Νέα

West Rose cafe, bar & restaurant. Λ.Αθηνων 204

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα amjik
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 375
  • Εμφανίσεις 84K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
ΣΤΙς 10,00 ΜΜ !
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
επιτελους! ειχαμε παθει στερηση , δεν υπαρχει αλλο τετοιο μερος που να πουλα υπερτιμημενα μουνια και μακαροναδες στην Αθηνα

[quote author=RickDick]
Aπαξιωτικός Γαμιας
[/quote]

[quote author=RickDick]
http://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;attach=626638;type=avatar[/img[/URL]]
[/quote]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Εισαι τυπος!!
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
Kαι το σημερινό πρόγραμμα...
]
Μάπα το καρπούζι.
Πέρασα κατά τις 03:40'.
Ο "επί της υποδοχής" μέ έβαλε να κάτσω στο μπαρ.
(Άλλος σου ανοίγει την πόρτα να μπεις, άλλος σε καλοσωρίζει μέσα. Για τις περικοπές υπεραρίθμων υπαλλήλων στο δημόσιο δεν έχει ακούσει τίποτα το αφεντικό? Αυτός πως θα "βγει" οικονομικά, αν πληρώνει τόσο κόσμο?)
"Προτιμώ να κάτσω στον καναπέ, είναι καλύτερο το κάθισμα" του είπα.
"Μας έχουν πει να σας βάζουμε εδώ" απάντησε. Δεν το έκανα θέμα, άλλωστε μπήκα μόνο για να κόψω κίνηση.

Ήρθε κι έκατσε δίπλα μου μια υπέρβυζη ημίσκουρη, (δεν συγκράτησα όνομα) και με ρώτησε αν θέλω παρέα. "Ναι, γιατί όχι?"

Σημειώστε ότι στο μπαρ η μουσική ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να ακούσεις κουβέντα από τον/την διπλανό σου. Εμποδίζει κάθε συνεννόηση.
Τη ρώτησα διάφορα, και μου είπε ότι όλα πάνε με την ώρα: Και το μουνί της, αλλά και το δωμάτιο. Μη σας τα πολυλογώ, για μισή ώρα (υποθέτω ότι θα έχει το νου της στο ρολόϊ αν την πας πάνω) σε δωμάτιο χρειάζεται ένα κατοστάρι. 50 αυτή και 50 "το δωμάτιο".
Μύριζε κάτι περίεργο η γκόμενα, κάτι ανάμεσα σε ιδρώτα και ξύδι.
Της είπα ότι είναι πολύ ακριβό το μαγαζί (το πιστεύω, με 100 σε στούντιο κάνεις παπάδες), πλήρωσα τη μπύρα μου και έφυγα.

Επειδή είμαι σίγουρος πως "το κύκλωμα" του αφεντικού διαβάζει ό,τι γράφεται εδώ, ας μάθει ότι πρέπει να γίνει πιο λογικός. Τι πα να πει "δωμάτιο με την ώρα"? Ούτε το Χίλτον δε χρεώνει έται.
Τι πα να πει ότι αν κεράσω τη γκόμενα το ποτό της κάνει 25? Στο bar της Μεγ. Βρεττανίας είμαστε? Carduh 12ρι να πεις εκεί, δεν το χρεώνουν 25.

Και να αραιώσουν όλοι αυτοί οι "επί της υποδοχής" κλπ, το μαγαζί δε θα βγει με τόσα μεροκάματα (ο σερβιτόρος = τρίτος που ασχολήθηκε μαζί μου).
Από κόσμο δεν είχε πολύ, οι γκόμενες σίγουρα ήταν περισσότερες απ' τους πελάτες.
Την ώρα που πήγα τη βλέπετε στην απόδειξη.
 

Συνημμένα

  • untitled4.gif
    untitled4.gif
    16,8 KB · Εμφανίσεις: 113

Επισκέπτης
Άλλη μαλακία αυτή που την κάνουν και στο X-Bar. Πας, είναι το μαγαζί άδειο αλλά αν ζητήσεις να κάτσεις στον καναπέ με μια κοπέλα σου λένε "απαγορεύεται γιατί μπορεί μετά να έρθει παρέα και να χρειαστούν αυτοί τον καναπέ". Αντί δηλαδή να φροντίσουν τον πελάτη που είναι ήδη εκεί αυτοί νοιάζονται περισσότερο για κάποιον που μπορεί να έρθει αργότερα.
Επιχειρηματικά μυαλά. 
:jerking:

Συγκρίνωμεν λοιπὸν αὐτὴν τὴν συμπεριφορὰν μὲ τὴν ἀντίστοιχον τοῦ «Σκαραβαίου» καὶ θέλει ἑρμηνευθῇ εὐκόλως ἡ διαχρονικὴ ἐπιτυχία τοῦ ὑπερκαταστἠματος.
 

mihla

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
21 Μαΐ 2015
Μηνύματα
962
Κριτικές
194
Like
7.169
Πόντοι
30.298
6 ευρώ για μια μπύρα,σίγουρα δεν αξίζει
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.391
Κριτικές
2
Like
5.572
Πόντοι
2.356
Μάπα το καρπούζι.
Πέρασα κατά τις 03:40'.
Ο "επί της υποδοχής" μέ έβαλε να κάτσω στο μπαρ.
(Άλλος σου ανοίγει την πόρτα να μπεις, άλλος σε καλοσωρίζει μέσα. Για τις περικοπές υπεραρίθμων υπαλλήλων στο δημόσιο δεν έχει ακούσει τίποτα το αφεντικό? Αυτός πως θα "βγει" οικονομικά, αν πληρώνει τόσο κόσμο?)
"Προτιμώ να κάτσω στον καναπέ, είναι καλύτερο το κάθισμα" του είπα.
"Μας έχουν πει να σας βάζουμε εδώ" απάντησε. Δεν το έκανα θέμα, άλλωστε μπήκα μόνο για να κόψω κίνηση.

Ήρθε κι έκατσε δίπλα μου μια υπέρβυζη ημίσκουρη, (δεν συγκράτησα όνομα) και με ρώτησε αν θέλω παρέα. "Ναι, γιατί όχι?"

Σημειώστε ότι στο μπαρ η μουσική ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να ακούσεις κουβέντα από τον/την διπλανό σου. Εμποδίζει κάθε συνεννόηση.
Τη ρώτησα διάφορα, και μου είπε ότι όλα πάνε με την ώρα: Και το μουνί της, αλλά και το δωμάτιο. Μη σας τα πολυλογώ, για μισή ώρα (υποθέτω ότι θα έχει το νου της στο ρολόϊ αν την πας πάνω) σε δωμάτιο χρειάζεται ένα κατοστάρι. 50 αυτή και 50 "το δωμάτιο".
Μύριζε κάτι περίεργο η γκόμενα, κάτι ανάμεσα σε ιδρώτα και ξύδι.
Της είπα ότι είναι πολύ ακριβό το μαγαζί (το πιστεύω, με 100 σε στούντιο κάνεις παπάδες), πλήρωσα τη μπύρα μου και έφυγα.

Επειδή είμαι σίγουρος πως "το κύκλωμα" του αφεντικού διαβάζει ό,τι γράφεται εδώ, ας μάθει ότι πρέπει να γίνει πιο λογικός. Τι πα να πει "δωμάτιο με την ώρα"? Ούτε το Χίλτον δε χρεώνει έται.
Τι πα να πει ότι αν κεράσω τη γκόμενα το ποτό της κάνει 25? Στο bar της Μεγ. Βρεττανίας είμαστε? Carduh 12ρι να πεις εκεί, δεν το χρεώνουν 25.

Και να αραιώσουν όλοι αυτοί οι "επί της υποδοχής" κλπ, το μαγαζί δε θα βγει με τόσα μεροκάματα (ο σερβιτόρος = τρίτος που ασχολήθηκε μαζί μου).
Από κόσμο δεν είχε πολύ, οι γκόμενες σίγουρα ήταν περισσότερες απ' τους πελάτες.
Την ώρα που πήγα τη βλέπετε στην απόδειξη.


Σωστός ο συναγωνιστής

Δυστυχώς κάποιοι επαγγελματίες - επιχειρηματίες ζουν σε άλλους πλανήτες. ΙΔΕΑ δεν έχουν ούτε πως λειτουργεί η αγορά ούτε πώς να επιβιώσουν μακροπρόθεσμα. Αυτός είναι ο λόγος που πολλοί ανοιγοκλείνουν. ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ. ΚΑΜΙΑ ΟΜΩΣ.
 

ntoratrans

Trans
Εγγρ.
3 Μαΐ 2012
Μηνύματα
340
Like
734
kαλησπερα οι τιμες ειναι ι ιδιες που ισχυουν και στο x bar
 

The Panther

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2014
Μηνύματα
253
Like
38
Πόντοι
1
kαλησπερα οι τιμες ειναι ι ιδιες που ισχυουν και στο x bar
Δυστυχώς και ο χρόνος είναι ο ίδιος,(ίσως και χειρότερα).Όταν θα μπαίνουμε στο δωμάτιο θα πρέπει να έχουμε και χρονόμετρο.
(Το διαπίστωσα το Σάββατο...)
 

Don Frantcesco

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
447
Κριτικές
1
Like
52
Πόντοι
1
Δυστυχώς και ο χρόνος είναι ο ίδιος,(ίσως και χειρότερα).Όταν θα μπαίνουμε στο δωμάτιο θα πρέπει να έχουμε και χρονόμετρο.
(Το διαπίστωσα το Σάββατο...)
Τι εθνικότητες παίζουν τυπε ;;;;;
 

The Panther

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2014
Μηνύματα
253
Like
38
Πόντοι
1
[quote author=Don Frantcesco  link=topic=217608.msg6562869#msg6562869 date=1444765040]
Τι εθνικότητες παίζουν τυπε ;;;;;

[/quote]Ρουμάνες, Ουγγαρέζες, Δομινικάνες, μια Αλβανέζα, μια Ελληνοταϊλανδέζα και μια Ελληνίδα τραβεστί...
 

Επισκέπτης
Επισκεψη χτες βραδυ
Το μαγαζι μικρο και αδειο, οι κοπελες κοντα στον μεσο ορο των στουντιο (ισως λιγο πιο κατω)
Τιμες από 50 πρόγραμμα 15 λεπτων 70€ 20 λεπτα 120 η ωρα
Τιμη δωματιου 20€
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom