Νέα

Μητέρα πήγε τους 40χρονους γιους της στα δικαστήρια για να τους διώξει από το σπίτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rand0m1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 316
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.134
Κριτικές
62
Like
40.706
Πόντοι
8.530
Εχθες ημουν στου Ψυρρη και παρατηρουσα τα σπιτια τριγυρω. Καταρχην κατοικουνται αυτα τα σπιτια; Τα περισσοτερα ειναι παμπαλαια και φαινονται ερειπωμενα. Γιατι δεν βγαζει ενα προγραμμα η κυβερνηση, η εστω οι τραπεζες (για καποιο ευνοικο δανειο) για αναστηλωση-διατηρηση τους; Μιλαμε για παρα πολλα σπιτια και σε ενα αξιοπρεπες σημειο της πολης
Aν διαβάζει μέλος που είναι στον Δήμο Αθηναίων να μιλήσει με τον νυν και τον επόμενο δήμαρχο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Είναι τεράστια περιοχή. Η πλειοψηφία καλός κόσμος ήταν πάντα σε αυτήν την συνοικία.
Πράγματι...οι παλαιοί κάτοικοι της περιοχής είναι νοικοκύρηδες και φιλήσυχοι.Το σκουπιδαριο είναι που έχει μποχα...και κάνει φασαρία
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
862
Like
1.324
Πόντοι
206
Δεν υφίσταται το παραμύθι είναι κλειστά τα σπίτια παιδιά! Ειδικά Αθήνα. Μη το ξαναπειτε αυτό. Είναι το πιο άστοχο. Είναι αυξημένη η ζήτηση πάρα πολύ. Συσσωρεύτηκε όλη η Ελλάδα στην Αθήνα, η τουριστική ατζέντα που εφαρμόστηκε φέρνει κόσμο όλο το χρόνο και το air bnb έχει καταπιεί τα μισά σπίτια στο κέντρο. Επίσης σε αρκετά σπίτια επέστρεψαν πίσω οι ιδιοκτήτες. Το κέντρο καθάρισε πολύ κι ενώ ήταν ήδη πιεσμένα τα πράγματα, η ζήτηση εκτοξεύτηκε. Τα Εξάρχεια πχ πάντα ήταν ΧΟΤ περιοχή. Ανέκαθεν. Πλέον Εξάρχεια θέλουν να μείνουν όλες οι κοπέλες ανεξαρτήτως του στυλ που είναι. Παλιότερα κυρίως φοιτήτριες και σκληροπυρηνικες αναρχικές εμένα. Τώρα έχει ζήτηση πραγματικά από όλους και όχι συγκεκριμένη μερίδα. Ίσα ίσα μέχρι και τα υπόγεια εκμεταλλεύτηκαν. Ποια κλειστά; θα σωθεί η κατάσταση με 100 κλειστά σπίτια; που δεν είναι και τόσα.

Είσαι σωστός. Καλώς ή κακώς ο "Μητσοτάκη Γαμιέσαι" έφερε μια μικρή σταθερότητα σε σχέση με τον προηγούμενο ανεκδιήγητο και αγράμματο καραγκιόζη. Υπάρχει μια σχετική ανάπτυξη. Το πόση είναι αυτή δεν το ξέρω αλλά υπάρχει. Και σε συνδυασμό με το AirBnB που έφερε μια τρομακτική αλλαγή στον τουρισμό βλέπουμε τα ενοίκια που πάνε στο θεό. Σίγουρα υπάρχουν μαλάκες που ζητάνε χιλιάρικα για τρώγλες. Αλλά αυτοί είναι ελάχιστοι και υπήρχαν πάντα. Οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες είναι λογικοί. ΟΚ μπορεί να χρεώνουν υψηλά αλλά όχι τις υπερβολές που διαβάζουμε. Κανένας λογικός άνθρωπος που έχει μια εκμεταλλεύσιμη ιδιοκτησία δεν την έχει να κάθεται. Θα τη νοικιάσει ώστε να έχει το έξτρα εισόδημα.

Υπάρχει νορμάλ άνθρωπος...που πάει να μείνει Εξάρχεια; :think:

Πολλοί, πάρα πολλοί. Τι ακριβώς τους λείπει; Πιο κέντρο δεν υπάρχει. Άπειρα μαγαζιά σε απόσταση 500 μέτρων και πολύ λέω. Τι άλλο να ζητήσεις;

Να μείνεις που; Σε άλλες περιοχές που θες μια ώρα ταξίδι για το κέντρο; Ή που το πιο high μαγαζί είναι το καφενείο του κυρ Μπάμπη από τη δεκαετία του '70;

Εγώ που είμαι από επαρχία σιχαίνομαι την Αθήνα γι' αυτό το λόγο. Διότι θέλω 2 μέρες για να κάνω 5 απλά πράγματα. Οπότε αν χρειαζόταν ποτέ να μείνω κάτω θα το σκεφτόμουν ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.630
Κριτικές
25
Like
9.857
Πόντοι
4.746
Δεν υφίσταται το παραμύθι είναι κλειστά τα σπίτια παιδιά! Ειδικά Αθήνα. Μη το ξαναπειτε αυτό. Είναι το πιο άστοχο. Είναι αυξημένη η ζήτηση πάρα πολύ. Συσσωρεύτηκε όλη η Ελλάδα στην Αθήνα, η τουριστική ατζέντα που εφαρμόστηκε φέρνει κόσμο όλο το χρόνο και το air bnb έχει καταπιεί τα μισά σπίτια στο κέντρο. Επίσης σε αρκετά σπίτια επέστρεψαν πίσω οι ιδιοκτήτες. Το κέντρο καθάρισε πολύ κι ενώ ήταν ήδη πιεσμένα τα πράγματα, η ζήτηση εκτοξεύτηκε. Τα Εξάρχεια πχ πάντα ήταν ΧΟΤ περιοχή. Ανέκαθεν. Πλέον Εξάρχεια θέλουν να μείνουν όλες οι κοπέλες ανεξαρτήτως του στυλ που είναι. Παλιότερα κυρίως φοιτήτριες και σκληροπυρηνικες αναρχικές εμένα. Τώρα έχει ζήτηση πραγματικά από όλους και όχι συγκεκριμένη μερίδα. Ίσα ίσα μέχρι και τα υπόγεια εκμεταλλεύτηκαν. Ποια κλειστά; θα σωθεί η κατάσταση με 100 κλειστά σπίτια; που δεν είναι και τόσα.
Τα μισα εξαρχεια τα εχουν αγοραζει κινεζικα κεφαλαια επισης Ομονοια πολλοι Εβραιοι ,βαλε και σε αλλες περιοχες που κανουν μαζικο ντου αγορων ακινητων ξενα κεφαλαια βαλε τα μεμονωμενα για την βιζα .Η χωρα πουληθηκε στους ξενους και σε λιγο θα κατοικειται απο ξενους .Καλα στερνα
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.905
Like
3.742
Πόντοι
456
Aν διαβάζει μέλος που είναι στον Δήμο Αθηναίων να μιλήσει με τον νυν και τον επόμενο δήμαρχο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Πράγματι...οι παλαιοί κάτοικοι της περιοχής είναι νοικοκύρηδες και φιλήσυχοι.Το σκουπιδαριο είναι που έχει μποχα...και κάνει φασαρία
Επίσης είναι πάρα πάρα πολύ πλούσιοι. Μπορεί να έχουν όψη λαϊκών ανθρώπων αλλά είναι πάμπλουτοι. Αρκετοί έχουν μισές ή ολόκληρες πολυκατοικίες ή πολλά διαμερίσματα διάσπαρτα. Ο τύπος που του είχα νοικιάσει παλιά είχε αλλά 20 διαμερίσματα. Γνωρίζω κι άλλες 10 περιπτώσεις παρόμοιες. Πλέον δεν έχει ούτε έναν περιθωριακό που είχα περάσει πριν μέρες. Πάντα ήταν ναι μεν καλλιτεχνική περιοχή αλλά ήταν κοντά στο καλοστεκουμενο στυλ του Κολωνακίου. Επίσης η πλειοψηφία γνωρίζω που μένουν εκεί ήταν πάντα Έλληνες. Ότι είναι από τέταρτο όροφο και πάνω είναι πολύ καλές παστές, μηχανικοί, δικηγόροι κλπ
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.905
Like
3.742
Πόντοι
456
Τα μισα εξαρχεια τα εχουν αγοραζει κινεζικα κεφαλαια επισης Ομονοια πολλοι Εβραιοι ,βαλε και σε αλλες περιοχες που κανουν μαζικο ντου αγορων ακινητων ξενα κεφαλαια βαλε τα μεμονωμενα για την βιζα .Η χωρα πουληθηκε στους ξενους και σε λιγο θα κατοικειται απο ξενους .Καλα στερνα
Έχουν πάρει αρκετά. Αλλά όχι και τα μισά. :confused::confused::confused:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Πολλοί, πάρα πολλοί. Τι ακριβώς τους λείπει; Πιο κέντρο δεν υπάρχει. Άπειρα μαγαζιά σε απόσταση 500 μέτρων και πολύ λέω. Τι άλλο να ζητήσεις;

Να μείνεις που; Σε άλλες περιοχές που θες μια ώρα ταξίδι για το κέντρο; Ή που το πιο high μαγαζί είναι το καφενείο του κυρ Μπάμπη από τη δεκαετία του '70;

Εγώ που είμαι από επαρχία σιχαίνομαι την Αθήνα γι' αυτό το λόγο. Διότι θέλω 2 μέρες για να κάνω 5 απλά πράγματα. Οπότε αν χρειαζόταν ποτέ να μείνω κάτω θα το σκεφτόμουν ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ.

Οκ,δεν ζω Αθήνα για να ξέρω καλά τις περιοχές,αλλά για τα Εξάρχεια έχουμε την εικόνα ότι μόνο αν είσαι...της γνωστής ιδεολογίας και αισθητικής μπορείς να μείνεις εκεί.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.630
Κριτικές
25
Like
9.857
Πόντοι
4.746
Έχουν πάρει αρκετά. Αλλά όχι και τα μισά. :confused::confused::confused:



 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.630
Κριτικές
25
Like
9.857
Πόντοι
4.746
Στα Εξάρχεια κάποιοι κάνουν μπίζνες με την αγορά ακινήτων. Τα στοιχεία δείχνουν ότι Κινέζοι, Τούρκοι, Γερμανοί, αλλά και πολίτες των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων είναι στην κορυφή της λίστας των αγοραστών.
Τελειωσαμε μαλακες χαχαχααχαχαχαχ
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.419
Like
13.679
Πόντοι
3.506
Στην Ελλαδα θα γινοταν το αντιθετο. Θα ζητουσε η μανα να μη φυγουν ποτε οι γιοι απο το σπιτι. Ποια θα σας αγαπησει οσο η μανα σας βρε αχαιρευτοι που μου θελετε και παντρεια; :2funny:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Τα μισα εξαρχεια τα εχουν αγοραζει κινεζικα κεφαλαια επισης Ομονοια πολλοι Εβραιοι ,βαλε και σε αλλες περιοχες που κανουν μαζικο ντου αγορων ακινητων ξενα κεφαλαια βαλε τα μεμονωμενα για την βιζα .Η χωρα πουληθηκε στους ξενους και σε λιγο θα κατοικειται απο ξενους .Καλα στερνα

Μπορούν να'ρθουν να μείνουν Ευρωπαίοι;Αμερικανοί;Μπορούν να χτιστούν πολυτελή ξενοδοχεία;Αν γίνουν αυτά,καλώς να γίνουν

Θυμάμαι κάποιος εδώ είχε πει ότι σε μερικά χρόνια το κέντρο της Αθήνας δε θα'χει καμία σχέση μ'αυτό που ξέρουμε τόσα χρόνια.Να το δούμε και να μην το πιστέψουμε...
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.905
Like
3.742
Πόντοι
456
Οκ,δεν ζω Αθήνα για να ξέρω καλά τις περιοχές,αλλά για τα Εξάρχεια έχουμε την εικόνα ότι μόνο αν είσαι...της γνωστής ιδεολογίας και αισθητικής μπορείς να μείνεις εκεί.
Kαμία μα καμία σχέση. Από αυτούς που λένε τα κανάλια κάνουν φασαρίες. Αν είναι 100 ούτε οι 3 δεν μένουν στην περιοχή. Είμαστε με τα καλά μας; Στην πλατεία εξαρχείων είναι η μπλε πολυκατοικία. Εκεί θες αρχίδια για να μείνεις. Παίζει να έχει και 1 εκατομμύριο ευρώ ένα σπίτι εκεί. Ποτέ δεν πλησιαζόταν η περιοχή. Πάντα πανάκριβη ήταν. Το 2009 νοίκιαζε συγγενής μου 28 τετραγωνικά 400 ευρώ και έλεγε και ευχαριστώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: foobar

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.630
Κριτικές
25
Like
9.857
Πόντοι
4.746
Μπορούν να'ρθουν να μείνουν Ευρωπαίοι;Αμερικανοί;Μπορούν να χτιστούν πολυτελή ξενοδοχεία;Αν γίνουν αυτά,καλώς να γίνουν

Θυμάμαι κάποιος εδώ είχε πει ότι σε μερικά χρόνια το κέντρο της Αθήνας δε θα'χει καμία σχέση μ'αυτό που ξέρουμε τόσα χρόνια.Να το δούμε και να μην το πιστέψουμε...
Αυτο ηταν σχεδιο να ριξουν τις τιμες με τους λαθρο για να γινει μαζικη αγορα ακινητων και να αλλαξουν οπως γραφεις σωστα το κεντρο κατι που δεν πετυχε και τους εμεινε τωρα προικα οι Λαθρο.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.905
Like
3.742
Πόντοι
456
Στα Εξάρχεια κάποιοι κάνουν μπίζνες με την αγορά ακινήτων. Τα στοιχεία δείχνουν ότι Κινέζοι, Τούρκοι, Γερμανοί, αλλά και πολίτες των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων είναι στην κορυφή της λίστας των αγοραστών.
Τελειωσαμε μαλακες χαχαχααχαχαχαχ
Καλά κάνουν τύπε. Γτ σκας; Τα φάγαμε τα λεφτά εμείς.
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Στο πατρικό μου επαρχία πήγαν στο δικαστήριο 10 άτομα επειδή πετούσαν συστηματικά πέτρες σε σπίτια στη γειτονιά. Είναι 25 χρονών όλοι τους και δεν θέλουν να κάνουν τίποτα. Τους φταίνει οι πακιστανοί. Στο κέντρο οι ντελιβεράδες βγάζουν 1000-1200 ευρώ και η efood θέλει χέρια. Γτ δεν έρχονται να δουλέψουν; Τα κλειστά mini market έξω από ξενοδοχεία γτ δεν τα ανοίγουν αυτοί και τα παίρνουν πακιστανοί; Γτ είναι σκουπίδια και ξέρουν να κρίνουν. Οι βλάχοι ένα δυαράκι να έπαιρναν το 2000 από το να έπαιρναν mercedes δεν θα είχαν τίποτα οι κινέζοι τώρα. Βέβαια εβαλαν και το χέρι οι πολιτικοί και οι τράπεζες για να γαμηθεί τελείως το πράγμα, αλλά μεγάλη κουβέντα που έχει ξαναγίνει.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.630
Κριτικές
25
Like
9.857
Πόντοι
4.746
Καλά κάνουν τύπε. Γτ σκας; Τα φάγαμε τα λεφτά εμείς.
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Στο πατρικό μου επαρχία πήγαν στο δικαστήριο 10 άτομα επειδή πετούσαν συστηματικά πέτρες σε σπίτια στη γειτονιά. Είναι 25 χρονών όλοι τους και δεν θέλουν να κάνουν τίποτα. Τους φταίνει οι πακιστανοί. Στο κέντρο οι ντελιβεράδες βγάζουν 1000-1200 ευρώ και η efood θέλει χέρια. Γτ δεν έρχονται να δουλέψουν; Τα κλειστά mini market έξω από ξενοδοχεία γτ δεν τα ανοίγουν αυτοί και τα παίρνουν πακιστανοί; Γτ είναι σκουπίδια και ξέρουν να κρίνουν. Οι βλάχοι ένα δυαράκι να έπαιρναν το 2000 από το να έπαιρναν mercedes δεν θα είχαν τίποτα οι κινέζοι τώρα. Βέβαια εβαλαν και το χέρι οι πολιτικοί και οι τράπεζες για να γαμηθεί τελείως το πράγμα, αλλά μεγάλη κουβέντα που έχει ξαναγίνει.
Εδω δεν δουλευουν οι ξενοι ρε τυπε .Ψαχνουν ατομα τωρα για ελιες και δεν παει κανενας ενταξει ο Ελληνας ειναι κοπρος ο ξενος τι κανει ;;; λιαζεται ;;;;
Ολοι κοιτουν το ευκολο χρημα και ο ξενος το ιδιο οχι μονο ο Ελληνας
 
Τελευταία τροποποίηση:

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.905
Like
3.742
Πόντοι
456
Αυτο ηταν σχεδιο να ριξουν τις τιμες με τους λαθρο για να γινει μαζικη αγορα ακινητων και να αλλαξουν οπως γραφεις σωστα το κεντρο κατι που δεν πετυχε και τους εμεινε τωρα προικα οι Λαθρο.
Ποτέ δεν γίνεται ένα πράγμα για ένα μόνο σκοπό. Αυτό είναι νόμος. Τα μεταναστευτικά ρεύματα αξιοποιήθηκαν προτίστως γτ αυτές συντηρούσαν την Ελλάδα στα χειρότερα της. Ότι πακέτα πήραμε γι αυτούς με αυτά την περνούσαμε, και μη ξεχνάμε το μαύρο χρήμα που υπολογίζεται σε εκατομμύρια. Για να έρθεις κάποιος στην Ελλάδα πληρώνει τα κερατά του. Δεν υπάρχουν λαθρο, ποιος μαλάκας θέλει να έρθει και να παρασιτεί στην Ομόνοια μέσα στα σκατά; Όποιος ξεμένει από φράγκα παραμένει εδώ. Καθε χώρα που περνάς για να πας στο προορισμό έχει ταρίφα. Σαφώ εκμεταλλευόμενοι και όλο αυτό αυτοί που παρακολουθούσαν την πιάτσα αγοράζαν σωρηδόν διαμερίσματα-μαγαζιά.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.905
Like
3.742
Πόντοι
456
Τύπε μίλα με επιχειρηματίες να σου πουν και για τα νησιά τι έγινε. Πώς οι Αλβανοί έχουν πάρει πάνω από το 50% των πιο σημαντικών νησιών. Και θα καταλάβεις για τι σκουπιδολαός είμαστε. Με μηδέν παιδεία αλλά η Ελλάδα Ελλάδα.

Το κέντρο της Αθήνα γαμήμενε σκατόβλαχε είναι η αιχμή του δόρατος όλης της χώρας. Αυτό οχυρώνεις και το προσέχεις σαν κόρη οφθαλμού. Θα έπρεπε να είσαι περήφανος που έχεις στην ιδιοκτήσιά σου ένα κομμάτι του, αλλά και μόνο που περπατάς εκεί πρέπει να νιώθεις δέος. Βάλε το αμαξάκι στο πάτο σου τώρα, ζήσε με το επίδομα και άσε τον Αλβανό να έχει όλα τα μαγαζιά γωνία από την Ομόνοια μέχρι την Ακρόπολη. Για να μην πούμε για Μύκονο και άλλα νησιά τι έχει γίνει... Λυπάμαι πολύ. Αλλά όποιος θέλει μαγκιές και βλέπει στο ένα μέτρο αυτά παθαίνει. Δεν δίνεις χρήμα σε αμόρφωτο λαό. Τον υποδουλώνεις για πάντα. Κι αυτό έγινε.

Βλέπεις παιδιά φαφούτικα 20 χρονών επαρχία ακούγοντας τραπ θέλω λεφτά θέλω λεφτά. Όχι να ζητήσουν λεφτά να μορφωθούν, να πάρουν ένα διαμέρισμα να ξεκινήσουν την ζωή να κάνουν κάτι. Να πάρουν λεφτά να πάνε στο κλαμπ. Αλβανικοποιήθηκε η Ελλάδα, πήρε νοοτροπία γυφτο βαλκάνιο και πλέον είναι πάρα πολύ αργά. Όσο διαλύεται και η οικογένεια με τα τραγικά οικονομικά δεν έχει γυρισμό το πράγμα δυστυχώς.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Kαμία μα καμία σχέση. Από αυτούς που λένε τα κανάλια κάνουν φασαρίες. Αν είναι 100 ούτε οι 3 δεν μένουν στην περιοχή. Είμαστε με τα καλά μας; Στην πλατεία εξαρχείων είναι η μπλε πολυκατοικία. Εκεί θες αρχίδια για να μείνεις. Παίζει να έχει και 1 εκατομμύριο ευρώ ένα σπίτι εκεί. Ποτέ δεν πλησιαζόταν η περιοχή. Πάντα πανάκριβη ήταν. Το 2009 νοίκιαζε συγγενής μου 28 τετραγωνικά 400 ευρώ και έλεγε και ευχαριστώ.

Τι να πω,νόμιζα ότι είναι άβατο εκεί

Εν τω μεταξύ,δεν ήξερα την μπλε πολυκατοικία,αλλά διάβασα ότι μέχρι κι ο Βαγγέλας ο Μειμαράκης έμενε εκεί :confused:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.724
Κριτικές
6
Like
8.913
Πόντοι
1.686
Πάνω από 1 εκ εργαζόμενοι παίρνουν βασικό μισθό 700 ευρώ
και πάνω από 1 εκ συνταξιούχοι παίρνουν σύνταξη μέχρι 500 ευρώ

Αν δεν έμεναν οι γονείς με τα ενήλικα παιδιά τους
θα είχαμε τεράστιο αριθμό από ΑΣΤΕΓΟΥΣ.


Το 1980 όπως μου ανέφεραν οι γονείς μου και φίλοι τους
αλλά και προκύπτει από τα οικονομικά στοιχεία,
με το βασικό μισθό ζούσαν οι εργαζόμενοι, όπως
και με την χαμηλή σύνταξη οι συνταξιούχοι.

Οι κυβερνήσεις από το 1980 και μετά κατάκλεψαν το δημόσιο χρήμα,
δανείστηκαν τεράστια ποσά, και άφησαν να κλείσουν πάνω
από 600 βιομηχανίες, και άφησαν να μειωθεί πάρα πολύ η γεωργία,
η κτηνοτροφία κτλ.
Πολιτικοί απατεώνες και κλέφτες κατέστρεψαν την οικονομία της Ελλάδας.

Όποιος σας λέει ότι ... φταίτε εσείς που ο βασικός μισθός είναι 700 ευρώ,
και φταίτε εσείς που... το Δημόσιο χρέος της Ελλάδας είναι πάνω από 401 δις
και που έκλεισαν πάνω από 600 βιομηχανίες μετά το 1980 , είναι ΤΣΙΡΑΚΙ
των πολιτικών απατεώνων και κλεφτών
που κυβερνούν τη χώρα μετά το 1980.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom