Νέα

Οι πρωτες φαβελες στην Ελλαδα ειναι γεγονος........

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 174
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ενα γαλαζιο εχω τύπε.

Kι εμένα μου αρέσουν τα γαλάζια !!!!!
http://[URL unfurl="true"]www.thesportinglodge.co.uk/phpthumb/phpThumb.php?h=440&q=100&src=/shop/images/products/berettaoptimaclayvest.jpg[/img[/URL]]
[img]http://[URL unfurl="true"]www.ballivorclayshooting.com/wp-content/uploads/2012/10/Beretta_Gold_Cup_Range_Cartridge_Bag_100_1.jpg[/img[/URL]]
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ναι και γι αυτα , για το καθε μουνοπανο που κλεινει το δρομο , για την γαμημενη εργατικη νομοθεσια , για τα γαμημενα τα δικαστηρια που οτι μπει εκει μεσα τελειωνει μετα απο 3 χρονια στην καλυτερη, για τις πουτανες τις κρατικες υπηρεσιες που μονο για να σε γαμανε ειναι και οχι να εξυπηρετουν .

πάμε λοιπόν

το ΤΕΒΕ... είναι η ασφάλιση για σύνταξη και υγεία... και είναι πολύ λίγο σε σχέη με το ΙΚΑ αλλά και σε σχέση με τις παροχές που δίνει στον ασφαλισμένο

το ενοίκιο.. είναι θέμα διαπραγμάτευσης μεταξύ ιδιωτών και το κράτος δεν έχει καμμία απολύτως δουλειά να επέμβει... ήδη η προστασία που δίνει στους ενοικιαστές επαγγελματικής στέγης είναι σκανδαλώδης

τα δημοτικά τέλη.. είναι λογικό να είναι αυξημένα στους επαγγελματικούς χώρους διότι κατά τεκμήριο απαιτούν πολύ περισσότερους πόρους για την παροχή υπηρεσιών από ότι στις οικίες... για παράδειγμα ένα εστιατόριο έχει πολύ περισσότερα σκουπίδια από μία τετραμελή οικογένεια

κλείσιμο δρόμων... τα παράπονα σου στο ΠΑΜΕ τον ΣΥΡΙΖΑ την ΑΝΤΑΡΣΥΑ και τις λοιπές "δημοκρατικές" δυνάμεις που εκπροσωπούνται εδώ μέσα από εγκρίτους συμφορουμίτες όπως για παράδειγμα ο πιπούλης

εργατική νομοθεσία... διορθώθηκε (ευτυχώς) και ελαστικοποίηθηκε... από κεί και πέρα υπάρχουν και υποχρεώσεις για όλους...

ταχύτητα δικαιοσύνης... εδώ έχεις δίκιο... απλά φροντίζεις να αποφεύγεις κατά το δυνατόν την προσφυγή την δικαιοσύνη.. πάντα ήμουν της λογικής "καλύτερα μετρητά και 10% μικτό κέρδος παρά επιταγή και 30% μικτό κέρδος" (από την λαική ρήση κάλλιο πέντε και στο χέρι)..

κρατικές υπηρεσίες... τους καλομάθαμε.. αν αντί για γρηγορόσημα χώναμε χριστοπαναγίες και καταγγελίες και μηνύσεις θα ήταν καλύτεροι... από την άλλη με τι μούτρα θα ρίξει ο επαγγελματίας γαμωσταυρίδι τον εφοριακό για κάποιο δίκαιο αίτημα του που λιμνάζει, όταν τον ίδιο τον είχε λαδώσει πρίν από ένα εξάμηνο για να του σβήει πρόστιμα ??
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Kι εμένα μου αρέσουν τα γαλάζια !!!!!
http://[URL unfurl="true"]www.thesportinglodge.co.uk/phpthumb/phpThumb.php?h=440&q=100&src=/shop/images/products/berettaoptimaclayvest.jpg[/img[/URL]]

[/quote]

λαλάκη .. ενα παρόμοιο έχω για να κουβαλάω τα συμπραμαρτούντα της φωτογραφικής μηχανής (φακούς, φωτόμετρο, μπαταρίες κλπ) όταν κάνω φώτο σαφάρι...

αλλά έχει περισσότερες τσέπες...
 

Επισκέπτης
πάμε λοιπόν


τα δημοτικά τέλη.. είναι λογικό να είναι αυξημένα στους επαγγελματικούς χώρους διότι κατά τεκμήριο απαιτούν πολύ περισσότερους πόρους για την παροχή υπηρεσιών από ότι στις οικίες... για παράδειγμα ένα εστιατόριο έχει πολύ περισσότερα σκουπίδια από μία τετραμελή οικογένεια


ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ-ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ....


Στις Βιομηχανικές περιοχές περιοχές , Μενιδίου, Ασπροπύργου, Ελευσίνας , Οινοφύτων ....

[size=11pt]1)Δεν περνάνε ποτέ σκουπιδιάρηδες από τα εργοστάσια. ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ.
2)Δεν υπάρχει δημοτικός φωτισμός, ΟΥΤΕ ΛΑΜΠΑ ΟΜΩΣ.
3)Δεν υπάρχουν πεζοδρόμια.
4)ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑ.[/size]

Κι όμως τα βιομηχανικά/βιοτεχνικά κτίρια,
με τη ΔΕΗ , ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ , όχι κάθε δίμηνο (βιομηχανικό ρεύμα)


[size=17pt]ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ
ΑΠΟ 300€ - 1000€ ΤΟ ΜΗΝΑ[/size]


σάλτα γαμήσου μαλάκα υπάλληλε του κώλου ........
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ-ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ....


Στις Βιομηχανικές περιοχές περιοχές , Μενιδίου, Ασπροπύργου, Ελευσίνας , Οινοφύτων ....

[size=11pt]1)Δεν περνάνε ποτέ σκουπιδιάρηδες από τα εργοστάσια. ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ.
2)Δεν υπάρχει δημοτικός φωτισμός, ΟΥΤΕ ΛΑΜΠΑ ΟΜΩΣ.
3)Δεν υπάρχουν πεζοδρόμια.
4)ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑ.[/size]

Κι όμως τα βιομηχανικά/βιοτεχνικά κτίρια,
με τη ΔΕΗ , ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ , όχι κάθε δίμηνο (βιομηχανικό ρεύμα)


[size=17pt]ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ
ΑΠΟ 300€ - 1000€ ΤΟ ΜΗΝΑ[/size]


σάλτα γαμήσου μαλάκα υπάλληλε του κώλου ........

και που ρίχνουν ρε παπάρα τα σκουπίδια τους ??? την χωματερή δεν τα πάνε ??? ηλίθιε
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.123
Like
9.989
Πόντοι
1.406
Αν ολοι οι φορολογουμενοι ηταν 100% ειλικρινεις, οι φορολογικοι συντελεστες θα ηταν κατω 50% τουλαχιστον. Αρα υπαρχει σαφως συλλογικη ευθυνη.
ΝΑ καθεσαι και σε καναν ισκιο που και που.....μπουρδελο εγινες!
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.123
Like
9.989
Πόντοι
1.406
και που ρίχνουν ρε παπάρα τα σκουπίδια τους ??? την χωματερή δεν τα πάνε ??? ηλίθιε
ΣΕ εχει παει ζουμι ο τρελος εντελως.....  :2funny: :2funny: ΠΟΣΟ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΜΠΟΥΡΔΕΛΑ!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.816
Like
68.094
Πόντοι
12.756
πάμε λοιπόν

το ΤΕΒΕ... είναι η ασφάλιση για σύνταξη και υγεία... και είναι πολύ λίγο σε σχέη με το ΙΚΑ αλλά και σε σχέση με τις παροχές που δίνει στον ασφαλισμένο

το ενοίκιο.. είναι θέμα διαπραγμάτευσης μεταξύ ιδιωτών και το κράτος δεν έχει καμμία απολύτως δουλειά να επέμβει... ήδη η προστασία που δίνει στους ενοικιαστές επαγγελματικής στέγης είναι σκανδαλώδης

τα δημοτικά τέλη.. είναι λογικό να είναι αυξημένα στους επαγγελματικούς χώρους διότι κατά τεκμήριο απαιτούν πολύ περισσότερους πόρους για την παροχή υπηρεσιών από ότι στις οικίες... για παράδειγμα ένα εστιατόριο έχει πολύ περισσότερα σκουπίδια από μία τετραμελή οικογένεια

κλείσιμο δρόμων... τα παράπονα σου στο ΠΑΜΕ τον ΣΥΡΙΖΑ την ΑΝΤΑΡΣΥΑ και τις λοιπές "δημοκρατικές" δυνάμεις που εκπροσωπούνται εδώ μέσα από εγκρίτους συμφορουμίτες όπως για παράδειγμα ο πιπούλης

εργατική νομοθεσία... διορθώθηκε (ευτυχώς) και ελαστικοποίηθηκε... από κεί και πέρα υπάρχουν και υποχρεώσεις για όλους...

ταχύτητα δικαιοσύνης... εδώ έχεις δίκιο... απλά φροντίζεις να αποφεύγεις κατά το δυνατόν την προσφυγή την δικαιοσύνη.. πάντα ήμουν της λογικής "καλύτερα μετρητά και 10% μικτό κέρδος παρά επιταγή και 30% μικτό κέρδος" (από την λαική ρήση κάλλιο πέντε και στο χέρι)..

κρατικές υπηρεσίες... τους καλομάθαμε.. αν αντί για γρηγορόσημα χώναμε χριστοπαναγίες και καταγγελίες και μηνύσεις θα ήταν καλύτεροι... από την άλλη με τι μούτρα θα ρίξει ο επαγγελματίας γαμωσταυρίδι τον εφοριακό για κάποιο δίκαιο αίτημα του που λιμνάζει, όταν τον ίδιο τον είχε λαδώσει πρίν από ένα εξάμηνο για να του σβήει πρόστιμα ??

Το μπουρδελο το ΤΕΒΕ δεν θα μιλησω , γαματο για τωρα .

Τα δημοτικα τελη πρεπει να ειναι αυξημενα σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ επαγγελματικους χωρους ( οπως αυτους που αναφερες ) στους αλλους δεν εχει καμια απολυτως λογικη , μπορεις να μου αναλυσεις λιγο την λογικη της χρεωσης ? Γιατι εγω που τα σκουπιδα του μαγαζιου μου ειναι λιγα να πληρωνω στο κεντρο της Αθηνας 2450 ευρω για δημοτικα τελη ? επειδη εχω πολλα τετραγωνικα ? και καφετερια διπλα μου που βγαζει 10 καδους σκουπιδια καθε 6 ωρες να πληρωνει 430 ευρω ? γιατι τα ιδια τετραγωνικα σε αλλη περιοχη να πληρωνω τα μισα μπορει και λιγοτερα ?

Για το κλεισιμο του δρομου γιατι το γαμημενο το κρατος δεν κανει τιποτα ? Που το πληρωνω το μπουρδελο !!!!!!

Εργατικη νομοθεσια τωρα που αλλαξε στα αρχιδια μας , ειναι πολυ αργα ειναι ολοι στο δρομο

Καποιες δουλειες δεν γινονται χωρις επιταγες  ή μαλλον ειναι πολυ δυσκολο

Για τις κρατικες υπηρεσιες δεν τους καλομαθαμε , τους καλομαθε το κρατος , εχεις κανει καταγγελια να δεις τι μπορει να γινει ?

 

Επισκέπτης
και που ρίχνουν ρε παπάρα τα σκουπίδια τους ??? την χωματερή δεν τα πάνε ??? ηλίθιε

Ρε ΗΛΙΘΙΕ , δεν περνάνε σκουπιδιάρηδες !!!!!!!!!
Πληρώνουν φορτηγά και πανε και τους τα μαζεύουν!!!

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ;;;;;;;;;;

Και τα ιδιωτικά φορτηγά ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ,
ΖΥΓΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ....

Βλάκα ....

Γι'αυτό δεκάδες εταιρίες πλέον , που απευθύνονται σε πελάτες  λιανικής
(κουφώματα, κάγκελα, συναγερμοί κτλ κτλ )
ΕΧΟΥΝ ΕΔΡΑ ΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ....

Και παίρνεις παραστατικό , με ΕΔΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ,
για το οποίο ο ΦΠΑ ΕΙΝΑΙ 20%
και ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΕ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ 17% ....

Έτσι θα φάνε την πούτσα οι έλληνες ανεπάγγελτοι πολιτικάντηδες.
 

Επισκέπτης
Τα δημοτικα τελη πρεπει να ειναι αυξημενα σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ επαγγελματικους χωρους ( οπως αυτους που αναφερες ) στους αλλους δεν εχει καμια απολυτως λογικη , μπορεις να μου αναλυσεις λιγο την λογικη της χρεωσης ? Γιατι εγω που τα σκουπιδα του μαγαζιου μου ειναι λιγα να πληρωνω στο κεντρο της Αθηνας 2450 ευρω για δημοτικα τελη ? επειδη εχω πολλα τετραγωνικα ? και καφετερια διπλα μου που βγαζει 10 καδους σκουπιδια καθε 6 ωρες να πληρωνει 430 ευρω ? γιατι τα ιδια τετραγωνικα σε αλλη περιοχη να πληρωνω τα μισα μπορει και λιγοτερα ?

Για μικρή βιοτεχνία/βιομηχανία σιδηρικών/αλουμινίων,
που δεν έχει καθόλου σκουπίδια
(τα περισσεύματα τα δίνουν οι ίδιοι για ανακύκλωση
και ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΡΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ,
π.χ. Μενιδίου , Ελευσίνας , Ασπροπύργου κτλ κτλ κτλ)
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ 2000€/ΜΗΝΑ ;;;;;;;;;;;;
(Το βιομηχανικό ρεύμα ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ, ΟΧΙ ΔΙΜΗΝΟ).
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Το μπουρδελο το ΤΕΒΕ δεν θα μιλησω , γαματο για τωρα .

Τα δημοτικα τελη πρεπει να ειναι αυξημενα σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ επαγγελματικους χωρους ( οπως αυτους που αναφερες ) στους αλλους δεν εχει καμια απολυτως λογικη , μπορεις να μου αναλυσεις λιγο την λογικη της χρεωσης ? Γιατι εγω που τα σκουπιδα του μαγαζιου μου ειναι λιγα να πληρωνω στο κεντρο της Αθηνας 2450 ευρω για δημοτικα τελη ? επειδη εχω πολλα τετραγωνικα ? και καφετερια διπλα μου που βγαζει 10 καδους σκουπιδια καθε 6 ωρες να πληρωνει 430 ευρω ? γιατι τα ιδια τετραγωνικα σε αλλη περιοχη να πληρωνω τα μισα μπορει και λιγοτερα ?

Για το κλεισιμο του δρομου γιατι το γαμημενο το κρατος δεν κανει τιποτα ? Που το πληρωνω το μπουρδελο !!!!!!

Εργατικη νομοθεσια τωρα που αλλαξε στα αρχιδια μας , ειναι πολυ αργα ειναι ολοι στο δρομο

Καποιες δουλειες δεν γινονται χωρις επιταγες  ή μαλλον ειναι πολυ δυσκολο

Για τις κρατικες υπηρεσιες δεν τους καλομαθαμε , τους καλομαθε το κρατος , εχεις κανει καταγγελια να δεις τι μπορει να γινει ?

ναι.. και όσες φορές έκανα βρήκα το δίκιο μου... αλλά δεν το άφησα την τύχη του... γαμωσταυρίδι από τον υπάλληλο που την πρωτοκόλησε μέχρι τον διευθυντή που θα την εξέταζε...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Το μπουρδελο το ΤΕΒΕ δεν θα μιλησω , γαματο για τωρα .

Τα δημοτικα τελη πρεπει να ειναι αυξημενα σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ επαγγελματικους χωρους ( οπως αυτους που αναφερες ) στους αλλους δεν εχει καμια απολυτως λογικη , μπορεις να μου αναλυσεις λιγο την λογικη της χρεωσης ? Γιατι εγω που τα σκουπιδα του μαγαζιου μου ειναι λιγα να πληρωνω στο κεντρο της Αθηνας 2450 ευρω για δημοτικα τελη ? επειδη εχω πολλα τετραγωνικα ? και καφετερια διπλα μου που βγαζει 10 καδους σκουπιδια καθε 6 ωρες να πληρωνει 430 ευρω ? γιατι τα ιδια τετραγωνικα σε αλλη περιοχη να πληρωνω τα μισα μπορει και λιγοτερα ?

Για το κλεισιμο του δρομου γιατι το γαμημενο το κρατος δεν κανει τιποτα ? Που το πληρωνω το μπουρδελο !!!!!!

Εργατικη νομοθεσια τωρα που αλλαξε στα αρχιδια μας , ειναι πολυ αργα ειναι ολοι στο δρομο

Καποιες δουλειες δεν γινονται χωρις επιταγες  ή μαλλον ειναι πολυ δυσκολο

Για τις κρατικες υπηρεσιες δεν τους καλομαθαμε , τους καλομαθε το κρατος , εχεις κανει καταγγελια να δεις τι μπορει να γινει ?

και πάμε κι λίγο για το ΤΕΒΕ, το ΙΚΑ και όλα τα ασφαλιστικά ταμεία... είναι μπουρδέλα αλλά ανεχθήκαμε να βγαίνουν σε συνταξη "ανάπηροι" με 10 χρόνια ένσημα... (με σοβαρές αναπηρίες όπως ακρωτηριασμός ανω φάλλαγας μεσαίου δακτύλου αριστερής χειρός) και επαγγελματίε οι οποίοι ανοίξανε δεκαπέντε μαγαζιά στην ζωή τους φουντάρανε τα δεκατέσσερα χωρίς να πληρώσουνε ΤΕΒΕ και κρατήανε το τελευταίο για μια δεκαετία για να πάρουνε σύνταξη...

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Για μικρή βιοτεχνία/βιομηχανία σιδηρικών/αλουμινίων,
που δεν έχει καθόλου σκουπίδια
(τα περισσεύματα τα δίνουν οι ίδιοι για ανακύκλωση
και ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΡΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ,
π.χ. Μενιδίου , Ελευσίνας , Ασπροπύργου κτλ κτλ κτλ)
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ 2000€/ΜΗΝΑ ;;;;;;;;;;;;
(Το βιομηχανικό ρεύμα ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ, ΟΧΙ ΔΙΜΗΝΟ).

λάκη μας ζάλισες τα αρχίδια με την βιοτεχνία (ανάθεμα αν έχεις περάσει ποτέ απέξω)...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.816
Like
68.094
Πόντοι
12.756
ναι.. και όσες φορές έκανα βρήκα το δίκιο μου... αλλά δεν το άφησα την τύχη του... γαμωσταυρίδι από τον υπάλληλο που την πρωτοκόλησε μέχρι τον διευθυντή που θα την εξέταζε...

Θα εισαι απο τις εξαιρεσεις που βρηκες το δικιο σου , γιατι εγω εχω ριξει Παναγιες για 2 ζωες και καταγγελιες και το μονο που καταφερα ηταν να εχω περισσοτερους ελεγχους .

Εγω Τραμου που δεν ειχα βιοτεχνια αλλα εμπορικο καταστημα και εδινα 2450 το μηνα , και οχι μονο περναγα απ εξω αλλα εμπαινα και μεσα δεν θα μου εξηγησεις ? γιατι να κανω συνέταιρο το δημο ? για τις υπηρεσιες που μου προσφερει σε σχεση με τι ?
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Θα εισαι απο τις εξαιρεσεις που βρηκες το δικιο σου , γιατι εγω εχω ριξει Παναγιες για 2 ζωες και καταγγελιες και το μονο που καταφερα ηταν να εχω περισσοτερους ελεγχους .

Εγω Τραμου που δεν ειχα βιοτεχνια αλλα εμπορικο καταστημα και εδινα 2450 το μηνα , και οχι μονο περναγα απ εξω αλλα εμπαινα και μεσα δεν θα μου εξηγησεις ? γιατι να κανω συνέταιρο το δημο ? για τις υπηρεσιες που μου προσφερει σε σχεση με τι ?
ετσι ειναι.ο τραμουντανα αν μπορει να βρει το δικιο του με τα μπινελικια και να εξυπηρετησει τον σκοπο του χαλαλι του.θα ειναι η εξαιρεση οχι ο κανονας.
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.992
Κριτικές
38
Like
451
Πόντοι
6.055
Δεν είναι η πρώτη φορά στο πλανήτη και στις κοινωνίες και τα κράτη του,οι ταξιδέυοντες ανα των κόσμο του σάιτ όπως και εγώ έχουμε δει φτώχια και εξαθλίωση πολύ σκλήρή,για μένα να πω ότι πόλλες φορές τα σκέφτομαι και μου έρχονται στο μυαλο εικόνες φτώχιας και εξαθλιωσης,απο το Περου,Εκουαδορ,Αργεντινη,Χιλή,ακόμα και απο Ευρωπαικές χώρες με υψηλό επίπεδο διαβίωσης να σκεφτώ τη Γλασκώβη.Καλό θα ήταν κάποτε να σταματήσει αυτό,αλλά τελικά μετά απο τόσα χρόνια και εγώ ζωής σκέφτομαι πια οτι ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΠΕΡΙ ΟΥΤΟΠΙΑΣ.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.626
Κριτικές
90
Like
33.147
Πόντοι
24.700
λάκη μας ζάλισες τα αρχίδια με την βιοτεχνία (ανάθεμα αν έχεις περάσει ποτέ απέξω)...

Σε αυτό όμως που γράφει, έχει κάποιο δίκιο. Αν περάσετε από την βιομηχανική ζώνη Ασπροπύργου, θα  διαπιστώσετε και εσείς ότι υπάρχει κάποιο θεματάκι σχετικά με την περισυλλογή των απορριμάτων.  
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.599
Κριτικές
1
Like
30.310
Πόντοι
8.006
Σε αυτό όμως που γράφει, έχει κάποιο δίκιο. Αν περάσετε από την βιομηχανική ζώνη Ασπροπύργου, θα  διαπιστώσετε και εσείς ότι υπάρχει κάποιο θεματάκι σχετικά με την περισυλλογή των απορριμάτων.  
Οπως λεει και ο προσφιλης μας Λακης, εμεις δεν συχναζουμε σε περιοχες οπως ο Ασπροπυργος.
Κανενα Εκαλη Κλαμπ, καμια Φιλοθεη..αντε καμια Γλυφαδα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom