Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Δεν λεω οτι μπορουμε σίγουρα να επηρεασουμε τις εξελιξεις. Αλλα  αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να συζητησουμε τι θεωρουμε καλυτερο. Ειληκρινα , ειμαι περιεργος να μαθω ποια κατα την γνωμη σου θα ηταν η σωστη λυση. Θα βοηθουσε και μενα και τους υπολοιπους να εχουμε ενα μετρο συγκρισης. Ειμαι υπερ των πολλων αποψεων ωστε να εχω το περιθωριο επιλογης αντί του μονοδρομου.

Εγω πχ θεωρω οτι εφοσον η ομαδα πεσει στην Β κατηγορια , για ενα χρονο διαφορα , να παει στην Γ , να καθαρισει απο τα περισσοτερα χρεη και να ξεκινησει απο την αρχη. Να φυγουν οι τωρινοι διοικουντες και αναμεσα σε οριτζιναλ απο την μια μερια και Μελισανιδη-Παππα απο την αλλη ας αναλαβουν οι δευτεροι. Οχι για τι ειναι αμεμπτοι. Επιλεγω το λιγοτερο κακο με την μεγαλυτερη οικονομικη επιφανεια.
Είναι κατάντια να είσαι οπαδός και να λες ότι ιδανική λύση είναι η Γ' Εθνική!Ιδανική λύση είναι για αυτούς που δημιούργησαν τα χρέη...όχι για την ΑΕΚ!Όταν όμως θα έπρεπε να απαιτείς εσύ (γενικά το λέω) θεωρούσες ευεργέτη τον Χατζηιωάννου που πηδούσε από το καράβι και έκοβες πίτα με τον Τακούλη που πάρκαρε τις μετοχές του στον Χατζημούσια!!!
6-7 χοντρά πορτοφόλια είχες στην μετοχική σύνθεση που αν βάζανε 2-3εκ ο καθένας και άλλα τόσα οι υπόλοιποι κοκοβιοί τα χρέη σου θα πέφτανε κάτω και από αυτά που είχες μετα ΄το 44 με βάση και τις τελευταίες φορολογικές ρυθμίσεις!Και μετά ας την πουλεύανε...η ομάδα θα ήταν βιώσιμη!Ούτε αυτό δεν κάνανε οι σωτήρες!Και τώρα με ρίξανε στην Γ' Εθνική για να με σώσουνε!Και θες να τους χειροκροτήσω κιόλας!Ε δεν γαμιόμαστε λέω εγώ...
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Απερρίφθει πρίν λίγο απο την επιτροπή εφέσεων της Ε.Π.Ο. ή έφεση της Α.Ε.Κ. για την διακοπή του αγώνα με τον Πανθρακικό !κατά συνέπεια επικυρώνεται ό μηδενισμός στο συγκεκριμένο παιχνίδι καί ή αφαίρεση τριών βαθμών καί πλέον ή Α.Ε.Κ. υποβιβάζεται καί επίσημα στην Football League !
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16

  Με μόνο δεδομένο και βεβαιότητα τα  οικονομικά προβλήματα  της ΑΕΚ, υπάρχει κάποια  θέση για το τι πρέπει να γίνει, τι είναι συμφέρον;  Tόσο από  πλευράς διοίκησης, η ανθρώπων  που ήταν στη διοίκηση, η μέτοχων, η κάποιων  που πιθανόν  να αναλάβουν  διοικητικά την ΑΕΚ, εκφράζονται  διαφορετικές θέσεις.  Το ίδιο συμβαίνει μεταξύ των οπαδών. 
  Πως μπορεί να γίνει κάτι όταν υπάρχουν  τόσο διαφορετικές θέσεις και προφανώς διαφορετικά  συμφέροντα;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ολα ειναι θεμα αντιληψης, που εσυ αγνοεις και την λεξη, υπαρχουν ειδικα κεντρα γι' αυτο
Απ τα οποία εσένα σ έχουν διώξει επειδή είσαι ανεπίδεκτος μαθήσεως. Βλακογεννημένε. Μιλάς εσύ για αντίληψη που μπερδεύεις τον αθλητισμό και τις ομάδες με τα κόμματα;!!! Η αντίληψη σε σένα έχει αυτοκτονήσει από καιρό και το πτώμα της βρωμάει κιόλας γι αυτό λες τέτοιες παπαριές.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Προσωπικά δεν με νοιάζει αυτό ρε φίλε!Δεν έχω πρόβλημα να βγάλει κάποιος λεφτά από την ενασχόληση του με την ομάδα...για να μην σου πω ότι αυτό είναι το ιδανικό εφόσον όμως κι αυτός προσφέρει και κρατάει τα ιδανικά και την αίγλη της ομάδας ψηλά!Στην τελική ΟΛΟΙ αυτοί χρωστάνε στην ΑΕΚ και όχι η ΑΕΚ σε αυτούς!Αυτό δεν καταλαβαίνουν πολλοί και βάζουν πρόσωπα πάνω από την ομάδα και γι' αυτό φτάσαμε εδώ...
ολες ανεξαρτητως οι παε παρουσιαζουν ελλειματικους ισσολογισμους με αρκετα εκατομμυρια ευρω ζημιες, αρα φαινομενικα καρδη δεν εχουν, ειναι ομως το καταλληλο οχημα για να πιεσουν και να παρουν δουλειες του δημοσιου, κοκκαλης, βαρδινογιαννης και προσφατως ο μελλισανιδης,γιαννακοπουλος και αγγελοπουλαιοι στο μπασκετ, για την δοξα και την υστεροφημια του δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που θα εμπλακει
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Απ τα οποία εσένα σ έχουν διώξει επειδή είσαι ανεπίδεκτος μαθήσεως. Βλακογεννημένε. Μιλάς εσύ για αντίληψη που μπερδεύεις τον αθλητισμό και τις ομάδες με τα κόμματα;!!! Η αντίληψη σε σένα έχει αυτοκτονήσει από καιρό και το πτώμα της βρωμάει κιόλας γι αυτό λες τέτοιες παπαριές.
γεννημενος ηλιθιος, αν δεν εισαι ικανος να δεις πιο περα απο την μυτη σου δεν σου φταινε οι αλλοι
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
ολες ανεξαρτητως οι παε παρουσιαζουν ελλειματικους ισσολογισμους με αρκετα εκατομμυρια ευρω ζημιες, αρα φαινομενικα καρδη δεν εχουν, ειναι ομως το καταλληλο οχημα για να πιεσουν και να παρουν δουλειες του δημοσιου, κοκκαλης, βαρδινογιαννης και προσφατως ο μελλισανιδης,γιαννακοπουλος και αγγελοπουλαιοι στο μπασκετ, για την δοξα και την υστεροφημια του δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που θα εμπλακει
Υπάρχουνε και έμμεσοι τρόποι για να βγάλει κανείς χρήμα...δεν μου λένε κάτι οι ισολογισμοί!Δουλειές με μανατζαραίους , χορηγείες που πάνε στο άγνωστο , υπερκοστολογήσεις παιχτών μέσα σε μια νύχτα , εικονικά τιμολόγια , κρυφά τικέτια , στησίματα αγώνων ,θυγατρικές εταιρίες τύπου empire που φουντάρουνε για άγνωστους λόγους κλπ κλπ κλπ
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Υπάρχουνε και έμμεσοι τρόποι για να βγάλει κανείς χρήμα...δεν μου λένε κάτι οι ισολογισμοί!Δουλειές με μανατζαραίους , χορηγείες που πάνε στο άγνωστο , υπερκοστολογήσεις παιχτών μέσα σε μια νύχτα , εικονικά τιμολόγια , κρυφά τικέτια , στησίματα αγώνων ,θυγατρικές εταιρίες τύπου empire που φουντάρουνε για άγνωστους λόγους κλπ κλπ κλπ
δεν εντιλεγω, αλλα ειναι ψιχουλα μπροστα στα αλλα που ειναι ο αντικειμενικος τους σκοπος( κοκκαλης -ιντραλοτ. μελισσανιδης-οπαπ)
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Οχι ρε φιλε. Δεν μπορει κανεις να χαρακτηρισει πολιτικα ολους τους οπαδους με κριτηριο ποια ομάδα υποστηριζουν. Αυτο προσπαθουμε να δειξουμε και στον άλλον αλλά δεν το καταλαβαινει. Δηλαδη ντε και καλά να ειμαι αριστερος(φτου φτου και μακρυα  :priest:) επειδη ειμαι ΑΕΚ? Ειναι ενας ηλίθιος συλλογισμός χωρις βάση.
Η πολιτική εκμεταλευετε τον αθλητισμό και όχι το αναποδο. Οσο τα μπλέκουμε απο μόνοι μας , το κανουμε χειρότερο.

Υπηρχε μια αντιληψη ακομα και στα '90ς οτι οι βαζελοι ειναι ΝΔ(λογω...αριστοκρατιας και φραγκων) και οι γαβροι πασοκ(...λαικο κομμα  :2funny: για παιδια του λαου).
Η πλακα ειναι οτι αρκετοι τα πιστευαν οντως αυτα  :2funny:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Υπηρχε μια αντιληψη ακομα και στα '90ς οτι οι βαζελοι ειναι ΝΔ(λογω...αριστοκρατιας και φραγκων) και οι γαβροι πασοκ(...λαικο κομμα  :2funny: για παιδια του λαου).
Η πλακα ειναι οτι αρκετοι τα πιστευαν οντως αυτα  :2funny:
Γκάλοπ για τις πολιτικές προτιμήσεις των οπαδών του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού, της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ φιλοξενείται σε κυριακάτικη εφημερίδα. Στην κάλπη των φιλάθλων, τα ευρήματα δεν αναφέρονται στο αν -οι ψηφίσαντες- συμφωνούν ή όχι με το Μνημόνιο, τάσσονται υπέρ της καταγγελίας ή επαναδιαπραγμάτευσης της δανειακής σύμβασης. Αλλο ήταν το (κυρίαρχο) ερώτημα που τους τέθηκε: Ποια ομάδα υποστηρίζουν καιτι ψηφίζουν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του γκάλοπ της Marc για το “Έθνος της Κυριακής”:



Οπαδοί Ολυμπιακού:

ΝΔ: 18,2

ΣΥΡΙΖΑ: 20,1

ΠΑΣΟΚ: 13,5

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: 11,4

ΚΚΕ: 9,1

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: 7

ΔΗΜΑΡ: 4,9


Οπαδοί Παναθηναϊκού

ΝΔ: 23,2
ΣΥΡΙΖΑ: 19

ΠΑΣΟΚ: 10,6

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: 8,5

ΚΚΕ: 9,7

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: 7,6

ΔΗΜΑΡ: 3,4

Οπαδοί ΑΕΚ

ΝΔ:17,6

ΣΥΡΙΖΑ: 9,2

ΠΑΣΟΚ: 18,3

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: 17,5

ΚΚΕ: 14,7

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: 3,6

ΔΗΜΑΡ: 4,6

Οπαδοί ΠΑΟΚ:

ΝΔ: 15,1

ΣΥΡΙΖΑ: 15

ΠΑΣΟΚ: 10

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: 13,1

ΚΚΕ: 9,4

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: 10,1

ΔΗΜΑΡ: 5,2




 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Δεν ειναι η ΧΑ πρωτη στους αεκτζηδες?  :S
Να επιληφθει ο κατιδης αμεσα  :rockon:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.413
Κριτικές
16
Like
13.586
Πόντοι
6.515
ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ......Η παρακατω αγγελια ισχυει.....Αν η ομαδα παιξει στην Α ΕΠΣΑ,αν δοθουν πισω τα 45 μυρια του μακαρου,αν οι παληοι μετοχοι συνεισφερουν για το γηπεδο(αν το χτισουν κιολας ακομα καλυτερα),αν χαριστουν στη παε τα σπατα(αφου βεβαια συμπληρωθουν τα εργα με τα λεφτα του Νοτια),αν ερθουν ολοι οσοι με κατηγορησαν στο παρελθον ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΙ,να μου ζητησουν συγνωμμη,αν ο κοσμος υποδεχθει με ζητωκραυγες τον πριγκηπα καβαλα στο ασπρο αλογο,αν ΟΛΟΙ οι ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ παιζουν σε ΟΛΑ τα παιχνιδια του ΟΠΑΠ,τουλαχιστον 100ευρω τη βδομαδα,αν αν αν αν αν αν.....τοτε θα μπω μπροσταρης για την αναγεννηση της ομαδας και για το εκ νεου αυγατισμα της προσωπικης μου περιουσιας,βεβαιως,βεβαιως......με τιμη....Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΟΠΑΠ ΑΕ

και ο χατζηχρηστος να παρει μια  :pipa1: στον Πριγκιπα  :2funny:
 

lycaonas

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
321
Κριτικές
4
Like
19
Πόντοι
1
Η παραμονή της ΑΕΚ στην Α κατηγορία θα ήταν η χειρότερη λύση για την ίδια. Τι παραπάνω θα έκανε από φέτος; Του χρόνου θα γινότανε το ίδιο.

Τώρα υπάρχουν 2 δρόμοι:

1. Β κατηγορία με διατήρηση ή/και αύξηση των χρεών και των προβλημάτων

2. Ερασιτεχνικό και εξυγίανση

Κατά τη γνώμη μου, η δεύτερη λύση είναι η καλύτερη διότι

- τα χρέη διαγράφονται από την ΑΕΚ και μεταφέρονται στα φυσικά πρόσωπα των διοικήσεων που τα δημιούργησαν, με όλες τις συνέπειες (και ποινικά)

- το πλήθος των φιλάθλων της ΑΕΚ (κάποιοι τους υπολογίζουν σε ένα εκατομμύριο) εγγυάται την άνοδό της, μία κατηγορία κάθε χρόνο.

Οι φίλαθλοι δεν αλλάζουν ομάδα, διότι το συναίσθημα παραμένει ισόβια.

Αν παράλληλα κατασκευαστεί και το γήπεδο, η ΑΕΚ θα επιστρέψει στην Α κατηγορία σαν μεγάλη ομάδα
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Είναι κατάντια να είσαι οπαδός και να λες ότι ιδανική λύση είναι η Γ' Εθνική!Ιδανική λύση είναι για αυτούς που δημιούργησαν τα χρέη...όχι για την ΑΕΚ!Όταν όμως θα έπρεπε να απαιτείς εσύ (γενικά το λέω) θεωρούσες ευεργέτη τον Χατζηιωάννου που πηδούσε από το καράβι και έκοβες πίτα με τον Τακούλη που πάρκαρε τις μετοχές του στον Χατζημούσια!!!
6-7 χοντρά πορτοφόλια είχες στην μετοχική σύνθεση που αν βάζανε 2-3εκ ο καθένας και άλλα τόσα οι υπόλοιποι κοκοβιοί τα χρέη σου θα πέφτανε κάτω και από αυτά που είχες μετα ΄το 44 με βάση και τις τελευταίες φορολογικές ρυθμίσεις!Και μετά ας την πουλεύανε...η ομάδα θα ήταν βιώσιμη!Ούτε αυτό δεν κάνανε οι σωτήρες!Και τώρα με ρίξανε στην Γ' Εθνική για να με σώσουνε!Και θες να τους χειροκροτήσω κιόλας!Ε δεν γαμιόμαστε λέω εγώ...
Μπερδευεις 2 διαφορετικα πραγματα. Αλλο το οτι θελουμε να πληρωσουν οι μετοχοι τα χρεη και να καθαρισουν την ομαδα . Μαζι σου σε αυτο. Και αλλο αυτο που ρωταω εγω για το αυριο. Για να το πω πιο απλα με ορους του ...ναυαρχου :grin:. Δεν παιζουμε με τα χαρτια που θελουμε αλλα με αυτα που μας εχουν μοιρασει. Δεν εχουμε ασσους απο χερι. Μας εκατσε βαλες-πεντε και πρεπει να παιξουμε την παρτιδα. Τι κανουμε λοιπον?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom