Νέα

Πληρωμή σε είδος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gusmx5
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Ο τιτλος τα λεει ολα...
Λογω της δουλειας μου,μπαινω σε πολλα σπιτια για εργασιες.
Μου χουν τυχει πολλα δυνατα μουνια και ολες οι κατηγοριες των γυναικων αλλα δε μου χει κατσει κατι...
Σημερα το πρωι βεβαια πηγα στο σπιτι μιας πιτσιρικουλας που ενιοτε γαμαω και μολις πηγε να μου δωσει λεφτα να με πληρωσει της τον εβγαλα εξω κ της τον εδωσα μια πιπα κ ξοφλησαμε.Ξερω οτι ειναι κ αφραγκη και δε μου κανε καρδια να της παρω λεφτα,ετσι βγηκαμε κ οι 2 κερδισμενοι.
Το χω ξανακανει σε αλλη μια οπως και σε ενα μασατζιδικο στο παρελθον που τους εκανα κατι εργασιες,εριξα εναν πουτσο κ ξοφλησαμε.
Σε σας εχει τυχει τιποτα παρομοιο με τις δουλειες σας?
Εγω για μικροεργασιες και μικροποσα τον εδινα μια πιπα η ενα γαμησακι ανετα αντι να παρω 20-30 ευρω που ειναι ο κοπος μου.Καλυτερα ετσι απο το να παω σε πουτανα.
Αποψεις?Εμπειριες?
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Εχει τυχει σε φιλους μου.αλλα αρνηθηκαν να πληρωθουν σε ειδος και πηραν τα λεφτα.το ιδιο θα εκανα και εγω στη θεση τους
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Ο τιτλος τα λεει ολα...
Λογω της δουλειας μου,μπαινω σε πολλα σπιτια για εργασιες.
Μου χουν τυχει πολλα δυνατα μουνια και ολες οι κατηγοριες των γυναικων αλλα δε μου χει κατσει κατι...
Σημερα το πρωι βεβαια πηγα στο σπιτι μιας πιτσιρικουλας που ενιοτε γαμαω και μολις πηγε να μου δωσει λεφτα να με πληρωσει της τον εβγαλα εξω κ της τον εδωσα μια πιπα κ ξοφλησαμε.Ξερω οτι ειναι κ αφραγκη και δε μου κανε καρδια να της παρω λεφτα,ετσι βγηκαμε κ οι 2 κερδισμενοι.
Το χω ξανακανει σε αλλη μια οπως και σε ενα μασατζιδικο στο παρελθον που τους εκανα κατι εργασιες,εριξα εναν πουτσο κ ξοφλησαμε.
Σε σας εχει τυχει τιποτα παρομοιο με τις δουλειες σας?
Εγω για μικροεργασιες και μικροποσα τον εδινα μια πιπα η ενα γαμησακι ανετα αντι να παρω 20-30 ευρω που ειναι ο κοπος μου.Καλυτερα ετσι απο το να παω σε πουτανα.
Αποψεις?Εμπειριες?
Ωραιος ο τυποςςςςςς , εγω δυστηχος δεν εχω αυτο το πλεονεκτημα στην δουλεια καθοτη ειμαι ΕΚΑΒΗΤΗς  :grin:
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Δωσε ενα τιμοκαταλογο τυπε να τον εχουμε μπουσουλα μην μας πιασουνε κοροιδα.
 
OP
OP
G

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Εχει τυχει σε φιλους μου.αλλα αρνηθηκαν να πληρωθουν σε ειδος και πηραν τα λεφτα.το ιδιο θα εκανα και εγω στη θεση τους
Αμα ειναι μικροποσο δε με νοιαζει και αμα δεν εχω δωσει λεφτα πολλα για υλικα δε με χαλαει...
 
OP
OP
G

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Δωσε ενα τιμοκαταλογο τυπε να τον εχουμε μπουσουλα μην μας πιασουνε κοροιδα.
Κοιτα,παιζει και ρολο και το βεληνεκες της γκομενας και να το συγκρινεις με πουτανας...
Αμα ειναι θεομουνο κ πεσει στην αναγκη σου και 70-80 ευρω τα χαλαλιζω...δε γαμιεται...μετα ανοιγεις κ πορτα,δες το μακρυτερα...αμα ειναι μετριο,20-30 ευρω χαλαλι...
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
Ο τιτλος τα λεει ολα...
Λογω της δουλειας μου,μπαινω σε πολλα σπιτια για εργασιες.
Μου χουν τυχει πολλα δυνατα μουνια και ολες οι κατηγοριες των γυναικων αλλα δε μου χει κατσει κατι...
Σημερα το πρωι βεβαια πηγα στο σπιτι μιας πιτσιρικουλας που ενιοτε γαμαω και μολις πηγε να μου δωσει λεφτα να με πληρωσει της τον εβγαλα εξω κ της τον εδωσα μια πιπα κ ξοφλησαμε.Ξερω οτι ειναι κ αφραγκη και δε μου κανε καρδια να της παρω λεφτα,ετσι βγηκαμε κ οι 2 κερδισμενοι.
Το χω ξανακανει σε αλλη μια οπως και σε ενα μασατζιδικο στο παρελθον που τους εκανα κατι εργασιες,εριξα εναν πουτσο κ ξοφλησαμε.
Σε σας εχει τυχει τιποτα παρομοιο με τις δουλειες σας?
Εγω για μικροεργασιες και μικροποσα τον εδινα μια πιπα η ενα γαμησακι ανετα αντι να παρω 20-30 ευρω που ειναι ο κοπος μου.Καλυτερα ετσι απο το να παω σε πουτανα.
Αποψεις?Εμπειριες?
Με τον ΦΠΑ τι κάνεις όμως ρε μεγάλε?
Δεν παίρνεις λεφτά, αλλά είδος.
Κόβεις απόδειξη?
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Ειναι ομως μεγαλο ρισκο οταν εχεις συναλλαγες συχνες. Αλλωστε μονο σε τετοιες περιπτωσεις κανεις παιχνιδι. Δεν εχεις το θαρρος απο την πρωτη συναλλαγη. Το θεμα ομως ειναι τι θα γινει απο εκει και περα. Αμα παρει φορα και δει οτι ξοφλαει τοσο ευκολα τα ποσα, δε προκειτε να βαλει χερι παλι στην τσεπη. Τι κανεις εσυ μετα? ειδικα αν εχεις 3-4 περιπτωσεις μαζεμενες. Γινεσαι κουβαλητης κλπ.
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
12
Πόντοι
16
ηλεκτρολόγος ή υδραυλικός είσαι ρε φίλε?  :rockon:
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Φιλος μου χασαπης γαμαγε κατι πιτσιρικες και τους εδινε τζαμπα κιμα και μπριζολες.
 

andy51

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.818
Like
314
Πόντοι
36
είναι από τα θέματα,που γελάς για όλη τη μέρα......εξαιρετικό....οι δε ατάκες των συναγωνιστών ευρηματικές!
Ο θεματοθέτης είναι κατά 90% υδραυλικός,οπότε και η πληρωμή σε είδος έχει κάποια σχέση και με τη δουλειά του...υδραυλικά τα μεν,"υδραυλικά" και τα δε.......
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
Ο τιτλος τα λεει ολα...
Λογω της δουλειας μου,μπαινω σε πολλα σπιτια για εργασιες.
Μου χουν τυχει πολλα δυνατα μουνια και ολες οι κατηγοριες των γυναικων αλλα δε μου χει κατσει κατι...
Σημερα το πρωι βεβαια πηγα στο σπιτι μιας πιτσιρικουλας που ενιοτε γαμαω και μολις πηγε να μου δωσει λεφτα να με πληρωσει της τον εβγαλα εξω κ της τον εδωσα μια πιπα κ ξοφλησαμε.Ξερω οτι ειναι κ αφραγκη και δε μου κανε καρδια να της παρω λεφτα,ετσι βγηκαμε κ οι 2 κερδισμενοι.
Το χω ξανακανει σε αλλη μια οπως και σε ενα μασατζιδικο στο παρελθον που τους εκανα κατι εργασιες,εριξα εναν πουτσο κ ξοφλησαμε.
Σε σας εχει τυχει τιποτα παρομοιο με τις δουλειες σας?
Εγω για μικροεργασιες και μικροποσα τον εδινα μια πιπα η ενα γαμησακι ανετα αντι να παρω 20-30 ευρω που ειναι ο κοπος μου.Καλυτερα ετσι απο το να παω σε πουτανα.
Αποψεις?Εμπειριες?

o Λιλας ηθελε λεει κατι μερεμετια μαστοραααα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom