Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 201K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πώς βρίσκετε την ενέργειά του

  • Απαράδεκτη. Προδοσία.

  • Καλά έκανε.

  • Οι προδοσίες γίνονται μουλωχτά. Δεν έπρεπε να το πει.

  • Τα βυζιά της μπακοδήμου πακέτο με βραζιλιάνικη κωλάρα


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.001
Κριτικές
1
Like
32.931
Πόντοι
6.256
Πεντε ανθρωποι πηγαν μωρε κι εσυ, δεν εγινε και καμια κοσμοσυρροη
Πεντε χρονια κουλονδ δεν εφτιαξαν ενα κεντρο νεοσυλλεκτων στη Μυκονο.
Να που χρειαστηκε.
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Ο Κασελάκης δείχνει με όλα αυτά οτι θα πάρει εξουσία.Σου λέει κοινέ θνητέ κάνεις 18 μήνες στρατό και τρως σκατά εγώ τη βγάζω καθαρή με μια βδομάδα.Σε γαμάνε στις πανελλήνιες να περάσεις σε μια σχολή εγώ παίρνω χαλαρά πτυχίο απο ΗΠΑ.Τελειώνεις και σε βάζουν στη λάντζα με 700 ευρώ μηνιάιως αν δε μείνεις άνεργος,εγώ τσιμπάω θαλασσοδάνεια και αγοράζω καράβια.Σου φορτώνουν ξινή φακλάνα Ελληνίδα,εγώ γαμάω τον παίδαρο τον Ταιλερ και τον παντρεύομαι κιόλας.Κάνω ό,τι γουστάρω γιατί είμαι φτιαγμένος για εξουσία.Ρωμαικό στυλ κι έτσι.Με αυτό τον τρόπο ψήνεται και ο ψηφοφόρος,σου λέει με αυτόν παίζει να γλιτώσω καμιά θητεία,να τσιμπήσω κανα δάνειο καλό,να μου γαμήσουν το κωλαράκι κτλ.
Με αυτο τον τρόπο θα ανεβαίνει συνέχεια ο Κασελάκης όσο δέιχνει οτι είναι υπεράνω και τα γράφει όλα στα αρχίδια του,δεν κωλώνει και τον προσκυνάνε.Οτι δηλαδή ισχύουν άλλοι νόμοι για αυτόν.Εχει καλούς συμβούλους προφανώς του είπαν τι να κάνει για να πείσει τον Ελληνα ραγιά.Γερμανία θα τουυ είχαν ήδη ράψει το κουστούμι.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Εμείς οι μαλάκες πήγαμε 18 μήνες και η πουστάρα πάει 20 μέρες.

Ευχαριστιέμαι τη χρεοκοπία της χώρας ώρες-ώρες.

Μουνοπανία χώρα από την αρχή μέχρι το τέλος.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
819
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
Εμείς οι μαλάκες πήγαμε 18 μήνες και η πουστάρα πάει 20 μέρες.

Ευχαριστιέμαι τη χρεοκοπία της χώρας ώρες-ώρες.

Μουνοπανία χώρα από την αρχή μέχρι το τέλος.
αρα εγω που πηγα 21 μηνες εχω προβιβαστει σε αρχιμαλάκα ,οποιος με πει πλέον μαλάκα θα παρεξηγηθουμε , αρχιμαλακας παρακλαω ,αλλα οχι για τους 21 μηνες .Ενα χρονο μετα που απολυθηκα , εμαθα πως αν θελω να αναγνωριστουν τα ενσημα του στρατου θα πρέπει να τα πληρώσω.Με τι με τις 500 δραχμές που μας εδιναν το μηνα ετος 1985 ,δηλαδη 80-90 φορες λιγότερα απο το βασικο κατβτατο μισθο της εποχης? Στο μεταξυ εγω δούλευα τοτε στο εργοστασιο κατασκευης γυν. υποδηματων του θείου μουκαι ανπχ ημουν γυναίκα ,και τα 525 εναημα 21 μηνες ειπαμε θα ειχα ,αλλα και τα εισοδήματα που εχασα.Και ετσι φερονται σε ολους που πηγαμε φανταροι ,λες και πηγαμε διακοπες στη μύκονο .Επιχειρησα να κανω κατι μιλωντας σε κανα δυο σικηγορους τοτς ,αλλα έπρεπε να μαεζευτουμε πολλοι για να φτασει στο δικαστηριο ανθρωπίνων διμκαιωματων.Προσεξτε το σκεπτικο που θα νικουσε .Ειναι διακριση με βαση το φυλο .Οι γυναιμες δεν υποχρεουνται σε θητεια ,αλλα αν θελουν μπορουν να πηγαινουν ως επαγγελματιες ,να πληρωνονται δηλαδη κανονικα .απο το 1978 .Αλλα για θητεια δεν μπορουν γιατι εκει ειναι γυναικες .Αυτοι λοποιν ειστε ,ειμαστε και να μην πειραχει τωρα ο καθε Κασελάκης ,αφου δεν αντιδρυμε για κατι τοσο αδικο εξωφθαλμα αδικο.Αληθεια υπάρχει και ενας δικηγορος εδω μεσα ας μας πει την αποψη του
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.312
Κριτικές
15
Like
5.838
Πόντοι
1.496
Στο καναλι open στην εκπομπη της Ευλαμπιας Ρεβη ειχαν καλεσμενο τον Χατζησωκρατη του ΣΥΡΙΖΑ. Και τον ρωτησαν για τις αστακοκαλτσες του Κασσελακη, οτι αντι να ασχολουνται με αλλα ασχολουνται με αυτα.
Ο Χατζησωκρατης κομπιασε, εχασε τα λογια του.

Να ειναι δεκαετιες στην Αριστερα, ταγμενος, σοβαρος, διανοουμενος θεωρητικος της Αριστερας, ανανεωτικη αριστερα οσο τον θυμαμαι τοσα χρονια, και να εφτασε η στιγμη που καλειται να σχολιασει τις ...αστακοκαλτσες του αρχηγου του.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.707
Κριτικές
6
Like
8.870
Πόντοι
1.686
Στο καναλι open στην εκπομπη της Ευλαμπιας Ρεβη ειχαν καλεσμενο τον Χατζησωκρατη του ΣΥΡΙΖΑ. Και τον ρωτησαν για τις αστακοκαλτσες του Κασσελακη, οτι αντι να ασχολουνται με αλλα ασχολουνται με αυτα.
Ο Χατζησωκρατης κομπιασε, εχασε τα λογια του.

Να ειναι δεκαετιες στην Αριστερα, ταγμενος, σοβαρος, διανοουμενος θεωρητικος της Αριστερας, ανανεωτικη αριστερα οσο τον θυμαμαι τοσα χρονια, και να εφτασε η στιγμη που καλειται να σχολιασει τις ...αστακοκαλτσες του αρχηγου του.



Παπανδρέου Θεσσαλονίκη Σαρδάμ ΚΑΛΤΣΕΣ​


Κάλτσες ο Γ. Παπανδρέου

Κάλτσες και ο Κασσελάκης

τον βλέπω τον Κάσσελ πορδηπουργό !
 

ANDREIOS

Μέγας
Εγγρ.
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.146
Κριτικές
13
Like
1.681
Πόντοι
4.655
20240319_132900.jpg
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.074
Πόντοι
6.056

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.321
Πόντοι
3.656
αξύριστος είναι έλεος βύσμα και σε αυτό??? :confused:
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.714
Κριτικές
28
Like
2.466
Πόντοι
6.265
Νεοσυλλεκτοι να κανουν παρελαση εξω και με οπλα μαλιστα τι ειναι νεα πατεντα του λοατκουλη?

1)Πριν την ορκοκωσια του οπλιτη απαγορευεται να εχει οπλο οι παρελασεις νεοσυλλεκτων γινονται χωρις οπλισμο

2)αλλοι κανανε 2 χρονια θητεια και δεν παρελασανε σε αγημα
Και αυτος με θητεια 2 εβδομαδες μπηκε

Τυχαιο θα ειναι
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.321
Πόντοι
3.656
εννοείται ότι παίρνεις όπλο στο κέντρο και με το όπλο κάνεις παρέλαση.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.714
Κριτικές
28
Like
2.466
Πόντοι
6.265
Eννοειται οτι δεν παιρνεις οπλο πριν ορκιστεις και η παρελαση ειναι χωρις οπλο

Αλλαξε τους στρατιωτικους κανονισμους ο λοατκουλις και δεν το ξερουμε?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.321
Πόντοι
3.656
εγώ στο κέντρο και όπλο πήρα

και υπηρεσίες έκανα με αυτό

και παρέλαση με αυτό έκαναν όσοι έκαναν.

και ασκήσεις με αυτό κάναμε...και βολές με αυτό κάναμε.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.714
Κριτικές
28
Like
2.466
Πόντοι
6.265
Επειδη ηταν μαλακες εκεινοι δεν σημαινει οτι αυτο λεει ο στρατιωτικος κανονισμος

Πριν την ορκομωσια ουτε σκοπια δεν κανει ο νεοσυλλεκτος


Ετσι ειναι η παρελαση

Κανεις δεν εχει καν οπλο απο τους νεους



Επισης καπου τα εχεις μπερδέψει λιγο
Στο κέντρο παίρνεις οπλο αλλα μετά την ορκοκωσια
Ο κασελακης ποτε ορκιστηκε κ εχει οπλο?
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
232
Like
360
Πόντοι
21
Καταρέει το σύμπαν ρεεεε. Οτι να ναι γίνεται.
Αναρωτιέμαι τι δουλειά τον έχουν φέρει να κάνει ο Κασσελάκης. Να δώσει Αιγαίο και νησια ατους τούρκους απο 25 μεσημβρινό και πέρα; Να δώσει Θράκη αραγε; Συνεκμεταλευση της Μακεδονίας με τους σκοπιανούς; Να διαλύσει το στρατό, να κάνει αποστρατικοποίηση των νήσων και να μπουν οι τούρκοι αλα 74, αμαχητι; Αυτό θέλω να δω, γαμώ τους προδότες μας γαμώ, γαμώ το Βενιζέλο τον Κωλέτη και το Μαυροκορδάτο, τον Παπαντρέου και το Μητσοτάκη, τα σκατόσογα γαμω
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.321
Πόντοι
3.656
Επειδη ηταν μαλακες εκεινοι δεν σημαινει οτι αυτο λεει ο στρατιωτικος κανονισμος

Πριν την ορκομωσια ουτε σκοπια δεν κανει ο νεοσυλλεκτος


Ετσι ειναι η παρελαση

Κανεις δεν εχει καν οπλο απο τους νεους
ναι μαλάκες στο μεγαλύτερο κέντρο της Ελλάδας....

τώρα απλά ψάχνεις να βρεις κάτι να πεις για τον κασελάκη, τον μητσοτάκη και την λέξη ''λοατκούλη"


σιγά μη δε κάνεις υπηρεσίες στο κέντρο......εκτός αν είσαι Ι-5
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.979
Κριτικές
1
Like
29.692
Πόντοι
8.006
ναι μαλάκες στο μεγαλύτερο κέντρο της Ελλάδας....

τώρα απλά ψάχνεις να βρεις κάτι να πεις για τον κασελάκη, τον μητσοτάκη και την λέξη ''λοατκούλη"


σιγά μη δε κάνεις υπηρεσίες στο κέντρο......εκτός αν είσαι Ι-5
Πριν την ορκωμοσια λεμε ρε φιλε
Κι εγω το 1994 χωρις οπλο και υπηρεσιες ημουν ως την ορκωμοσια.
Αλλαξε κατι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom