Νέα

Best σουβλάκι και πιτσαρία !!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 117K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι προτιμάτε;

  • Σουβλάκι

    Ψήφοι: 220 65,5%
  • Πίτσα

    Ψήφοι: 46 13,7%
  • Fast Food (Hamburger κλπ)

    Ψήφοι: 14 4,2%
  • Φαϊ να'ναι κ ότι να'ναι...

    Ψήφοι: 56 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    336

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Δεν θυμάμαι το όνομα της πλατείας, στο στενό με το καταρέων νεοκλασσικό και το περίπτερο απέναντι.
 

theofilos

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2006
Μηνύματα
683
Like
0
Πόντοι
6
Δεν θυμάμαι το όνομα της πλατείας, στο στενό με το καταρέων νεοκλασσικό και το περίπτερο απέναντι.

Οκ συναγωνιστή, κατάλαβα που λες. Θενκς για την πληροφορία. Λες να είναι ανοιχτό απόψε;  :)
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Δεν ξέρω, λογικά πρέπει να είναι ανοικτό. Χτύπα και πίττα Καισαρείας.
Αλλά πρώτα τσέκ απο Κολωνού 27 κάτω, πάνω και 32Β γιατί πέφτει καλή αξία στο 20ρικο και καθαρά. Τρώς ανετότερα μετά.
 

theofilos

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2006
Μηνύματα
683
Like
0
Πόντοι
6
Πρώτα Κατερίνα και μετά κεμπάπ;  :)
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
2.007
Ο Σαββας ειναι αρμενης γιαυτο και η σημαια της αρμενιας στο μαγαζι.Φερνει ωραια γκομενακια απο την πατριδα του για να
δουλεψουν στο μαγαζι.Αυτα τα χαρουμενα μελαγχροινα με τις μεγαλες μυτες και τους ξεγυρισμενους κωλους.Καλο οφθαμολουτρο.
Ο Μπαιρακταρης εχει μπλεξει με τους κομπλεξικους πολιτικαντηδες γιαυτο μου ειναι σιχαμενος.
Εγω δεν τρωω κεμπαπ καθοτι ευρω-πεος
 

GLA21

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2006
Μηνύματα
80
Κριτικές
6
Like
45
Πόντοι
0
παιδια εντυπωσιαστηκα με το ολο θεμα που ανοιξατε καθως δουλευω μοναστηρακι και ξερω αρκετα!ΘΑΝΑΣΗς ΚΑΙ ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ κ α μ ι α σχεση!τωρα για τον μπαιρακταρη που ξερω καμια σχεση παιδια με ψωνισμενο ανθρωπο μα καμια σχεση!ο θανασης εχει τον στανταρ κοσμο του και ο σαββας ερχεται τριτος στον ανταγωνισμο!και γενικα στον μπαιρακταρη δεν παιζουν κρατησεις!μπορει να ετυχε να ειχε γκρουπ!
 

COMMANDER

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
828
Like
24
Πόντοι
6
Ελπιζωντας οτι ΔΕΝ θα κινδυνευσω απο τον καλα δικτυωμενο Μπαιρακταρη, ο οποιος εχει και το διπλανο του Everest, πρεπει να πω οτι βρισκω το μαγαζι του ΑΘΛΙΟ.
Απο τους αλλους δυο-μαλλον ο Σαββας ειναι οριακα καλυτερος.
Προτεινω ΔΙΟΝΥΣΟ, στην Πλατ.Αγιου Γεωργιου στην Κυψελη, στο τελος της Ιθακης.
 

Epilarxos

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2006
Μηνύματα
203
Like
5
Πόντοι
1
Οκ συναγωνιστή, κατάλαβα που λες. Θενκς για την πληροφορία. Λες να είναι ανοιχτό απόψε;   :)
Ανοικτό είναι το Αιγυπτιακόν. Αν θες Κεμπαπ πηγαίνεις στο παλιό μαγαζί (Κατεβαίνεις στο τέρμα του τρόλλευ 21 - Πλατεία Αγίου Νικολαόυ στην Νίκαια, κάνεις δεξιά κάτω και βρίσκεις Τσαλδάρη, περνάς το Δημαρχείο Νίκαιας που το βρίσκεις στο αριστερό σου χέρι και δύο στενά παρακάτω στην γωνία δεξιά - τσαλδάρη και Αλατσάτων είναι το παλιό μαγαζί)
Για γύρους κλπ στο μαγαζί απέναντι που είναι και αυτό δικό τους (Αρμένηδες είναι τα παλικάρια) όπως επίσης και για πίττα καισάρειας (Ροκφόρ - παστουρμάς), πίττα Αλεξάνδρειας κλπ.
Όσο για επιλογή ανάμεσα στους τρείς του thread ,, ΣΑΒΒΑΣ δαγκωτό!
 

tkinaliss

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2006
Μηνύματα
756
Κριτικές
30
Like
7.391
Πόντοι
7.613
ρε παιδιά, για εμάς του vegetarian καμία πρόταση?
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
ρε παιδιά, για εμάς του vegetarian καμία πρόταση?

θα παμε παρεα στον θαναση που προτιμω εγω...θα παρουμε μια 10ρια και θα βγαλεις το κεμπαπ να το φαω εγω...εσυ κρατα την πιτα με την ντοματα και το κρεμμυδι,,,με παχαινει η πιτα
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για το αδελφάκι "Μπαιρακτάρη" στην ΑΣΣΟΕ (Το έχει ο αδελφός αυτού που έχει το μαγαζί στο μοναστηράκι), αλλά δεν έχει τύχει να πάω εκεί ποτέ.

Μπα... μέτρια πράγματα.

Γενικά για κεμπάμπ δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα, γιατί δεν είμαι φίλος.
Για απλό σουβλάκι, πολύ καλό ήταν η Δωδώνη στη Φιλαδέλφεια (για γερά στομάχια όμως).
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.952
Κριτικές
490
Like
36.498
Πόντοι
41.447
Nα συμφωνήσω με τον Ropaloforo για το ΑΙγυπτιακόν. Κορυφάιο μαγαζί!
Σκάλες ανώτερο απο Μπαϊρακτάρη και Θανάση....
Εγώ απο τα τρία μαγαζιά της ψηφοφορίας επιλέγω "Σάββα". Και ο "Σάββας" της πλατείας Εξαρχείων ειναι καλός.

Τα "Αγγελάκια" στο Χαλάνδρι ειναι επίσης πολύ καλή επιλογή , οπως ειπε ο andreoug. Επίσης στο Χαλάνδρι αν σας βγάλει ο δρόμος φάτε στον "Αβραάμ". Καινούργιο μαγαζί, μικρό, καθαρό με πολύ καλο σουβλάκι και κεμπαπ. Το έχουν 2 Αρμένιδες.

Και μιας και είπα για Αβραάμ δεν θα πρέπει να ξεχνάμε τα 2 all time classic καμπαπτζίδικα της Δραπετσώνας: Τον Αβραάμ και τον Καράμπαμπα που βρίσκονται πλάι πλάι....κορυφάια μαγαζιά, απορώ πως δεν τα ανέφερε κανείς...

Τέλος για αυτους που τους αρέσουν τα Κυπριακά (σεφταλίες,πιτούλες,χαλούμια, κτλ) υπάρχει μια πολύ αξιόλογη Κυπριακή ταβέρνα στην Αγ.Παρασκευή η "Αφροδίτη".
 

DESAPARECIDO

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2006
Μηνύματα
56
Like
1
Πόντοι
0
ωραιο θεμα μαγγες μπραβο  καθοτι ανοικω στο κομμα και γω:P. Στην περιοχη λοιπον  ν.κοσμου  υπαρχει ο τομας   αρμενιος οριτζιναλ ( οχι αεκτζης ρε αλλα δεν παιρνω ορκο και δεν ειναι το θεμα μας)...ειναι στην προεκταση της Θ.Βρεσθενης  30 μετρα μετα απο κατι γηπεδα μπασκετ στη διασταυρωση με το τραμ...γαμω τα κεμπαπ  με  εξτρα φρεσκο κρεμυδομαιντανο και ψημενη ντοματουλα..εξαιρετικος  ...επειδη εχω κολλημα με τις ασχημα λιγδιασμενες πιτες, τον γουσταρω επειδη εκτος του γαματου κεμπαπ  ο τυπος τις ψηνει ΜΟΝΟ στα καρβουνα  οποτε παιρνει  αξια μονο απο αυτο....μειονεκτημα....ανοικτο μονο μεχρι αργα το απογευμα...νυχτα κλειστα γαμωτη μου μεσαα..ενδικνειται για μετα απο καταθεση σε ιππωνακτος για ανεφοδιασμο....χεχεχε :dancing:
 

bene

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
588
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
6
Ο Σαββας ειναι αρμενης γιαυτο και η σημαια της αρμενιας στο μαγαζι.Φερνει ωραια γκομενακια απο την πατριδα του για να
δουλεψουν στο μαγαζι.Αυτα τα χαρουμενα μελαγχροινα με τις μεγαλες μυτες και τους ξεγυρισμενους κωλους.Καλο οφθαμολουτρο.
Ο Μπαιρακταρης εχει μπλεξει με τους κομπλεξικους πολιτικαντηδες γιαυτο μου ειναι σιχαμενος.
Εγω δεν τρωω κεμπαπ καθοτι ευρω-πεος

Η μελαχροινη ειναι η κορη του ρε...χαχαχα..Παντως εχει καλο φαι αν και προτιμω καβουρα-εξαρχεια
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
ο μπαιρακταρησ ειναι πολλη βρωμιαρησ.ακαθαρτεσ τουαλετεσ βρωμανε.η ποιο καλη επιλογη για κεμπαμπ ειναι ο θανασησ. :dancing:και γιαγυρο κοτοπουλο ο σαββασ  :dancing:. 0:)
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Παιδιά και τα τρία στο Μοναστηράκι, ειδικά ο Μπαϊρακτάρης θέλουν ΜΑΥΡΙΣΜΑ. Πάνω από όλα για τον λόγο που είπε ο Spermbob.. ρε πώς την έχουν δει τα γκαρσόνια, ότι δουλεύουν στο Βαρούλκο ή στο Grand Corner?? ʼσε που από γεύση μηδέν.. είναι απλά η κλασσική και πάντα ωραία γεύση του λίπους, πράγμα που βρίσκει κανείς και στα Goody's, χωρίς να υποστεί το attitude του κάθε βλάχου σερβιτόρου..

Όσο για τα Αγγελάκια , δεν ξέρω αν είναι τα ίδια με αυτά στα Μελίσσια, αν ναι όμως, γάμησέ τα με κεφαλαία γράμματα.. χωρίς να θέλω να προσβάλλω τους οπαδούς του συγκεκριμένου μαγαζιού, αλλά μια φορά λιγότερο από 50 λεπτά δεν έχω περιμένει..

Μια ζωή τα ωραιότερα σουβλάκια τα έτρωγα στα μικρά, συνοικιακά μαγαζάκια, που ξέρουν μόνο όσοι μένουν κοντά, ή στην περιοχή τέλος πάντων.. π.χ. σουβλάκια στο Γιώργο στη Φιλαρέτου στην Καλλιθέα έχει φάει κανείς?? Ή πάλι στην Καλλιθέα, στο μαγαζάκι επί της Δαβάκη απέναντι από το πάρκο??

Εκεί κι αν είναι για να σου φεύγει το κλαπέτο..

 

pervertboy

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
207
Like
3
Πόντοι
1
Με αυτη τη συζητηση θυμηθηκα κατι αλλο...
Λιγο μετα το στουντιο Θησεως 35, 20 μετρα περιπου (προς Πειραια) εχει ενα σουβλατζιδικο, που το εχουν ενα ζευγαρι ηλικιωμενων, μαζι τους δουλευει και η κορη τους μαλλον, ενα ξανθο πιπινι ολα τα λεφτα...
Το εχει δει κανεις αλλος?
Υ/Γ:Οχι το σουβλακι, το πιπινι...
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
2.007
Δεν ξερω αν ο Σαββας εχει κορη.Αν εχει μελαχροινη θαναι.Τι θαναι WASP?Εχω μιλησει παντως με υπαλληλο τεκνη του "Σαββας"απο την Αρμενια που ηταν 3 χρονια στην Ελλαδα.Φαινεται οτι οι αρμενηδες ελεγχουν το κεμπαπ στην Αθηνα αντε και σε ενα μεγαλο μερος και την χρυσοχοια.Περιπου 12.000 στην Ελλαδα πριν την καταρρευση του κομμουνισμου αγνωστο ποσοι σημερα.Μενουν κυριως στον Ν.Κοσμο(Δουργουτι) και στο Π.Φαληρο.Ωραιες γκομενες αλλα η καταπιεστικη κοινοτητα τους δεν της αφηνει να ανοιχτουν παρεξω.Παντρευονται μεταξυ τους.
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Και οι Αρμένιοι πατεράδες έχουν σπάθες! Κατάσταση Βέγγος άμα μπλέξεις!

Τον Καράμπαμπα στον ʼη Διονύση λές Zero; Χμμμ κλασσικός αλλά όχι και τόσο σπέσιαλ IMHO. Και ο Κάβουρας καλός αλλά μόνο αν αρέσει το κόκκινο πιπέρι.
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
614
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Για τους μυϊμένους Κυψελιώτες "Μερακλήδες" στην Αγίας Ζώνης!!! Το σουβλάκι  :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom