Νέα

αν βρισκοσουν σε γαμο....

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα condemned
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 41
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Interceptor

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
5
Like
4
Πόντοι
16
ρε δεν πανε να γαμηθουνε και οι τρελογιατροι

εαν θελουμε να διπλογαμησουμε θα το κανουμε ,ας χτυπιουνται τα θυληκα



με τρεις  λεξεις ,,,,, στον πετσο μας η στα αρχιδια μας

Εννοείται! και σιγά μην κάτσω να ψάξω δικαιολογίες για τ'αδικαιολόγητα! Ναι μωρή σε κεράτωσα γιατί είσαι φόλα/φεμινίστρια/αντικαυλωτική/χοντρή. Άντρες ειμαστε και λέμε τα πράγματα με τ'όνομά τους :rockon:
 

Επισκέπτης
ναι αλλα τι θακανες αν μαθαινες οτι παλαιοτερα ειχε παραλληλο δεσμο αλλα τελικα τον σταματησε εδω και καιρο κ απο την στιγμη π σταματησε ηταν και αψογη/ος στις συζηγικες του/της υποχρεωσεις
θα την ειχα ηδη χωσει στις παρτουζες παιχτη,οποτε στην ψωλαρα μου..
 
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
828
Like
3
Πόντοι
6
ετσι μπραβο , και αμα γουσταρουν, εμεις οπως και να εχει θα γαμησουμε αυτες ειναι με τον δονιτακο στο χερι
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
αν βρισκοσουν μεσα σε γαμο με παιδια..και ησουν πολυ ερωτευμενος με τον συντροφο σου..μα παρα πολυ...και μαθαινες και διαπιστωνες..πως παλαιοτερα διατηρουσε παραλληλη σχεση...την οποια την τερματισε..αφου προφανως σκεφτηκε τα της οικογενειας..ποια θα ηταν η αντιδραση σου?τι θα εκανες?

Μ'αρεσουν τα πραματα να λεγονται στα ισια....
θα την επιανα και θα της ελεγα τι με απασχολει.

Αν διαπιστωνα πως με δουλευε απλα θα της ελεγα
πως δεν με ενδιαφερει να εχει παραλληλες σχεσεις
απλα να μην παραμελει τα παιδια της.

Επισης θα εψαχνα κι εγω μετα για καμια πουτανιτσα,
αφηνοντας παρραληλα να κανει κι εκεινη (η υποτιθεμενη γυναικα μου) την ζωη της.......

Δεν θα την  εμποδιζα.
 

meredi

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.485
Κριτικές
3
Like
76
Πόντοι
16
θεμα ανοιξα.δεν μιλαω επι προσωπικου ελεος.και επαναλαμβανω.στο παρελθον διατηρουσε σχεση την οποια τερματισε..εσυ το μαθαινες πολυ αργοτερα...αφου ειχε διακοψει

Το χεις να γραψεις ενα σεναριο....για Σαπουνόπερα!  εχω τηλ του Φως...κωλου αν θες
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
ετσι μπραβο , και αμα γουσταρουν, εμεις οπως και να εχει θα γαμησουμε αυτες ειναι με τον δονιτακο στο χερι

γι΄αυτο ολοι μας εχουμε γινει μετοχοι στους οικους ανοχης...επειδη γαμαμε πολυ...
 
OP
OP
C

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
Μ'αρεσουν τα πραματα να λεγονται στα ισια....
θα την επιανα και θα της ελεγα τι με απασχολει.

Αν διαπιστωνα πως με δουλευε απλα θα της ελεγα
πως δεν με ενδιαφερει να εχει παραλληλες σχεσεις
απλα να μην παραμελει τα παιδια της.

Επισης θα εψαχνα κι εγω μετα για καμια πουτανιτσα,
αφηνοντας παρραληλα να κανει κι εκεινη (η υποτιθεμενη γυναικα μου) την ζωη της.......

Δεν θα την  εμποδιζα.
εδωσες μια λογικη απαντηση φιλε μου..απο τις λιγες που διαβασα :rockon:
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230

επειδή γενικά είμαι fan των ανοιχτών σχέσεων και αν η σχέση ήταν κλειστή θα ήταν κλειστή επειδή αυτή θα το είχε ζητήσει δεν νομίζω ότι θα είχα εγώ το πρόβλημα.... απλά θα σταματούσε η σχέση να είναι κλειστή χωρίς να της το πω βέβαια και χωρίς να με νοιάζει τι κάνει αυτή με άλλους.... σε περίπτωση που με έπιανε και ζητούσε και τα ρέστα δεν θα της έδινα σημασία .... θα γελούσα στα μούτρα της απλά... και μετά θα την χώριζα
 
OP
OP
C

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
επειδή γενικά είμαι fan των ανοιχτών σχέσεων και αν η σχέση ήταν κλειστή θα ήταν κλειστή επειδή αυτή θα το είχε ζητήσει δεν νομίζω ότι θα είχα εγώ το πρόβλημα.... απλά θα σταματούσε η σχέση να είναι κλειστή χωρίς να της το πω βέβαια και χωρίς να με νοιάζει τι κάνει αυτή με άλλους.... σε περίπτωση που με έπιανε και ζητούσε και τα ρέστα δεν θα της έδινα σημασία .... θα γελούσα στα μούτρα της απλά... και μετά θα την χώριζα
μα φιλε μου εδω μιλαμε για οικογενεια.δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.δεν μπορεις νομιζω να παρεις μια αποφαση σκεπτομενος καταυτον τον τροπο.μια ευκαιρια δλδ δεν θα της εδινες?
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
μα φιλε μου εδω μιλαμε για οικογενεια.δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.δεν μπορεις νομιζω να παρεις μια αποφαση σκεπτομενος καταυτον τον τροπο.μια ευκαιρια δλδ δεν θα της εδινες?

δεν πιστεύω ότι καταστρέφεται η οικογένεια αν η σχέση είναι ανοιχτή.... είναι βέβαια αυτονόητο ότι το όλο σκηνικό γίνεται διακριτικά.... δεν μπορείς να γυρνάς στο σπίτι και να λες στον γιό σου τι ωραίο μουνί που γάμησες... από κάποιο σημείο και μετά όμως δεν νομίζω ότι έχει νόημα να μένει η οικογένεια ενωμένη και είναι προτιμότερος ο χωρισμός.... γιατί τι νόημα έχει να μείνω σε μια οικογένεια που δεν εκτιμώ την μάνα των παιδιών μου ( όχι γιατί πηδήχτηκε με κάποιον άλλο αλλά γιατί το έκανε ενώ και καλά απαιτεί από μένα να είμαι πιστός).... ακόμα και αν της έδινα άλλη ευκαιρία θα μου ήταν πολύ ευκολότερο να υποπέσω στον πειρασμό και να πάω με άλλη.... για να μην σε κουράζω άλλο για μένα η ιδανική σχέση είναι αυτό που περιγράφει ο θεός ο Bergman στο "σκηνές από ένα γάμο" .... όταν είδα την ταινία είχα μείνει άναυδος...
 
OP
OP
C

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
δεν πιστεύω ότι καταστρέφεται η οικογένεια αν η σχέση είναι ανοιχτή.... είναι βέβαια αυτονόητο ότι το όλο σκηνικό γίνεται διακριτικά.... δεν μπορείς να γυρνάς στο σπίτι και να λες στον γιό σου τι ωραίο μουνί που γάμησες... από κάποιο σημείο και μετά όμως δεν νομίζω ότι έχει νόημα να μένει η οικογένεια ενωμένη και είναι προτιμότερος ο χωρισμός.... γιατί τι νόημα έχει να μείνω σε μια οικογένεια που δεν εκτιμώ την μάνα των παιδιών μου ( όχι γιατί πηδήχτηκε με κάποιον άλλο αλλά γιατί το έκανε ενώ και καλά απαιτεί από μένα να είμαι πιστός).... ακόμα και αν της έδινα άλλη ευκαιρία θα μου ήταν πολύ ευκολότερο να υποπέσω στον πειρασμό και να πάω με άλλη.... για να μην σε κουράζω άλλο για μένα η ιδανική σχέση είναι αυτό που περιγράφει ο θεός ο Bergman στο "σκηνές από ένα γάμο" .... όταν είδα την ταινία είχα μείνει άναυδος...

τι θα πει ανοιχτη σχεση σενα γαμο?ανοιχτη σχεση σε μια σχεση το καταλαβαινω..free πραγματα ξερω γω να γαμιομαστε και δεν με νοιαζει κ αν γαμηθεις κ μαλλον/λλη.αλλα υποτιθεται σενα γαμο εχεις υποχρεωσεις συζηγικες καταρχας.το θεμα ειναι οτι τον κερατωσε για μια περιοδο αρκετα παλια και ο απατημενος/νη το ανακαλυψε μετα απο πολυ καιρο αφου ειχε σταματησει την παραλληλη σχεση η αλλη/λλος.εκει ειναι το θεμα..τι θα καμνες?θα την συγχωρουσες?η θα ανετρεχες στο παρελθον και θα ζητουσες εξηγησεις οι οποιες θα φταναν κ σενα χωρισμο?θα θυσιαζες την οικογενεια σου με λιγα λογια γ μια παραλληλη σχεση που ειχε στο παρελθον και αφου καταλαβε την μλκς της την διεκοψε και απλα δεν στο ειπε?
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
τι θα πει ανοιχτη σχεση σενα γαμο?ανοιχτη σχεση σε μια σχεση το καταλαβαινω..free πραγματα ξερω γω να γαμιομαστε και δεν με νοιαζει κ αν γαμηθεις κ μαλλον/λλη.αλλα υποτιθεται σενα γαμο εχεις υποχρεωσεις συζηγικες καταρχας.το θεμα ειναι οτι τον κερατωσε για μια περιοδο αρκετα παλια και ο απατημενος/νη το ανακαλυψε μετα απο πολυ καιρο αφου ειχε σταματησει την παραλληλη σχεση η αλλη/λλος.εκει ειναι το θεμα..τι θα καμνες?θα την συγχωρουσες?η θα ανετρεχες στο παρελθον και θα ζητουσες εξηγησεις οι οποιες θα φταναν κ σενα χωρισμο?θα θυσιαζες την οικογενεια σου με λιγα λογια γ μια παραλληλη σχεση που ειχε στο παρελθον και αφου καταλαβε την μλκς της την διεκοψε και απλα δεν στο ειπε?

φίλε μου δεν πιστεύω ότι οι άνθρωποι μπορούν ποτέ να είναι σίγουροι ότι θα μείνουν πιστοί και αυτά που λέγονται ότι ποτέ μα ποτέ δεν κάνει κάποιος τέτοια πράγματα μέσα στον γάμο τα ακούω λίγο περίεργα.... γιατί γίνονται και θα γίνονται... οπότε το παραστράτημα μάλλον δεν θα ήταν λόγος να την χωρίσω.... το να αντιληφθώ όμως ότι σε αντίστοιχη περίπτωση θα άρχιζε σε μένα και κύρηγμα για την ηθική θα σήμαινε ότι θα είχα σταματήσει να εκτιμώ όχι την ηθική της αλλά την ψυχή της και αυτό για μένα θα ήταν πολύ σοβαρός λόγος να διαλύσω την οικογένεια.... κι όπως  έγραψα και στο προηγούμενο post πολύ πιθανό μετά να την έδινα κι εγώ την ευκαιρία να μου αποδείξει τι θα έκανε αν ήταν στην θέση μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom