Νέα

Αποκτάς «υπερδυνάμεις» κόβοντας τον αυνανισμό;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα patrick
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 73
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία

odyseas21

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2013
Μηνύματα
222
Κριτικές
6
Like
101
Πόντοι
1
Δε διευκρινιζει αμα γαμανε ομως...

Ψιλοβασικο σημειο...
Έτσι είναι γιατί με τον έναν η με τον άλλο τρόπο ο προστάτης πρέπει να αδειάζει.
Το έχει πει και ο Ασκητής : "Δύο μαλακίες την εβδομάδα χαρίζουν υγεία και απομακρύνουν τον κίνδυνο εμφάνισης ασθενειών του προστάτη"
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.108
Κριτικές
16
Like
1.729
Πόντοι
3.425
Ολα με μετρο. Γενικα, η πορνογραφια και η μαλακια δεν ειναι το ιδιο. Το να φαντασιωνεσαι καταστασεις και να την παιζεις ειναι απολυτα φυσιολογικο και λογω αυτου η συχνοτητα δεν ξεπερναει και πολυ καποια ορια.

Οταν ομως φτιαχνεσαι μοναχα με τσοντες, τοτε οντως κοβεις τις τσοντες, οχι τη μαλακια.

Π
 

gavlarian

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2016
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Αν δεν χρησιμοποιείς το εργαλείο γίνεται ατροφικό.Είναι αυτό που λένε οι Αγγλοσάξωνες Use it or Loose it.Οπότε ακόμα και αν δεν γαμάς καλό είναι να το έχεις σε καλή κατάσταση πάντα ετοιμοπόλεμο.
 

vpapa

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2011
Μηνύματα
144
Like
198
Πόντοι
1
Ανασύρω αυτό το παλιό θρετ, καθώς ξεκίνησα και εγώ το nofap.
Πιστεύω είναι η τοπ περίοδος για να πειραματιστεί κάποιος με αυτό.
Καθώς δύσκολα θα ξανατύχουν τα παρακάτω:
  • Κλειστά μπουρδέλα
  • Καραντίνα οπότε δύσκολα γνωρίζεις κάποια νέα γυναίκα
  • Πολύ μειωμένοι ερεθισμοί καθώς δεν βγαίνω πολύ έξω και δεν βλέπω γκόμενες
  • Δεν έχω γυναίκα
Οπότε ξεκίνησα αποχή από την εξπερμάτωση στις 19/3 και θα προσπαθήσω να το πάω μέχρι 1/5 και μετά θα επαναξιολογήσω την κατάσταση.

Επιπλέον της αποχής από εξπερμάτωση (μαλακία ή γαμήσι), έχω κόψει το ποτό, γυμνάζομαι και κάνω διατροφή (όχι δίαιτα αλλά αποχή από junk food).

Γενικά για να καταλάβετε τι παίζει μαζί, από όταν πήγα στα μπουρδέλα πρώτη φορά στα 16-17 πάντα τον παίζω 4-5 φορές την βδομάδα γαμάω πουτάνες (περίπου 1 φορά την βδομάδα) και μέσα στα χρόνια έχω κάνει και σχέσεις (χωρίς να κόψω την μαλακία και τα μπουρδέλα). Και ήδη σε 8 μέρες χωρίς εξπερμάτωση παρατηρώ μια αύξηση σε ενέργεια και προφανώς ασταμάτητες κάβλες (εφόσον είχα συνηθίσει τον οργανισμό μου να χύνει 5 φορές την βδομάδα και ξαφνικά έχει κάνει να χύσει 8 μέρες) και πραγματικά θέλω να δω τι θα γίνει στον 1 μήνα. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό θα συναχιστεί καθώς είναι πιθανών στην μεγάλη διάρκεια αποχής να μου φύγει η ερωτική επιθυμία.

Τώρα γιατί το ξεκίνησα, γιατί παρατήρησα στον εαυτό μου χαμηλή ψυχολογία και παρά το ότι καβλαντίζω με γκόμενες (τηρουμένων των αναλογιών λόγω καραντίνας) δεν με ενδιέφερε να προχωρήσω περισσότερο με κάποια, κάτι το οποίο δεν συνέβαινε στο παρελθόν

Γράφω λοιπόν εδώ γιατί θέλω αφενός κάποιος που το έχει κάνει για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα να γράψει τις εντύπωσεις του και αφετέρου αν κάποιος το κάνει αυτή την περίοδο να ανταλλάσσει μαζί μου (εδώ ή με πμ) την εμπειρία του.
 

Θέμης88

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.209
Κριτικές
49
Like
5.235
Πόντοι
7.636
Ολα με μετρο. Γενικα, η πορνογραφια και η μαλακια δεν ειναι το ιδιο. Το να φαντασιωνεσαι καταστασεις και να την παιζεις ειναι απολυτα φυσιολογικο και λογω αυτου η συχνοτητα δεν ξεπερναει και πολυ καποια ορια.

Οταν ομως φτιαχνεσαι μοναχα με τσοντες, τοτε οντως κοβεις τις τσοντες, οχι τη μαλακια.

Π
Σωστό.
Πολλοί κολλάνε με το θέμα τσοντα
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
μερα χωρις εκσπερματιση=χαμενη μερα.

δε μπορω να καταλαβω γιατι να κοψει καποιος οτιδηποτε τον ευχαριστει!

γουστο του και καπελο του. αλλιως φτιαχνεται με κωλους, αλλος με τσοντες (ειτε γιατι δεν μπορει να ακολουθησει τις τεχνικες τους ειτε γιατι δε μπορει να βρει τετοιες γκομενες να φτιαχτει δια ζωσης)

μια ζωη η κοινωνια οτιδηποτε σε ευχαριστει προσπαθει να στο κοψει (με μπουλιγκ και κραξιμο)

αμα θελω παω σε εσκορτ και μετα το γαμησι τον ριχνω και ενα παιξιμο, αμα θελω φερνω και το εσκορτ σπιτι και τον παιζω μπροστα του αντι να το γαμησω! δε θα μου πει κανεις πως θα την βρω.
 

anatoliz

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2009
Μηνύματα
182
Like
143
Πόντοι
1
Όλοι οι υπερήρωες έτσι έγιναν. Τα περί αραχνών και λοιπά είναι προπαγάνδα του συστήματος :cheesy:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Δεν ξέρω αν αποκτάς υπερδυνάμεις, πάντως αθλητισμός και μαλακία δεν πάνε μαζί. Πέφτουν οι επιδόσεις για 1-2 μέρες μετά τουλάχιστο. Κάποιες πολύ απαιτητικές ικανότητες μπορεί να κάνουν και βδομάδα να επανέλθουν ( π.χ. όραση ακτίνων-Χ και υπερακοή :buck2: )

Μιλάω για ανθρώπους που δεν καπνίζουν/πίνουν/ξενυχτάνε/πίνουν καφέδες με το λίτρο. Άμα τα κάνετε ήδη αυτά, βαρέστε ελεύθερα, το ίδιο είναι.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
747
Πόντοι
366
Μαλακιες είναι αυτά, για το ότι έχεις χαμηλή ψυχολογία σιγουρα δε σου φταίει η μαλακια, ούτε θα σ ανέβει αν την κόψεις.
Το να καταπιέζεις την καυλα σου απλά και μόνο "για να μην τραβήξεις" ίσα ίσα μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα.
Βαράτε ελεύθερα και μη κανετε μαλακιες
 

vpapa

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2011
Μηνύματα
144
Like
198
Πόντοι
1
Δεν ξέρω αν αποκτάς υπερδυνάμεις, πάντως αθλητισμός και μαλακία δεν πάνε μαζί. Πέφτουν οι επιδόσεις για 1-2 μέρες μετά τουλάχιστο. Κάποιες πολύ απαιτητικές ικανότητες μπορεί να κάνουν και βδομάδα να επανέλθουν ( π.χ. όραση ακτίνων-Χ και υπερακοή :buck2: )

Μιλάω για ανθρώπους που δεν καπνίζουν/πίνουν/ξενυχτάνε/πίνουν καφέδες με το λίτρο. Άμα τα κάνετε ήδη αυτά, βαρέστε ελεύθερα, το ίδιο είναι.
Μαλακιες είναι αυτά, για το ότι έχεις χαμηλή ψυχολογία σιγουρα δε σου φταίει η μαλακια, ούτε θα σ ανέβει αν την κόψεις.
Το να καταπιέζεις την καυλα σου απλά και μόνο "για να μην τραβήξεις" ίσα ίσα μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα.
Βαράτε ελεύθερα και μη κανετε μαλακιες
Απάντηση και στους 2 φίλους, σίγουρα όταν εκσπερματώνει κάποιος πέφτει η τεστοστερόνη του.
Κάτι το οποίο στον άντρα σίγουρα δημιουργεί προβλήματα.
Δείτε πχ τα βιντεάκια Q&A του Παντελή Σταυρουλάκη στο Youtube που είναι bodybuilder και εξηγεί ωραία και ακομπλεξάριστα τι συμβαίνει όταν παίρνεις εξωγενή τεστοστερόνη και την σταματάς. (χαμηλή ενέργεια, χαμηλή λίμπιντο, κατάθλιψη λόγο αύξησης οιστρογόνων κτλ) είναι πιθανό να συμβαίνει το ίδιο (σε πολύ μικρότερες αναλωγίες βέβαια) και όταν ρίχνεις την τεστοτερόνη που παράγει ο οργανισμός μέσω της μαλακίας (γιατί φυσικά το γαμήσι αξίζει καθώς είναι και ο σκοπός όλης της φάσης).

Τώρα και εγώ δεν είμαι πεπεισμένος για τα αποτελέσματα αλλά είναι καλή ευκαιρία να το δοκιμάσω.

Σε 1 μήνα και αν καταφέρω να το κρατήσω θα σας ενημερώσω αν βλέπω διαφορά. (μακάρι να μην δω :buck2: )
Γιατί προφανώς η διαφορά που βλέπω τώρα μπορεί να είναι και placebo.


δε θα μου πει κανεις πως θα την βρω.
Προφανώς μιλάμε για ανθρώπους που θέλουν να το κάνουν.
Και πίστεψέ με φίλε είμαι άνθρωπός που πολλές φορές έχω γαμήσει κοπέλα μου και μετά έχω πάει στις πουτάνες.
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.108
Κριτικές
16
Like
1.729
Πόντοι
3.425
Απάντηση και στους 2 φίλους, σίγουρα όταν εκσπερματώνει κάποιος πέφτει η τεστοστερόνη του.
Κάτι το οποίο στον άντρα σίγουρα δημιουργεί προβλήματα.
Δείτε πχ τα βιντεάκια Q&A του Παντελή Σταυρουλάκη στο Youtube που είναι bodybuilder και εξηγεί ωραία και ακομπλεξάριστα τι συμβαίνει όταν παίρνεις εξωγενή τεστοστερόνη και την σταματάς. (χαμηλή ενέργεια, χαμηλή λίμπιντο, κατάθλιψη λόγο αύξησης οιστρογόνων κτλ) είναι πιθανό να συμβαίνει το ίδιο (σε πολύ μικρότερες αναλωγίες βέβαια) και όταν ρίχνεις την τεστοτερόνη που παράγει ο οργανισμός μέσω της μαλακίας (γιατί φυσικά το γαμήσι αξίζει καθώς είναι και ο σκοπός όλης της φάσης).

Τώρα και εγώ δεν είμαι πεπεισμένος για τα αποτελέσματα αλλά είναι καλή ευκαιρία να το δοκιμάσω.

Σε 1 μήνα και αν καταφέρω να το κρατήσω θα σας ενημερώσω αν βλέπω διαφορά. (μακάρι να μην δω :buck2: )
Γιατί προφανώς η διαφορά που βλέπω τώρα μπορεί να είναι και placebo.



Προφανώς μιλάμε για ανθρώπους που θέλουν να το κάνουν.
Και πίστεψέ με φίλε είμαι άνθρωπός που πολλές φορές έχω γαμήσει κοπέλα μου και μετά έχω πάει στις πουτάνες.
Ποιος σου είπε εσένα ότι η μαλακία χαμηλώνει την τεστοστερόνη?

Π
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.014
Κριτικές
94
Like
46.319
Πόντοι
17.311
Χιλιάδες άνδρες ισχυρίζονται ότι απέκτησαν «υπερδυνάμεις» κόβοντας τον... αυνανισμό.
σουπερμαντολινη μαστορα και εισαι τεφαρικι.
ολα τα αλλα ειναι για τους αυγολεμονους.
οριστε το πριν...

...οριστε και το μετα (και σε εγχρωμο)
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
ειμαι της αποψης οτι γενικα η οποιαδηποτε εξπερματωση μειωνει την δημιουργικοτητα στον αντρα.
οι αντρες σε ολα τα μηκη και πλατη της γης ειναι οι κατ εξοχην δημιουργοι, αυτη η αναγκη τους ειναι ΕΜΦΥΤΗ και πηγαζει απο τους περιορισμους που εχουν οσον αφορα τις γενετησιες επαφες με το αλλο φυλο.
πουθενα ο αντρας δεν γαμα οσο θα ηθελε για αυτο και βλεπουμε παρα πολλους αντρες αλλα οχι και τις γυναικες που ως γνωστο εχουν μειωμενες σεξουαλικες ορμες να ασχολουνται με δημιουργικες ασχολιες που εν δυναμει θα μπορουσαν να τους κανουν πιο αρεστους στις γυναικες.
γυμναστικη, αποκτηση χρηματων,υλικων αγαθων, ποιηση, συνθεση μουσικης,αποκτηση φημης, αυτοκινητου κτλ ακομα και η κατασκευη ενος σπιτιου εχουν ως στοχο παντα την προσελκυση θηλυκων.
οι γυναικες δεν αισθανονται ποτε αυτη την αναγκη, ακομα και μια χοντρη εχει παντα τα κονε της.

οταν λοιπον μειωνεται με οποιον τροπο η αναγκη του αντρα για σεξ μειωνεται και η δημιουργικοτητα του ακομα και οι σωματικες του ικανοτητες.
θυμιζω οτι πολλοι προπονητες στο ποδοσφαιρο απαγορευουν το σεξ στους αθλητες πριν απο μεγαλους αγωνες.
ειναι ενας αγραφος νομος το ιδιο συμβαινει ΠΑΝΤΟΥ
 

Thatweirdone

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2020
Μηνύματα
109
Κριτικές
1
Like
263
Πόντοι
21
Ειχα κανει μια αποπειρα,αντεξα σχεδον 1 μηνα μεσα στα νευρα εντομεταξυ,στο τελος εχυσα στον υπνο μου.Αλλα οντως υσχει πως εχει θετικες ιδιοτητες μιας και σε γεμιζει τεστοστερονη η αποχη.
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.246
Κριτικές
110
Like
17.714
Πόντοι
20.686
Ο Σουπερμαν δηλαδη τον ειχε κανει κομπο.:think:
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Εγώ είμαι 43 ετών και τον παίζω τουλάχιστον 2 φορές ημερισίως, έτσι για το καλό. Εχτές 26/3/2021 τον έπαιξα 4 φορές διότι είχα καύλες. Αυτό που έχω πάθει από το μακροχρόνιο υπερπαίξιμο είμαι μια γερή φλεγμονή στον προστάτη η οποία άφησε τα ίχνη της. Ξεκίνησα συστηματικά τις πουτάνες στα 30+ μου κι αυτό που έχω διαπιστώσει και ξαναγράψει σε άλλο νήμα είναι πως η συχνή επαφή με πουτάνες αποβάλει από τον άνδρα την απελπισία να γίνει αποδεχτός από το θηλυκό κι ανεβάζει την αυτοεκτίμηση.
Κατάρα στους λοιμωξιολόγους και στους κυβερνώντες που έκλεισαν τα μπουρδέλα.
 

vpapa

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2011
Μηνύματα
144
Like
198
Πόντοι
1
Εγώ είμαι 43 ετών και τον παίζω τουλάχιστον 2 φορές ημερισίως, έτσι για το καλό. Εχτές 26/3/2021 τον έπαιξα 4 φορές διότι είχα καύλες. Αυτό που έχω πάθει από το μακροχρόνιο υπερπαίξιμο είμαι μια γερή φλεγμονή στον προστάτη η οποία άφησε τα ίχνη της. Ξεκίνησα συστηματικά τις πουτάνες στα 30+ μου κι αυτό που έχω διαπιστώσει και ξαναγράψει σε άλλο νήμα είναι πως η συχνή επαφή με πουτάνες αποβάλει από τον άνδρα την απελπισία να γίνει αποδεχτός από το θηλυκό κι ανεβάζει την αυτοεκτίμηση.
Κατάρα στους λοιμωξιολόγους και στους κυβερνώντες που έκλεισαν τα μπουρδέλα.
εγώ κοντά στα 20 το είχα πάθει αυτό που λες. Γαμούσα πουτάνες και με γέμιζε αυτό με αποτέλεσμα να μην ψάχνω όσο πρέπει για κανονική γκόμενα.
ήταν μεγάλο λάθος και ακόμα το μετανιώνω. για εμένα η πουτάνα και η σχέση δεν έχουν κανένα κοινό σημείο.
η πουτάνα είναι σαν πιο interactive μαλακία, η σχέση σου δίνει εντελώς αλλά πράγματα.

γενικά πάντως και να μην ισχύουν τα οφέλη της αποχής από τη μαλακία οι 2 φορές την ημέρα μου φαίνονται πολλές. δεν είσαι ζαμπονιασμένος όλη μέρα;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 193184

Επισκέπτης
Εγώ για αρχή έκοψα την Coca...

:coffee:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Ειχα κανει μια αποπειρα,αντεξα σχεδον 1 μηνα μεσα στα νευρα εντομεταξυ,στο τελος εχυσα στον υπνο μου.Αλλα οντως υσχει πως εχει θετικες ιδιοτητες μιας και σε γεμιζει τεστοστερονη η αποχη.

Σε γεμίζει τεστοστερόνη αλλά μετά βγαίνεις έξω,βλέπεις τα κωλαράκια και τα μπουτάκια,και κινδυνεύεις να χύσεις πάνω σου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom