Νέα

Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 170
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

GREY

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2006
Μηνύματα
44
Like
5
Πόντοι
0
Σωστά τα λές, αλλά αν αποφασίσει η κοπέλα να το κρατήσει, σε τί φταίει το παιδί;
Επειδή το θέμα είναι λεπτό κατά τη ταπεινή μου γνώμη, ας μη ποστάρουμε ανεύθυνα και ας μη γίναι πεδίο αντιπαραθέσεων.
Ας είμαστε και λίγο σοβαροί. Μιλάμε για ένα παιδί και πάντα αυτό δεν φταίει σε τίποτε. Σαφώς και το αναγνωρίζεις και κάνεις ότι είναι δυνατόν ώστε αυτό να είναι καλά (όσον αφορά τη μητέρα του κάνεις αυτό που νιώθεις). Η ευθύνη υπάρχει πάντα αλλά δεν είναι θέμα καταμερισμού ποσοστών, είναι θέμα μιας ζωής που δεν συμμετείχε στις αποφάσεις αλλά θα ζει πάντα με αυτές.
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
..δηλαδη αν αυτη δεν σκεφτεται το παιδι, να το σκεφτει ο αντρας....!!!!
..σωστοτατο, αλλα να το εχει και να το μεγαλωνει ΑΥΤΟΣ !!!!!

Ένα παιδί χρειάζεται και τους δύο γονείς εξίσου.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ζορζ επειδη διακρινω μια γκαβομαρα επαναλαμβάνω λοιπον οτι συμφωνω με αυτο που ειπες ποσο πιο απλα να το πω???

και ναι σορρυ αλλα εμενα οι αποψεις που διαβαζω εδω μεσα αυτο μου θυμιζουν.....ποιος ειναι πιο μαγκας.......η απομυθοποιηση του μουνιου και αλλες βλακειες.......απο ανθρωπους καποιας ηλικιας θα περιμενα πιο σοβαρες απαντησεις οταν μιλαμε για παιδια που δε φταινε σε τιποτα να πληρωνουν την καυλα ενος ανεγκεφαλου ή την ηλιθιοτητα μιας βλαμμενης......


ποιος θα αποφασισει και για ποιο πραγμα? εχω πει στην πρωτη σελιδα οτι καθε περιπτωση ειναι ιδιαιτερη δε μπορω να μπω στο κρεβατι και στη σχεη του καθενος για να εκφερω αποψη πως το λενε.......εδω μιλαμε προφανως για ανωμαλες "σχεσεις" οπου δεν υπαρχει κοινη σκεψη για τη δημιουργια ενος παιδιου ή οχι.......αλλα οπως και να το κανουμε απομυθοποιηση ή μη οταν γκαστρωνεται η γυναικα εχει το πανω χερι στο αν θα το κρατησει ή οχι και τονιζω ΔΥΣΤΥΧΩΣ (για καποιες).........θες να το αποδεχτεις αποδεξου το αν δε θες παιξε το απελευθερωτης του πουτσου (και για τον πουτσο μαλλον) οποτε μαλλον η ευθυνη έγκειται στο να ξερουμε που βαζουμε την υπογραφη μας και το μακριναρι μας και ποτε ακουμε την αλλη οταν μας λεει "χυσε μεσα μου καλε και γω δε θα το κρατησω"  (και εδω πεφτουμε κατω απο τα γελια) γιατι μπορει οντως να το κρατησει και μετα ο καθε τασαεφ να διαμαρτυρεται.......ελπιζω να εγινα σαφης αυτη τη φορα
 

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
για τον πουτσο...μπραβο μουνιτσα.φεμινισμος τι να πεις...
υγ. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

GREY

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2006
Μηνύματα
44
Like
5
Πόντοι
0
..μοναχα που της μοδας σε τετοιες περιπτωσεις ειναι να εχει μονο μαμα....
Ναι αλλά ταυτόχρονα θα έχει και πάντα μπαμπά. Το θέμα είναι να μη λέει ότι ο μαλάκας ο πατέρας μου με παράτησε. Μονογονεϊκές οικογένειες υπάρχουν ήδη πολλές και ο αριθμός θα αυξάνεται συνέχεια επομένως δεν είναι προβλημα μια ακόμη
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
για τον πουτσο...μπραβο μουνιτσα.φεμινισμος τι να πεις...
υγ. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

οι φεμινιστριες πρεπει να συγκεντρωθουν μπροστα στο αγαλμα του αγνωστου στρατιωτη να κουρευτουν γουλι και να τις διαπομπευσουν στο συνταγμα προς παραδειγματισμο των υπολοιπων.......ασε μην αρχισω και με αυτες γιατι θα μας πιασει το ξημερωμα......
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ζορζ επειδη διακρινω μια γκαβομαρα επαναλαμβάνω λοιπον οτι συμφωνω με αυτο που ειπες ποσο πιο απλα να το πω???

και ναι σορρυ αλλα εμενα οι αποψεις που διαβαζω εδω μεσα αυτο μου θυμιζουν.....ποιος ειναι πιο μαγκας.......η απομυθοποιηση του μουνιου και αλλες βλακειες.......απο ανθρωπους καποιας ηλικιας θα περιμενα πιο σοβαρες απαντησεις οταν μιλαμε για παιδια που δε φταινε σε τιποτα να πληρωνουν την καυλα ενος ανεγκεφαλου ή την ηλιθιοτητα μιας βλαμμενης......


ποιος θα αποφασισει και για ποιο πραγμα? εχω πει στην πρωτη σελιδα οτι καθε περιπτωση ειναι ιδιαιτερη δε μπορω να μπω στο κρεβατι και στη σχεη του καθενος για να εκφερω αποψη πως το λενε.......αλλα οπως και να το κανουμε απομυθοποιηση ή μη οταν γκαστρωνεται η γυναικα εχει το πανω χερι στο αν θα το κρατησει ή οχι.........θες να το αποδεχτεις αποδεξου το αν δε θες παιξε το απελευθερωτης του πουτσου (και για τον πουτσο μαλλον) οποτε μαλλον η ευθυνη έγκειται στο να ξερουμε που βαζουμε την υπογραφη μας και το μακριναρι μας και ποτε ακουμε την αλλη οταν μας λεει "χυσε μεσα μου καλε και γω δε θα το κρατησω"  (και εδω πεφτουμε κατω απο τα γελια) γιατι μπορει οντως να το κρατησει και μετα ο καθε τασαεφ να διαμαρτυρεται.......ελπιζω να εγινα σαφης αυτη τη φορα

1. ειναι γνωστη η γλωσσα που χρησιμοποιεις προσπαθωντας να βγαλεις αυτον που δε συμφωνει μαζι σου εξω απ τα ρουχα του και να σου απευθυνθει με ασχημο τροπο..
..εγω σου λεω α,β,γ κι εσυ μου απαντας με ''μαγκια κλανια....'' με ''γκαβομαρες'' και αλλα διαφορα τετοια.....

2. μαρτυρας ''χωρις ξυλο'' που λενε.... ''χυσε μεσα μου'' και τετοια ''και εδω πεφτουμε κατω απ τα γελια''.....
..αρα αυτη που λεει και κανει τετοια ειναι μεγαλη καριολα, παρ αυτα εσυ λες πως φταιει ΜΟΝΟ ο τασαεφ και οτι αν την παρατησει θα εχει εγκληματισει.... ενω αυτη οχι βεβαια γιατι ανηκει στο ιδιο με σενα φυλο......

3. ακομη δεν εχεις πει (αναλωνεσαι με εντυπωσεις μονο) ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΣΟΥ (καθαρα) στο παραδειγμα που ανεφερα....

ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ η γκομενα μετα την πουστια που της εκανα ????
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Φίλε γιώργο,

η χρήση της λέξης " μόδας " σ'  ένα τόσο λεπτό ζήτημα είναι ατυχής.

Βέβαια δεν αντιλέγω οτι η κηδεμονία επιδικάζεται στη μητέρα τις περισσότερες φορές. Οι λόγοι είναι πολλοί φυσικά.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Φίλε γιώργο,

η χρήση της λέξης " μόδας " σ'  ένα τόσο λεπτό ζήτημα είναι ατυχής.

Βέβαια δεν αντιλέγω οτι η κηδεμονία επιδικάζεται στη μητέρα τις περισσότερες φορές. Οι λόγοι είναι πολλοί φυσικά.

..της μοδας ειναι αγαπητε.... βλεπουν τα χαζομουνια στην τηλεοραση τις μαμαδες του κωλου να το παιζουν ''ανεξαρτητες'' και θελουν να γινουν σαν κι αυτες....

..αλλα θελουν να εχουν και μια πορτα για το χειμωνα....!!!!  :jerking:
 

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
οι φεμινιστριες πρεπει να συγκεντρωθουν μπροστα στο αγαλμα του αγνωστου στρατιωτη να κουρευτουν γουλι και να τις διαπομπευσουν στο συνταγμα προς παραδειγματισμο των υπολοιπων.......ασε μην αρχισω και με αυτες γιατι θα μας πιασει το ξημερωμα......
μεχρι ΠΛΗΡΗ ισοτητα ναι μαζι τους.απ τν ανισοτητα και μετα αλλαζει λιγο το πραγμα...δηλαδη μην δεις μια εντελως γυναικοκρατουμενη κοινωνια."θα τους σκοτωσουμε και θα κρατησουμε ενα μικρο ποσοστο για το σπερμα"μην γελατε ακουστηκε και αυτο.γιααυτο σου λεωοπως υπαρχουν γουρουνια υπαρχουν και βρωμοθυληκα.οχι μονο στη σκεψη αλλα κυριως στη συμπεριφορα
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
..μουνιτσα αν δυσκολευεσαι να απαντησεις πηγαινε για υπνο και μου τα λες αυριο με καθαρο μυαλο, αν απλα δεν θες να απαντησεις καλα να σαι !!
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
..της μοδας ειναι αγαπητε.... βλεπουν τα χαζομουνια στην τηλεοραση τις μαμαδες του κωλου να το παιζουν ''ανεξαρτητες'' και θελουν να γινουν σαν κι αυτες....

..αλλα θελουν να εχουν και μια πορτα για το χειμωνα....!!!!

Συμφωνώ απολύτως.

Αλλά το θέμα είναι να μην πληρώνουν τις μαλακίες των γονέων τα παιδιά. Αφήνουν, ξέρεις, ενίοτε και ψυχολογικά τραύματα τα οποία δεν επουλώνονται πάντα.
Και όπως προανέφερα, δεν νομίζω ότι είναι σωστό να γίνει το θρεντάκι ένα ακόμα πεδίο ανούσιων αντιπαραθέσεων.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ρε ζορζ να σου πω..........στεκεις καλα? σοβαρα τωρα.........ή δεν ξερεις να διαβασεις ή εχεις προβλημα στην αντιληψη δεν εξηγειται αλλιως............εδω και ποσες σελιδες μιλαω για ανεγκεφαλη γκομενα και μου λες οτι δινω αδικο ΜΟΝΟ στον τασαεφ??????
λαμβανοντας υποψην ομως οτι το πρβλημα στη συγκεκριμενη περιπτωση το εχει Ο ΤΑΣΑΕΦ και αυτος εχει μπει και κλαιγεται για υατον θα μιλησουμε τι να κανουμε........ας μπει να κλαυτει και αυτη για τον μλκα που την γκαστρωσε να την περιλλαβω κι αυτην μην ανησυχεις........ο τασαεφ λοιπον δηλωνει οτι μια γυναικα που την ξερει ενα μηνα του λεει να τελειωσει μεσα της και αυτος (κανοντας υποθεσεις γιατι εχει ξανακανει εκτρωσεις αυτη) το κανει!!!!!!!!! και τωρα ζηταει τα ρεστα!!!!! ε τι θες να του πω μπραβο????? σορρυ κι ολας δηλαδη!!!  ειπα και πριν οτι οσο υπευθυνη ειναι αυτη για τις πραξεις της (στην προκειμενη να μεγαλωσει ενα παιδι μονη της χωρις αναγνωριση καν) αλλο τοσο ειναι και αυτος εχοντας φορτωθει ενα παιδι απο το πουθενα.......

δε μιλησα πουθενα για ΕΓΚΛΗΜΑ.......ουτε καν του ειπα οτι πρεπει να το αναγνωρισει σωνει και ντε οπως του ειπαν πολλοι αλλοι.......και ναι ρε φιλε δεν παιρνω θεση γιατι δεν γνωριζω εκ των εσω το θεμα και δεν ξερω πως θα αντιδρουσα........αυτη τη στιγμη οπως το βλεπω μου φαινεται οτι και οι δυο εχουν το ιδιο μεριδιο ευθυνης και βλακειας (αυτος απο μαλακια του αυτη απο κουτοπονηρια) αλλα το αποτελεσμα ειναι οτι ενα παιδι την πληρωνει.....να σου πω? μηπως το κολληματακι σου οφειλεται τελικα στο διαφορετικο μου φυλλο? γιατι ειναι απιστευτο να την λες σε μενα και να μου καταλογιζεις εκφρασεις οπως "ΕΓΚΛΗΜΑ που δεν το αναγνωριζει" απο τη στιγμη μαλιστα που δεν εχω πει οτιδηποτε κοντινο σε αυτο ενω ποσοι αλλοι "συναγωνιστες" σου λενε το αυτο......μηπως να το κοιταξεις αυτο?

οποια και αν ειναι η θεση μου για το παραδειγμα που αναφερεις το θεμα ειναι οτι η γκομενα θα κανει οτι γουσταρει τελικα.......αξεπτ ιτ........απο κει και περα ειναι θεμα εγκεφαλου γκομενας το τι θα πραξει.....ποια ειναι η θεση μου? εξαρταται απο πολλους παραγοντες......την ηλικια, την οικονομικη κατασταση, τα συναισθηματα........δε μπορω να σου δωσω καποια απαντηση αλλα για μενα ειναι το ιδιο λαμογιά σαν πραξη οπως αυτη της μανταμ του τασαεφ......

α οσο για τη γλωσσα μου διαμορφωνεται καθε φορα αναλογα με το ειδος του συνομιλητη που εχω απεναντι μου.......απομυθοποιητη του μουνιου........
 

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
αμα το παιδι ειναι και ευαισθητο η θελει πολυ αγαπη και ειδικη αντιμετωπιση ποτε δεν επουλενεται καμια πληγη
 

Επισκέπτης
μια ερωτηση!!αμα του ελεγε η γκομενα πηδα απο τον γκρεμο θα το εκανε?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
..μουνιτσα αν δυσκολευεσαι να απαντησεις πηγαινε για υπνο και μου τα λες αυριο με καθαρο μυαλο, αν απλα δεν θες να απαντησεις καλα να σαι !!

βιαστικος ως συνηθως.........
 

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
επειδη εχει χοντρυνει το πραγμα ειρηνη λευκη σημαια
υγ.ρε συ τασαεφ ΟΝΤΩς συνεβει?δηλαδη σου ειπε ελα χυσε και δεν πειραζει κανω εκτρωση??κουφωματα
 

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
μια ερωτηση!!αμα του ελεγε η γκομενα πηδα απο τον γκρεμο θα το εκανε?
αν ηταν τυφλα στον ερωτα και ηλιθιος ναι.
το πιο απλο ειναι να παιζεις με τα συναισθηματα του αλλου φιλε αντι
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
.......απομυθοποιητη του μουνιου........

..αυτο το τελευταιο ειναι που ενοχλει, το ξερω, μου το αναγνωριζω.....

....αλλα ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ δεν απαντησες.... στο παραδειγμα ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΩ, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????????????????

....εχει συγκεκριμενα δεδομενα το παραδειγμα μου, δεν ειναι φλου : ΤΗΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥΣΤΙΑ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ  Ο - Ε - Ο ????????????????????????

μηπως εχεις καποιας μορφης δυσλεξια και δεν εστιαζεις σωστα πανω στο κειμενο ? το εχω ρωτησει τοοοοοοοόσες φορες !!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom