Νέα

Δημήτρης Διαμαντίδης ή Βασίλης Σπανούλης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα J_K
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 315
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιος ειναι ο καλυτερος καλαθοσφαιριστης απ τους δυο παρακατω?

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ

    Ψήφοι: 154 71,3%
  • ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ

    Ψήφοι: 62 28,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    216

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
Δεν ξερω αν ηθελε να παει ή οχι στον Ολυμπιακο, παντως τον ΔΔ τον ειχε προσεξει ο Σουμποτιτς (τοτε προπονητης μας) και τον ηθελε σαν τρελος.
Εγιναν επαφες με τον Ηρακλη και η μεταγγραφη χαλασε για 50.000 ευρω (μπορει και λιγοτερο).
Ηταν εποχες που ο Κοκκαλης ειχε αρχισει να ψιλοπαραταει το μπασκετ και μαλλον τσιγκουνευτηκε τα χρηματα.
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Ποιος ήταν καλύτερος ρε παιδιά?Ο Γκάλης ή ο Τζόρνταν?
 

sex-commando

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
442
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Δεν ξερω αν ηθελε να παει ή οχι στον Ολυμπιακο, παντως τον ΔΔ τον ειχε προσεξει ο Σουμποτιτς (τοτε προπονητης μας) και τον ηθελε σαν τρελος.
Εγιναν επαφες με τον Ηρακλη και η μεταγγραφη χαλασε για 50.000 ευρω (μπορει και λιγοτερο).
Ηταν εποχες που ο Κοκκαλης ειχε αρχισει να ψιλοπαραταει το μπασκετ και μαλλον τσιγκουνευτηκε τα χρηματα.
Μπράβο, κάτι τέτοιο παιζόταν τότε.

Τώρα αν είσαι νέος, ταλαντούχος παίκτης με ποιον προπονητή θα ήθελες να δουλέψεις με τον Πίξι ή τον Ζέλικο;
 

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
Μπράβο, κάτι τέτοιο παιζόταν τότε.

Τώρα αν είσαι νέος, ταλαντούχος παίκτης με ποιον προπονητή θα ήθελες να δουλέψεις με τον Πίξι ή τον Ζέλικο;

Αυτονοητη η απαντηση.
Απλα η μεταγγραφη χαλασε τοτε λογω των-οχι και τοσο μεγαλων-οικονομικων απαιτησεων του Ηρακλη.
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Ναι, αλλά μας γράφεις ο Μαρτσουλιόνις πρώτος μακράν από τους υπόλοιπους... Για να μην σε βάλω να ψάξεις βαθιά, ρίξε μια ματιά στην wikipedia να συγκρίνεις Ντράζεν με Μαρτσουλιόνις.

Πάμε παρακάτω τώρα, αν οι ειδικοί που λες είναι οι κωλογλύφτες δημοσιοκάφροι, εντάξει... Το θέμα είναι να έχεις δική σου άποψη εάν κατέχεις το άθλημα, ή τελως πάντων να συγκεράσεις όλες τις απόψεις. Εσύ μάλλον οπαδικά το βλέπεις γιατί μας έγραψες ότι ο Διαμαντίδης σημάδεψε την εποχή του.  :2funny:

Ο ΔΔ θα μπορούσε να είναι ακόμα καλύτερος αν είχε δουλέψει περισσότερο το σώμα του, π.χ. , ή εάν είχε καλύτερο σουτ από την αρχή της καριέρας του.

Εσάς τους βάζελους σας έτσουξε που έφυγε ο Σπανούλης και ήρθε στον Γαύρο. Γι' αυτό τον βγάζετε σκάρτο. Πες μου ποιος επαγγελματίας αθλητής δεν θα κοιτούσε το οικονομικό του συμφέρον, ειδικά εάν συνδυάζεται με συνεργασία με τον δάσκαλο Ντούντα που ήταν τότε στον Ολυμπιακό. Και για ξέρεις υπάρχουν και υπήρχαν βάζελοι παίκτες στον Ολυμπιακό, και αντιστρόφως.
Ntαξ.....κατάλαβα με τι μιλάω!!!!!
3-0 σκούπα και ΦΑΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
Άι και πολύ σου μίλησα....τράβα να κρυφτείς πίσω από καμιά κουρτίνα τώρα όπως στο ΣΕΦ!!!!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

sex-commando

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
442
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Ntαξ.....κατάλαβα με τι μιλάω!!!!!
3-0 σκούπα και ΦΑΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
Άι και πολύ σου μίλησα....τράβα να κρυφτείς πίσω από καμιά κουρτίνα τώρα όπως στο ΣΕΦ!!!!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Εύγε, είσαι ξύπνιο παιδί!  :grin:
Για το θέμα μας έχεις να πεις τίποτα; Κανένα επιχείρημα έχεις εκτός από την καφρίλα που πέταξες; Γιατί μόνο βλακείες λες μέχρι τώρα.
Το μπάσκετ το έχεις δει από καναπέ μόνο, και έχεις παίξει μόνο με την EASports. :jerking:
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
φιλε γαυρε ο λογος που εφυγε ο Σπανουλης ηταν καθαρα τα λεφτα...

ο Ντουντα προπονηταρα αλλα κ ο Ζελικο δεν παει πισω...

ναι μεν ο Ντουντα ηταν δασκαλος του Ζελικο αλλα για μενα ο Ζελικο ειναι μεγαλυτερος κοουτς...κ δεν το λεω επειδη ειμαι Παναθηναικος αλλα βαση τιτλων κ αποτελεσματων....

οσο για τον κοντο απλα οι οπαδοι το βλεπουμε αλλιως..

πχ εγω αν ειχα 10 εκατομμυρια καβατζα κ μου εδινε καλα λεφτα ο Παναθηναικος δεν θα πηγαινα στην ομαδα που μισω απο μικρο παιδι για 500 χιλιαρικα παραπανω...αυτος το βλεπει αλλιως...

κ επειδη ειδα οτι γραφετε κ για παλια..να ξερετε ολη η ιστορια θα ηταν αλλιως εαν ο ΤΕΡΑΣΤΟΣ ΝΤΡΑΖΕΝ ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ δε σκοτωνωταν στο αυτοκιντηστικο 2 μερες πριν ερθει στον Παναθηναικο..οι παλιοι θυμουνται...ηταν ο μεγαλυτερος παικτης εκεινη τη φαση
 

sex-commando

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
442
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
φιλε γαυρε ο λογος που εφυγε ο Σπανουλης ηταν καθαρα τα λεφτα...

ο Ντουντα προπονηταρα αλλα κ ο Ζελικο δεν παει πισω...

ναι μεν ο Ντουντα ηταν δασκαλος του Ζελικο αλλα για μενα ο Ζελικο ειναι μεγαλυτερος κοουτς...κ δεν το λεω επειδη ειμαι Παναθηναικος αλλα βαση τιτλων κ αποτελεσματων....

οσο για τον κοντο απλα οι οπαδοι το βλεπουμε αλλιως..

πχ εγω αν ειχα 10 εκατομμυρια καβατζα κ μου εδινε καλα λεφτα ο Παναθηναικος δεν θα πηγαινα στην ομαδα που μισω απο μικρο παιδι για 500 χιλιαρικα παραπανω...αυτος το βλεπει αλλιως...

κ επειδη ειδα οτι γραφετε κ για παλια..να ξερετε ολη η ιστορια θα ηταν αλλιως εαν ο ΤΕΡΑΣΤΟΣ ΝΤΡΑΖΕΝ ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ δε σκοτωνωταν στο αυτοκιντηστικο 2 μερες πριν ερθει στον Παναθηναικο..οι παλιοι θυμουνται...ηταν ο μεγαλυτερος παικτης εκεινη τη φαση
Συμφωνώ ότι έφυγε για τα λεφτά. Το έγραψα νωρίτερα στον Γκεοπα. Εσύ στην δουλειά σου δεν θέλεις αύξηση; Εγώ δεν το βλέπω ούτε οπαδικά ούτε τίποτα το θέμα. Άποψη μου είναι ότι ο Σπανούλης είναι καλύτερος από τον Διαμαντίδη. Λίγο-πολύ το τεκμηρίωσα. Και όταν έπαιζε σε σας μου άρεσε.

Για τα 500.000, τι να σου πω. Δεν ξέρω ποια ομάδα μισεί και ποια λατρεύει. Μπορεί να είναι και Νίκη Βόλου που το ξέρεις;

 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ο Σπανούλης δεν λειτουργεί σαν οπαδός αλλά με κριτήρια επαγγελματικά, δηλαδή χρήμα και ηγετική θέση στην ομάδα του...
έχει πάρα πολλά προσόντα και με το ξέσπασμα που έκανε το 2006 δοκίμασε το ΝΒΑ γιατί θεωρούσε πως θα τα κατάφερνε... δυστυχώς δεν προσαρμόστηκε στο πρωτάθλημα και την ζωή στις ΗΠΑ και πριν τελειώσει η χρονιά είχε αποφασίσει να βγάλει τα επόμενα συμβόλαια στην Ευρώπη...
γύρισε στον ΠΑΟ που στο μεταξύ είχε πάρει και άλλους καλούς παίκτες από το 2006 που έφυγε ο ίδιος και κατα κάποιο τρόπο έπρεπε να κάνει recover την θέση του στην ομάδα αφού η χρονιά 2006-7 ήταν πολύ κακή για τον ίδιο και πολύ καλή για τον ΠΑΟ... φυσικά η αμοιβή του ήταν πολύ καλή για έναν παίκτη που είχε μόλις μια χρονιά στον ΠΑΟ και μια κακή χρονιά στο ΝΒΑ... δεν είμαι σίγουρος αλλά το 2007-8 και 2008-9 ίσως έπαιρνε τα ίδια ή περισσότερα από τον ΔΔ...

το τρόπαιο του 2009 τον έκανε να πιστεψει πως αυτός έπρεπε να είναι η ηγέτης της ομάδας, αφού έκανε φοβερές εμφανίσεις στο Βερολίνο... η επόμενη χρονιά που θα ήταν το προσωπικό του στοίχημα δεν πήγε καλά και αμφισβητήθηκε όλη η ομάδα που δεν μπήκε καν στους 8... πρώτος αμφισβητίας; ο σημερινός πρόεδρος!!!!

το καλοκαίρι του 10 είχε την ατυχία να ρίξει ο πρόεδρος το μπάτζετ... εγώ νομίζω πως ήθελε να φύγει από τον ΠΑΟ και να πάει σε άμεσα ανταγωνιστική ομάδα για να δειξει τι μπορεί να κάνει αγωνιστικά και ταυτόχρονα να πάρει και τα χρήματα που θεωρούσε πως αξίζει... για μένα απλά ήθελε 1 ευρώ πάνω από τον ΔΔ... το ότι ο ΟΣΦΠ έδωσε 400χιλ παραπάνω τον χρόνο ήταν το καλύτερο δώρο...

είναι λεπτές οι ισορροπίες σε ομάδες με τέτοιες προσωπικότητες, μπορεί να παίζουν μαζί και να μεγαλουργούν αλλά κάποιοι βάζουν το εγώ πάνω από την ομάδα... τέτοια περίπτωση είναι Βασιλάκης...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
πολύ θα ήθελα να μάθω τι ειπώθηκε...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Εσύ τι ρωτάς; Φως φανάρι ότι φταίει ο Μπατής αφού είναι γνωστό πως το καλό παιδί του ελληνικού μπάσκετ όποτε ανοίγει το στόμα του βγαίνουν λουλούδια. :2funny: 
τυπε πολυ αγριεμενο τον βλεπω τον αγκωνιδη :S
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Εσύ τι ρωτάς; Φως φανάρι ότι φταίει ο Μπατής αφού είναι γνωστό πως το καλό παιδί του ελληνικού μπάσκετ όποτε ανοίγει το στόμα του βγαίνουν λουλούδια. :2funny:  

το σχόλιό σου είναι άσχετο, εκτός αν ξέρεις τι ειπώθηκε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom