Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 363K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν αναφέρει κάπου μετάλλαξη του HIV σε αντίστοιχο HPV.
αυτό κατάλαβες απο αυτό που έγραψα..
είπα ότι έχει βρεθεί μεταλλαγμένος HIV που είναι ιδιαιτέρως μεταδοτικός και ανθεκτικός σε σχέση με αλλα στελέχη.......
 

Επισκέπτης
Δεν ήσουν σαφής τότε και για τέτοια θέματα πρέπει να είμαστε πάντα.
Εγώ το παρέθεσα όπως το ανέφερες.
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
όχι απλά παθαίνουν οι γυναίκες καρκίνο...........
Για αυτο ας κανουν το εμβολιο( 1 απο τα 2 που κυκλοφορουν και προστατευει αποτους επικυνδυνους τυπους 3 εως 5 χρονια)Επισης απο ολους τους τυπους HPV ειναι συγκεκριμενοι αυτοι που μπορει να προκαλεσουν προβλημα στην γυναικα.Και παλι δεν ειναι σιγουρο (και συνηθως στην κατηγορια αυτη δεν ανηκουν αυτοι που προκαλουν τα εμφανη γεννητικα κονδυλωματα)Και οι γνωστες μυρμηγκιες ειναι τυπος του HPV περαν του οτι ειναι αντιαισθητικο (εχει συναδελφος στην δουλεια στα χερια του)δεν εχεις καποιο αλλο προβλημα.O κσαδερφος μου ειχε βγαλει φοιτητης εκανε καυτηριασμο τωρα παντρεμενος με παιδια ολα μια χαρα.Σχεδον σε μεγαλο ποσοσοστο και απο ερευνες στατιστικες που εχουν γινει τα ενεργα σεξουαλικα ατομα εχουν καποιο τυπο hpv και δεν το γνωριζουν(δεν προκαλουν ολοι κονδυλωματα δεν ειναι ολοι επικυνδυνοι).Υπαρχουν χειροτεροι ιοι βλεπε hiv ηπατιτιδα c για αυτο προφυλακτικο με σωστη χρηση και παντα καλη ποιοτητας.Tace care ...
 

Επισκέπτης
Για αυτο ας κανουν το εμβολιο( 1 απο τα 2 που κυκλοφορουν και προστατευει αποτους επικυνδυνους τυπους 3 εως 5 χρονια)Επισης απο ολους τους τυπους HPV ειναι συγκεκριμενοι αυτοι που μπορει να προκαλεσουν προβλημα στην γυναικα.Και παλι δεν ειναι σιγουρο (και συνηθως στην κατηγορια αυτη δεν ανηκουν αυτοι που προκαλουν τα εμφανη γεννητικα κονδυλωματα)Και οι γνωστες μυρμηγκιες ειναι τυπος του HPV περαν του οτι ειναι αντιαισθητικο (εχει συναδελφος στην δουλεια στα χερια του)δεν εχεις καποιο αλλο προβλημα.O κσαδερφος μου ειχε βγαλει φοιτητης εκανε καυτηριασμο τωρα παντρεμενος με παιδια ολα μια χαρα.Σχεδον σε μεγαλο ποσοσοστο και απο ερευνες στατιστικες που εχουν γινει τα ενεργα σεξουαλικα ατομα εχουν καποιο τυπο hpv και δεν το γνωριζουν(δεν προκαλουν ολοι κονδυλωματα δεν ειναι ολοι επικυνδυνοι).Υπαρχουν χειροτεροι ιοι βλεπε hiv ηπατιτιδα c για αυτο προφυλακτικο με σωστη χρηση και παντα καλη ποιοτητας.Tace care ...
Πως βγάζεις μυρμηγκιές φίλε; :think:
Θυμάμαι όταν ήμουν πιτσιρίκι είχα βγάλει μια στο δάχτυλο, αλλά με τον καιρό έφυγε.
Το μουνί νόμιζα ότι ήταν είδος ψαριού τότε, οπότε αποκλείεται να το κόλλησα από γκόμενα  :2funny:
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
Πως βγάζεις μυρμηγκιές φίλε; :think:
Θυμάμαι όταν ήμουν πιτσιρίκι είχα βγάλει μια στο δάχτυλο, αλλά με τον καιρό έφυγε.
Το μουνί νόμιζα ότι ήταν είδος ψαριού τότε, οπότε αποκλείεται να το κόλλησα από γκόμενα  :2funny:
ή απλα βαλε στο google μυρμηγκιες hpv .Μπας κ εβαζες το δαχτυλακι στο ψαρι της Μαριας   :2funny:Πλακα κανω προφανως ισχυει το παρακατω
"Ο ιός μεταδίδεται με την άμεση δερματική επαφή ή με το άγγιγμα υγρών επιφανειών, όπως δάπεδα σε πισίνες και αποδυτήρια, τα οποία έχουν μολυνθεί από άτομα που έχουν μυρμηγκιές.."
Για αυτο αναφερω παραπανω οτι σε μεγαλο ποσοστο οι περισσοτεροι μπορει να φερουμε τον ιο και να μην το γνωριζουμε.Και οι περισσοτεροι τυποι του βαση με αυτα που γνωριζουμε εως τωρα δεν προκαλουν καποιο ιδιαιτερο προβλημα.Μην τρομαζουμε τους ανθρωπους οντως υπαρχουν και επικυνδυνοι τυποι αλλα υπαρχουν εμβολια για γυναικες καποιοι τα προτεινουν και σε ανδρες.Αλλα και παλι ακομα και αν εχεις καποιο επικυνδυνο τυπο δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα εχεις καποιο προβλημα.Προσοχη προφυλαξη μετρο and life goes on..
 

kammenos13

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2007
Μηνύματα
147
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
ξαναρωταω γιατι με γειωσατε  :grin:

η κοπελα μου ειχε παλια κονδυλωματα...τις εχουν φυγει εδω και 3 χρονια δεν εχει τιποτα.(αλλα ο ιος ειναι στο αιμα ως γνωστον) το κανουμε παντα με προφυλαξη και προσεχω μην ακουμπαω και κολλησω γενικα...
αλλα αλλη η χαρη του ακαποτου!
ερωτηση! αν το κανουμε απο κωλο... (που δεν ειχε εμφανιστει εκει κονδυλωμα) θα κολλησω? (λογικα αφου ειναι στο αιμα ο ιος ναι ε?)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ξαναρωταω γιατι με γειωσατε  :grin:

η κοπελα μου ειχε παλια κονδυλωματα...τις εχουν φυγει εδω και 3 χρονια δεν εχει τιποτα.(αλλα ο ιος ειναι στο αιμα ως γνωστον) το κανουμε παντα με προφυλαξη και προσεχω μην ακουμπαω και κολλησω γενικα...
αλλα αλλη η χαρη του ακαποτου!
ερωτηση! αν το κανουμε απο κωλο... (που δεν ειχε εμφανιστει εκει κονδυλωμα) θα κολλησω? (λογικα αφου ειναι στο αιμα ο ιος ναι ε?)

δεν ξέρω για κονδυλώματα αλλά μερέντα θα φάς σίγουρα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
ξαναρωταω γιατι με γειωσατε  :grin:

η κοπελα μου ειχε παλια κονδυλωματα...τις εχουν φυγει εδω και 3 χρονια δεν εχει τιποτα.(αλλα ο ιος ειναι στο αιμα ως γνωστον) το κανουμε παντα με προφυλαξη και προσεχω μην ακουμπαω και κολλησω γενικα...
αλλα αλλη η χαρη του ακαποτου!
ερωτηση! αν το κανουμε απο κωλο... (που δεν ειχε εμφανιστει εκει κονδυλωμα) θα κολλησω? (λογικα αφου ειναι στο αιμα ο ιος ναι ε?)
τυπε η καλυτερη λυση για να μην κολησεις ειναι να την αφησεις να την γαμαει αλλος και εσυ να παρακολουθεις. :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τυπε η καλυτερη λυση για να μην κολησεις ειναι να την αφησεις να την γαμαει αλλος και εσυ να παρακολουθεις. :grin:
ααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχχααχαχαχαχχαχααχαχα
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
πληροφοριακα αναφερω οτι υπαρχουν στελεχη του ιου που ΔΕΝ προκαλουν την εμφανιση της τυπικης δερματικης αλλοιωσης...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
αλήθεια; δλδ είναι αόρατα;
υπαρχουν στελεχη του ιου HPV που δεν προκαλουν τη συγκεκριμενη δερματικη αλλοιωση...
αυτο ειναι αρκετα υπουλο,καθως μπορει να σαι μολυνσμενος με αυτα και να μην το γνωριζεις!!
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
υπαρχουν στελεχη του ιου HPV που δεν προκαλουν τη συγκεκριμενη δερματικη αλλοιωση...
αυτο ειναι αρκετα υπουλο,καθως μπορει να σαι μολυνσμενος με αυτα και να μην το γνωριζεις!!
Για να παρετε μια ιδεα πχ το 50% των ενεργων σε σε σεξουαλικη δραστηριοτητα
ανθρωπων στην διαρκεια ζωης του μπορεινα φερει ενα τυπο του ιου δεν το λεω εγω αλλα εδω
και αν βαλετε στο google 50% και hpv θα δειτε....
 

peterk

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2006
Μηνύματα
168
Κριτικές
3
Like
3
Πόντοι
1
Μεγάλη προσοχή γιατι είναι πολύ ύπουλη φάση ο HPV.

Παρότι είχα θεραπευτεί (πριν απο 2 μηνες) να το πάλι το σπυράκι στη βάση του πουλιού.


και φτου κ απο την αρχή η θεραπεία.
 

kammenos13

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2007
Μηνύματα
147
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Μεγάλη προσοχή γιατι είναι πολύ ύπουλη φάση ο HPV.

Παρότι είχα θεραπευτεί (πριν απο 2 μηνες) να το πάλι το σπυράκι στη βάση του πουλιού.


και φτου κ απο την αρχή η θεραπεία.

μα δεν φευγει ποτε! εισαι φορεας για παντα! και ανα τακτα χρονικα διαστηματα θα βγαζεις τα σπυρακια αυτα.
σε αλλους δεν εκδηλωνεται οπτικα (δηλαδη με σπυρακι)δεν βγαζουν τιποτα, αλλα και παλι ειναι φορεες και εχουν τον ιο.

 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.752
Κριτικές
61
Like
40.365
Πόντοι
22.785
Aλλη μιά φορά..........

ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΟΝΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...................

ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom