Νέα

Διεθνής Ημέρα Εργατριών του Sex

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Paliotsarkadoros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.513
Like
13.477
Πόντοι
3.656
:grin: :grin: :grin: :grin:
Ρε φίλε δεν υπάρχεις !!!

Έχω να γραψω κάτι:
Θέλω πολύ να γνωρίσω αυτή την Αλεξάνδρα Καππάτου - παιδοψυχολόγο :confused:
αν κατάλαβα καλά, αμφισβητείς την τεράστια αύξηση των Διαζυγίων, κι ότι τις Αιτήσεις γι αυτά τις καταθέτουν κατά 70% Γυναίκες; Ελπίζω σε ευθεία απάντηση
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.723
Κριτικές
30
Like
19.901
Πόντοι
8.746
αν κατάλαβα καλά, αμφισβητείς την τεράστια αύξηση των Διαζυγίων, κι ότι τις Αιτήσεις γι αυτά τις καταθέτουν κατά 70% Γυναίκες; Ελπίζω σε ευθεία απάντηση
Μπόκολε δεν έχω ιδέαν. Και ποσώς με ενδιαφέρει ή παίζει ρόλο ή αναιρεί αυτα που σου είχα γράψει...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.513
Like
13.477
Πόντοι
3.656
Μπόκολε δεν έχω ιδέαν. Και ποσώς με ενδιαφέρει ή παίζει ρόλο ή αναιρεί αυτα που σου είχα γράψει...
Δεν έχεις ιδέα για το τι συμβαίνει είτε στους Γάμους, είτε στην αντιμετώπιση των Γυναικών όταν διαπράξουν το ίδιο αδίκημα με τους άντρες, κι όμως μιλάς για Ισότητα. Σου εύχομαι να μην το νιώσεις στο πετσί σου. Έλα όμως που οι ευχές μου δεν πιάνουνε
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.723
Κριτικές
30
Like
19.901
Πόντοι
8.746
Δεν έχεις ιδέα για το τι συμβαίνει είτε στους Γάμους, είτε στην αντιμετώπιση των Γυναικών όταν διαπράξουν το ίδιο αδίκημα με τους άντρες, κι όμως μιλάς για Ισότητα. Σου εύχομαι να μην το νιώσεις στο πετσί σου. Έλα όμως που οι ευχές μου δεν πιάνουνε
Πολυ θα ήθελα να μάθω την ιστορία σου...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.513
Like
13.477
Πόντοι
3.656
Πολυ θα ήθελα να μάθω την ιστορία σου...
η ιστορία μου δεν είναι διαφορετική από όλων των Αντρών της Δύσης τύπε. Ελάχιστοι την γλυτώνουν, αλλά τα Μέσα Μαζικής Εξαπάτησης δεν την αναφέρουν.
Αν σου έλεγαν, φαντάσου ένα δεκάσφαιρο περίστροφο στο μύλο του οποίου υπάρχουν πέντε πραγματικές σφαίρες οι οποίες μπορούν να σε σκοτώσουν, οι τρεις σφαίρες είναι από λάστιχο και απλά θα σε τραυματίσουν, και οι δύο θαλάμες είναι άδειες, θα έπαιζες Ρωσική Ρουλέτα; Ο μέσος άνθρωπος θα απαντούσε όχι. Έτσι είναι και ο γάμος. Οι μισοί διαλύονται κι οι άντρες χάνουν τα πάντα, οι τρεις μένουν στη δυστυχία (it is cheaper to keep her) και μόνο οι δύο θεωρούνται καλοί. Τους γεμίζουν τα μυαλά φούμαρα με ταινίες, γι αυτό και προχωράνε. Σήμερα, μπορούμε να πληροφορηθούμε από τις στατιστικές όσα κατέγραψα παραπάνω

Ο δημοφιλής ψυχίατρος Ματθαίος Γιωσαφάτ εξέδωσε πέρυσι το βιβλίο «Να παντρευτεί κανείς ή να μην παντρευτεί» (εκδ. Αρμός), το οποίο κάνει θραύση στα βιβλιοπωλεία. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Διαβάζουμε σ’ αυτό ότι το 50% των ανθρώπων χωρίζουν σε όλο τον κόσμο. Στην Ελλάδα πριν από τέσσερα-πέντε χρόνια το ποσοστό των διαζυγίων έφτανε το 23%, ενώ σήμερα είναι 37%. Ο συγγραφέας ισχυρίζεται ότι σε πέντε χρόνια θα βρισκόμαστε στα ίδια επίπεδα με αυτά του εξωτερικού. «Οι σχετικά καλοί γάμοι αγγίζουν ένα ποσοστό περίπου 20% και, κατά τη δική μου εμπειρία, μόλις το 5% με 10% είναι πραγματικά ευτυχισμένοι», δηλώνει ο ίδιος.
πηγή Στα ύψη τα ποσοστά των διαζυγίων | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom