Νέα

Σοκ: Ρωσίδα 21 ετών με Aids σκορπά το θάνατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα don kihotis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 552K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.178
Κριτικές
4
Like
1.648
Πόντοι
266
Το 1982 είχε πλέον διαπιστωθεί η ύπαρξη της νόσου. Το 1984 εντοπίστηκε ο ιός. Όταν έγινε η σχετική, ανοιχτή σε όλα τα media, ανακοίνωση για τον ιό στην Αμερική, από αυτόν τον τύπο τον Gallo και την Αμερικανίδα υπουργό υγείας, η υπουργός φρόντισε να τονίσει πανηγυρικά, ότι η ασθένεια σε δύο χρόνια θα έχει νικηθεί (δείτε το βίντεο στο youtube). Έχουν περάσει τριάντα χρόνια (3 ολόκληρες δεκαετίες, δηλαδή μισή ζωή) και έχουμε πάρει τα αντίδια μας. Οι οροθετικοί θα επιβιώσουν μεν, αλλά ο τρόμος - τρόμος. Χεζόμαστε όλοι πάνω μας, μετά από 30 χρόνια. Εγώ ήμουν το 84, δεκαοχτώ χρονών. Σήμερα είμαι 46. Απολογισμός ερωτικής ζωής; Άγχος, αγωνίες, ιδρώτες, φοβίες, εφιάλτες, μαύρη μαυρίλα. Εξαιτίας μίας μεγάλης (για μένα) ερωτικής απογοήτευσης πριν πολλά χρόνια, το 'ριξα στις εφήμερες σχέσεις. Η ζωή σου επιστρέφει αυτό που της δίνεις. Δεν παντρεύτηκα. Με τις σχέσεις αυτές όμως που προανέφερα - τις ας πούμε, ευκαιριακές - μεγιστοποιούσα το άγχος μου για τον ιό. Προκειμένου να μειώσω το άγχος, άρχισα να αυτοπεριορίζομαι. Το έργο ήταν δράμα και κωμωδία μαζί. Με διάφορα τεχνάσματα και δικαιολογίες, καθυστερούσα την, τρόπος του λέγειν, σεξουαλική ωρίμανση της σχέσης. Κρατούσα δηλαδή τα προκαταρκτικά όσο πιο πολύ μπορούσα. Ένα μήνα, δυο μήνες. Μια κλασική δικαιολογία (είχα πια πολλές) ήταν το ότι δεν πρόλαβα να πάρω προφυλακτικά από το φαρμακείο και ποτέ - έλεγα - δεν αγοράζω από το περίπτερο, γιατί εκτίθενται σε θερμοκρασίες. Όταν πια φτάναμε στο μη παρέκει, δηλαδή μου ΄λεγε η κοπέλα δεν με θέλεις, δεν σου αρέσω και τέτοια, όντως φρόντιζα να εξαφανίζομαι και πάλι με δεκάδες δικαιολογίες που προετοίμαζα σχολαστικά. Επαναλαμβάνω: δεν εμπιστευόμουν τις συντρόφους μου, γιατί ο ίδιος θεωρούσα τις σχέσεις ευκαιριακές. Ήμουν φοβικός. Ε, και, τι κέρδισα; Παπάρια! Φαύλος κύκλος. Και πάλι όλο κάτι γινόταν και πανικοβαλλόμουν. Ένα άγγιγμα εδώ, ένα άγγιγμα εκεί, ένα φιλί εδώ, πανικός εγώ. Μια φορά ήμουν με μια κοπέλα. Παίρνω το χέρι της και το οδηγώ απαλά στο μουνάκι της. Της άρεσε η κίνηση και άρχισε να χαϊδεύεται απαλά. Εγώ τη φιλούσα στα χείλια και στο πρόσωπο. Ξαφνικά παίρνει το χέρι της από κει και το φέρνει στα χείλια μου για να χαϊδέψει το στόμα μου. Απορώ πώς δεν λιποθύμησα! Τότε έκανα την πρώτη μου εξέταση. Μια άλλη φορά, ήμουν με μια κοπέλα μεγαλύτερη από μένα σε ηλικία. Κάποια στιγμή, η κοπέλα άρχισε να χαϊδεύεται από μόνη της. Την ενθάρρυνα και της άρεσε αυτό. Τα έδωσε όλα, sex show μιλάμε. Σε λίγο είχε φτάσει σε οργασμό. Όταν τελείωσε της ζήτησα ευγενικά να πλύνει τα χέρια της για να συνεχίσουμε. Τα κολπικά υγρά είναι το άγχος μου. Στον ύπνο μου με καταδιώκουν κολπικά υγρά. Τα θυμάμαι και γελάω. Έχω σηκώσει γκόμενες από το πουλί μου, που πήγαν να κάτσουν αιφνιδιαστικά (δικαιολογία το προφυλακτικό που λέγαμε, αλλά και με προφυλακτικό έχω σηκώσει). Το άκρο άωτο δηλαδή! Με κοίταζαν σαν χαζές - εγώ ήμουν ο ηλίθιος - ή μ' ένα παγωμένο χαμόγελο. Πολύ περισσότερες φορές, έχω σταματήσει την ακάποτη, στο πρώτο άγγιγμα των χειλιών. Απηύδησα πια, κουράστηκα, βαρέθηκα. Έχω δύο χρόνια να τον βάλω μέσα. Έχω πάνω από δέκα χρόνια να κάνω γλειφομούνι και το ίδιο διάστημα για ακάποτη. Στον αγοραίο έρωτα, παίζω στα μασατζίδικα για να χαλαρώνω κάπως με φραπέ και καλαμάκι σκεπαστό. Κι εκεί μου τυχαίνουν διάφορα. Μια φορά γρατζουνίστηκα στο μπάνιο, πάνω από το γόνατο. Η κοπέλα έκατσε με το αραχνούφαντο κυλοτάκι της ακριβώς επάνω στην γρατζουνιά για να μου κάνει καλύτερο μασάζ. Την επόμενη, πήρα τηλέφωνο την γραμμή ενημέρωσης για το aids και με καθησύχασαν. Έχω διαβάσει το the body δέκα φορές. Επαναλαμβάνω, θεωρητικά πάντα, όλο και κάτι επικίνδυνο θα τύχει κι ας φοράς δέκα καπότες. Γυμνά σώματα είναι αυτά. Εκτός αν μπούμε σε σακούλες. Άι σιχτίρ πια. Άι σιχτίρ. Τελευταία, μ' αυτά και μ΄αυτά, έχω αρχίσει να αντιπαθώ τρομερά τους γιατρούς. Εντάξει είναι εκτόνωση της φοβίας μου, αλλά θα ήθελα να βρίσω όλους τους γιατρούς του κόσμου. Τριάντα χρόνια πέρασαν ρε μαλάκες! Τριάντα χρόνια πέρασαν ρε μαλάκες! Μόνο να κυνηγάτε τις νοσοκόμες ξέρετε και να μας βάζετε χέρι που δεν προσέχουμε, με αυτό το σιχαμένο, αφ' υψηλού βλέμμα σας. Πού είναι η θεραπεία; Πού είναι το φιλί, πού είναι το χάδι ρε μαλάκες; Φιλί με καπότα, χάδι με καπότα. Ποιος θα μου δώσει πίσω τη ζωή μου ρε μαλάκες;;;;; 

...Ρε φίλε ΧΑΛΑΡΩΣΕ...ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕΣ τη ζωή σου...
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
Το μοντάζ ξέρεις τι είναι;

ποιός σε πληρώνει, από πού βγάζεις λεφτά, τί πουλάς; για να ξέρουμε αν είσαι αμερόληπτος ή όχι.

η σελίδα σου διαφημήζει προϊόντα και τεστ για hiv.

μοντάζ 60+ λεπτών; είσαι μεγάλος βλαξ. δεν είναι μοτντάζ. ο ιδρυτής του hiv λέει ότι δεν προκαλεί βλάβες σε κανέναν εκτός αν έχει ήδη κατεστραμμένο ανοσοποιητικό, ο ιός που τάχα το καταστρέφει. αυτό θά έπρεπε να βάλει πολύ κόσμο σε υποψίες. αυτό είναι το ζητούμενο.

κατά τα άλλα, πούλα τεστ, να αγοράσεις κανένα γκάτζετ, πριν πάμε στη δραχμή, και ανεβούν οι τιμές.
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
εδώ είναι ένα μικρό παράδειγμα.




υπάρχουν δύο είδη πορνών. οι πόρνες του σώματος και οι πόρνες της ψυχής και του νού.

Τι αλλο εχω να δω και να ακουσω απο τον καθε τσαρλατανο!!  :2funny: :2funny: :2funny:

Εγω λεω να βαλουμε στο γιουτουμπ τον Ποκοχαντα να μας πει πως δεν υπαρχει κινδυνος μολυνσης !!  :grin:
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
ποιός σε πληρώνει, από πού βγάζεις λεφτά, τί πουλάς; για να ξέρουμε αν είσαι αμερόληπτος ή όχι.
Θα σου πω όλη την αλήθεια.

Με πληρώνει η CIA.
Τα λεφτά μου τα δίνει ο ίδιος ο Barack Obama. Συναντιόμαστε κρυφά στον Λευκό Οίκο κάθε μήνα και μου τα δίνει σε φακελάκι.
Πουλάω τα πάντα. Κυρίως πυρηνικά όπλα στους Ταλιμπάν.
 

curie29

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.742
Like
54
Πόντοι
16
Αυτό ήταν.
Τέλος οι εκλογές.
Τέλος και ο εντοπισμός οροθετικών τάνων.

Ησυχάστε.
Όλες οι οροθετικές τάνες είναι πίσω από τα κάγκελα της φυλακής.
Από σήμερα, μπορείτε να γαμάτε ελεύθερα.

(Ειρωνικό σχόλιο)

αμα κανανε κ κανα σοβαρο ελεγχο θα ταν καλα :jerking: :jerking: :jerking:..μαζεψανε ολα τα οροθετικα ζακια προεκλογικα κ τα πλασαρανε ως ιεροδουλες για να δειξουν οτι κανουν ελεγχους..
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
αμα κανανε κ κανα σοβαρο ελεγχο θα ταν καλα :jerking: :jerking: :jerking:..μαζεψανε ολα τα οροθετικα ζακια προεκλογικα κ τα πλασαρανε ως ιεροδουλες για να δειξουν οτι κανουν ελεγχους..
Σοβαρός ήταν ο έλεγχος, ρε.
Έγινε με rapid test.

(Ειρωνικό σχόλιο)
 

Mariaq

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2012
Μηνύματα
116
Like
0
Πόντοι
1
εννοώ, 4 θετικά pcr, 4 αρνητικά και 2 αδιευκρίνιστα στο ίδιο άτομο μέσα σε ένα μήνα. και νά 'ταν μόνο ένα άτομο... αλλά είναι πολλοί.

δεν κινδυνεύει άν πει ότι το pcr για το hiv είναι μούφα; σαφώς και κινδυνεύει. θα ψάχνει στα σκουπίδια για φαγητό.

εδώ είναι ένα μικρό παράδειγμα.


τώρα, για πες μας ποιός σε πληρώνει για να ζεις.




υπάρχουν δύο είδη πορνών. οι πόρνες του σώματος και οι πόρνες της ψυχής και του νού.

Το Ελληνικό κράτος με πληρώνει.Εργάζομαι στην υγεία.

Προφανώς επειδη συναναστρέφεσαι αποκλειστικα με γυναίκες του πεζοδρομίου,δεν το χωράει το φτωχο σου μυαλό οτι ενδεχεται να υπάρχουν και γυναικες που δεν ξεπουλανε ουτε σωμα ούτε ψυχη.

Αυτο που λες για την PCR ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εκτός αν αυτός που την εκτέλεσε ήταν μεθυσμένος,εντελως ασχετος στην εκτελεση της ή γενικά ΑΝΙΚΑΝΟΣ.

Εννοείται οτι δεν κινδυνευει.Εδω πέρα αλωνίζουν ελευθεροι και ωραιοι γιατροι που προωθουν ενα σωρό τσαρλατανοθεραπειες,ή γιατροι που φυτεψαν κόσμο,λες να παθαινε κατι επειδη είπε κατι;;;Εδω αφηνανε την Παπαγιαννιδου να τριγυρναει ανενοχλητη στα καναλια και να λεει τις μαλακιες της παρολο που υπαρχει νομος που τιμωρει την διασπορα ψευδων ειδησεων.

Να σε πληροφορησω οτι οι φαρμακευτικες εταιρίες ενθαρύνουν την αναφορά προβλημάτων σε σχέση με τα προιοντα τους απο τους χρηστες επειδη φυσικα ενδιαφέρονται να βελτιωσουν το προιον τους οπως καθε εταιρια που επιθυμει α)να μην χασει τους πελάτες της β)να μην βρεθει αντιμετωπη με μηνύσεις και αγωγές.

μοντάζ 60+ λεπτών; είσαι μεγάλος βλαξ. δεν είναι μοτντάζ. ο ιδρυτής του hiv λέει ότι δεν προκαλεί βλάβες σε κανέναν εκτός αν έχει ήδη κατεστραμμένο ανοσοποιητικό, ο ιός που τάχα το καταστρέφει. αυτό θά έπρεπε να βάλει πολύ κόσμο σε υποψίες. αυτό είναι το ζητούμενο.

"O ιδρυτής του HIV"  :2funny:

O Lyc Montagnier και η ομαδα του απομονωσαν πρωτοι τον HIV απο δείγμα λεμφαδένων ατόμου με HIV λεμφαδενοπάθεια.

Δεν ίδρυσαν τον HIV.

Aυτο που λεει στο ντοκιμαντερ είναι οτι εαν βρισκεσαι σε καλη κατασταση γενικά τότε αντιμετωπιζει καλυτερα το σώμα σου και την μόλυνση.Αρα μαζι με τα φαρμακα πρεπει να φροντιζεις να εχεις και καλή διατροφη,καλες συνθηκες υγιεινης κτλ Πουθενα δεν λεει οτι ζημια σου κανει μονο αν εχεις κατεστραμενο ανοσοποιητικο!

Οταν πρωτοξεκινουσε η επιδημια του HIV,ενα απο τα σημαδια οτι ειχαν να αντιμετωπισουν μια νεα ασθενεια ήταν οτι παρατηρηθηκε οτι ατομα νεαρης ηλικιας,σε καλη κατασταση,με καλη διατροφη,με καλες συνθηκες ζωης,χωρις αλλα συνοδα νοσηματα που θα μπορουσαν με αμεσο ή εμμεσο τροπο να προκαλεσουν ανοσοανεπαρκεια (πχ χημειοθεραπεια για καρκινικους ογκους,ανοσοανεπαρκειες που οφειλονται σε γενετικές βλάβες,ληψη ανοσοκατασταλτικων φαρμακων) εμφανιζαν μια ανεξηγητη ανοσοανεπαρκεια με μεγαλη πτωση των Τ λεμφοκυτταρων και κατεληγαν μεσα σε μερικους μήνες απο διαφορες λοιμωξεις και καρκινους.

Κατάλαβες;;;Ο ιος μπορει να διαλύσει και άτομα σε άριστη κατάσταση.






 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
Το Ελληνικό κράτος με πληρώνει.Εργάζομαι στην υγεία.

Προφανώς επειδη συναναστρέφεσαι αποκλειστικα με γυναίκες του πεζοδρομίου,δεν το χωράει το φτωχο σου μυαλό οτι ενδεχεται να υπάρχουν και γυναικες που δεν ξεπουλανε ουτε σωμα ούτε ψυχη.

μπράβο σου. μας έδειξες ότι είσαι ή απόλυτη ανθρώπινη βρώμα. δεν πηγαίνω ΠΟΤΕ με πόρνες, ηλίθια. με ξέρεις; δεν έχεις επιχειρηματα και άρα λασπολογείς στην άγνοιά σου.

ρώτα το κράτος γιατί ξόδεψαν 11 δις σε φάρμακα πέρυσι και ταυτόχρονα έκοβαν τις συντάξεις.

τέλος η συζήτηση. δε συνομιλώ με ζώα.
 

raminator

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2011
Μηνύματα
590
Like
0
Πόντοι
6
Θα σου πω όλη την αλήθεια.

Με πληρώνει η CIA.
Τα λεφτά μου τα δίνει ο ίδιος ο Barack Obama. Συναντιόμαστε κρυφά στον Λευκό Οίκο κάθε μήνα και μου τα δίνει σε φακελάκι.
Πουλάω τα πάντα. Κυρίως πυρηνικά όπλα στους Ταλιμπάν.

ο μή έχων επειχηρήματα, σαρκάζει. αλλά σου λείπει το βασικό της συνταγής του σαρκασμού - η βάση στην αλήθεια.
 

Mariaq

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2012
Μηνύματα
116
Like
0
Πόντοι
1
μπράβο σου. μας έδειξες ότι είσαι ή απόλυτη ανθρώπινη βρώμα. δεν πηγαίνω ΠΟΤΕ με πόρνες, ηλίθια. με ξέρεις; δεν έχεις επιχειρηματα και άρα λασπολογείς στην άγνοιά σου.

ρώτα το κράτος γιατί ξόδεψαν 11 δις σε φάρμακα πέρυσι και ταυτόχρονα έκοβαν τις συντάξεις.

τέλος η συζήτηση. δε συνομιλώ με ζώα.


Να μην ξεχνας να παίρνεις τα φαρμακάκια σου.
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
ο μή έχων επειχηρήματα, σαρκάζει. αλλά σου λείπει το βασικό της συνταγής του σαρκασμού - η βάση στην αλήθεια.
Γιατί δε με πιστεύεις;
Αφού το ομολογώ οικοιοθελώς.
Με πληρώνει η CIA.
Αύριο έχω ραντεβού με τον Obama, για να μου δώσει το μισθό του Απριλίου.
Μου τα καθυστέρησε μια εβδομάδα ο μαλάκας.
Θα τον γαμήσω μόλις τον δω.
 

mhtsos69

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.339
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
16
Γιατί δε με πιστεύεις;
Αφού το ομολογώ οικοιοθελώς.
Με πληρώνει η CIA.
Αύριο έχω ραντεβού με τον Obama, για να μου δώσει το μισθό του Απριλίου.
Μου τα καθυστέρησε μια εβδομάδα ο μαλάκας.
Θα τον γαμήσω μόλις τον δω.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
Και η Act-Up αποχώρησε από την Επιτροπή για το AIDS του ΚΕΕΛΠΝΟ.
Και η Ένωση Φοιτητών Ιατρικής για το aids αποχώρησε από την Επιτροπή για το AIDS του ΚΕΕΛΠΝΟ.
Πλέον καμία οργάνωση δεν συμμετέχει σε αυτή την Επιτροπή.
Άδειασε.
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Και η Act-Up αποχώρησε από την Επιτροπή για το AIDS του ΚΕΕΛΠΝΟ.
Και η Ένωση Φοιτητών Ιατρικής για το aids αποχώρησε από την Επιτροπή για το AIDS του ΚΕΕΛΠΝΟ.
Πλέον καμία οργάνωση δεν συμμετέχει σε αυτή την Επιτροπή.
Άδειασε.

νομίζω ότι πρέπει να σταματήσεις να παίρνεις τα φάρμακα από το κλειδωμένο συρτάρι :helpplea:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Το Ελληνικό κράτος με πληρώνει.Εργάζομαι στην υγεία.

Προφανώς επειδη συναναστρέφεσαι αποκλειστικα με γυναίκες του πεζοδρομίου,δεν το χωράει το φτωχο σου μυαλό οτι ενδεχεται να υπάρχουν και γυναικες που δεν ξεπουλανε ουτε σωμα ούτε ψυχη.

Αυτο που λες για την PCR ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εκτός αν αυτός που την εκτέλεσε ήταν μεθυσμένος,εντελως ασχετος στην εκτελεση της ή γενικά ΑΝΙΚΑΝΟΣ.

Εννοείται οτι δεν κινδυνευει.Εδω πέρα αλωνίζουν ελευθεροι και ωραιοι γιατροι που προωθουν ενα σωρό τσαρλατανοθεραπειες,ή γιατροι που φυτεψαν κόσμο,λες να παθαινε κατι επειδη είπε κατι;;;Εδω αφηνανε την Παπαγιαννιδου να τριγυρναει ανενοχλητη στα καναλια και να λεει τις μαλακιες της παρολο που υπαρχει νομος που τιμωρει την διασπορα ψευδων ειδησεων.

Να σε πληροφορησω οτι οι φαρμακευτικες εταιρίες ενθαρύνουν την αναφορά προβλημάτων σε σχέση με τα προιοντα τους απο τους χρηστες επειδη φυσικα ενδιαφέρονται να βελτιωσουν το προιον τους οπως καθε εταιρια που επιθυμει α)να μην χασει τους πελάτες της β)να μην βρεθει αντιμετωπη με μηνύσεις και αγωγές.

mariaq, χαίρετε

απο περιέργεια , στο νοσοκομείο κάνετε ρουτίνα pcr για την διάγνωση του aids ?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Ενταξει καυλιαρη το καταλαβαμε οτι εχεις βγαλει το λυκειο! Αρκετη αξια εδωσες στον πουστρακο που το παιζει παντογνωστης!
Ρωτα τον κ εσυ κατι απο υπολογιστες για να κανει μοκοτο επιτελους  :2funny:


Καλη φαση αυτο!!  ;)

ΠΟΣΥΤΑΛΕΚΟΣ  :rockon:

Τυπε βαρέθηκα να ασχοληθω  :P

για αυτο του ειπα οτι έχει δικιο και τελείωσε.
Ειδες ποσο ωραία σταμάτησε? μεγάλη δυναμη το "Εχεις δικιο"
κανεις τον άλλον να το βουλώσει απευθειας και χωρις πολλα πολλα .  :P

Παλια έγραφα σεντόνια και προσπαθούσα να εξηγήσω πλεον δεν έχει τέτοια
σεντονάκια μονο άν εισαι αρθοργράφος και σε πληρώνουνε !!!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Οταν ο άλλος σου λεει οτι δεν ξέρεις
παει να σε κινήσει να ασχοληθεις μαζι του
και να καθεσαι να του αποδειξεις τωρα και τρεχα γυρευε...

δε πα να γαμηθει?  :P

"Εχεις δικιο και τελειωσε"

θα δειξει το μελλον ποιος ξερει και ποιος δεν ξερει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom