Νέα

Σκούπες ρομπότ - γνώμες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα AntonisAnt2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
αλλη μια φορα τις αποψεις του κοινου παρακαλω

81cXeisvveL._SY355_.jpg




εχει κανεις εμπειρια με τις σκουπες ρομποτ ?

γνωμες ?

κανουν σωστο καθαρισμα ή ειναι πεταμενα λεφτα σε σχεση με τις κλασσικες ?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
τωρα σοβαρα αντι να σκουπίσεις μονος σου 50-100 τετραγωνικα σε ένα πενταλεπτο αντε βαρια βαρια δεκαλεπτο θα κατσεις να αγορασεις αυτό το εργαλειο για τεμπελιά?

σκεψου ότι σε επαγγελματικούς χωρους, κλειστα γήπεδα κλπ ανθρώπους βαζουν να κανουν την δουλεια αρα δεν εχει την αποτελεσματικοτητα ακομη
 

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.558
Πόντοι
2.456
τυπε πρεπει να παρεις και μια για τις γωνιες εκτος και αν μενεις σε ιγκλου
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Μάπα είναι. Κολλάνε στις γωνίες και δεν λένε να ξεκολλήσουν.
Ίσως τίποτα πανάκριβα μοντέλα με πολλούς αισθητήρες να κάνουν την δουλειά καλύτερα!
Ούτε οι τσατσάδες στα μπουρδέλα δεν τις εμπιστεύονται.
 

Troin

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2018
Μηνύματα
45
Like
6
Πόντοι
0

Είναι πολύ αποτελεσματική για συντήρηση καθαριότητας. Δηλαδή γίνεται περιοδικά καθαριότητα με κλασσική σκούπα (με οικιακή βοηθό ή χωρίς) και με αυτήν συντηρείς άψογα το σπίτι μέχρι την επόμενη φορά. Μπορεί να κάνει και spot cleaning 1 τετραγωνικού. Μπορείς να την βάλεις να λειτουργήσει και με wifi στους χώρους ή δωμάτια που εσύ θέλεις. Στο link θα βρεις αρκετές κριτικές για να πάρεις μία καλή ιδέα. Εγώ το μόνο κύριο αρνητικό που της έχω βρει είναι ότι αν είσαι σε μεζονέτα θα πρέπει να προσέξεις να μην φύγει στα σκαλιά (βάζοντας κάποιο εμπόδιο) και ότι τρώει κόλλημα στα σκουρόχρωμα χαλιά. Γωνίες εννοείται και καθαρίζει άψογα, έχει ειδικό σκουπάκι στην μία πλευρά της.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Προσωπικά δεν ασχολούμαι με τις δουλειές του σπιτιού, αλλά η γυναίκα μου είναι ευχαριστημένη. Μία φορά στο τόσο ομως χρειάζεται να κάνεις μια πιο καλη καθαριότητα με χλωρινες κτλ από ότι έχω καταλάβει.
 

amilo

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2010
Μηνύματα
411
Κριτικές
1
Like
104
Πόντοι
1
αλλη μια φορα τις αποψεις του κοινου παρακαλω





εχει κανεις εμπειρια με τις σκουπες ρομποτ ?

γνωμες ?

κανουν σωστο καθαρισμα ή ειναι πεταμενα λεφτα σε σχεση με τις κλασσικες ?

Εγω που εχω στο σπιτι τσοπανοσκυλο δεν αγορασα γιατι διαβασα οτι βουλωνουν γρηγορα τα φιλτρα τους απο της τριχες. Ακολουθω την παραδοσιακη συνταγη σκουπα φαρασι.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.325
Πόντοι
2.356
Αμα σκουπιζει καλα,στο επομενο μοντελο να της βαλουν κι ενα μουνι μπας και γλυτωσουμε τη γκρινια!
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655

Είναι πολύ αποτελεσματική για συντήρηση καθαριότητας. Δηλαδή γίνεται περιοδικά καθαριότητα με κλασσική σκούπα (με οικιακή βοηθό ή χωρίς) και με αυτήν συντηρείς άψογα το σπίτι μέχρι την επόμενη φορά. Μπορεί να κάνει και spot cleaning 1 τετραγωνικού. Μπορείς να την βάλεις να λειτουργήσει και με wifi στους χώρους ή δωμάτια που εσύ θέλεις. Στο link θα βρεις αρκετές κριτικές για να πάρεις μία καλή ιδέα. Εγώ το μόνο κύριο αρνητικό που της έχω βρει είναι ότι αν είσαι σε μεζονέτα θα πρέπει να προσέξεις να μην φύγει στα σκαλιά (βάζοντας κάποιο εμπόδιο) και ότι τρώει κόλλημα στα σκουρόχρωμα χαλιά. Γωνίες εννοείται και καθαρίζει άψογα, έχει ειδικό σκουπάκι στην μία πλευρά της.

Απόλυτα σωστός και ρεαλιστικός. Τσέκαρε και on line διάφορα βίντεο me κριτικές και όλα καλά
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.226
Like
11.788
Πόντοι
2.606
αλλη μια φορα τις αποψεις του κοινου παρακαλω

81cXeisvveL._SY355_.jpg




εχει κανεις εμπειρια με τις σκουπες ρομποτ ?

γνωμες ?

κανουν σωστο καθαρισμα ή ειναι πεταμενα λεφτα σε σχεση με τις κλασσικες ?
τυπε γιατι δεν φωναζεις  μια ρωσιδα η καμια αλβανεζα να καθαριζει κι αμα σου αρεσει να της ριχνεις και κανα μπουτσο  :tooth:
 

my 3 cents

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2019
Μηνύματα
285
Like
0
Πόντοι
1
δε κανουν  που δε κανουν δουλειες στο σπιτι  οι κακομαθημενες ελλεηνιδες.... τωρα  βγηκαν και αυτες  οι παπαριες ...
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
τυπε γιατι δεν φωναζεις  μια ρωσιδα η καμια αλβανεζα να καθαριζει κι αμα σου αρεσει να της ριχνεις και κανα μπουτσο  :tooth:

μπορει να θελει να ριξει εναν μπουτσο στο ρομποτ τυπε και να μην εχει ετσι υποχρεωσεις κτλ ...

 
Εγγρ.
23 Μαΐ 2012
Μηνύματα
2.045
Κριτικές
30
Like
884
Πόντοι
326
Μπες σε σάιτ δες κριτικές και διάλεξε
Έχω μια εδώ και ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος
Μπορει να μπερδευτεί σε καλώδια γιαυτο πρέπει να λίγο να τακτοποιεις τον χώρο.
Ιδανική αν λείπεις ώρες από το σπίτι , την αφήνεις και σου καθαρίζει ένα δωματιο τη φορά
από τη σκόνη που μαζεύει φαίνεται τι δουλειά κάνει
Παρόλα αυτά θέλει να κανείς καθάρισμα μια στο τόσο και με παραδοσιακό τροπο. (σφουγγάρισμα κυρίως)
την πήρα από το ΑΜΑΖΟΝ 250 ευρώ, Deebot, πολυ καλη, αποφευγει εμποδια , δεν κτυπα τα επιπλα τη χειριζεσαι και απο το κινητο απο αποσταση, εχει αισθητηρες δεν πεφτει ΠΟΤΕ απο σκαλες. Επειδη εχω μεγαλο σπιτι με βολευει γιατι δεν γινεται συνεχεια να σκουπιζω  την αφηνω και κανει δουλεια . ειμαι ικανοποιημενος
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Εγω ρε τυποι θα σας ελεγα οχι ...να το ξεκινησω διαφορετικ ...

Πριν καμποσο καιρ (3 χρονια?) τοτε που καταπιανομουν ακομα με αυτα μια νοικοκυρα παντρεμενη με εφερε μια τετοια σκουπα για να αλαξω τις μπαταριες που εχει μεσα με καινουριες, στην κουβεντα επανω αν καθαριζει αν κλανει αν ρανει και σαν απαντηση ηταν οτι την αλλαγη μπαταριων την κανει μονο και μονο για να παιζουν τα παιδια μες το σπιτι οκ δεκτο και η σκουπα ειχε μπαταριες τυπου νικελιου καδμιου η μεταλλου δεν θυμαμαι ....


Μεσα στο χρονο πριν ενας γνωστος μου κουβαλησε δυο τετοιες κινεζιες σκουπες για κατι αλλα προβληματα περαν των μπαταριων που ηταν μια χαρα? αλλα το θεμα ηταν οπως το ειδα το τι μπαταριες φορουσαν... η μια ειχει μπαταριες 18650 λιθιου χωρις ασφαλεια ενσωματωμενη στο σωμα της μπαταριας αλλα σε παραδιπλα πλακετακι! και η αλλη ειχε λιθιου πολυμεριδιου !!


Ειδικα για την τελευταια θα προτιμουσα να βαλω ενα πετρογκαζακι του καφε με ενα κερι απο κατω να το θερμαινει και να σηκωθω να φυγω το πρωι και να γυρισω βραδυ και να ειμαι σιγουρος οτι θα καψει πολυ λιγοτερο το σπιτι μου απ οτι μια μπαταρια λιθια λιπο και μαλιστα που εχει περασει εγκριση της συνολικης συσκευης  ... οτι του περισεψει


του κινεζου ...


θα προτεινα οι τυποι που τα σκασαν τα 250-300 να βγαλουν για αρχη μια φωτο την σκουπα τους ... αν ειναι εργενηδες και ισως βοηθηθούν ?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Μπες σε σάιτ δες κριτικές και διάλεξε
Έχω μια εδώ και ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος
Μπορει να μπερδευτεί σε καλώδια γιαυτο πρέπει να λίγο να τακτοποιεις τον χώρο.
Ιδανική αν λείπεις ώρες από το σπίτι , την αφήνεις και σου καθαρίζει ένα δωματιο τη φορά
από τη σκόνη που μαζεύει φαίνεται τι δουλειά κάνει
Παρόλα αυτά θέλει να κανείς καθάρισμα μια στο τόσο και με παραδοσιακό τροπο. (σφουγγάρισμα κυρίως)
την πήρα από το ΑΜΑΖΟΝ 250 ευρώ, Deebot, πολυ καλη, αποφευγει εμποδια , δεν κτυπα τα επιπλα τη χειριζεσαι και απο το κινητο απο αποσταση, εχει αισθητηρες δεν πεφτει ΠΟΤΕ απο σκαλες. Επειδη εχω μεγαλο σπιτι με βολευει γιατι δεν γινεται συνεχεια να σκουπιζω  την αφηνω και κανει δουλεια . ειμαι ικανοποιημενος
τι συνεχεια να σκουπίζεις ρε? μια φορα την εβδομαδα 5-10 λεπτα είναι το σκούπισμα με μια σκουπα και υστερα μια μια σφουγγαριστρα.
πριν βαλω χαλια δεν ειχα ηλεκτρικη για τα χαλια και μονο την πηρα και τωρα με την ηλεκτρικη παιρνω και τα αλλα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
παρομοια γνωμη εχω και για άλλες ηλεκτρικες συσκευες,
πχ πλυντηριο πιατων… επλενα 150 πιατα-πιρουνια σε μιση ωρα σε μαγαζι καποτε
και καποιες ηλιθιες για 5-10 πιατα αντι να τα πλυνουν σε 2 λεπτα, κάθονται τα ξεπλενουν παλι περιπου σε 2 λεπτα και τα βαζουν στο πλυντηριο πιατων μεχρι να μαζευτουν 50 για να τα πλυνουν Η ΜΑΛΑΚΙΑ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom