Νέα

Ανδρική αποτρίχωση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mr. White
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 291
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
6.520
Κριτικές
20
Like
22.817
Πόντοι
8.346
Τέντωμα το δέρμα; Το κάνω…τζίφος

Philips MultiGroom Series 3000 MG3730/15 . Αυτή έχω

Αν δεν κανει, έχετε να προτείνετε κάτι;
Εγώ πάντως έχω αυτη
https://www.skroutz.gr/s/12653756/Philips-Series-7000-14-in-1-Σετ-Κουρευτικής-Μηχανής-MG7720-15.html

Κ η κεφαλή πάνω αριστερά κάνει εξαιρετική δουλειά εκεί κατω. Δεν κόβει καθόλου κ είναι σαν να εβαλες ξυράφι
 

gpap@13

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Νοε 2018
Μηνύματα
2.960
Κριτικές
7
Like
8.996
Πόντοι
1.336
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, δυστυχώς ήμουν από τα άτομα που αν άφηναν και άλλο τις τρίχες τους θα γινομουν πολύ τριχωτός, πράγμα που είναι αντιαισθητικο εν έτη 2022, τώρα κάνω προσπάθειες να χάσω όσες περισσότερες μπορώ, πηγαίνω σε ένα πολύ καλό κέντρο υποτίθεται στη Γλυφάδα για να κάνω ριζική αποτρίχωση αλλά δυστυχώς βλέπω ότι το μόνο που γίνεται είναι να δημιουργούνται κάποια κενά κάτω από τον αγκώνα, πάνω από τον αγκώνα έχουν φύγει σχεδόν όλες και πίσω στη πλάτη επίσης είναι υπερβολικά λίγες, αλλά σε χέρια κάτω από αγκώνα και στα πόδια είναι πολλές πάλι, επίσης έχω κάτι λίγες στήθος και στην κοιλιά σε κάποια σημεία γύρω από τον αφαλό που αν και είναι διάσπαρτες κάποιες είναι έντονες, εχω απελπιστει, μας είχαν πει το καλοκαίρι 8 συνεδρίες και ακόμα πηγαίνω, λέτε να είναι απατεώνες?
Σίγουρα είναι απατεώνες ή το λέιζερ τους δεν είναι καλό.β Όπως τα λες μέχρι 6 συνεδρίες θα έπρεπε να κάνεις
 
  • Like
Αντιδράσεις: OMSA20

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
515
Πόντοι
96
Σίγουρα είναι απατεώνες ή το λέιζερ τους δεν είναι καλό.β Όπως τα λες μέχρι 6 συνεδρίες θα έπρεπε να κάνεις
Βασικά δεν είναι ακριβώς λέιζερ είναι ένα μηχανημα που πάει σημείο σημείο αν κάνεις κανονική αποτρίχωση αλλιως στο περναει ολο με σαρωση, και ολο γινεται το ιδιο πραγμα, με ξυριζουν μου κανουν σαρωση στα μισα αποτριχωση στα αλλα μισα να φυγουν εντελως, δε ξερω γιατι δεν εχουν φτασει ακομα στο σωστο αποτελεσμα
 

anestis83

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
344
Like
254
Πόντοι
21
για πειτε ρε μαγκες οσοι ξερετε, η φαση με λειζερ ποναει? δεν μιλαω για πουτσο κ αρχιδια αλλα για πλατη κ ωμους. το σκεφτομαι εδω και αρκετα χρόνια, χρησιμοποιω βεβαια μηχανη philips αλλα μετα απο μια μερα αρχιζει και τσιμπαει το δερμα και δεν ειναι οτι καλυτερο οταν σε αγκαλιαζει η γκομενα...
 

Feodor

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2018
Μηνύματα
45
Like
10
Πόντοι
0
Μάγκες σκέφτομαι να κάνω λέιζερ αρχιδια και πέος και να παω στον Αλεξανδρή.πως είμαι η φαση;γκομενες αναλαμβανουν;
 

OMSA20

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2021
Μηνύματα
208
Like
3.185
Πόντοι
441
έκανα τις τρίχες στα χέρια σήμερα με μια Philips που έχω τραγικό το αποτέλεσμα καμιά μηχανή να τις παίρνει ομοιόμορφα ,να φαίνονται ίσα ισα
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.613
Πόντοι
4.546
Μάγκες σκέφτομαι να κάνω λέιζερ αρχιδια και πέος και να παω στον Αλεξανδρή.πως είμαι η φαση;γκομενες αναλαμβανουν;

Άνοιξε ο Αλέκος μαγαζί αποτρίχωσης κτλ. ;;;;;; :think:
 

monosexthelw

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2022
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Καλημέρα. Μπορεί κάποιος να μου στείλει εαν έχει τηλέφωνο σχετικό απο θεσσαλονίκη με μερικές λεπτομέρειες.Ευχαριστώ
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
515
Πόντοι
96
Απατεώνας είναι η ριζική από μόνη της . Η ριζική γινόταν πριν ανακαλυφθεί το λέιζερ και είναι αρκετά επίπονη . Καλύτερα να ξεκινήσεις με λέιζερ αλεξσνδιτη σε δερματολογικό κεντρο. Θα δεις αποτελέσματα.
το θεμα ειναι οτι εχω δει σε καποια σημεια αποτελεσματα, σε καποια αλλα οχι και δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει αυτο, μου ειχανε προτινει 2 τροπους, ο ενας ειναι με Αλεξανδριτη που ειπαν οτι ηταν αρκετα επιπονος οποτε ειπαμε να κανουμε το αλλοι που ηταν με ενα πιο συγχρονο μηχανημα το οποιο ομως θα εκανε την ιδια δουλεια, σε καποια σημεια ειχα πει αραιωση, ισως το καλυτερο ειναι να τους πω σε ολα ριζικη μια και καλη, πιστευεις οτι με οτιδηποτε αλλο περα απο Αλεξανδριτη δεν γινεται ριζικη?
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.822
Πόντοι
4.496
Η ριζική αποτρίχωση είναι μία πολύ παλιά μέθοδος που γινόταν πριν καν ανακαλυφθεί το laser. Τώρα που έχει βγει ο αλεξανδρίτης και άλλα laser ο πιο δυνατός τρόπος απαλλαγής είναι αυτός. Και βάση ποσοστών είναι και ο καλύτερος. Μπορείς να κάνεις συνδυασμό laser... Δες αν έχουν εκεί που πας τον αλεξανδρίτη gentle που είναι συνδυασμός δύο laser μαζί. Αλλιώς αν έχουν διοδικό laser pro. Οτιδήποτε άλλο δεν θα δεις ολικό αποτέλεσμα αλλά μέρικο , που σημαίνει ότι το laser δεν είναι τόσο δυνατό.... Οι τρίχες επιμένουν και ξαναβγαίνουν μόνο σε ορμονολογικές διαταραχές και όταν παίρνεις αναβολικά. Διαφορετικά σε 6 8 ή ακόμα και σε δύσκολες περιπτώσεις 10 συνεδρίες έχουν φύγει.
Όταν κάνεις λέιζερ μετά από 15 μέρες θα πρέπει να ξαναπάς για το επαναληπτικό το οποίο είναι και δωρεάν, ώστε να γίνει επανέλεγχος τι έχει βγει και τι όχι και αν κάτι έχει βγει να ξανά χτυπηθεί γιατί οι τρίχες δεν είναι όλες στην επιφάνεια το ίδιο χρονικό διάστημα, ο κάθε θύλακας έχει διαφορετικό κύκλο ζωής.
Αλεξανδρίτη, 5 εφαρμογές στα αυτιά και τώρα κάθε 45 ημέρες βγαίνουν 4-5 τρίχες, τις χτυπάω και τέλος!!!
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
515
Πόντοι
96
Η ριζική αποτρίχωση είναι μία πολύ παλιά μέθοδος που γινόταν πριν καν ανακαλυφθεί το laser. Τώρα που έχει βγει ο αλεξανδρίτης και άλλα laser ο πιο δυνατός τρόπος απαλλαγής είναι αυτός. Και βάση ποσοστών είναι και ο καλύτερος. Μπορείς να κάνεις συνδυασμό laser... Δες αν έχουν εκεί που πας τον αλεξανδρίτη gentle που είναι συνδυασμός δύο laser μαζί. Αλλιώς αν έχουν διοδικό laser pro. Οτιδήποτε άλλο δεν θα δεις ολικό αποτέλεσμα αλλά μέρικο , που σημαίνει ότι το laser δεν είναι τόσο δυνατό.... Οι τρίχες επιμένουν και ξαναβγαίνουν μόνο σε ορμονολογικές διαταραχές και όταν παίρνεις αναβολικά. Διαφορετικά σε 6 8 ή ακόμα και σε δύσκολες περιπτώσεις 10 συνεδρίες έχουν φύγει.
Όταν κάνεις λέιζερ μετά από 15 μέρες θα πρέπει να ξαναπάς για το επαναληπτικό το οποίο είναι και δωρεάν, ώστε να γίνει επανέλεγχος τι έχει βγει και τι όχι και αν κάτι έχει βγει να ξανά χτυπηθεί γιατί οι τρίχες δεν είναι όλες στην επιφάνεια το ίδιο χρονικό διάστημα, ο κάθε θύλακας έχει διαφορετικό κύκλο ζωής.
στην αρχη εγω εκανα αποτριχωση καθε 15 μερες απο καποια στιγμη και μετα πηγαινα μια φορα το μηνα, λες αυτο να φταιει? η μηπως εχω καποιο ορμονικο προβλημα?
 

anestis83

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
344
Like
254
Πόντοι
21
υπάρχει διαφορα σε αλεξανδριτη και διοδικο όσον αφορα τον πόνο? κάποιος μου είχε πει οτι διοδικο ειναι λιγο πιο light...
 

Darkstubation

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
18
Like
19
Πόντοι
0
Τελικά μάθαμε ποια ήταν η νταρντανο-γυναίκα που κάνει αποτρίχωση με happy ending? Γιατι εκει που πάω με το ζόρι μου τον ακουμπάει, οπότε εάν έχετε φίλοι έχω κάτι να προτείνετε στείλτε πμ..
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
38
Like
4.933
Πόντοι
2.696
Τελικά μάθαμε ποια ήταν η νταρντανο-γυναίκα που κάνει αποτρίχωση με happy ending? Γιατι εκει που πάω με το ζόρι μου τον ακουμπάει, οπότε εάν έχετε φίλοι έχω κάτι να προτείνετε στείλτε πμ..
Τα ινστιτούτα αισθητικής μην τα μπερδεύεις με το Russian Institute τη σειρά τσόντας του Dorcel!!!Ούτε μασαζτζιδικα είναι.Το θέμα είναι να γίνεται η δουλειά για την οποία πας
 

Darkstubation

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
18
Like
19
Πόντοι
0
Τα ινστιτούτα αισθητικής μην τα μπερδεύεις με το Russian Institute τη σειρά τσόντας του Dorcel!!!Ούτε μασαζτζιδικα είναι.Το θέμα είναι να γίνεται η δουλειά για την οποία πας
Δεν διαφωνώ καθόλου. Αλλά να μένω καυλομενος ε δεν είναι και λίγο "μαλακια?"
 

Darkstubation

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
18
Like
19
Πόντοι
0
Σκληρό αυτό.... Μην απογοητεύεσαι... Κάποια θα βρεις ένθερμη !
Αν γνωρίζεις καμία στείλε πμ. Γιατί κάθε μέρα φασολάδα βαριέσαι θέα το βρόμικο σου. Δεν ενδιαφέρομαι για σεξ κτλπ ένα φραπεδακι μόνο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom