Νέα

Caligula Gold

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα polymatakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 588
  • Εμφανίσεις 92K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.542
Πόντοι
2.306
Πωωω ρε φίλε Καλιγούλας... 15 χρόνων τοτες είχαμε βραδινή εκδρομή το σχολείο χορό σε ένα διπλανό και φεύγουμε με τρεις φίλους μου μερικά μέτρα πιο κάτω το Καλιγούλα. Μπήκαμε μέσω γνωστού ζάντα και οι τέσσερις και ταπί, ντυμένοι σα τραγωδία, τι γέλιο ρίξαμε ρε μαλακα... τι μου θυμίσατε.. εποχές ΠΑΣΟΚ. Όλα επιτρέπονταν.
 

kritik1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2013
Μηνύματα
915
Κριτικές
33
Like
1.611
Πόντοι
496
Είχα πάει πριν κανα 2 εβδομαδες, αν στο Lecabaret τις βρήκες μέτριες, μάλλον θα απογοητευτείς
Εν τω μεταξύ και σε αυτό και στο cabaret είναι δίπλα τους είσοδοι από τις ταράτσες και γίνεται πανηγύρι, θα σε δει η μισή πόλη αν μπεις...

Είναι πάντως θλιβερό ότι δεν υπάρχει σε ολόκληρη Θεσσαλονίκη ένα μέρος που να βρεις αντικειμενικά μουναρα γκόμενα να την πληρώσεις, είτε σε στριπ είτε σε στούντιο είτε σε κωλομπαρο. Τραγικο
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.969
Like
327
Πόντοι
36
το αντικειμενο αυτο στη θεσσαλονικη ΠΕΘΑΝΕ εδω και πολλα χρονια , τελος , ζηστε με αυτο
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.916
Κριτικές
48
Like
5.298
Πόντοι
5.646
έχει τιποτα καλό σε αυτά τα μαγαζιά μάγκες????
 

jimaros69

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2005
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
0
Σάββατο βράδυ και φεύγω από Le Cabaret με διάθεση εξερεύνησης.
Πάω ένα δρόμο δίπλα και βλέπω Καλιγούλα. Περασμένα μεγαλεία και θυμοντας τα να κλαίς.
Μπαίνω, ποτάκι και σφαλιάρα στα μούτρα. Για το προσωπικό μου γούστο η μια χειρότερη από την άλλη.
Ήρθε μεν σε μια στιγμή μια Πωλίνα Παολίνα κάτι (Ελληνίδα αδύνατη μικρό στήθος και κωλαράκι) και ενέδωσα για ένα χορό... 2η σφαλιάρα, εδώ 30€ ο απλός. Δε γαμιεται λέω...
Εντάξει η κοπέλα καυλωτικη αρκετά με μπόλικο πιπιλιμα στο αυτί να πάμε για σαμπάνιες κλπ και όταν της είπα ότι με χορούς δεν γίνεται δουλειά , πέρασε στο παρασύνθημα... 500 λέει και κάνουμε ότι θές....
Φυσικά ξενέρωσα με το θράσος του σούπερ μοντελ και έφυγα στα καπάκια...
Περασμένα μεγαλεία... Κρίμα οι νέοι δεν θα ζήσουν τις στιγμές δόξας όλης της πόλης πριν αρκετά χρόνια... Αμερικάνες Ολλανδέζες Βελγιδες Μολδαβες Ιταλίδες Γαλλίδες επαγγελματίες που έκαναν σόου...
Κ Ρ Ι Μ Α
 

ALEX5555

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
462
Like
1.043
Πόντοι
201
Σάββατο βράδυ και φεύγω από Le Cabaret με διάθεση εξερεύνησης.
Πάω ένα δρόμο δίπλα και βλέπω Καλιγούλα. Περασμένα μεγαλεία και θυμοντας τα να κλαίς.
Μπαίνω, ποτάκι και σφαλιάρα στα μούτρα. Για το προσωπικό μου γούστο η μια χειρότερη από την άλλη.
Ήρθε μεν σε μια στιγμή μια Πωλίνα Παολίνα κάτι (Ελληνίδα αδύνατη μικρό στήθος και κωλαράκι) και ενέδωσα για ένα χορό... 2η σφαλιάρα, εδώ 30€ ο απλός. Δε γαμιεται λέω...
Εντάξει η κοπέλα καυλωτικη αρκετά με μπόλικο πιπιλιμα στο αυτί να πάμε για σαμπάνιες κλπ και όταν της είπα ότι με χορούς δεν γίνεται δουλειά , πέρασε στο παρασύνθημα... 500 λέει και κάνουμε ότι θές....
Φυσικά ξενέρωσα με το θράσος του σούπερ μοντελ και έφυγα στα καπάκια...
Περασμένα μεγαλεία... Κρίμα οι νέοι δεν θα ζήσουν τις στιγμές δόξας όλης της πόλης πριν αρκετά χρόνια... Αμερικάνες Ολλανδέζες Βελγιδες Μολδαβες Ιταλίδες Γαλλίδες επαγγελματίες που έκαναν σόου...
Κ Ρ Ι Μ Α
500...?? Δε ντρέπονται κιόλας ....σου το λένε στην ψύχρα......!
Εγώ δεν ξεκίνησα και πολύ νέος τα στριπτιτζάδικα αλλά πήγαινα σε καλές εποχές που είχε καλά κομμάτια..........Πρόλαβα το gatto nero που ήταν σαν κλαμπ πολυτελείας και όλες οι γυναίκες μία και μία...........!
 

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
137
Like
420
Πόντοι
21
Επειδή είπατε για τις παλιές εποχές, μου θυμίσατε ότι εγώ πρώτη φορά σε στριπτιτζάδικο πήγα σίγουρα ανήλικος, δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί εκείνη την εποχή όλη η Ελλάδα έβλεπε τους περιορισμούς ηλικίας σε τέτοια πράγματα σαν γραφειοκρατικό τερτίπι (προποτζήδικα γεμάτα πιτσιρίκια, πακέτα τσιγάρα απ'το περίπτερο άνετα, ποτό σε μπαρ χωρίς πρόβλημα σε σημείο που κοροϊδεύαμε το ένα ή δύο μαγαζιά που μας ρώτησαν κάποτε αν είχαμε ταυτότητες, αυτονόητες μπύρες και κρασιά σε ταβέρνες , τσόντες από βιντεοκλάμπ, το ξημερώναμε στο Verykoko ή το Νοα ή το Χρηματιστήριο ).

Το καλύτερο; Δεν πήγαμε επειδή το θέλαμε ντε και καλά, αλλά επειδή μας έβγαλε ο δρόμος. Ήταν τόσο χύμα η κατάσταση που κατεβήκαμε με λεωφορείο στην παραλία για ποτό, συνεχίσαμε με τα πόδια στα Λαδάδικα και μετά πήραμε 3 άτομα ταξί για τα σπίτια μας, 3-4 η ώρα. Ο ταρίφας μας κοιτάζει, λέει κάτι του στυλ "πόσο χρονών είστε ρε; Έχετε πάει ποτέ σε στριπτητζάδικο;" . Του είπαμε ξερω'γω 15 και ότι νομίζαμε πως δεν μπορούμε, κι αυτός στρίβει απότομα για να κάνει παράκαμψη. Σταμάτησε στις Ψιψίνες στην Γιαννιτσών, μας έβαλε να ρίξουμε μια ματιά στα κορίτσια, μας είπε "έρχεστε, μπαίνετε, κάθεστε εκεί, παίρνετε ποτό, κερνάτε και τις κοπέλες, έχει κι άλλες που χορεύουν, μια χαρά. Ωραία; Λοιπόν, άντε, πάμε να φύγουμε τώρα".
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.034
Κριτικές
11
Like
17.243
Πόντοι
3.796
Επειδή είπατε για τις παλιές εποχές, μου θυμίσατε ότι εγώ πρώτη φορά σε στριπτιτζάδικο πήγα σίγουρα ανήλικος, δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί εκείνη την εποχή όλη η Ελλάδα έβλεπε τους περιορισμούς ηλικίας σε τέτοια πράγματα σαν γραφειοκρατικό τερτίπι (προποτζήδικα γεμάτα πιτσιρίκια, πακέτα τσιγάρα απ'το περίπτερο άνετα, ποτό σε μπαρ χωρίς πρόβλημα σε σημείο που κοροϊδεύαμε το ένα ή δύο μαγαζιά που μας ρώτησαν κάποτε αν είχαμε ταυτότητες, αυτονόητες μπύρες και κρασιά σε ταβέρνες , τσόντες από βιντεοκλάμπ, το ξημερώναμε στο Verykoko ή το Νοα ή το Χρηματιστήριο ).

Το καλύτερο; Δεν πήγαμε επειδή το θέλαμε ντε και καλά, αλλά επειδή μας έβγαλε ο δρόμος. Ήταν τόσο χύμα η κατάσταση που κατεβήκαμε με λεωφορείο στην παραλία για ποτό, συνεχίσαμε με τα πόδια στα Λαδάδικα και μετά πήραμε 3 άτομα ταξί για τα σπίτια μας, 3-4 η ώρα. Ο ταρίφας μας κοιτάζει, λέει κάτι του στυλ "πόσο χρονών είστε ρε; Έχετε πάει ποτέ σε στριπτητζάδικο;" . Του είπαμε ξερω'γω 15 και ότι νομίζαμε πως δεν μπορούμε, κι αυτός στρίβει απότομα για να κάνει παράκαμψη. Σταμάτησε στις Ψιψίνες στην Γιαννιτσών, μας έβαλε να ρίξουμε μια ματιά στα κορίτσια, μας είπε "έρχεστε, μπαίνετε, κάθεστε εκεί, παίρνετε ποτό, κερνάτε και τις κοπέλες, έχει κι άλλες που χορεύουν, μια χαρά. Ωραία; Λοιπόν, άντε, πάμε να φύγουμε τώρα".
Ήσουν μεγάλος καγκουρας στα 15 σου !
Πλέον όπου και να πας στην Ελλάδα (όχι απλά Θεσσαλονίκη)είναι πεταμένα λεφτά ..
Όταν περνάω από το μπλου ιγκουάνα καμιά φορά φοβάμαι να σταματήσω .νομίζω στις καλές εποχές είχε τις τοπ γκόμενες ..τώρα διαβάζω να λένε για κάτι μπάζα !
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.969
Like
327
Πόντοι
36
αυτα που θυμαστε εσεις απο καλιγουλες πριν 30 χρονια δειχνουν οτι δεν κυνδηνευετε απο αλτσχαιμερ.....εγω μαλλον πρεπει να δω γιατρους
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.777
Κριτικές
62
Like
40.136
Πόντοι
8.530
Εν τω μεταξύ και σε αυτό και στο cabaret είναι δίπλα τους είσοδοι από τις ταράτσες και γίνεται πανηγύρι, θα σε δει η μισή πόλη αν μπεις...

Είναι πάντως θλιβερό ότι δεν υπάρχει σε ολόκληρη Θεσσαλονίκη ένα μέρος που να βρεις αντικειμενικά μουναρα γκόμενα να την πληρώσεις, είτε σε στριπ είτε σε στούντιο είτε σε κωλομπαρο. Τραγικο
Μην τρελαίνεστε ρε...αν δεν σας στείλει μήνυμα την άλλη μέρα ο διευθυντής σας να σας κάνει παρατήρηση η δεν δείτε φωτογραφίες σας σε κάνα παπαρατσικο περιοδικό μην μασάτε...σιγά τους υπουργούς η αντιβασιλείς που είμαστε εδώ και φοβόμαστε να πάμε όπου γουστάρουμε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.777
Κριτικές
62
Like
40.136
Πόντοι
8.530
Πωωω ρε φίλε Καλιγούλας... 15 χρόνων τοτες είχαμε βραδινή εκδρομή το σχολείο χορό σε ένα διπλανό και φεύγουμε με τρεις φίλους μου μερικά μέτρα πιο κάτω το Καλιγούλα. Μπήκαμε μέσω γνωστού ζάντα και οι τέσσερις και ταπί, ντυμένοι σα τραγωδία, τι γέλιο ρίξαμε ρε μαλακα... τι μου θυμίσατε.. εποχές ΠΑΣΟΚ. Όλα επιτρέπονταν.
Μπράβο αφενός που γυρίσατε την πλάτη στις μάζες και πήγατε κάπου όπου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γουσταρατε όμως το να πάτε ταπί και ντυμένοι όπως να 'ναι μάλλον σημαίνει ότι ψιλορεζιλευτηκατε εκεί μέσα πράγμα απαράδεκτο ακόμα και για εφηβική ηλικία.
 

Zois91

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2019
Μηνύματα
35
Like
16
Πόντοι
0
Καλησοερα σας αξίζει να πάω σε αυτό το μαγαζί και έχει τίποτα καλό
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
καμιά επίσκεψη τώρα τελευταία έκανε κάποιος συναγωνιστής για να μας δώσει λεπτομέρειες σχετικά με το ρόστερ έχει τίποτα αξιόλογο ή τζίφος?
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Σε ποια περιοχή είναι το Καλιγούλα; υπάρχει και τίποτα άλλο στη Θεσσαλονίκη;
 

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
856
Κριτικές
17
Like
2.872
Πόντοι
1.436
πηγα καλιγουλα προσφατα μετα απο καιρο...ε δεν αλλαξαν και πολλα, καποιες εκει μεσα της ειχα ηδη παρει ετσι και αλλιως
απο ωραια κορμια περα απο τη maya δεν ειχε πολλα
η maya σταθερα ζηταει 200 και μια αλλη ρωσσιδα ζηταει 100
εχουν και μια βαρεων βαρων εκει που ενταξει καταλαβαινω οτι καποιους τους αρεσουν αυτα αλλα παει καθετε πανω σου και εκει καπως σταματαει η ροη του αιματος...
τελευταια φορα ηταν και μια τρελη ψηλη με βραχνη φωνη που εχει καθισει πανω μου και μου ειπε δε φευγω αν δε μου παρεις ποτο και μετα αρχισε να με τσιμπαει....
 

Nikthegreek23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2022
Μηνύματα
384
Κριτικές
18
Like
717
Πόντοι
311
Πηγα εγώ πριν 5 μέρες η7 δέν θυμάμαι το μόνο καλό που είχαν ήταν η Ηρώ μια Ελληνίδα με γυαλιά και πολυ ωραίο κωλο με είχε πει και στα σοσιαλ πως τη λεγαν αλλά ξέχασα 20 χώρος 5 λεπτά και 20 τ ποτο για να κάτσει κανα δεκάλεπτο
 

VeryPRepi

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2023
Μηνύματα
6
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
0
Γεια χαρά, για γυναίκες παίζει τίποτα στον Καλιγούλα; Έχει κανένα αγόρι στρίπερ; Έχει πάει κανένα ζευγάρι γενικά να μας πει πως πέρασε;
 

Nikthegreek23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2022
Μηνύματα
384
Κριτικές
18
Like
717
Πόντοι
311
Γεια χαρά, για γυναίκες παίζει τίποτα στον Καλιγούλα; Έχει κανένα αγόρι στρίπερ; Έχει πάει κανένα ζευγάρι γενικά να μας πει πως πέρασε;
Φίλε μόνο κανα 2 άξιζαν όπως έγραψα και πιο πανω
 

kkkoookkkeee

Νέο Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
1
Like
6
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους, προπαραμονή Χριστουγέννων είπαμε να επισκεφθούμε τον ιστορικό Καλλιγούλα παρέα με καλούς φίλους και συναγωνιστές javito και mousli mousli.

Αρχικά να πω ότι ο χώρος αρκετά σκοτεινός και η ανακαίνση έπρεπε να έχει γίνει εδώ και χρόνια.

Κοπέλες περίπου 10 εκ των οποίων 1-2 καλές, και οι υπόλοιπες ή γριες ή χοντρές ή τελοσπάντων για ιδιαίτερα γούστα.

Εμένα μου ήρθε η πιο ωραία και πάνω που λεω εδώ είμαστε, μετα από τις πρώτες κουβέντες μου είπε ότι δε κάνει πριβέ χορό, μόνο να κερασω ποτά κλπ. Την κοιτάω, κόλλησα λίγο να πω την αλήθεια γιατί δε μου χε ξανατυχει, δε μπορεσα να καταλαβωτο λόγο του να ερθεις αλλα να μη κανεις χορο, αλλα τελοσπαντων, επειδη ηταν οτι καλυτερο υπηρχε και επειδη οι αλλοι είχαν παει για πριβε ειπα να μη κατσω μονος μερα που ναι και τα ειπαμε λιγο. Το ποτο επισης τζαμπα, δεν ειχε να πει τιποτα, καμια ετοιμη ψευτικη ιστορια κλπ και γενικα μια απογοητευση, το μονο αστειο ήταν που μετα ειπε να παρει και δευτερο, γελασα λιγο. Αργοτερα σκεφτηκα μπορει να ηταν πρωτη μερα, ή πρωτες μερες αναγνωρισρικες ή ερχομενη απο παρακειμενο κλάδο και γι αυτο να φαγαμε βαλουτα, τεσπα.

Μεγαλυτερο αρνητικο θα χαρακτηριζα τον "σερβιτορο" που οταν ειπαμε για το ποτο απαιτησε αμεσα και ιδιατερα ακομψα τα λεφτα για το ποτο της, οτι δηλ θα του ριχναμε πιστολι; ή τι; τερμα αντιεμπορικός και αντιεπικοινωνιακος, σε αλλα μαγαζια είναι ευγενεστατοι ακομα και οταν ειναι κουρασμενοι οι αντιστοιχοι τυπαδες.

Για να κλεισω, εχουμε πει να ξαναπαμε σε λιγες μερες γιατι εχει φαγωθει ο javito με μια που το εκανε πολυ καλο χορο και θελει να δοκιμασει και ακομα μια, οποτε θα επανελθουμε, ελπιζω με το νεο έτος κάτι να αλλάξει γιατι ειναι κριμα

Καλες γιορτες σε ολους με υγεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom