Νέα

30χρονος σκότωσε 26χρονη στη Φολέγανδρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bourdeliaris82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 711
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.962
Πόντοι
456
Δεν υπάρχουν "φεμιναζί".Συν το ότι οι φεμινίστριες προσπαθούν να πείσουν ορισμένους κολλημένους φαλλοκράτες ότι οι γυναίκες είναι άνθρωποι με δικαιώματα..

Δεν είναι εύκολο να αντισταθεί μια γυναίκα σε ένα φαλλοκράτη,ενδεχόμενο βιαστή ή γυναικοκτόνο..

Δεν είναι "καριόλες" όσες επιλέγουν να έχουν πολλούς συντρόφους.

Μαζι μιλαμε και χωρια καταλαβαινομαστε. Αλλαζεις θεμα συζητησης, χωρις να κατανοω το λογο που το κανεις.
Ειπα εγω οτι ειναι καριολες οσες επιλεγουν πολλους συντροφους? :confused: Δικαιωμα τους τυπε..
Απο τη μικρη εμπειρια μου παντως,οι φεμιναζι οχι μονο πολυγαμικες δεν ειναι,αλλα κακογαμημενες στην καλυτερη,αν οχι αγαμητες.
Και πως τυχαινει να ειναι σχεδον παντα αριστερες,μιλαμε για... σατανικη συμπτωση.

Κανενα φυσιολογικο θηλυκο δεν ασχολειται με τετοιες αρλουμπες. Παρεμπιπτοντως,στο τιντερ ως τριτη φωτογραφια εχω την ελληνικη σημαια σε ενα ωραιο παρκακι της Χαλκιδικης ,με φοντο το ηλιολουστο πελαγος...
Εκανα match με φεμιναζι κοντα στα 40,επειδη ομως μου εβγαλε κατι προστιχο φυσιογνωμικα,δεν την "εστειλα"..

Στο Info της ειχε την κλασικη ατακα "μακρια απο φασιστες,εθνικια,μισογυνηδες της πατριαρχιας" ουγκ ουγκ ουγκ...:tooth:.
Εγω απο περιεργεια,ηθελα να δω που θα καταληξει η φαση....μεσα στο πρωτο 5λεπτο ηρθε η ερωτηση που περιμενα!
"ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΒΛΕΠΩ.... ΜΠΑΤΡΙΩΤΗΣ?" ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΩ ...ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΟΥΓΚΡΕΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ:tooth:
...Μου εκανε unmatch σε λιγοτερο απο δυο δευτερολεπτα ....το απολαυσα ομως. Βλεπεις λοιπον οτι η μεση φεμιναζι ειναι προβληματικος χαρακτηρας.. Προσωπικα τις γραφω στα αρχιδια μου,δε μ'ενοχλουν διοτι μου ειναι τελειως αδιαφορες,περαν του χαβαλε.

Απο εκει και περα,νομιζω πως υποτιμας τη γυναικεια φυση που ειναι συνωνυμη της υστεροβουλιας .
Δεν αντιστεκεται οποια ΔΕ ΘΕΛΕΙ η βολευεται για καποιον αλλο λογο,στις μερες μας το πιο ευκολο πραμα ειναι να χαρακτηρισεις καποιον φαλοκρατη για ψυλλου πηδημα και να τον τρεχεις κιολας, χωρις να εχει κανει το παραμικρο. Φαντασου να εχει κανει κιολας.

Δε μου λες,για την 35αρα που παρενοχλουσε και βιαζε το 13χρονο κατ 'εξακολουθηση στη Νεα Ερυθραια ,γιατι δεν ακουγεται κατι?
Σκοπευε μαλιστα να τον αρπαξει και να φυγουν εξωτερικο...Περιμενω με αγωνια την εξελιξη της υποθεσης.
Και να τη συγκρινω με την αποφαση για την υποθεση του προπονητη ιστιοπλοιας που ασελγουσε στην 11χρονη.
Εκει να σας δω υπερμαχοι της (αν)ισοτητας και του φεμινισμου. Μη χαθειτε....Στην Ελλαδα ειμαστε τοσο αστειοι,που ακομα και την ισοτητα την εφαρμοζουμε πλημμελως. Στην Αμερικη δεν ισχυει κατι τετοιο. Γιατι ειναι κρατος δικαιου,οχι κρατος μπανανιας.
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.962
Πόντοι
456
2:10 - 6:00 ....ωστε να βλεπουμε πιο σφαιρικα τα πραματα. Και να απαλλαγουμε απο κλισε και βολικα κουτακια
 
Τελευταία τροποποίηση:

Helena - Nayomi

Call-Girl
Εγγρ.
10 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.039
Like
12.551
1 είναι η λύση πλέον, διότι έχει ξεφύγει το κακό και δεν μαζεύεται διότι δεν 6οαρχει πραγματική τιμωρία όπως παλιά. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ ΜΑΘΉΜΑΤΑ ΑΥΤΟΆΜΥΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΗΘΙΚΟΎ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΈΜΠΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΎ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΕΛΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΉ ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗΣ. Κάτι σαν στρατιωτική εκπαίδευση μόνο για κοριτσια, 2 ώρες την εβδομάδα.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.052
Πόντοι
3.556
1 είναι η λύση πλέον, διότι έχει ξεφύγει το κακό και δεν μαζεύεται διότι δεν 6οαρχει πραγματική τιμωρία όπως παλιά. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ ΜΑΘΉΜΑΤΑ ΑΥΤΟΆΜΥΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΗΘΙΚΟΎ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΈΜΠΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΎ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΕΛΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΉ ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗΣ. Κάτι σαν στρατιωτική εκπαίδευση μόνο για κοριτσια, 2 ώρες την εβδομάδα.
Και μετά σκοπέτα νύχτα στον Έβρο και καπάκια σχολείο ανορθόδοξου πολέμου :confused: που κρύβονταν όλα αυτά τα θηλυκά κομάντα !
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
1 είναι η λύση πλέον, διότι έχει ξεφύγει το κακό και δεν μαζεύεται διότι δεν 6οαρχει πραγματική τιμωρία όπως παλιά. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ ΜΑΘΉΜΑΤΑ ΑΥΤΟΆΜΥΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΗΘΙΚΟΎ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΈΜΠΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΎ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΕΛΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΉ ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗΣ. Κάτι σαν στρατιωτική εκπαίδευση μόνο για κοριτσια, 2 ώρες την εβδομάδα.
πολλοι γονεις τα κοριτσια τους τα πηγαινουν σε πολεμικες τεχνες μεχρι αρχες λυκειου

για να αποκτησουν αυτοπεποιηθηση και να τιμωρουν οσα καθικια θα προσπαθησουν να τους κανουν κακο
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.052
Πόντοι
3.556
πολλοι γονεις τα κοριτσια τους τα πηγαινουν σε πολεμικες τεχνες μεχρι αρχες λυκειου

για να αποκτησουν αυτοπεποιηθηση και να τιμωρουν οσα καθικια θα προσπαθησουν να τους κανουν κακο
Χρειάζεται εντελώς διαφορετική προσέγγιση. Η αντιμετώπιση τέτοιων καταστάσεων δεν ξεκινάει με πολεμικές τέχνες, αλλά με αλλαγή νοοτροπίας για την προσωπική ασφάλεια, με γνώμονα την αυτοπροστασία και μόνο αν χρειαστεί αυτοάμυνα.

Πως μπορείς να αντιληφθείς εγκαίρως τον πραγματικό κίνδυνο ? Πως μπορείς να τον αποφύγεις ? και τέλος ποιος ο λόγος να βάλεις τον εαυτό σου σε κίνδυνο όταν δεν είναι απαραίτητο ?

Αυτά ! έπρεπε να μαθαίνονται σε κορίτσια και αγόρια. Να κρίνουν πρόσωπα, καταστάσεις, συμπεριφορές και να φυλάγονται αναλόγως, πολύ πριν φτάσουν αντιμέτωποι με μια δυσάρεστη ή απειλητική κατάσταση.

Όταν έρθει το κακό, οι πραγματικές απρόσμενες και στρεσογόνες καθημερινές καταστάσεις βίας δεν αντιμετωπίζονται με πολύχρωμες ζώνες, νταν και στριφογυριστές κλωτσιές, αλλά με εκπαίδευση ρεαλιστικών τεχνικών για καταστάσεις συμπλοκής με σκοπό την επιβίωση όχι απλά εκπαίδευση τέχνης (πολεμικής) ή άθληση.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.012
Πόντοι
10.336
Το προφίλ του μέσου 30+ αντιφά αλληλέγγυου είναι:

-Μόνιμη κατάσταση άρνησης της πραγματικότητας
-Αλλεργία στο σαπούνι και το νερό
-Έφεση στον φτηνό μπάφο
-Αγαπημένο ποτό η Άμστελ
-Ροπή στη βία και απενοχοποίησή της για την επίτευξη ουτοπικών σκοπών που ονειρεύεται
-Εξιδανίκευση της ΒΙΑΣ (το ξαναλέω)

-Μόνιμο αίσθημα πως η ανθρωπότητα κάτι του χρωστάει επειδή της έκανε την τιμή να γεννηθεί.
-Συνήθως ανεπάγγελτος που την περνάει με το 20αρι από τη σύνταξη της μαμάς - γιαγιάς (φτάνει και περισεύει για καπνό-χαρτάκια-μπύρα στο περίπτερο)

Αν όλα τα παραπάνω ρε κορίτσια δεν σας δημιουργούν ένα αίσθημα πως κάτι δεν πάει καλά, ψαχτείτε..
ολα αυτα τα γραφει καποιος με εικονα "ultras7"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.012
Πόντοι
10.336
Φιλε, οι χοντροί, λένε ειναι καλοι ανθρωποι.
χωρις να κανω fat shame (ισως και να κανω αλλα σταρχιδιαμου),
οι χοντροι αμεσως αμεσως εχουν 2 κουσουρια (και θανασιμα αμαρτηματα) στην πλατη τους, οκνηρια και λαιμαργια.
Και οχι απο χριστιανικης αποψης αλλα απο κοινωνικης και ψυχολογικης αποψης....
 
  • Like
Αντιδράσεις: ave.

mpatagias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2021
Μηνύματα
77
Κριτικές
6
Like
234
Πόντοι
280
χωρις να κανω fat shame (ισως και να κανω αλλα σταρχιδιαμου),
οι χοντροι αμεσως αμεσως εχουν 2 κουσουρια (και θανασιμα αμαρτηματα) στην πλατη τους, οκνηρια και λαιμαργια.
Και οχι απο χριστιανικης αποψης αλλα απο κοινωνικης και ψυχολογικης αποψης....
Πολύ απόλυτος είσαι, ο καθένας έχει τον λόγο του που έχει παραπάνω κιλά και αυτό που βλέπεις είναι απλά η κορυφή του πογώβουνου.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.012
Πόντοι
10.336
Πολύ απόλυτος είσαι, ο καθένας έχει τον λόγο του που έχει παραπάνω κιλά και αυτό που βλέπεις είναι απλά η κορυφή του πογώβουνου.
αναλογα, αν ειναι πολυ χοντρος ισως να βλεπω και το παγοβουνο το ιδιο
 

Ermis89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2021
Μηνύματα
12
Κριτικές
8
Like
568
Πόντοι
280
Θελεις να βαλω ποσοστα?
Παντως 90-10 δεν ειναι.
Ακομη κι αν καποια στιγμη διαλεξεις καποια μονο για την εμφανιση της, ενω δεν σου κανει τιποτα αλλο, δεν υπαρχει ελπιδα για να κρατησει.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Να εισαι καλα

Καλά η αλήθεια είναι όμως ότι και εσυ περνάς δεύτερη εφηβεία απ’ τον έρωτα με τέτοια σχόλια. Το επικροτώ, είμαι μαζί σου.
 

mpatagias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2021
Μηνύματα
77
Κριτικές
6
Like
234
Πόντοι
280
Ξεχνάς το ''καλά να πάθει,της άξιζε''.Αλλη μαλακιάρα από εκεί.
Πολλοί ψυχάκηδες υπάρχουν οπότε δεν είναι περίεργο να ακούς τέτοια. Το καλό είναι ότι είναι κατα φαντασίαν μάγκες οι περισσότεροι οπότε μικρό το κακό
 

mpatagias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2021
Μηνύματα
77
Κριτικές
6
Like
234
Πόντοι
280
αναλογα, αν ειναι πολυ χοντρος ισως να βλεπω και το παγοβουνο το ιδιο
Αν σκεφτείς πόσοι διάσημοι και πετυχημένοι άνθρωποι είναι από γεμάτοι μέχρι σοβαρά υπέρβαροι θα καταλάβεις ΄τοι τα θανάσιμα αμαρτήματα τα οποία ανέφερες δεν ταιριάζουν σε αυτήν την περίπτωση.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
8.836
Κριτικές
2
Like
15.573
Πόντοι
3.556
πολλοι γονεις τα κοριτσια τους τα πηγαινουν σε πολεμικες τεχνες μεχρι αρχες λυκειου

για να αποκτησουν αυτοπεποιηθηση και να τιμωρουν οσα καθικια θα προσπαθησουν να τους κανουν κακο
αν αγόρια κορίτσια μορφωνόντουσαν στο σχολείο με κλασική Παιδεία
οι πολεμικές τέχνες θα περιορίζονταν στο κτίσιμο ωραίου σώματος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom