Νέα

Αρχιλαμόγια του ποδοσφαίρου !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Αρτέμης...
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Τρία πρόσωπα "κάρφωσαν" το κύκλωμα με τους στημένους αγώνες...

ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΑΧΘΕΙ ΣΤΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΜΑΡΤΥΡΩΝ...
Τρία πρόσωπα έχουν ενταχθεί σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες του parapolitika.gr στο πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων στην υπόθεση των στημένων αγώνων. Πρόκειται για τους ανθρώπους που έδωσαν τις πρώτες (και όχι μόνον) πληροφορίες που οδήγησαν στις αρχές στην αποκάλυψη του κυκλώματος των...
στημένων ματς. Ο ένας είναι πρώην μεγαλοπαράγοντας ομάδας, ο δεύτερος έχει θεσμικό ρόλο στο ποδόσφαιρο και ο τρίτος πρωταγωνιστεί διαχρονικά σε υποθέσεις που σχετίζονται με τον χώρο του ποδοσφαίρου.

Η αρχή έγινε από τον πρώτο, ο οποίος εκμεταλεύομενος τις πολύ καλές σχέσεις που έχει με ανώτατο δικαστικό λειτουργό, άρχισε να δίνει στοιχεία για το κύκλωμα. Στη πορεία μπήκαν στο παιχνίδι και οι άλλοι δύο, οι οποίοι διατηρούν εξαιρετικές σχέσεις με τον πρώην μεγαλοπαράγοντα. Στους δικαστικούς κύκλους έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν τα ονόματα των τριών προσώπων, όπως και εκείνο του ανώτατου δικαστικού λειτουργού, ο οποίος φέρεται (εκτός των άλλων) να έχει επισκεφτεί κατ' επανάληψη το γραφείο του πρώην ποδοσφαιρικού παράγοντα.


Μάλιστα. Κάτι μου λέει ότι των δυο πρώτων τα ονόματα είναι στο πόρισμα αλλά όχι στις προτάσεις (αρχικά είχε ακουστεί ότι ήταν 85 οι εμπλεκόμενοι και ξαφνικά έγιναν... 83) και ο τρίτος γνωστός τηλεμαϊντανός.
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Τον προειδοποιουσαν τον αχιλεα αλλα μυαλο δεν εβαζε... :tooth:


Στις 30/1/2011 ο Αχιλλέας Μπέος είχε υβριστικό διάλογο με άγνωστο από τη περιοχή του Βόλου.

Β: Κυλωτάκια, σε πάνε τρέχοντας.
Α: Στο κ… σου βρωμόπ…
Β: Τρέχοντας σε πάνε, θα σου φέρω τσιγάρα.
Α: Πήγαινε γαμ…, το μ… της μάνας σου, ο Γιδόπουλος, ο Βαλάχης κι όλο σου το σπίτι βρωμόπ…
Β: Τσιγάρα θα σου φέρνω χαμούρα, μαλ…

 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Ρε Χρηστίδη δεν τρελλαίνομαι για το ποδόσφαιρο γι αυτό και δεν ποστάρω σχεδόν καθόλου σε αθλητικά θρεντς (σε αντίθεση με τις γυναίκες και την πολιτική που με ενδιαφέρουν και σε αυτά ποστάρω). Μάλλον το πρώτο μου θα είναι...

ΑΛΛΑ έχεις γίνει πολύ κουραστικός ρε μάστορα. Δεν ξέρω πόσα ποστς (να μην είναι καμιά 20αριά ή λέω λίγα) με το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ μοτίβο.
Το "θρύλο" που γαμάει, τους άλλους που είναι κομπλεξικοί, τον "έχουν μέσα τους" κλπ.
Που δεν έχουν και καμία σχέση με το θέμα που έχει διαστάσεις ποινικές αν μη και κοινωνικές και όχι μόνο αθλητική σημασία.

Στην τελική τόσο "λίγος" αισθάνεσαι σαν προσωπικότητα ο ίδιος και μόνο με τις κούπες του "θρύλου" αισθάνεσαι πως κάτι πετυχαίνεις στη ζωή σου;

Αφού είναι στόκος.
Ο ελληνικός αθλητισμός είναι μες τα σκατά και αυτόν το μόνο που τον καίει είναι η υπόληψη του Μαρινάκη.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.052
Κριτικές
6
Like
319
Πόντοι
446
ΠΩ ΠΩ! Τι ευφράδεια!!
Είναι ταλέντο σου έμφυτο ή το έχεις καλλιεργήσει με πολυετή κόπο;

Σαν πόσο δύσκολο λες να μου ήταν κι εμένα κρυμένος πίσω από ένα πληκτρολόγιο να σου πως πως σε γαμάω κι εγώ από την αρχή!
Η αναίτια υπερβολική και τζάμπα μαγκιά, δείχνει έλλειψη επιχειρημάτων, κουλτούρας και ευφυίας τελικά!!

Και κατούρα και λίγο ρε γαμιά!
Κακώς ασχολήθηκα με το άτομό σου! Και να μου απαντήσεις (τις ίδιες ανόητες μαγκιές θα πεις!), δεν θα σου ανταπαντήσω, οπότε όσο θέλεις βρίζεις...
θα μου απαντησεις...
1.βρισκομαι στον 5ο και παω αισιως για τον 6ο χρονο σε αυτο το σαιτ και ΠΟΤΕ δεν εχω αντιπαρελθει με κανεναν (παροτι εχω προκληθει πολλες φορες) για εκτος πληκτρων συναντηση και ''ανταλλαγη αποψεων''
ειλικρινα σου μιλαω αν σε ενδιαφερει ΜΟΝΟ για σενα μπορω να κανω εξαιρεση...αν θες να δεις αν μπορω να σου πω ακριβως τα ιδια πραγματα μπροστα και οχι πισω απο τα πληκτρα απαντας στο ποστ με ενα ΝΑΙ και τα υπολοιπα αστα πανω μου...

2.η απαντηση μου (ακρως προσβλητικη επιθετικη και ειρωνικη ) ηταν συνειδητη και απευθυνοταν σε καποιον εμπαθη ΜΑΛΑΚΑ...
και αιτιολογω....δεν εχουμε ποτε ανταλλαξει την παραμικρη κουβεντα ,δεν σε εχω δει σχεδον ποτε στα αθλητικα θρεντ (οπου καλως η κακως επικρατει ενα αλλο επιπεδο και μια ''αλλη '' λεκτικη αντιπαραθεση ) και πεταγεσαι ξαφνικα οταν σε αυτα τα θρεντ παρελαυνουν δεκαδες μπομπουκια (μεταξυ αυτων παραδεχομαι οτι ειμαι και εγω) να εγκαλεσεις μονο εμενα με προσωπικους χαρακτηρισμους....αυτο δειχνει εμπαθεια...γιατι αν το προβλημα σου ηταν αυτα καθαυτα τα ''επιχειρηματα'' (λεμε τωρα) που χρησιμοποιω τοτε θα επρεπε στους μισους που γραφουν στα αθλητικα να ''επιτιθεσαι'' δημοσια...αρα;;;...αρα με εμενα προσωπικα ζοριζεσαι και οχι με τα ''επιχειρηματα'' μου...και αυτο λοιπον ειναι μικροτητα και εμπαθεια...
3. αν θες επειδη δεν γνωριζω  μου λες αν και ποια ομαδα υποστηριζεις...
ΥΓ.καταλαβαινεις βεβαια οτι αν δεν μου ζητησεις να σου τα πω απο κοντα ο ''τζαμπα μαγκας'' που με κατηγορησες οτι ειμαι τελικα εισαι εσυ... ;) ;) ;)
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.690
Κριτικές
3
Like
4.323
Πόντοι
606
psomiadis_gios_cd.jpg
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.052
Κριτικές
6
Like
319
Πόντοι
446
τα αποδητηρια λιλα κατοπιν αποφασεως των δικαστων της Σουπερ Λιγκ ΔΕΝ θεωρειται αγωνιστικος χωρος....δεν εμαθες οτι για αυτο τον λογο απεριψαν την ενσταση της ΑΕΚ;Και τι δουλεια εχει ο μπεος στα αποδυτηρια των διαιτητων;
παρε τα αρχιδια μου και εσυ και ο βρωμιαρης χοντροπροεδρος σου.
βρε καραγκιοζη με καταφερνεις τελικα να ασχοληθω μαζι σου...αυτο στο αναγνωριζω ειναι μαγκια σου...
ποιος μιλησε για αγωνιστικο χωρο;;;
απαγορευεται να κλειδωνεις τα αποδυτηρια των διαιτητων και να βαζεις μπραβους....το καταλαβαινεις;;;;πρεπει να υπαρχει προσβαση στα αποδυτηρια των διαιτητων και να ελεγχεται απο ατομα της σουπερλιγκ...οχι απο μπραβους....
και εγω ειπα οτι η μια κατηγορια για τον μαρινακη ειναι η συμμετοχη σε συμμορια μιας και απο οτι ακουγεται εχει προσβαση σε μπραβους που ΘΑ πηγαιναν να προστατευσουν καποιους....και καλα εγινε η κατηγορια....
εδω που ομολογουμενως ο αδαμιδης ΕΒΑΛΕ μπραβους (απο οτι ακουγεται στις συνομιλιες) να ''προστατευσουν'' τους διαιτητες που ηταν η ευαισθησια της κυριας ποπης;;; ε κυρια ποπη;;;η μηπως πιστευεις οτι ειναι νομιμο να κλειδωνεις διαιτητες και να τους φυλας με μπραβοπουλα;;;για τραβα ρωτα την κυρια ποπη...μαλάκ ε μαλακα :jerking: :jerking: :jerking:
ποιος μιλησε ρε νουμερο για αγωνιστικο χωρο;;; :headbang: :headbang: :headbang:
ΥΓ,τα δελτια των ομαδων ποιος τα παει στους διαιτητες;;;ο πελαργος...η προσβαση πρεπει λεμε να υπαρχει αλλα να εποπτευεται απο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΛΙΓΚΑΣ.....αλλοως δεν ξεκιναει ο αγωνας...γκεγκε;;;;ομηρια διαιτητων δεν υπαρχει πουθενα...ακους κυρια ποη η σου ΄΄διεφυγε '' αυτη η μαρτυρια;;;; ε κυρια ποπη;;;
 

raboo

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
897
Κριτικές
8
Like
2
Πόντοι
6
θα μου απαντησεις...
1.βρισκομαι στον 5ο και παω αισιως για τον 6ο χρονο σε αυτο το σαιτ και ΠΟΤΕ δεν εχω αντιπαρελθει με κανεναν (παροτι εχω προκληθει πολλες φορες) για εκτος πληκτρων συναντηση και ''ανταλλαγη αποψεων''
ειλικρινα σου μιλαω αν σε ενδιαφερει ΜΟΝΟ για σενα μπορω να κανω εξαιρεση...αν θες να δεις αν μπορω να σου πω ακριβως τα ιδια πραγματα μπροστα και οχι πισω απο τα πληκτρα απαντας στο ποστ με ενα ΝΑΙ και τα υπολοιπα αστα πανω μου...

2.η απαντηση μου (ακρως προσβλητικη επιθετικη και ειρωνικη ) ηταν συνειδητη και απευθυνοταν σε καποιον εμπαθη ΜΑΛΑΚΑ...
και αιτιολογω....δεν εχουμε ποτε ανταλλαξει την παραμικρη κουβεντα ,δεν σε εχω δει σχεδον ποτε στα αθλητικα θρεντ (οπου καλως η κακως επικρατει ενα αλλο επιπεδο και μια ''αλλη '' λεκτικη αντιπαραθεση ) και πεταγεσαι ξαφνικα οταν σε αυτα τα θρεντ παρελαυνουν δεκαδες μπομπουκια (μεταξυ αυτων παραδεχομαι οτι ειμαι και εγω) να εγκαλεσεις μονο εμενα με προσωπικους χαρακτηρισμους....αυτο δειχνει εμπαθεια...γιατι αν το προβλημα σου ηταν αυτα καθαυτα τα ''επιχειρηματα'' (λεμε τωρα) που χρησιμοποιω τοτε θα επρεπε στους μισους που γραφουν στα αθλητικα να ''επιτιθεσαι'' δημοσια...αρα;;;...αρα με εμενα προσωπικα ζοριζεσαι και οχι με τα ''επιχειρηματα'' μου...και αυτο λοιπον ειναι μικροτητα και εμπαθεια...
3. αν θες επειδη δεν γνωριζω  μου λες αν και ποια ομαδα υποστηριζεις...
ΥΓ.καταλαβαινεις βεβαια οτι αν δεν μου ζητησεις να σου τα πω απο κοντα ο ''τζαμπα μαγκας'' που με κατηγορησες οτι ειμαι τελικα εισαι εσυ... ;) ;) ;)
τις ιδια ελεγες,λες και θα λες...!

η περιπτωση σου ειναι εξαιρετικη...το οτι εισαι εντελως 'ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ' ποτε δε το απαρνηθηκες κ φυσικα ειναι το μονο θετικο σου στοιχειο ολα αυτα τα 5 χρονια...

 

raboo

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
897
Κριτικές
8
Like
2
Πόντοι
6
βρε καραγκιοζη με καταφερνεις τελικα να ασχοληθω μαζι σου...αυτο στο αναγνωριζω ειναι μαγκια σου...
ποιος μιλησε για αγωνιστικο χωρο;;;
απαγορευεται να κλειδωνεις τα αποδυτηρια των διαιτητων και να βαζεις μπραβους....το καταλαβαινεις;;;;πρεπει να υπαρχει προσβαση στα αποδυτηρια των διαιτητων και να ελεγχεται απο ατομα της σουπερλιγκ...οχι απο μπραβους....
και εγω ειπα οτι η μια κατηγορια για τον μαρινακη ειναι η συμμετοχη σε συμμορια μιας και απο οτι ακουγεται εχει προσβαση σε μπραβους που ΘΑ πηγαιναν να προστατευσουν καποιους....και καλα εγινε η κατηγορια....
εδω που ομολογουμενως ο αδαμιδης ΕΒΑΛΕ μπραβους (απο οτι ακουγεται στις συνομιλιες) να ''προστατευσουν'' τους διαιτητες που ηταν η ευαισθησια της κυριας ποπης;;; ε κυρια ποπη;;;η μηπως πιστευεις οτι ειναι νομιμο να κλειδωνεις διαιτητες και να τους φυλας με μπραβοπουλα;;;για τραβα ρωτα την κυρια ποπη...μαλάκ ε μαλακα :jerking: :jerking: :jerking:
ποιος μιλησε ρε νουμερο για αγωνιστικο χωρο;;; :headbang: :headbang: :headbang:
ΥΓ,τα δελτια των ομαδων ποιος τα παει στους διαιτητες;;;ο πελαργος...η προσβαση πρεπει λεμε να υπαρχει αλλα να εποπτευεται απο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΛΙΓΚΑΣ.....αλλοως δεν ξεκιναει ο αγωνας...γκεγκε;;;;ομηρια διαιτητων δεν υπαρχει πουθενα...ακους κυρια ποη η σου ΄΄διεφυγε '' αυτη η μαρτυρια;;;; ε κυρια ποπη;;;
και φυσικα εισαι μακραν αμπαλλος κ ανιδεος...παρατα τα
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
βρε καραγκιοζη με καταφερνεις τελικα να ασχοληθω μαζι σου...αυτο στο αναγνωριζω ειναι μαγκια σου...
ποιος μιλησε για αγωνιστικο χωρο;;;
απαγορευεται να κλειδωνεις τα αποδυτηρια των διαιτητων και να βαζεις μπραβους....το καταλαβαινεις;;;;πρεπει να υπαρχει προσβαση στα αποδυτηρια των διαιτητων και να ελεγχεται απο ατομα της σουπερλιγκ...οχι απο μπραβους....
και εγω ειπα οτι η μια κατηγορια για τον μαρινακη ειναι η συμμετοχη σε συμμορια μιας και απο οτι ακουγεται εχει προσβαση σε μπραβους που ΘΑ πηγαιναν να προστατευσουν καποιους....και καλα εγινε η κατηγορια....
εδω που ομολογουμενως ο αδαμιδης ΕΒΑΛΕ μπραβους (απο οτι ακουγεται στις συνομιλιες) να ''προστατευσουν'' τους διαιτητες που ηταν η ευαισθησια της κυριας ποπης;;; ε κυρια ποπη;;;η μηπως πιστευεις οτι ειναι νομιμο να κλειδωνεις διαιτητες και να τους φυλας με μπραβοπουλα;;;για τραβα ρωτα την κυρια ποπη...μαλάκ ε μαλακα :jerking: :jerking: :jerking:
ποιος μιλησε ρε νουμερο για αγωνιστικο χωρο;;; :headbang: :headbang: :headbang:
ΥΓ,τα δελτια των ομαδων ποιος τα παει στους διαιτητες;;;ο πελαργος...η προσβαση πρεπει λεμε να υπαρχει αλλα να εποπτευεται απο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΛΙΓΚΑΣ.....αλλοως δεν ξεκιναει ο αγωνας...γκεγκε;;;;ομηρια διαιτητων δεν υπαρχει πουθενα...ακους κυρια ποη η σου ΄΄διεφυγε '' αυτη η μαρτυρια;;;; ε κυρια ποπη;;;
Χριστίδη τύπε θα με συγχωρέσεις αλλά αυτό που έγραψες στο θρεντ της ΑΕΚ πρέπει να το διαδώσω!!! Δε γίνεται να μείνει μόνο εκεί!!!!

Hristidis 7
Ο παλιός, είν' αλλιώς
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 3758


73 - 38 = 35.


Προφίλ WWW Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)


Απ: Ρε μόνο η χανούμα
« Απάντηση #70695 στις: σήμερα στις 15:13 »
Απάντηση με παράθεσηΠαράθεση
θα σας στεναχωρησω τωρα αλλα θα πω κατι συμπερασματικα ....
την ολη ιστορια ειναι γνωστο την εχει ξεκινησει ο κουγιας μετα την κοντρα του με τον τσακογιαννη πριν 3 χρονια....
αυτος τα ξεκινησε ολα με ΕΥΠ και ρεστα μιας και γνψριζε πως μονο ετσι μπορουσε να τους δωσει...εξ αυτου και οι καθημερινες επισκεψεις του σε εισαγγελειες και ρεστα...εξαυτου (μιας και γνωριζε την πορεια των ερευνω) εβγαινε και διατυμπανιζε οτι ο μπεος με τον τσακο στηνουν ολα τα πρωταθληματα και κομανε μεσω του στοιχηματος και εχουν κανει συμμορια και λοιπα....
εχουμε λοιπον δεδομενο οτι ειχε πληρει γνωση της πορειας της ερευνα αλλα και γνωση ΟΛΗΣ της δικογραφιας...
πριν λιγο καιρο ειχε δωσει μια συνεντευξη...ειχε μιλησει για τον μαρινακη και ειχε πει για ενα νεο παραγοντα με υγεια και ορεξη να προσφερει που ομως κανει ενα λαθος...εχει φιλο τον μπεο που ειναι βουτηγμενος στα σκατα...




:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τοτε με ειχε παραξενεψει και το ειχα σχολιασει(δεν γνωριζα για υπερκοριους κλπ.)
σημερα ομως που το συνδυαζω με την επικαιροτητα συμπερασματικα καταληγω οτι οσοι με αγωνια περιμενουν να εμπλακει ο μαρινακης και κατ'επεκταση ο θρυλος (γιατι αυτο στην ουσια σας κοβει) μαλλον θα περιμενουν για χρονια...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ααααααααααααχαχααχαχχαχαχαχααχαχαχχααχαχααα

κλάμααααααααααααααααααααααααααααααααα


δάκρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

τόσο καιρό το παιζε μάγκας γκάγκστερ και τσαμπουκάς....
τώρα να σε δω μπομπ μάστορα......

Μπέος: "Καταδότες Πατέρας και Κούγιας"

Σκληρή επίθεση του Αχιλλέα Μπέου στους Νικόλα Πατέρα και Αλέξη Κούγια, τους χαρακτηρίζει καταδότες για το σκάνδαλο των στημένων ματς. Ο "κουτάλιας" κι ο "ψηλός". Νέοι διάλογοι, σπαρταριστοί όσο και οι προηγούμενοι, από τη δικογραφία του σκανδάλου. Στο φως συνομιλίες – ντοκουμέντο με πρωταγωνιστές τους Μπέο, Ψωμιάδη και Τσακογιάννη. Βρώμα, ντόπα, μπράβοι και απειλές. Όλοι οι διάλογοι των στημένων στο Contra.gr. Κόντης:"Δεν είμαι εγώ...". Η νέα εμπλοκή παικτών του Αρη στη δικογραφία. Λογαριασμoί εκατομμυρίων ευρώ για μεγαλοπαράγοντα και ποδοσφαιριστή. Ο διάλογος σοκ του Μ. Ψωμιάδη με τον αθλητή "Γιάννη". Οι... "δεν ξέρω, δεν έχω σχέση" του σκανδάλου. (vid)

Αναλυτικά οι δηλώσεις στο sportfm Μαγνησίας 89,5:

«Θα ήθελα να πω πέντε πράγματα ουσίας γιατί δεν υπάρχει χρόνος. Είναι δύσκολες οι καταστάσεις που περνάω και θέλω να πω πέντε πράγματα για να μάθει ο κόσμος την αλήθεια. Θέλω να πω πώς περνάω ένα δράμα γιατί δεν μου έχει ξανατύχει να ζήσω κάτι τέτοιο. Θα το χειριστώ και θα το διαχειριστώ εγώ προσωπικά. Δεν θέλω ο κόσμος του Βόλου να προβεί σε ακρότητες. Τους παρακαλώ, να μην δώσουν καμία έκταση και να κάνουν συλλαλητήρια και να πουν ότι τους υποκινώ εγώ. Τους ευχαριστώ και δεν χρειάζονται ακρότητες. Είναι υποχρέωση του κόσμου, όλης της Μαγνησίας, να στηρίξουν αυτή την ομάδα μοντέλο, που είναι δημιούργημα δικό μου και που πλέον είναι δημιούργημα και κάνει περήφανο όλο τον Βόλο.

Επειδή υπάρχουν κακόβουλοι που ψάχνουν σε στιγμές δύσκολες να εκμεταλλευτούν τις καταστάσεις, να τους πω μερικά πράγματα από εδώ που είμαι. Στις συνομιλίες, που δεν αντιλέγω ότι είμαι εγώ, ούτε δωροδοκώ, ούτε χρηματίζω, ούτε απειλώ, ούτε εκβιάζω κανέναν. Είναι μια σκευωρία, που δημιουργήθηκε από ανθρώπους, που στην Κατοχή ήταν καταδότες και φορούσαν κουκούλες. Έτσι έχει γίνει και με τον κ. Νίκο Πατέρα, που έχει ξεκινήσει αυτή τη διαδικασία μετά την προσωπική μου ρήξη. Δυστυχώς λυπάμαι που ήπια 5 ή 15 καφέδες μαζί του και λυπάμαι που έκατσα στο ίδιο τραπέζι.
Άμεση αθλητική ενημέρωση όπου και αν βρίσκεστε μέσω του επίσημου twitter και του επίσημου facebook του contra.gr.

Ένας άλλος καταδότης είναι και ο Αλέξης Κούγιας. Μπορεί να έχουν γίνει και κάποια λάθη, όπως έχουν γίνει σε όλο τον κόσμο. Όχι όμως να το πληρώσουν κι αθώοι. Και δεν μιλάω για το άτομό μου. Ελπίζω η δικαιοσύνη να σταθεί στο ύψος της. Με τον κ. Νίκο Αλέφαντο έχω να μιλήσω για τουλάχιστον 8 χρόνια. Με πήρε τηλέφωνο ο άνθρωπος για να με συλλυπηθεί για τον χαμό του πατέρα μου και να έρθει στην κηδεία την Δευτέρα, αλλά έγινε την Παρασκευή. Παρουσιάζουν μια συνομιλία με τον κ. Αλέφαντο που δεν έχει γίνει ποτέ. Όχι ότι προκύπτει τίποτα. Αλλά θέλω να δείξω πόσο αξιόπιστο είναι αυτό το οικοδόμημα. Τώρα συναντώ ανθρώπους που δεν τους γνωρίζω καθόλου και λένε πως έχω συνεργασία».

Ερωτηθείς για το λόγο που υποθέτει που έχουν γίνει όλα αυτά, απάντησε: «Ο κόσμος δεν τρώει κουτόχορτο... Θα πω ένα πράγμα. Έχετε υποχρέωση, οι Βολιώτες, να υπερασπιστείτε αυτή την ομάδα που είναι ομάδα-μοντέλο, που πληρώνει κάθε μήνα πάνω από 150.000 ευρώ στην Εφορία και το ΙΚΑ και με ένα ποδόσφαιρο ποιότητας που χαίρεται ο κόσμος. Τον Αχιλλέα τον Μπέο δεν θέλω να τον προστατεύσει ο κόσμος. Ξέρει ο Αχιλλέας Μπέος θα προστατεύσει ο ίδιος τον εαυτό του. Είμαι σίγουρος ότι οι δικαστές δεν θα επηρεαστούν από τις πιέσεις. Είναι δυνατόν να προφυλακίζονται άνθρωποι γιατί είναι ύποπτοι φυγής; Έχω πέντε παιδιά. Που να πάω;».

Για τις συνθήκες που έχει αντιμετωπίσει ως κρατούμενος, ανέφερε: «Οφείλω να σεβαστώ τις Αρχές, γι' αυτό και μπορεί να κλείσει το τηλέφωνο. Όπως λένε ότι η ζωή είναι ένα σχολίο, έτσι και στα 53 μου μαθαίνω νέα πράγματα, αλλά θα με κάνουν πιο δυνατό. Είναι μια σκευωρία, που δικαστές που σέβονται αυτό που έχουν ορκιστεί, θα το καταλάβουν». Για το αν επηρεάζεται το μέλλον του συλλόγου, είπε: «Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει δομηθεί για να αντέξει στα δύσκολα. Είναι ένα σύγχρονο αεροπλάνο, με αυτόματο πιλότο. Οι άνθρωποι στο ΔΣ είναι άξιοι και δεν χρειάζονται τον Αχιλλέα Μπέο. Αρκεί να τους στηρίξει ο κόσμος. Είναι ίσως η μοναδική ομάδα που έχει κεφάλαιο στον τραπεζικό της λογαριασμό».

Όσον αφορά στα σενάρια για τον ενδεχόμενο υποβιβασμό στην Football League, τόνισε: «Θεωρώ ότι στην Ελλάδα υπάρχει ένα δημοκρατικό πολίτευμα. Αν γίνει στρατιωτικός νόμος, ότι θέλεις κάνεις. Τα ποινικά δικαστήρια δεν το αποφασίζουν για την τύχη μιας ομάδας. Για αυτό είναι αρμόδια τα όργανα της ΕΠΟ, της Super League και αν διαπιστώσουν ότι ο Ολυμπιακός Βόλου εμπλέκεται είτε με απειλή, είτε με εκβιασμό, τότε να τον ρίξουν. Αν δεν το δείξουν πως θα το κάνουν; Αν θέλω κάποιος να με βοηθήσει ή θέλω κάποια χάρη ή έχω κάνει εκτιμήσεις, τι σημαίνει αυτό;».

Αναφορικά με τη διαδικασία της σύλληψής του, δήλωσε: «Νομικά από έγκριτους νομικούς, αυτό που έχει γίνει εδώ είναι μια καταπάτηση της νομικής διαδικασίας, δεοντολογιών των ανθρώπινων δικαιωμάτων. Όμως είμαι έτοιμος να το δεχτώ. Δεν έχω πρόβλημα. Θα μου δώσει την δυνατότητα να αποδείξω με στοιχεία ότι σε όλα αυτά δεν υπήρχε δόλος, εκβιασμός, εγκληματική οργάνωση. Αν είναι δυνατόν να μετέχω σε εγκληματική οργάνωση. Οι λογαριασμοί μου είναι στην διάθεση της ελληνικής δικαιοσύνης. Αν πραγματικά, όσον αφορά εμένα, είναι αυτό που είπε ο κ. Γερουλάνος - που είναι ένας νέος πολιτικός και θα πάει μπροστά - στην Βουλή: «Να που πήγαν τα λεφτά», τι να πω; Αν θεωρούν πως το κατάντημα της Ελλάδας, το δημιούργησαν 5-10 παράγοντες, προπονητές, ποδοσφαιριστές και μάνατζερ, δεν ξέρω τι να πω. Έχω ένα σπίτι και δεν ξέρω αν έχω 1.000 ή 10.000 ευρώ, να τα διαθέσω υπέρ των προβλημάτων των Ελλήνων, αν νομίζουν ότι δημιουργήσαμε το έλλειμμα.

Εγώ έκανα παρέμβαση γιατί θέλω να ενημερώσω  τον κόσμο του Βόλου. Δεν έχω να μιλήσω για κάτι νομικά. Τους έχω αποδείξει, ακόμα και με όποιες ακρότητες, που μπορεί να έχω έρθει σε κόντρες. Ζητάω ο κόσμος να γίνει πιο δυνατός, όπως εγώ. Σήμερα εγώ δίνω το φάκελο ως θεματοφύλακα, στον αγνό κόσμο του Βόλου και όχι σε αυτούς που έβγαλαν την χολή τους. Θα είμαι αυτός που σε συνέντευξη  Τύπου θα αποδείξω ότι είναι μια σκευωρία από τον καταδότη, ρουφιάνο, Νικόλα Πατέρα και τον Αλέξη Κούγια. Στα «στημένα» υπάρχει ένα παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα – Καστοριά. Που είναι ο Κούγιας; Γιατί δεν φέρνουν τον κ. Πατέρα που συνομιλεί στις κασέτες; Αυτά θα τα υποστεί ο Αχιλλέας ο Μπέος. Χρειάζομαι να είμαι δυνατός. Συσπειρωθείτε για την ομάδα που σας έκανε περήφανους. Που έχει γίνει από δουλειά από τους ανθρώπους του ΔΣ και δεν είναι από κλεψιά».

Για το αν ο Ολυμπιακός Βόλου αντιμετωπίζει πρόβλημα με την έξοδο στο Europa League, τόνισε: «Πρέπει και εσείς να γίνετε δημοσιογράφοι. Τι να λέει ένα δημοσίευμα. Προκύπτει από πουθενά συμμετοχή της ομάδας; Τώρα τι θέλει ο Κούγιας ή ο Πατέρας ή ο Γιδόπουλος δεν μπορεί να έχει σημασία. Τη δουλειά του δεν μπορεί να την κάνει κανείς στην πλάτη του Ολυμπιακού Βόλου. Ηγέτης τώρα είναι ο κόσμος. Μόλις βγει το ΔΣ, σήμερα το βράδυ, πρέπει να πάνε δίπλα τους. Εγώ δεν θα μπορέσω να είμαι και δεν θα συνεχίσω να είμαι. Ανήκει πλέον στον κόσμο της. Ήδη οι εξελίξεις είναι στον δρόμο. Την ερχόμενη εβδομάδα θα γίνουν 2-3 που έχουμε προγραμματίσει. Ξέρω ότι έχει γίνει ο προγραμματισμός και θα συνεχίσει να γίνεται. Αρκεί ο κόσμος να σταθεί δίπλα στην ομάδα, σε αυτό το μοντέλο και είναι η ευχάριστη νότα στην πόλη αυτή. Να πάρουν θέση και οι πολιτικοί της πόλης».

Ερωτηθείς για τη δήλωση που έκανε ο Δήμαρχος Βόλου, απάντησε: «Να το δούμε. Με τα λόγια όλοι είναι κοντά. Τώρα χρειάζεται να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων. Οι πολιτικοί έχουν υποχρέωση να σταθούν δίπλα στην ομάδα νομότυπα».

Τέλος, υποστήριξε: «Εγώ εδώ που βρίσκομαι και θα είμαι μέχρι τον Ιούλιο ή τον Αύγουστο ή τέλος πάντων να αποφασίσουν οι αξιότιμοι δικαστές. Τάσεις φυγής δεν έχω. Για όσο διάστημα θα είμαι εκτός, δύναμη θα μου δίνει ο κόσμος του Βόλου, αρκεί να μαθαίνω πως θα είναι δίπλα στην ομάδα».
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Λεει τον πατερα και τον κουγια ρουφιανους αλλα μολις αρχισει να τρωει τις καμπανουλες να δουμε τι ωραια θα αρχισει να κελαηδαει και αυτος για να ελαφρυνει τη θεση του...
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
σε τι κόσμο μεγαλώνουν τα παιδιά του  :booty:
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Λεει τον πατερα και τον κουγια ρουφιανους αλλα μολις αρχισει να τρωει τις καμπανουλες να δουμε τι ωραια θα αρχισει να κελαηδαει και αυτος για να ελαφρυνει τη θεση του...
yea  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
σε τι κόσμο μεγαλώνουν τα παιδιά του  :booty:
Αν και λόγο μπαναρίσματος της Κίνα στο γιουτιουμπ δε βλέπω τι έχεις ανεβάσει μου θύμησε μιαν ατάκα του Ευαγγελάτου

"Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσαμτσίκα; "
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Τελικα ο Περπινιαδης εχει μεγαλο σουξε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Λεει τον πατερα και τον κουγια ρουφιανους αλλα μολις αρχισει να τρωει τις καμπανουλες να δουμε τι ωραια θα αρχισει να κελαηδαει και αυτος για να ελαφρυνει τη θεση του...

Ρε τύπε, ανέβασα και δημοσίευμα του parapolitika.
Έχει βρωμίσει η πιάτσα ότι πατέρας/πιλάβιος/κούγιας έδωσαν πληροφορίες στην Πόπη.

Δεν είναι τυχαίο ότι ο πρώτος αναφέρεται τουλάχιστον δέκα φορές στο πόρισμα και σε διαλόγους με τον μάκαρο, τα ξέρει όλα ο πούστης.
Ποιος έστησε, ποιος ντόπαρε, ποιος σφύριξε, ποιος τηλεφώνησε.
Ο πιλάβιος αναφέρεται τρεις φορές.
Ο τελευταίος δεν αναφέρεται, έχει όμως ένα θεματάκι με πλαστή ενημερότητα αν δεν κάνω λάθος, ο εξυγιαντής.

Τώρα το αντάλλαγμα δεν ξέρω ποιο είναι για την συνεργασία.
Πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων; Ανέκδοτο στην Ελλάδα. Και οι τύποι μάλλον έχουν τα λεφτά για κανέναν μπράβο παραπάνω.
Το πιο πιθανό είναι να συνεργάστηκαν για να αποφύγουν προσωπικές διώξεις.

Γενικά, από το διάβασμα που έριξα στο πόρισμα, εντυπωσιάστηκα με τα "στεγανά".
Η έρευνα σταματάει στις τρεις συμμορίες (μπέος, μάκαρος, τσακογιάννης) και στον μαρίν και σια εξ αντανακλάσεως.
Δηλαδή, αφού δεν έχει πατέρα μέσα, δεν θα μάθουμε για την χρονιά της μπουγάδας.
Και αφού δεν έχει γκάγκα, δεν πάμε πιο παλιά.

Πέραν όλων αυτών, από χθεσινή ακρόαση του ΝΟΒΑσπορτ, συγκράτησα τα εξής:

1. ο Αντωνακάκης βγήκε και είπε ότι βάση για την πειθαρχική δίωξη των αθλητικών είναι το ξέπλυμα του βρώμικου χρήματος και όχι η δυσφήμιση.
Και αυτό γιατί η δυσφήμιση έχει μικρή παραγραφή (ένα μήνα μετά το συμβάν).

2. πολλούς φιλάθλους τους ποα τους είδα κουμπωμένους (όχι με την έννοια του μπέου).
Κάτι ο παντογνώστης στην δικογραφία πατέρας, κάτι ο τράκης από την Μαλαισία...
Και γι' αυτούς θα κελαηδήσουν τα πουλιά...

3. δημοσιογράφος είπε ότι από εβδομάδα θα σκάσει και νέο θέμα, ίσως και μεγαλύτερο.
Έγινε λόγος για μεγαλύτερη δικογραφία, με 170 άτομα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ρε τύπε, ανέβασα και δημοσίευμα του parapolitika.
Έχει βρωμίσει η πιάτσα ότι πατέρας/πιλάβιος/κούγιας έδωσαν πληροφορίες στην Πόπη.

Δεν είναι τυχαίο ότι ο πρώτος αναφέρεται τουλάχιστον δέκα φορές στο πόρισμα και σε διαλόγους με τον μάκαρο, τα ξέρει όλα ο πούστης.
Ποιος έστησε, ποιος ντόπαρε, ποιος σφύριξε, ποιος τηλεφώνησε.
Ο πιλάβιος αναφέρεται τρεις φορές.
Ο τελευταίος δεν αναφέρεται, έχει όμως ένα θεματάκι με πλαστή ενημερότητα αν δεν κάνω λάθος, ο εξυγιαντής.

Τώρα το αντάλλαγμα δεν ξέρω ποιο είναι για την συνεργασία.
Πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων; Ανέκδοτο στην Ελλάδα. Και οι τύποι μάλλον έχουν τα λεφτά για κανέναν μπράβο παραπάνω.
Το πιο πιθανό είναι να συνεργάστηκαν για να αποφύγουν προσωπικές διώξεις.

Γενικά, από το διάβασμα που έριξα στο πόρισμα, εντυπωσιάστηκα με τα "στεγανά".
Η έρευνα σταματάει στις τρεις συμμορίες (μπέος, μάκαρος, τσακογιάννης) και στον μαρίν και σια εξ αντανακλάσεως.
Δηλαδή, αφού δεν έχει πατέρα μέσα, δεν θα μάθουμε για την χρονιά της μπουγάδας.
Και αφού δεν έχει γκάγκα, δεν πάμε πιο παλιά.

Πέραν όλων αυτών, από χθεσινή ακρόαση του ΝΟΒΑσπορτ, συγκράτησα τα εξής:

1. ο Αντωνακάκης βγήκε και είπε ότι βάση για την πειθαρχική δίωξη των αθλητικών είναι το ξέπλυμα του βρώμικου χρήματος και όχι η δυσφήμιση.
Και αυτό γιατί η δυσφήμιση έχει μικρή παραγραφή (ένα μήνα μετά το συμβάν).

2. πολλούς φιλάθλους τους ποα τους είδα κουμπωμένους (όχι με την έννοια του μπέου).
Κάτι ο παντογνώστης στην δικογραφία πατέρας, κάτι ο τράκης από την Μαλαισία...
Και γι' αυτούς θα κελαηδήσουν τα πουλιά...

3. δημοσιογράφος είπε ότι από εβδομάδα θα σκάσει και νέο θέμα, ίσως και μεγαλύτερο.
Έγινε λόγος για μεγαλύτερη δικογραφία, με 170 άτομα.


γουι σκρούντ γιου.
γουι σκρούντ γιου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom