα αυτά μετά από 24 χρόνια που έχω απολυθεί. Δεν την γλυτώνει κανένας ότι και να είναι στην πολιτική ζωή του. Έφεραν επίστρατο μέχρι και άνθρωπο που είχε γίνει ιερέας μετά την απόλυσή του. Γιατρός, επιχειρηματίας κτλ. όλοι παρόν! Πάνω από 300 άτομα!

Όσοι είχαν κάνει ΔΕΑ και έχουν πάρει αστέρι μετά το πέρας της θητείας είναι οι πρώτοι που θα φωνάξουν! Αλλάξαν το δόγμα μας είπε ο Αντιστράτηγος που μας επισκέφτηκε και θα ενεργοποιήσουν όλους τους εφέδρους.
Τυπικά ενεργοί όσοι ήταν ΔΕΑ θα είναι έως 55 χρονών και οι οπλίτες έως 45 χρονών. Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι στο μέλλον.
Ήρθαν και κάποιοι που είχαν χαρτί απο γιατρό και τους έδωσαν αναβολή ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ αλλά ΑΝΑΒΟΛΗ! Με λίγα λόγια όπως ανέφερα αν πάρεις αναβολή τώρα τίποτα δεν αποκλείει οτι δεν θα σε φωνάξουν στην επόμενη παρτίδα. Οπότε μάγκες τραβάτε να τελειώνετε!
Περάσαμε όμως τέλεια ομολογώ σαν να περιμέναμε την απόλυσή μας σε 6 μέρες:cheesy:
Έκανα την αρχή, τώρα σειρά σας!!!:sunglasses:
Από φαγητό τι λέει τύπε έχω 40 χρόνια που απολύθηκα λογικά θα το έχουν φτιάξει
 

c79t

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2017
Μηνύματα
377
Like
170
Πόντοι
1
Από φαγητό τι λέει τύπε έχω 40 χρόνια που απολύθηκα λογικά θα το έχουν φτιάξει
Μετά απο 24 χρόνια βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο μενού που άφησα τότε! Τραγικό......
Θα μου πεις το πετυχημένο πράγμα δεν αλλάζει!:cheesy:
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.912
Like
8.648
Πόντοι
2.306
Ακόμα γκοτζιλα σερβίρουν :confused:
Θυμάμαι και το καζάνι με το γάλα με της μύγες δεν το πίναμε γιατί οι παλιοί λέγανε ότι ρίχνουν αντικαυλωτικο για να μην μας σηκώνετε και τρελαθουμε από την αγαμία
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.288
Like
25.400
Πόντοι
5.006
Θυμάμαι και το καζάνι με το γάλα με της μύγες δεν το πίναμε γιατί οι παλιοί λέγανε ότι ρίχνουν αντικαυλωτικο για να μην μας σηκώνετε και τρελαθουμε από την αγαμία
Έλα ρε μαν πήγες έφεδρος χάθηκες :sad2:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.521
Like
13.387
Πόντοι
3.506
Θυμάμαι και το καζάνι με το γάλα με της μύγες δεν το πίναμε γιατί οι παλιοί λέγανε ότι ρίχνουν αντικαυλωτικο για να μην μας σηκώνετε και τρελαθουμε από την αγαμία
Εγώ νόμιζα ότι η ουσία ήταν στα εμβόλια που μας έκαναν στο κέντρο νεοσυλλέκτων..
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.826
Πόντοι
206
Και μένα πριν 3 χρόνια αφού είχε γαμηθει ένας μπάτσος να με βρει… από το τμήμα της Νέας Ιωνιας (δεν ξέρω καν γιατί αυτή η περιφέρεια)
Του είπα κύριε εδώ κάνουμε κηδείες δεν εύκαιρο να έρθω από το τμήμα, στείλε περιπολικό να μου το παραδώσει

Τελικά το έστειλε στο τμήμα Γαλατσιου

Πήγα και μου λένε πρέπει να πάρετε πράσινο , λέω μα καλά έχω άσπρο από το 1999

Απάντηση μπορεί να γίνει πόλεμος…

Εεεε πέστο έτσι….

Μπορεί να σας καλέσουν

Ακόμα καλούν…
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Σας έχουν καλέσει για επιστράτευση; Αν δεν εμφανιστείς τι κυρώσεις μπορεί να έχεις;
Όχι απλά μου ήρθε από λευκό σε πράσινο το απολυτήριο και αναρωτήθηκα εάν έχει γίνει και σε άλλους το ίδιο, το να μην εμφανιστείς σε μετεκπαίδευση δεν ξέρω τι συνέπειες μπορεί να έχει, φώναξαν και ένα φίλο να πάει αλλά δεν πήγε λόγο του ότι έγινε μονιμάς έστειλε τα ανάλογα δικαιολογητικά και απαλλάχτηκε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.206
Κριτικές
62
Like
40.843
Πόντοι
8.530
Εμένα απο λευκό, πράσινο και καπάκι παρουσιάστηκα σαν έφεδρος. 6 μέρες μέσα στο στρατόπεδο χωρίς ούτε ώρα έξοδο. Όλα αυτά μετά από 24 χρόνια που έχω απολυθεί. Δεν την γλυτώνει κανένας ότι και να είναι στην πολιτική ζωή του. Έφεραν επίστρατο μέχρι και άνθρωπο που είχε γίνει ιερέας μετά την απόλυσή του. Γιατρός, επιχειρηματίας κτλ. όλοι παρόν! Πάνω από 300 άτομα!

Όσοι είχαν κάνει ΔΕΑ και έχουν πάρει αστέρι μετά το πέρας της θητείας είναι οι πρώτοι που θα φωνάξουν! Αλλάξαν το δόγμα μας είπε ο Αντιστράτηγος που μας επισκέφτηκε και θα ενεργοποιήσουν όλους τους εφέδρους.
Τυπικά ενεργοί όσοι ήταν ΔΕΑ θα είναι έως 55 χρονών και οι οπλίτες έως 45 χρονών. Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι στο μέλλον.
Ήρθαν και κάποιοι που είχαν χαρτί απο γιατρό και τους έδωσαν αναβολή ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ αλλά ΑΝΑΒΟΛΗ! Με λίγα λόγια όπως ανέφερα αν πάρεις αναβολή τώρα τίποτα δεν αποκλείει οτι δεν θα σε φωνάξουν στην επόμενη παρτίδα. Οπότε μάγκες τραβάτε να τελειώνετε!
Περάσαμε όμως τέλεια ομολογώ σαν να περιμέναμε την απόλυσή μας σε 6 μέρες:cheesy:
Έκανα την αρχή, τώρα σειρά σας!!!:sunglasses:
Τυχερός είσαι γιατί εγώ έκανα άλλες πέντε μέρες σκηνακια.
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Τυχερός είσαι γιατί εγώ έκανα άλλες πέντε μέρες σκηνακια.
Βρε δε πάνα γαμηθούν που θα κάνουμε και σκηνάκια εν έτη 2023 ! έλεος πια με την μαλακία που τους δέρνει λες και είμαστε στο 1940.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.228
Like
1.890
Πόντοι
216
Θυμάμαι και το καζάνι με το γάλα με της μύγες δεν το πίναμε γιατί οι παλιοί λέγανε ότι ρίχνουν αντικαυλωτικο για να μην μας σηκώνετε και τρελαθουμε από την αγαμία
Κυριλέ σε βρίσκω...Κόρινθο κέντρο, μας είχαν τρελάνει στο τσάι.
Καλά αυτό με το αντικαυλωτικό, τι παπάτζα ήταν...
Καλά βρε μαλάκες, ποιός θα καβλώσει βλέποντας αρβύλες και τζόκεϊ;
Τότε δεν υπήρχαν και γκόμενες μόνιμες...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.206
Κριτικές
62
Like
40.843
Πόντοι
8.530
Βρε δε πάνα γαμηθούν που θα κάνουμε και σκηνάκια εν έτη 2023 ! έλεος πια με την μαλακία που τους δέρνει λες και είμαστε στο 1940.
Ναι...σε περίπτωση πολέμου θα σου στέλνουν e-mail για να στείλεις το άβαταρ σου να επανδρώσει ένα πολυβολειο....:sopase::tooth:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom