Νέα

Οι φοιτητές ψηφίζουν ηλεκτρονικά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΠΥΡΑΥΛΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 68
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ναι και ειναι ολα για φλεγοντα ζητηματα.
Μεχρι και αν θα στειλει πανο η σχολη μου στην πορεια για την επετειο του αλεξ,να συμπεριληφθουμε στο κειμενο συμπαραστασης στους συλληφθεντες μιας πορειας κτλ

στην εποχή μου είχαμε να ασχοληθούμε με το Αιγαίο, το Μεσανατολικό, το Κυπριακό κλπ κλπ κλπ πάντα υπό το πρίσμα της μαρξιστικής θεώρησης... επίσης είχαμε να επιλύσουμε το θέμα αν ο Κρούτσεφ ήταν ρεβιζιονιστής, το κακό που έκανε η Κολιγιαννική κλίκα στο ΚΚΕ κλπ κλπ κλπ κλπ...
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.324
Κριτικές
9
Like
4.654
Πόντοι
1.830
οτι και καλα εσυ ας πουμε που δεν πατας συνελευσεις,δεν γνωριζεις τα αιτηματα των καταληψιων κτλ.Απλα θα πατας ενα οχι και τελος.
Επισης οτι και καλα η διοικηση να αλλοιωσει το αποτελεσμα

Μα στις συνελεύσεις πάει μόνο μια μικρή μειοψηφία της κάθε σχολής. Μήπως θα έπρεπε να τους προβληματίσει πιο πολύ ο λόγος που δεν πάνε οι φοιτητές στις συνελεύσεις; (και πως να πάνε αφού πέφτει ξύλο-τραμπούκισμα-γιαούρτωμα σε όποιον εκφέρει διαφορετική γνώμη σε αυτό το άσυλο ιδεών γκούχου γκούχου πνίγηκα).
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.324
Κριτικές
9
Like
4.654
Πόντοι
1.830
Ως επόμενο μέσο καταστολής του φοιτητικού κινήματος προτείνουν το ηλεκτρονικό δημοψήφισμα, πράγμα που σημαίνει ότι καταργείται η συζήτηση, η συνδιαμόρφωση προτάσεων και η ουσιαστική διακίνηση ιδεών στις σχολές.


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΥΓ: εννοείται ότι η ουσία κρύβεται στο 'ουσιαστική'. Ο Δαπίτης δηλαδή (και οποιοσδήποτε διαφωνεί μαζί τους), θα φάει το ξύλο του για να μάθε άλλη φορά να μην κάνει επιφανειακή διακίνηση.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ως επόμενο μέσο καταστολής του φοιτητικού κινήματος προτείνουν το ηλεκτρονικό δημοψήφισμα, πράγμα που σημαίνει ότι καταργείται η συζήτηση, η συνδιαμόρφωση προτάσεων και η ουσιαστική διακίνηση ιδεών στις σχολές.


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ΥΓ: εννοείται ότι η ουσία κρύβεται στο 'ουσιαστική'. Ο Δαπίτης δηλαδή (και οποιοσδήποτε διαφωνεί μαζί τους), θα φάει το ξύλο του για να μάθε άλλη φορά να μην κάνει επιφανειακή διακίνηση.

μα το λέει και η λέξη...   :grin:

εεε εξάλλου θέλουν να κρατήσουν και το μονοπώλιο της διακίνησης.... πρέζας... είναι πολλά τα λεφτά λάκη...  :grin:

και μεταξύ μας δεν μπορώ να καταλάβω ποιά η διαφορά τους με τα χρυσαύγουλα ....
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Θα τον δειρουν κι αυτόν όπως θα εδερνε καποιος και μενα χθες?

εδώ είμαι και στις 20/12 θα είμαι στην Αθήνα.... όποιος νομίζει ας έρθει... μόνον να μην κλαψομουνιάζεται μετά...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.184
Κριτικές
1
Like
30.896
Πόντοι
8.006
Μα στις συνελεύσεις πάει μόνο μια μικρή μειοψηφία της κάθε σχολής. Μήπως θα έπρεπε να τους προβληματίσει πιο πολύ ο λόγος που δεν πάνε οι φοιτητές στις συνελεύσεις; (και πως να πάνε αφού πέφτει ξύλο-τραμπούκισμα-γιαούρτωμα σε όποιον εκφέρει διαφορετική γνώμη σε αυτό το άσυλο ιδεών γκούχου γκούχου πνίγηκα).
Τρολαρεις? Τι νοιαζει τα κομματόσκυλα η συμμετοχη των φοιτητών? Την δουλίτσα τους θελουν να κανουν. Αχρηστοι, ρεμαλια, καθαρματα και μπαχαλακηδες. Εννοείται ότι δεν παταγα ποτέ σε συνελευσεις στη Νομικη γιατι μου γυριζανε τα αντερα. Από ολους.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
όχι απάντηση σε απειλές....
τυπε προσεχε γιατι μπορει κανενας να δεχτει :S
εχεις κανει τα κουμαντα σου?
6a00d83421dda453ef00e54f5ea61f8834-640wi.jpg
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
βέβαια
 

Συνημμένα

  • Addy-in-Z-Nation.jpg
    Addy-in-Z-Nation.jpg
    8 KB · Εμφανίσεις: 25

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.324
Κριτικές
9
Like
4.654
Πόντοι
1.830
Τρολαρεις? Τι νοιαζει τα κομματόσκυλα η συμμετοχη των φοιτητών? Την δουλίτσα τους θελουν να κανουν. Αχρηστοι, ρεμαλια, καθαρματα και μπαχαλακηδες. Εννοείται ότι δεν παταγα ποτέ σε συνελευσεις στη Νομικη γιατι μου γυριζανε τα αντερα. Από ολους.

Όχι δεν τρολάρω ρε. Και δεν ρωτάω για τα κομματόσκυλα αλλά για τους ανένταχτους-αναρχικούς φοιτητές που είναι και αυτοί εναντίον της ηλεκτρονικής ψηφοφορίας. Αλλά ντάξει, μου έστειλε ο τραμουντάνα ένα λινκ και κάπως κατάλαβα (είναι τρελοί).  :grin: :grin:
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.324
Κριτικές
9
Like
4.654
Πόντοι
1.830
μα το λέει και η λέξη...   :grin:

εεε εξάλλου θέλουν να κρατήσουν και το μονοπώλιο της διακίνησης.... πρέζας... είναι πολλά τα λεφτά λάκη...  :grin:

και μεταξύ μας δεν μπορώ να καταλάβω ποιά η διαφορά τους με τα χρυσαύγουλα ....

πάντα το γαμάς ρε. πιάνεσαι από μια λογική αφετηρία και το τερματίζεις. και για την πρέζα και για τα χρυσαύγουλα διαφωνώ αλλά βαριέμαι να αναλύσω. έχεις και σοβαρή συζήτηση και δεν θα ήθελα να σε αποσπάσω.  :grin: :grin:
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.324
Κριτικές
9
Like
4.654
Πόντοι
1.830

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom