Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 401K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,4%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,4%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 153 51,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    299

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Η συγκεκριμένη χώρα έχει αναφερεθεί από μέλη ως καλή επιλογή, χωρίς όμως να έχει τη θέση που ενδεχομένως της αξίζει σαν προορισμός στα "Εκτός Ελλάδος".

Ειναι ένας ενδιαφέρων από πολλές απόψεις προορισμός και θέλω να πάω μέσα στο Νοέμβρη πριν αλλάξουν τα πράγματα.

Αξίζουν λοιπόν οι Κουβανές;  Πως και που γίνεται το όλο σκηνικό;

Κάθε σχετική πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.
 

lordbyron

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2006
Μηνύματα
24
Like
1
Πόντοι
0
ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ.Πηγα περσι με ενα κολιταρι κ περασαμε τζαμι..
Το παιχνιδι γινεται παντου..Εξω απο τα club,μεσα,παντου.Ειδικα παλια Αβανα σε ολα τα μαγαζια..Υπαρχουν κ πολλα εξω απο Αβανα,αλλα θα τα μαθεις επιτοπου.Τα κοριτσια θα σε ψαχνουν εαν γνωριστεις λιγο..Προσοχη ομως γιατι παρα την γενικη μιζερια που επικρατει ειναι περιφανος λαος.Σαν Ελληνες εχουμε πολυ καλο ονομα κ πολλες φορες θα ακουσεις Ελληνικα στο διαβα σου..Μην κολας κ ρωτα στα ισια οτι θελεις..Τα κοριτσια τις ξεπετας ζητουν περιπου 100 εναλακτικα δολ,αλλα μην πιαστεις κοροιδο..Μεσα στα μαγαζια θα στην πεσουν κουκλια ,που εαν εισαι λιγο γατα θα περασεις καλα με πολυ λιγοτερα.Γενικα ειναι πολυ καθαρες,κ τα παντα ειναι σχετικα ασφαλες.. Ξεκινα απο το house of musica οδο Italia στο κεντρο της Αβανα..
 

Επισκέπτης
Δεν έχω πάει αλλά θα σου πω αυτά που έχω ακούσει: Είναι ΠΟΛΥ καλή επιλογή ως χώρα για πουτανίτσες, δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά, αλλά προσοχή όμως μην στην πέσουν (έχει πολύ φτώχια εκεί) και σε κόψουν φέτες σαν γαλέο! Καλύτερα να ακολουθήσεις κάποιον που ξέρει (αν δεν πας μόνος). Και πρόσεξε και την καθαριότητα ιδιαίτερα σ' αυτές του πεζοδρομίου.
 
OP
OP
S

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
lordbyrin και Liomas ευχαριστώ για το χρόνο σας και τις πληροφορίες. Η εποστροφή μου αναμένεται τέλος Νοεμβρίου οπότε και θα ενημερώσω.

Με την ευκαιρία, συμφέρει καλύτερα με γκρούπ ή μόνος;
 

blindz

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Απρ 2006
Μηνύματα
545
Κριτικές
22
Like
37
Πόντοι
6.765
Κατι φιλοι μου ειχαν παει σε μη τουριστικο αλλα παραθαλασιο μερος.
4 ατομα και ειχαν νοικιασει μια βιλα με 3 ατομα προσωπικο για μαγειρικη και καθαριοτητα τους οποιους τους ειδαν την πρωτη και την τελευταια ημερα αλλα παντα το σπιτι πεντακαθαρο και το φαγητο ζεστο.Ολα γινοντουσαν οταν λειπαν.Και εναν ακομα που τον ηξερε ο ενας τους για σωματοφυλακη.Περα απο τα τουριστικα μερη ειναι πολυ επικυνδυνα για τους τουριστες.Με κοστος 7.000 ευρω ανα κεφαλη(μαζι με τα εισητιρια και το σπιτι-προσωπικο) ειχαν αστακους σε καθημερινη βαση,Γυναικες απο 1 εως 4 καθε βραδυ για τον καθεναν τους.Ηρθαν 6με 7 κιλα πιο αδυνατοι μεσα σε 15 μερες.ΕΛΙΩΣΑΝ!!
 

lordbyron

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2006
Μηνύματα
24
Like
1
Πόντοι
0
Πιο καλα να πας εκτος γρουπ.Περνας καλητερα αν κ λιγο πιο ακριβα αλλα αξιζει τα φραγκα...Τα γρουπ μενουν σε ξε/χεια οπου κ δεν αφηνουν τα κοριτσια να ανεβουν μαζι σου.. Κανεις δεν προκειται να σε κοψει φετες.Ο Καστρο θα τους μαμησει τον κολο εαν πειραξουν τουριστα εστω κ για πλακα..Οι μπατσοι κ ο στρατος ειναι σχεδον παντου για την δικη σου προστασια.Δεν καιγοντε για σενα βεβαια αλλα για την τσεπη σου κ γιατι ο τουρισμος ειναι τωρα απο της μεγαλιτερες πηγες συναλαγματος..Εγω εμενα στο Μιραμαρ,περιοχη εξω απο Αβανα,σε νοικιασμενη βιλα με πρωσοπικο προστασιας τις νυχτες.Μας κοστιζε 100 εναλαχτικα δολ την ημερα.Βεβαια μπορουσαμε να εχουμε οτι θελουμε..Τα κοριτσια που εμεναν μαζι μας το βραδι επρεπε να αφησουν την ταυτοτητα στον φυλακα υποχρεωτικα..
 

lordbyron

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2006
Μηνύματα
24
Like
1
Πόντοι
0
Ξεχασα να σου δωσω μερικα tips.
Φροντισε να μαθεις βασικα Ισπανικα,η παρε μια μεθοδο..Δεν μιλαει σχεδον κανεις αγγλικα..
2 απο τα καλητερα clubs με big bands κ ομορφα κοριτσια βρισκονται στο Μιραμαρ με 10 δολ εισοδο..Diamblo toon toon και house of mucika 1. Ειναι σχετικα μικρα μαγαζια ,αλλα τα γκρουπακια μεγαλα με απιστευτη σαλσα κ τα κοριτσια μικρα κ πανεμορφα..Κ κατι τελευταιο, καθε Κυριακη απο τις 6 μεχρι τις 12 το βραδι,εξω απο το Μιραμαρ μεσα στο δασος υπαρχει ενα open club που λεγετε Macuba.Καθολου τουριστες(ειναι μυστικο υποτιθετε)10 δολ εισοδο,40 το μπουκαλι havana club ρουμι 7στερο,live big bands και τα πιο ομορφα κοριτσια της Κουβας..Οποιο ταξι κ να παρεις θα σε παει.. Ειναι παραδεισος σου λεω..
Να περασεις καλα και να μας τα πεις στην επιστροφη....!!!!
 

Επισκέπτης
Στην Κούβα δεν έχει τόσο μεγάλη εγκληματικότητα,αλλά προσοχή.Αν φοράτε αλυσίδες και δαχτυλίδια,βγάλτε τα.Αν έχετε φωτογραφικές μηχανές dslr ή Slr τα μάτια σας 1014.Ποτέ πορτοφόλι στην τσέπη.Αν θελήσετε να φωτογραφήσετε κάποιον-α,φροντίστε να του δώσετε και φιλοδώρημα πρώτα.Πάντα προφυλακτικά σε επαφές.
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
Αν θελήσετε να φωτογραφήσετε κάποιον-α,φροντίστε να του δώσετε και φιλοδώρημα πρώτα.
Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω αλλά ποτέ δεν μου έτυχε!
Οι κουβανοί είναι απο τους πιο φιλικούς και χαμογελαστούς που έχω γνωρίσει!
Να ρωτήσω πριν φωτογραφήσω μου έχει κάτσει μόνο σε γυναίκες σε μουσουλανικές χώρες!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Ρε παιδιά, τι είναι τα "εναλλακτικά" δολλάρια?
(Δεν έχω πάει στην Κούβα).
 

griegoathens

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Νοε 2005
Μηνύματα
91
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
0
Η Κούβα είναι πολύ καλός προορισμός για σεξ. Αξίζει να σημείωθεί ότι το γουστάρουν το σεξ και δεν νοιώθουν πόρνες. Μπορεί κανείς να βρει κοπέλλες παντού. Σαν Ισπανόφωνος δεν είχα πρόβλημα επικοινωνίας και ποτέ δεν χρειάστηκαν πολλά χρήματα για παρέα. Βέβαια στο ξενοδοχείο δεν βάζουν ντόπιους οπότε για σεξ πάει κανείς σε casa particular σε σπίτια δηλαδή όπου με 10 ανταλαξιμα πέσος (1 τέτοιο = 1 ευρώ) κάνεις χρήση του σπιτιού ενώ οι ένοικοι σε περιμένουν από έξω να τελειώσεις (αρκετές φορές). Μία καλή λύση είναι αν πάει κανείς μόνος να μείνει σε σπίτι και όχι σε ξενοδοχείο που πάνε μόνο ξένοι.
Όσο για το φίλο που έμενε στο Μιραμάρ φανταστείτε το σαν την περιοχή με τις κατοικίες πρεσβευτών κλπ πλουσίων (ναι ναι υπάρχουν και τέτοιες περιοχές στην σοσιαλιστική Αβάνα) όπου πράγματι οι κοπέλλες δίνουν ταυτότητα.  Πριν επιχειρήσετε σεξ δείτε την ταυτότητα της κοπέλλας γιατί αν είναι ανήλικη μαθήτρια κλπ τότε μπορεί να καταλήξετε σε κανένα μπουντρούμι. Όλοι οι Κουβανοί είναι υποχρεωμένοι να έχουν μαζί τους ταυτότητα. Είναι πολύ φιλικοί με τους Ελληνες. Συστήνω την Κούβα και μη φοβάστε τίποτα. Όντως αστυνομία υπάρχει παντού και η εγκληματικότητα είναι ανύπαρκτη. Αυτά βέβαια στις τουριστικές περιοχές. Στις άλλες καλύτερα να το αποφύγετε χωρίς γνώση της Ισπανικής ή ντόπιου οδηγού
 

griegoathens

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Νοε 2005
Μηνύματα
91
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
0
;hd
Ρε παιδιά, τι είναι τα "εναλλακτικά" δολλάρια?
(Δεν έχω πάει στην Κούβα).
ήδη το είπα πριν Σταύρο, το νόμιθσμα της Κούβας είναι το πέσος αλλά για τους τουρίστες είναι το ανταλλάξιμο πέσος που πέρυσι τουλάχιστον ήταν 1 ευρώ. Είναι χρωματιστό αυτό το χαρτονόμισμα ενώ τα απλά πέσος δεν είναι. Οι τουρίστες δεν πιάνουν στα χέρια τους τα κανονικά πέσος αλλά μόνο τα ανταλλάξιμα. Εκτός από το σεξ σχεδόν όλα τα άλλα είναι στα ίδια ή ελάχιστα φθηνότερα από εδώ
 

Επισκέπτης
Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω αλλά ποτέ δεν μου έτυχε!
Οι κουβανοί είναι απο τους πιο φιλικούς και χαμογελαστούς που έχω γνωρίσει!
Να ρωτήσω πριν φωτογραφήσω μου έχει κάτσει μόνο σε γυναίκες σε μουσουλανικές χώρες!

Αγαπητέ φίλε όντως είναι πολύ φιλικοί,αλλά το 1995 που πήγα στην Κούβα,ακόμα τρέχω να γλυτώσω απο τον ζοχαδιασμένο έμπορο!Και τότε έμαθα,απο την αστυνομία,ότι καλό είναι να ρωτάμε πριν,μερικοί δε θέλουν φωτογραφίες.Πάντως μετά όσες φορές ρώτησα δε μου αρνήθηκε κανείς.Τα δε παιδάκια,στέκονταν μπροστά μου να τα φωτογραφήσω.Μάλιστα είχαμε περάσει απο μια γειτονιά στα περίχωρα της Αβανα,και μόλις είπα σε έναν παπού ότι είμαστε Έλληνες (είμουν με εναν ξάδερφο μου) φώναζε λες και ήρθε ο Θεός!Μάλιστα ήθελαν να μάς κεράσουν ποτό!!!
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
Αγαπητέ φίλε όντως είναι πολύ φιλικοί,αλλά το 1995 που πήγα στην Κούβα,ακόμα τρέχω να γλυτώσω απο τον ζοχαδιασμένο έμπορο!Και τότε έμαθα,απο την αστυνομία,ότι καλό είναι να ρωτάμε πριν,μερικοί δε θέλουν φωτογραφίες.Πάντως μετά όσες φορές ρώτησα δε μου αρνήθηκε κανείς.Τα δε παιδάκια,στέκονταν μπροστά μου να τα φωτογραφήσω.Μάλιστα είχαμε περάσει απο μια γειτονιά στα περίχωρα της Αβανα,και μόλις είπα σε έναν παπού ότι είμαστε Έλληνες (είμουν με εναν ξάδερφο μου) φώναζε λες και ήρθε ο Θεός!Μάλιστα ήθελαν να μάς κεράσουν ποτό!!!
οκ μιλάς για πολύ παλιά και δεν έχω ιδέα αν τότε ήταν αλλιώς!
Έχω πατήσει 2 φορές Κούβα απο το 2001 και μετά!
Ρώτησα τον "οδηγό μου" σχετικά με φωτό και μου είπε κανένα πρόβλημα! Το διαπίστωσα και όχι απλά δεν τραβάνε ζόρι αλλα κάποιες γκόμενες ψιλοπαίζουν και με το φακό!
Στο μόνο που κάποιες ξυνίσαν μούρη ήταν σε κάποια club (και είχαν δίκιο)  :)
 

Επισκέπτης
Δυστυχώς όλες οι φωτογραφίες απο την κούβα είναι σε άλμπουμ,και δεν έχω χρόνο να βρω τ'αρνητικά.Μιλάμε για φοβερή χώρα.Όποιος έχει χόμπυ τη φωτογραφία,ας πάρει πολλές κάρτες μνήμης ή φιλμ (αν είναι ακόμα "αναλογικός" όπως εγώ) κι ένα καλό τρίποδο!Θα "ξεσκιστεί" να τραβάει.
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
ειχα παει κουβα το μαιο του 2004.
το καλυτερο ειναι να πας μεμονωμενα και οχι με γκρουπ, υπαρχει πρακτορειο στην αθηνα που σου κανονιζει τα παντα.
αφου οπου και να πας σε περιμενει καποιος τυπος που σε οδηγει στα ξενοδοχεια, στα αξιοθεατα, στα αεροδρομια, παντου.
η κουβα ειναι παραδεισος του sex, με τις διακριτικες ευλογιες και της κυβερνησης. αφου σε ερωτηση που ειχαν κανει στον φιντελ καστρο για το τεραστιο μεγεθος που εχει παρει η πορνεια στη χωρα του αυτος απαντησε οτι παντου στον κοσμο υπαρχουν πορνες αλλα οχι στο επιπεδο μορφωσης που εχουν οι κουβανες πορνες!!! (το καθεστως υποχρεωνει τον λαο της κουβας να μορφωθει και να βγαλει τουλαχιστον το λυκειο).
βλεπεις συνεχεια γυρω σου, ειδικα στα club και στα ξενοδοχεια, μεσηλικες τυπους να συνοδευουν πανεμορφες ή λιγοτερο ομορφες μελαμψες υπαρξεις.
τις συγκεκριμενες γυναικες δεν τις βρισκεις, σε βρισκουν αυτες. εξαλλου κανεις μπαμ για τουριστας, αν δε συνοδευεσαι και απο γυναικα τοτε τα πραγματα ειναι απλα!!
το κοστος τοτε ηταν ξεφτυλα: μιλαμε για 10-15$ (το 2004) και την ειχες ολη μερα μαζι σου! να εχετε υποψη οτι ο μεσος μισθος τους ειναι περιπου στα 15$ το μηνα, αρα με 1 βραδυα παιρνουν μηνιατικο και σου κανουν και κωλοτουμπες!
κινδυνος δεν υπαρχει κανενας απολυτως, υπαρχει παντου διακριτικη αστυνομευση. θα σε προσεγγισουν μονο να σου πουλησουν πουρα παρανομα η να σε ταισουν στο σπιτι τους με το αζημιωτο βεβαια.
θα περασεις απιστευτα φιλε μου και δε θα θες να φυγεις απο εκει!!


οσον αφορα για τις φωτογραφιες σε οσους ζητησα μου ποζαραν. αλλοι ομως το εχουν κανει επαγγελμα και σου ζητανε 1$ τη ποζα. μιλαμε ομως για απιστευτες μουρες!!!

 

stavrοs51

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6
Aρνούμαι να πάω στην Κούβα.
Αρνούμαι να αφήσω χρήματα σε ένα αυταρχικό δικτακτορικό καθεστώς που φυλακίζει ακόμα και χρήστες του internet και όποια άλλη φωνή εναντιωθεί.
 

Επισκέπτης
πως φαινεται ο ανθρωπος που διαβασει NEW YORK TIMES και βλεπει CNN!! :2funny: :2funny:  :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom