Νέα

TV : LG ή SAMSUNG

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα refill
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 56
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

refill

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
178
Like
4
Πόντοι
1
καλησπερα σκεφτομαι να αλλαξω τηλεοραση ,εμενα μου αρεσουν η lg αλλα ακουω απο διαφορους οτι χαλανε σε δυο χρονια και αλλες τετοιες μαλακιες  και να παρω samsung  ...εσεις τη γνωμη εχετε  ?  ευχαριστω 
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
15
Πόντοι
16
και οι δυο καλες ειναι
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
Τα ότι χαλάνε σε 2 χρόνια είναι παπαριές καμαρωτές. Έχω και LG και Samsung, καμία δεν έχει χαλάσει. Στο θέμα μας τώρα, εγώ θα έπαιρνα Samsung. Καλύτερη ποιότητα κατασκευής και -το βασικότερο- πιο γρήγορες. Αν ανοίξω LG & Samsung ταυτόχρονα βλέποντας αγώνα, στην Samsung πανηγυρίζεις το γκολ και στην LG δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η φάση. Αυτό με την ταχύτητα το βλέπεις σε όλα, πχ στον χρόνο που χρειάζεται ν' ανοίξει, στον χρόνο που ψάχνεις το ηλεκτρονικό πρόγραμμα (απελπισία η LG.) κτλ.
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Οι samsung ΗΤΑΝ καλυτερες τηλεορασεις.οι τελευταιες lcd 40''full hd mpeg 2 που ειχαμε 5 τεμαχια χαλασαν οι 4!!(πλακετα-κουμπια).γυρισαμε ολοι σε led 42 ''lg χωρις κανενα προβλημα εδω και 2 χρονια.αν ηταν 1-2 θα σου ελεγα τυχαιο.αλλα 4 στις 5? τεσπα μπορει στις led να μην ισχυει αυτο για τις βλαβες,αλλα για μενα τωρα οι lg ειναι καλυτερες..
 
OP
OP
R

refill

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
178
Like
4
Πόντοι
1
ευχαριστω  ρε παιδια ....
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.718
Κριτικές
10
Like
2.080
Πόντοι
3.187
samsung πολύ καλή εικόνα, ευκολία χειρισμών, φτηνές αλλά όχι φτηνιάρικες. βέβαια οι καλυτερες ειναι οι sony μακραν αν και ακούστηκε οτι η sony δεν θα ξαναβγάλει ούτε τηλεοράσεις ούτε κινητά. Είδωμεν
 

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
Δεν υπάρχει καν σύγκριση . Samsung μακράν .
Αλλά αν έχεις περιορισμένο μπάτζετ , μια χαρά είναι και οι LG .
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.896
Πόντοι
216
Lg πλεον λογω ips πανελ μιας και ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη απο αυτα που εχω ακουσει αλλα και απο την τηλεοραση που εχω.Σε συνδιασμο με  παθητικο 3d και magic control  την κανουν οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη.Να προσθεσω και την εξαιρετικη υποστηριξη της lg
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
τυπε δεν παιζει τοσο πολυ σημασια η μαρκα οσο η κατηγορια τιμης
οσο ακριβοτερη τοσο καλυτερο πανελ εχει
τωρα για την ιδια κατηγορια τιμης και παρομοια μοντελα η σαμσουνγκ εχει ζωντανοτερα χρωματα και η lg καλυτερη γωνια θεασης
η σαμσουνγκ εχει καλυτερο μενου η lg καλυτερο σερβις
ΟΜΩΣ
θα σε συμβουλευα να περιμενεις να βγουν οι SONY με το android μενου που πιστευω οτι θα γαμησουν στην αγορα
γιατι η σαμσουνγκ θα βαλει λειτουργικο tizen και η lg webOS
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.896
Πόντοι
216
τυπε δεν παιζει τοσο πολυ σημασια η μαρκα οσο η κατηγορια τιμης
οσο ακριβοτερη τοσο καλυτερο πανελ εχει
τωρα για την ιδια κατηγορια τιμης και παρομοια μοντελα η σαμσουνγκ εχει ζωντανοτερα χρωματα και η lg καλυτερη γωνια θεασης
η σαμσουνγκ εχει καλυτερο μενου η lg καλυτερο σερβις
ΟΜΩΣ
θα σε συμβουλευα να περιμενεις να βγουν οι SONY με το android μενου που πιστευω οτι θα γαμησουν στην αγορα
γιατι η σαμσουνγκ θα βαλει λειτουργικο tizen και η lg webOS

H lg το δουλευει καιρο το webOS και ειδικα στις καλες της φυσαει.Ενταξει μιλαμε για λεπτομεριες πλεον....
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Lg πλεον λογω ips πανελ μιας και ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη απο αυτα που εχω ακουσει αλλα και απο την τηλεοραση που εχω.Σε συνδιασμο με  παθητικο 3d και magic control  την κανουν οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη.Να προσθεσω και την εξαιρετικη υποστηριξη της lg
τα ειπες ολα.το magic control σκιζει.το εχω!το παθητικο 3d  για μενα ειναι πιο καλο γιατι ειναι απλα τα γυαλια και ειναι πιο ξεκουραστο στα ματια.και το service ειναι μακραν....
 

Aribas

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.165
Like
0
Πόντοι
16
LG τηλεόραση

Samsung κινητά
 
OP
OP
R

refill

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
178
Like
4
Πόντοι
1
γυρω στα  700 ευρω θα διαθεσω  αντε 800 max

 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Εμενα στο σαλονι η 50 αρα πλασμα lg εμφανισε χρωματιστες μπαρες αμεσως μετα την παρελευση της 2 ετους εγγυησης, στους 25 μηνες περιπου.τυχαιο ; Δεν νομιζω...μια 32 αρα σαμσουνγκ lcd πριν απο αυτην που ειχα χαλασε στα 3 χρονια περιπου,καηκε η πλακετα της.στο δωματιο μια 26αρα samsung που ειχα,απο τις πρωτες lcd hd τηλεορασεις βαστηξε δεκαετια κ καταφερα κ τη πουλησα κιολας.Αυτη ομως την ειχε βγαλει η samsung σε συνεργασια με τη microsoft για να προμοταρει το xbox 360 στα καταστηματα,οποτε την εφτιαξε επιτηδες να ειναι σκυλι του πολεμου.Κατι μου λεει οτι οι εταιριες το κανουν επιτηδες στις καινουριες τηλεορασεις να χαλανε μετα απο λιγα χρονια για να αγοραζεις αλλες. Αν θελουν φτιαχνουν τηλεορασεις που δεν χαλανε ποτε.Ειδικα για τις κορεατικες εταιριες samsung και lg ακουγεται οτι χρησιμοποιουν υλικα χειροτερης ποιοτητας απο τις αντιστοιχες γιαπωνεζικες sony και panasonic για να εχουν μεγαλυτερο περιθωριο κερδους.Γενικα κατα σειρα θα προτεινα απο τη χειροτερη στη καλυτερη lg,samsung,sony,panasonic ως προς το θεμα ανθεκτικοτητας  που για μενα ειναι το πιο σημαντικο πλεον ,και απο θεμα ποιοτητας εικονας τις βαζω αυτες τις 4 εταιριες στα ιδια επιπεδα,με τη samsung να εχει λιγο πιο εντυπωσιακα μοντελα.Οι υπολοιπες εταιριες philips ,sharp κλπ δεν μπαινουν καν σε συγκριση,ειναι β εθνικη.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Eγω εχω 2 panasonic plasma, μια 42 3d και μια 47. Την πρωτη την εχω 3 χρονια και την δευτερη 5. Εχουν απειρες ωρες λειτουργιας και δεν εχουν παρουσιασει το παραμικρο. Ασε που τις πηρα με τα μισα λεφτα που θα εδινα για lcd με τα ιδια χαρακτηριστικα

Και να χαλασουν παλι panasonic θα παρω :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom