Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 290K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
Τι δεν κατάλαβες;
λινκ σε αφήνει να βάλεις;
βαλε τα 2
ΑΡΧΕΊΑ σε φάκελο .
ανέβασε τα κάπου κ το βράδυ το έχεις.
 

target

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
155
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε η λύση είναι μία, ή  μάλλον δύο. :rockon:
ή κάνεις απεγκατάσταση στο EXCEL και μετά από reboot το κάνεις πάλι εγκατάσταση
ή βρίσκεις άλλο Η/Υ με ξεκλείδωτο το EXCEL.

Εκτός και αν είναι κλειδωμένο το συγκεκριμένο φύλλο  :think:  :S οπότε το φτιάχνεις από την αρχή σε νέο φύλλο και γλυτώνεις χρόνο από το ψάξιμο γιατί χωρίς κωδικό δεν το ανοίγεις ούτε του αγίου π..τσου ανήμερα.  :priest:
Και μέχρι να βρείς τρόπο να το ξεκλειδώσεις αν βρείς δηλαδή θα έχεις γίνει :woldman:
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
ότι χειρότερο...!
  κανε  search σε γοογλεη ή αντιστοιχο "excel password remover" "excel password cracker" "excel password recovery" και κατι θα βρεις!!!

Ελπιζω να εχεις καλο αντιικο γιατι καποια απο τα αρχεια που θα βρεις μπορει να ειναι και περιεργα!! Δεν εχω καποιο δοκιμασμενο πάντως!
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
παιδιά το αρχείο είναι κλειδωμένο .
να σκεφτόμαστε
πριν γράψουμε
βλακείες.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16

Μα ήδη βρίκα κάτι προγράμματα που λένε ότι κάνουν τη δουλειά, αλλα΄θέλουν απλο 50€ μέχρι 200€ η Professional edition.
Και πάλι δεν τους πισεύω ότι θα δουλέψουν
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Iblis πιστεύεις ότι μπορείς να το ξεκλειδώσεις ;
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.323
Κριτικές
1
Like
799
Πόντοι
96
παιδιά το αρχείο είναι κλειδωμένο .
να σκεφτόμαστε
πριν γράψουμε
βλακείες.

  Εγω πάντως το 2004 απο search ειχα βρει κατι ΔΩΡΕΑΝ σπαστηρια και εσπαγα τους κωδικους σε κατι excel για την δουλεια μου και για κατι εργασιες. Απλα καποια ηταν λιγο επίφοβα και δεν τα ανοιγα. Τωρα τι να πω ισως με τα χρονια να εξελίχθηκε η τεχνολογια των passwordιων!!!!

ΥΓ δεν πάμε ΠΟΤΕ στις πρωτες σελιδες των αποτελεσματων πάμε καμια δυο σελιδες πιο κατω για να βρουμε τα φρι!!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Nearxos , δεν εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο εργαλειο αλλα ρίξε μια ματια μήπως σου κανει αυτό ....



Περίεργα πράγματα φίλε μου.
Εγκατέστησα αυτή τη μακροεντολή, και θεωρητικά μου ξεκλείδωσε και το φύλλο αλλά και το workbook του excel. Δυστυχώς όμως και πάλι το δεξί κλικ είναι ανενεργό και δεν μπορώ να κάνω επικόλληση.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
238
Πόντοι
86
μολις εκανα φορματ και το cd με τους drivers ειναι κατεστραμενο
υπαρχει καποιο προγραμμα να μου λεει ποιους χρειαζομαι για να τους κανω download???????

Κατεβασε τα αρχεια αποσυμπιεσε τα και καψε το .iso σε cd.
Μετα βαζεις το cd στον οδηγο και βρισκει το OS τους  drivers
και τους περναει αυτοματα.




Και σε τορρεντ.
1) 2) 3)

;

Περιγραφή του cd

No more need to spend hours on-line browsing for drivers.. Just pop the Universal Driver CD in and Windows will automatically search the comprehensive drivers. This CD, (Iso format) contains software drivers for over 25,000 hardware components from brands such as Dell, HP,Compaq, IBM, Sony, Toshiba, Panasonic, as well ashardware component manufacturers Intel, 3Com, VIA, nVidia, ATI, SoundMax, and many more...
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.688
Κριτικές
3
Like
4.309
Πόντοι
606
ξερει κανεις πως αποθηκευουμε φωτογραφιες που δεν μπορεις να κανεις δεξι κλικ(save as)πανω τους?
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
ξερει κανεις πως αποθηκευουμε φωτογραφιες που δεν μπορεις να κανεις δεξι κλικ(save as)πανω τους?

Πάτα "prt sc" για να απομνημονευτεί σαν εικόνα όλη η οθόνη σου, μετά πήγαινε στη "ζωγραφική" των windows, κάνε επικόληση και μετά παρικοπή την εικόνα που σε ενδειφέρει.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Περίεργα πράγματα φίλε μου.
Εγκατέστησα αυτή τη μακροεντολή, και θεωρητικά μου ξεκλείδωσε και το φύλλο αλλά και το workbook του excel. Δυστυχώς όμως και πάλι το δεξί κλικ είναι ανενεργό και δεν μπορώ να κάνω επικόλληση.
1) CTRL-C -> copy
2) CTRL-V -> paste
3) CTRL-A -> select all.

μου φαίνεται λίγο χαζό αυτό που σου λέω αλλα δοκίμασε το

χρησιμοποίησε το τρίτο  στην αρχή , μετά το πρώτο  για να κανεις αντιγραφή και μετά το δεύτερο  για να κανεις επικόλληση


όλα αυτά σε περίπτωση που μπορείς να επιλέξεις το κείμενο σου...
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
θα σε βοηθήσω. πήγαινε ή σε κάποιο ψάχτήρι τόρεντ. ψάξε xl password recovery. κοιτα τα σχολια και διαλεξε καποιο που κανει δουλεια. αν εχει ιο-συνηθω trojan-αγνοησε το μεχρι να κανεισ τη δουλεια . ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ
Iblis πιστεύεις ότι μπορείς να το ξεκλειδώσεις ;
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
θα σε βοηθήσω. πήγαινε ή σε κάποιο ψάχτήρι τόρεντ. ψάξε xl password recovery. κοιτα τα σχολια και διαλεξε καποιο που κανει δουλεια. αν εχει ιο-συνηθω trojan-αγνοησε το μεχρι να κανεισ τη δουλεια . ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ

Κατάβασα ήδη ένα προγραμματάκι που ψάχνει να βρει το password.
Το πρόβλημα είναι ότι θα τρέχει μέρες ολόκληρες, ίσως και εβδομάδα μέχρι να το βρει
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
1) CTRL-C -> copy
2) CTRL-V -> paste
3) CTRL-A -> select all.

μου φαίνεται λίγο χαζό αυτό που σου λέω αλλα δοκίμασε το

χρησιμοποίησε το τρίτο  στην αρχή , μετά το πρώτο  για να κανεις αντιγραφή και μετά το δεύτερο  για να κανεις επικόλληση


όλα αυτά σε περίπτωση που μπορείς να επιλέξεις το κείμενο σου...


Τσολιά ευχαριστώ αλλά δε γίνεται τίποτα.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
δεν έχει κάποιος το πας; ταλαιπωρία... 
Κατάβασα ήδη ένα προγραμματάκι που ψάχνει να βρει το password.
Το πρόβλημα είναι ότι θα τρέχει μέρες ολόκληρες, ίσως και εβδομάδα μέχρι να το βρει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom