Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 854
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.356
Κριτικές
62
Like
41.068
Πόντοι
8.530
Είναι μια δραματική ιστορία την οποία δεν θέλω να μοιραστώ δημόσια σε αυτό το χρονικό στάδιο. Άλλη στιγμή ίσως ναι. Αυτό που έχω να μεταφέρω ως εμπειρία στους νεώτερους είναι ότι επιβεβαιώνονται όσοι λένε πως δουλειά βρίσκεις μόνο με γνωριμία.
Ξέρω ότι με το παρελθόν σου ίσως είναι κάτι σαν υποβάθμιση αλλά για Δημόσιο δοκίμασες;
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.934
Κριτικές
26
Like
2.326
Πόντοι
6.955
Ξέρω ότι με το παρελθόν σου ίσως είναι κάτι σαν υποβάθμιση αλλά για Δημόσιο δοκίμασες;
Δεν είναι υποβάθμιση, είναι ελεύθερο επάγγελμα το οποίο ουδεμία σχέση έχει με εργασία γραφείου, χειρωνακτικό ας πούμε....βασικά οι δουλείες γραφείου έχουν πεθάνει και δεν το έχουν καταλάβει ότι πέθαναν....δημόσιο κοιτάω με ευλαβική συνέπεια και κάνω αιτήσεις. Όταν είσαι απόφοιτος σχολής που σου δίνει δικαίωμα μόνο για οικονομικό διοικητικό τότε τα πράγματα είναι δύσκολα λόγω ισχυρού ανταγωνισμού.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.356
Κριτικές
62
Like
41.068
Πόντοι
8.530
Δεν είναι υποβάθμιση, είναι ελεύθερο επάγγελμα το οποίο ουδεμία σχέση έχει με εργασία γραφείου, χειρωνακτικό ας πούμε....βασικά οι δουλείες γραφείου έχουν πεθάνει και δεν το έχουν καταλάβει ότι πέθαναν....δημόσιο κοιτάω με ευλαβική συνέπεια και κάνω αιτήσεις. Όταν είσαι απόφοιτος σχολής που σου δίνει δικαίωμα μόνο για οικονομικό διοικητικό τότε τα πράγματα είναι δύσκολα λόγω ισχυρού ανταγωνισμού.
Όταν ψάχνεις πρέπει να είσαι ευέλικτος...στην περίπτωση σου θα ήταν καλό να στέλνεις όπου μπορείς και για Δ.Ε.Αν τα καταφέρεις και περάσεις ,μετά από 8 χρόνια μπορείς να δηλώσεις ότι είσαι και πτυχιούχος και να ανέβεις μισθολογικά και όχι μόνο....
 

Talibanakos44

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2015
Μηνύματα
941
Κριτικές
10
Like
3.348
Πόντοι
736
Μύστες μη τα ισοπεδώνουμε όλα , πρώτα απ όλα το ξεκαθαρίζω επειδή υπάρχουν πολλοί μπαγλαμάδες δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος. Αλλά υπάρχουν κ ειδικότητες κ δημόσιοι υπάλληλοι που δεν είναι κοπρόσκυλα π αγαπάνε τη δουλειά τους κ έχουν αφιερώσεις χρονια κ αγάπη σ αυτή. Ξέρω τέτοιους ανθρώπους που είναι αρκετά εργατικοί κ προσπαθούν για το καλύτερο, όπως είναι καθηγητές κ δάσκαλοι, όπως είναι οι πυροσβέστες, αρκετοί νοσηλευτές κ γιατροί. Ουσιαστικά αναφέρομαι σε δημόσιους υπαλλήλους π είναι σημαντικοί γι τη κοινωνία κ πάνω απ όλα αυτό π κάνουν είναι λειτούργημα κ επίσης τα χρήματα π παίρνουν είναι εξευτελίστηκα. Τώρα εάν εννοείται κάτι μουνοπανα που δουλεύουν σ υπουργεία κάτι κομματογλειφτες κ κάτι μπασταρδα π δουλεύουν στο ΙΚΑ κ σ ζητάνε 2-3 χιλιάρικα ώστε να σ σβήσουν ένα πρόστιμο των 10κ π εσκεμμένα στο έριξαν γιαυτο το λόγο τότε μαζί σας κρεμάλα.
ΥΓ: δεν υποστηρίζω ΝΔ η ΣΥΡΙΖΑ , πάντως όσους αριστεριστες Συριζαίους χεστες νεοφιλελεδες ειχα μαζί μου στη σχολική κ πανεπιστημιακή ζωή όλοι μα όλοι οι ένθερμοι υποστηρικτές έχουν πάρει μέσα από τις αλληκουποστηριζομενες εμετικές κλίκες τους ότι επίδομα υπάρχει όπου σκατα μπορούσαν να φάνε ρίχνανε σήμα ο ένας στον άλλο
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.310
Πόντοι
446
Είναι μια δραματική ιστορία την οποία δεν θέλω να μοιραστώ δημόσια σε αυτό το χρονικό στάδιο. Άλλη στιγμή ίσως ναι. Αυτό που έχω να μεταφέρω ως εμπειρία στους νεώτερους είναι ότι επιβεβαιώνονται όσοι λένε πως δουλειά βρίσκεις μόνο με γνωριμία.

Η κατάσταση έχει ξεφύγει .Ακόμη και νέα παιδιά , μορφωμένα και με ένα κάρο προσόντα , κάνουν αιτήσεις ακόμη και σε σούπερ μάρκετ για θέσεις του ποδαριού των 350 ευρώ και τρώνε άκυρο λόγο μη βύσματος . Υπάρχουν μέχρι και πολιτικάντηδες , που υπόσχονται σαν ρουσφέτι τέτοιες θέσεις Έχουμε παλαβώσει τελείως
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.455
Like
11.004
Πόντοι
3.556
Είναι μια δραματική ιστορία την οποία δεν θέλω να μοιραστώ δημόσια σε αυτό το χρονικό στάδιο. Άλλη στιγμή ίσως ναι. Αυτό που έχω να μεταφέρω ως εμπειρία στους νεώτερους είναι ότι επιβεβαιώνονται όσοι λένε πως δουλειά βρίσκεις μόνο με γνωριμία.
Γνωστος μου εχει φυγει πριν λιγο καιρο απο Πειραιως με εθελουσια και ηδη εχει αρχισει να κοιταει για εξωτερικο γιατι δεν την παλευει αλλο εδω. Ειναι δικοπο μαχαιρι. Ειναι 50+ με καλες σπουδες και τραπεζικη εμπειρια, αλλα απο την αλλη κανενας πλεον δε προσλαμβανει 50ρηδες για δουλειες που μπορει να παρει 2 30ρηδες με τα ιδια λεφτα (αθροιστικα). Και ο γνωστος μου εχει οικογενεια με παιδια στο σχολειο, οποτε και το να φυγει εξω μονο ευκολη λυση δεν ειναι. Δυσκολα τα πραγματα γενικως
 

Ray932

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2022
Μηνύματα
6
Like
9
Πόντοι
0
Αναλογα το χαρακτηρα της γυναικας φίλε.Αλλα και το γενικό προφίλ της,την μορφωση της,τα γουστα της κλπ Πχ μια βλάχα,θελει τον δημόσιο υπαλληλο σαν τρελή για να παντρευτεί να κάνει μαζι του παιδιά.Αλλα οι νεωτερες,κυριως αστες,στα αστικα κέντρα η' προαστεια κλπ,δεν ψαχνουν για βολεμένο δημόσιο υπάλληλο.Αντε πες τωρα σε μια Ελληνίδα, 25 χρονων πχ,με φούξια η' μπλε μαλλιά,τατουαζ πάνω-κατω,piercing χαλκα στη μυτη η' στο χειλος,που καθε 1 ωρα ποσταρει σελφις στο ινστα και το'χει γενικα με την τεχνολογια,οτι εισαι ενας δημοσιος υπαλληλος,που ξυνεται σ'ενα πρωτοκολλο στο δημο η' σε υπουργειο για 1,5 χιλιαρικο το μηνα:Θα ξενερωσει τοσο που ουτε καν θα γελασει μαζι σου,θα γυρισει το κεφαλι της αλλου μεχρι να φυγεις.Αυτη ψαχνει τον ελευθερο επαγγελματια,τον start upper κυριως και γενικα κατι που να εχει περιπετεια μεσα,θελει να ζησει την περιπετεια,οχι την σιγουρια ενος βλαχου δημοσιου υπαλληλου,που θα πηγαινει μαζι του τις Κυριακες στην εκκλησια η' στα πανηγυρια του χωριου του με τα κλαρινα.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.806
Like
1.259
Πόντοι
216
Αναλογα το χαρακτηρα της γυναικας φίλε.Αλλα και το γενικό προφίλ της,την μορφωση της,τα γουστα της κλπ Πχ μια βλάχα,θελει τον δημόσιο υπαλληλο σαν τρελή για να παντρευτεί να κάνει μαζι του παιδιά.Αλλα οι νεωτερες,κυριως αστες,στα αστικα κέντρα η' προαστεια κλπ,δεν ψαχνουν για βολεμένο δημόσιο υπάλληλο.Αντε πες τωρα σε μια Ελληνίδα, 25 χρονων πχ,με φούξια η' μπλε μαλλιά,τατουαζ πάνω-κατω,piercing χαλκα στη μυτη η' στο χειλος,που καθε 1 ωρα ποσταρει σελφις στο ινστα και το'χει γενικα με την τεχνολογια,οτι εισαι ενας δημοσιος υπαλληλος,που ξυνεται σ'ενα πρωτοκολλο στο δημο η' σε υπουργειο για 1,5 χιλιαρικο το μηνα:Θα ξενερωσει τοσο που ουτε καν θα γελασει μαζι σου,θα γυρισει το κεφαλι της αλλου μεχρι να φυγεις.Αυτη ψαχνει τον ελευθερο επαγγελματια,τον start upper κυριως και γενικα κατι που να εχει περιπετεια μεσα,θελει να ζησει την περιπετεια,οχι την σιγουρια ενος βλαχου δημοσιου υπαλληλου,που θα πηγαινει μαζι του τις Κυριακες στην εκκλησια η' στα πανηγυρια του χωριου του με τα κλαρινα.

Μονο οποιος θελει να καταστραφει, θα παει και θα σχετιστει με την πυροβολημενη με τα τατου, πηρσινγκ, λαχανι μαλλι κλπ
Αρα ο νορμαλ κοσμος, θελει νορμαλ κοπελα, σε πολυ γενικες γραμμες.
Και αυτες μαλλον εχουν προτιμηση σε δημοσιους, αν μπορουν, μαλλον ετσι παει.
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
285
Κριτικές
62
Like
960
Πόντοι
6.810
Δεν γαμάνε πια οι δημόσιοι υπάλληλοι.Δεν εχουν λεφτα και κανουν το σκατό τους παξιμάδι προκειμένουν να μην κανουν δευτερη δουλεια και κουραστούν η να αφησουν την καβαντζα και να πάνε στον ιδιωτικο τομεα.Η μιζέρια φαινεται απο χιλιομετρα επανω τους και γι αυτο δεν γαμανε ποτε.Ισως μονο καμια πατσαβουρα 50χρονη 120κιλα που δεν την γαμαει κανεις
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.357
Like
16.031
Πόντοι
3.656
Δεν γαμάνε πια οι δημόσιοι υπάλληλοι.Δεν εχουν λεφτα και κανουν το σκατό τους παξιμάδι προκειμένουν να μην κανουν δευτερη δουλεια και κουραστούν η να αφησουν την καβαντζα και να πάνε στον ιδιωτικο τομεα.Η μιζέρια φαινεται απο χιλιομετρα επανω τους και γι αυτο δεν γαμανε ποτε.Ισως μονο καμια πατσαβουρα 50χρονη 120κιλα που δεν την γαμαει κανεις

Άμα νιώθουν μιζέρια οι δ.υ γραφείου,ας πάνε να δουλέψουν εργοστάσια,νυχτερινές βάρδιες,σαββατοκύριακα,12ωρα κλπ.Σε κανα δυο μέρες το πολύ θα'χουν φουντάρει...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.356
Κριτικές
62
Like
41.068
Πόντοι
8.530
Άμα νιώθουν μιζέρια οι δ.υ γραφείου,ας πάνε να δουλέψουν εργοστάσια,νυχτερινές βάρδιες,σαββατοκύριακα,12ωρα κλπ.Σε κανα δυο μέρες το πολύ θα'χουν φουντάρει...
Ο μίζερος Δ.Υ.ειναι έτσι εξαιτίας συζύγου και παιδιών.
Από μόνος του μια χαρά είναι....
Αυτοί στα εργοστάσια και στις οικοδομές τι να πουν;
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.100
Κριτικές
18
Like
16.035
Πόντοι
4.546
εγώ πάντως, δεν βλέπω και πολλούς μιζερους δ.υ.
οι περισσοτεροι, έχουν τον σίγουρο μισθό τους και παράλληλα κάνει ο καθένας ότι παραπάνω μπορεί, κάποιο συμπλήρωμα εισοδήματος ή κανονική δεύτερη δουλειά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.356
Κριτικές
62
Like
41.068
Πόντοι
8.530
εγώ πάντως, δεν βλέπω και πολλούς μιζερους δ.υ.
οι περισσοτεροι, έχουν τον σίγουρο μισθό τους και παράλληλα κάνει ο καθένας ότι παραπάνω μπορεί, κάποιο συμπλήρωμα εισοδήματος ή κανονική δεύτερη δουλειά.
Αν ο άλλος δεν βλέπει το σπίτι του παρά μόνο για ύπνο δεν βλέπω να απέχει από την μιζέρια ακόμα και αν είναι άνετος οικονομικά με δύο δουλειές.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.806
Like
1.259
Πόντοι
216
Αν ο άλλος δεν βλέπει το σπίτι του παρά μόνο για ύπνο δεν βλέπω να απέχει από την μιζέρια ακόμα και αν είναι άνετος οικονομικά με δύο δουλειές.

O ελευθερος χρονος, ειναι καταλυτης για θετικες εξελιξεις σε πολλα πραγματα της ζωης.
Ακομη και χρημα να εχεις, αν δεν εχεις χρονο, τι νοημα εχει...
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.100
Κριτικές
18
Like
16.035
Πόντοι
4.546
Αν ο άλλος δεν βλέπει το σπίτι του παρά μόνο για ύπνο δεν βλέπω να απέχει από την μιζέρια ακόμα και αν είναι άνετος οικονομικά με δύο δουλειές.
Ακόμα και εκείνοι που δουλεύουν πολλές ώρες, δεν είναι όλο τον χρόνο /24 ώρες, υπάρχουν ημέρες για βόλτα, ψώνια, διασκέδαση.

Μιζέρια είναι να μένεις στο σπίτι επειδή δεν έχεις χρήματα αντί να βγεις βόλτα , να μην μπορείς να ψωνίσεις αυτό που θες στο σούπερ μάρκετ, να σκέφτεσαι το ενοίκιο και τους λογαριασμούς σε σημείο εμμονής και ποιος θα σε δανείσει.

Τέλος πάντων, δεν έχει νόημα να το αναλύουμε, ο καθένας ότι γουστάρει και όπως στρώσει.

Χρόνια πολλά και υγεία.
 

GREKO79

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2014
Μηνύματα
619
Κριτικές
5
Like
688
Πόντοι
86
Ο ολιγαρκης ειναι ο πλουσιοτερος μαγκες...
Αν εισαι αχορταγος, ασωτος και σπαταλος πχ οσα και να βγαζεις το μηνα παλι δεν σε φτανουν.
και οσον αφορα τη σχεση γυναικα- χρημα, δυο πραγματα θελουν οι γυναικες, λεφτα και ενα μεγαλο πουτσο!!
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.357
Like
16.031
Πόντοι
3.656

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom