Νέα

Εστίαση και τουρισμός δε μπορούν να βρουν υπαλλήλους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.617
Κριτικές
11
Like
2.963
Πόντοι
746
Θυμήθηκα έναν φίλο μου, που μου έλεγε για έναν άλλο φίλο του που δούλευαν σεκιούριτι παλιά στην Αμερικάνικη πρεσβεία...
Μετά πήγε στην προσωπική ασφάλεια του Βαρδινογιάννη (ο φίλος του φίλου μου), λόγω των διασυνδέσεων του πατέρα του (ήταν εκπαιδευτής πάλης στην ΕΛΑΣ)...
Ο Βαρδινογιάννης τον έδιωξε, όχι λόγω μαλακίας που έκανε, αλλά για να βάλει άλλον που είχε ισχυρότερο μέσον...
Τότε σκέφτηκε να πάει σε ιδιωτικό ΙΕΚ και να τελειώσει υπεύθυνος τροφοδοσίας ξενοδοχείων...
Πράγμα που έκανε...
Εκεί του βρήκαν απασχόληση αμέσως μετά την αποφοίτησή του στα ξενοδοχεία του Λάτση...
Άντεξε μόνο 6 μήνες 12 - 14 ώρες την μέρα, χωρίς κανένα σχεδόν ρεπό...
Από ταύρος έγινε η σκιά του εαυτού του...
Έχασε καμιά 20ρια κιλά...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.304
Like
15.970
Πόντοι
3.656
Mην δουμε συμπαράσταση στον πόνο του χαμηλόμισθου, αμέσως να κράξουμε εμείς που εκπροσωπούμε όλα τα μέλη του Σ.Ε.Β....:confused:...και φανατικοί θεατές της Τόλμης και Γοητείας και της εκπομπής "Rich and famous".
Στο φόρουμ έχουμε ζάμπλουτους, σαν το Νο2 Mr Malakas 2023.
Σώγαμπρος με μαϊμού panerai .... έμαθε εδώ ότι τα γνήσια ... έχουν κάρτα πιστοποίησης και εγγύησης ...
Θέλει να πιστέψουμε ότι έχει γνήσιο των 5500€ όταν κυκλοφορεί με τουαρέγκ του 2004
που έφερε το 2009 σάπιο από γερμανία. Αμάξι ούτε 2000€ δεν πιάνει .... ρολόϊ 5500€ ....

Στο μεταξύ .... ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ... ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ ....


Και μιλάει για σκάφη και πισίνες ....

Μάλλον σκάφες ......
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.015
Κριτικές
62
Like
40.544
Πόντοι
8.530
Θυμήθηκα έναν φίλο μου, που μου έλεγε για έναν άλλο φίλο του που δούλευαν σεκιούριτι παλιά στην Αμερικάνικη πρεσβεία...
Μετά πήγε στην προσωπική ασφάλεια του Βαρδινογιάννη (ο φίλος του φίλου μου), λόγω των διασυνδέσεων του πατέρα του (ήταν εκπαιδευτής πάλης στην ΕΛΑΣ)...
Ο Βαρδινογιάννης τον έδιωξε, όχι λόγω μαλακίας που έκανε, αλλά για να βάλει άλλον που είχε ισχυρότερο μέσον...
Τότε σκέφτηκε να πάει σε ιδιωτικό ΙΕΚ και να τελειώσει υπεύθυνος τροφοδοσίας ξενοδοχείων...
Πράγμα που έκανε...
Εκεί του βρήκαν απασχόληση αμέσως μετά την αποφοίτησή του στα ξενοδοχεία του Λάτση...
Άντεξε μόνο 6 μήνες 12 - 14 ώρες την μέρα, χωρίς κανένα σχεδόν ρεπό...
Από ταύρος έγινε η σκιά του εαυτού του...
Έχασε καμιά 20ρια κιλά...
Τώρα εργάζεται τουλάχιστον η κάνει έρανο από το σο'ι' του για να βγει να πιει έναν καφέ;
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.617
Κριτικές
11
Like
2.963
Πόντοι
746
Τώρα εργάζεται τουλάχιστον η κάνει έρανο από το σο'ι' του για να βγει να πιει έναν καφέ;
Άνεργος πολλά χρόνια στην Τρίπολη από όπου και κατάγεται κοντά 60 χρονών και έχει αφήσει μούσια και μαλλιά...
Περιμένει τον μικρό του αδελφό να γίνει κανένας φτασμένος ποδοσφαιριστής να βολευτεί και ο ίδιος...
Τα τελευταία λεφτά του τα έδωσε να σπουδάσει στο ΙΕΚ...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.015
Κριτικές
62
Like
40.544
Πόντοι
8.530
Άνεργος πολλά χρόνια στην Τρίπολη από όπου και κατάγεται κοντά 60 χρονών και έχει αφήσει μούσια και μαλλιά...
Περιμένει τον μικρό του αδελφό να γίνει κανένας φτασμένος ποδοσφαιριστής να βολευτεί και ο ίδιος...
Τα τελευταία λεφτά του τα έδωσε να σπουδάσει στο ΙΕΚ...
Μακάρι να τον φτιάξει ο αδελφός του και να μην τον ξεχάσει αν πιάσει την καλή...αλλά ως τότε πως την βγάζει;Τουλάχιστον ζουν οι γονείς του για τον χαρτζηλικωνουν για να απολαύσει ένα πιτογυρο η έναν καφέ;
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.617
Κριτικές
11
Like
2.963
Πόντοι
746
Μακάρι να τον φτιάξει ο αδελφός του και να μην τον ξεχάσει αν πιάσει την καλή...αλλά ως τότε πως την βγάζει;Τουλάχιστον ζουν οι γονείς του για τον χαρτζηλικωνουν για να απολαύσει ένα πιτογυρο η έναν καφέ;
Ποιος ξέρει;
Μακάρι...
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
779
Like
1.123
Πόντοι
206
Δυο ερωτησεις εκανα, μεχρι να μαθω στατιστικη θα ηθελα να τις απαντησεις

Τι ειναι ο μισθος του δικηγορου
Και ποιες ειναι οι γνωσεις σου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Αρες μαρες κουκουναρες
Ρωτηθηκα ποιο ειναι το κατα κεφαλην εισοδημα, και απαντησα.
1. Στατιστική δεν θα μάθεις ποτέ γιατί είσαι χαζός
2. Ο μισθός του δικηγόρου είναι της πείνας εκτός αν σε λένε Κούγια ή alex και χώνεσαι στα πολιτικά
Αν όμως χώνεσαι, τζάμπα σπούδασες, ξέρω κι άλλους που δεν σπουδάσανε και χωθήκανε, πάλι χαζό σε πιάσανε.

Με το καλό να γαμήσεις και την Βατίδου.
Σε δικηγόρους χώνεται.
Ιδιο IQ μάλλον.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.384
Like
10.918
Πόντοι
3.556

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.384
Like
10.918
Πόντοι
3.556
Προφανως δεν εχεις σχεση με τα νομικα.
Η τεχνητη νοημοσυνη μπορει να αντικαταστησει τα παντα. Τους οικοδομους, τους γιατρους, τους μηχανικους, ολους.
Μονο δικαστες και δικηγορους δεν θα αντικαταστησει ποτέ.
Οσοι ειναι του χωρου, καταλαβαινουν γιατι.

Ουτε απλες καθημερινες φασον υποθεσεις με μεγαλο ογκο; Πχ

νοικιαστης που χρωσταει 8 νοικια και δεν βγαινει απο το σπιτι;

Η οδηγος που περασε με κοκκινο;

Η απολυση υπαλληλου 1 μηνα μετα που ανακοινωσε πως ειναι εγκυος;

Πιστευεις πως θα ανεχεται πολυ ο κοσμος το να καθυστερουν τετοιες υποθεσεις για μηνες-χρονια ενω μπορουν να επιλυθουν σε 16 δευτερολεπτα απο μια πανεξυπνη μηχανη;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.015
Κριτικές
62
Like
40.544
Πόντοι
8.530

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
366
Like
488
Πόντοι
21
Ουτε απλες καθημερινες φασον υποθεσεις με μεγαλο ογκο; Πχ

νοικιαστης που χρωσταει 8 νοικια και δεν βγαινει απο το σπιτι;

Η οδηγος που περασε με κοκκινο;

Η απολυση υπαλληλου 1 μηνα μετα που ανακοινωσε πως ειναι εγκυος;

Πιστευεις πως θα ανεχεται πολυ ο κοσμος το να καθυστερουν τετοιες υποθεσεις για μηνες-χρονια ενω μπορουν να επιλυθουν σε 16 δευτερολεπτα απο μια πανεξυπνη μηχανη;
Από ότι κατάλαβα ο φίλος μας είναι δικηγόρος, οπότε του δίνω ένα μικρό ελαφρυντικό (όλοι οι άνθρωποι εμφανίζουν μια φυσική αντίσταση/άμυνα αν τους πεις ότι θα μείνουν άνεργοι):
Ποιός σπουδαγμένος/δικηγόρος θέλει να παίρνει UBI (το ΚΕΑ του αύριο); Κανένας. Ούτε εγώ, ούτε εσύ θα το ήθελες.

Φαντάσου να είμαστε στο 1910 και να λέει ένας «τρελός» ότι το μέλλον είναι τα ΙΧ... τι θα του λέγανε οι πεταλωτές αλόγων; Μπράβο φίλε, καλά τα λες, γουστάρουμε να γίνουμε άνεργοι;

Και σκέψου πόσο αναξιόπιστα ήταν τα ΙΧ του 1910... μανιβέλα κλπ. Η Αθήνα το 1910 ήταν γεμάτη άλογα, κάρα, άμαξες. Σήμερα είναι γεμάτη ΙΧ. Ποιός θα σε πίστευε;

Κάπως έτσι είναι και η ΤΝ σήμερα. Δεν είναι 100% αξιόπιστη, όμως βελτιώνεται διαρκώς.

Ο Μασκ έχει πει ότι το 2026 η ΤΝ θα φτάσει την ανθρώπινη. Πολύ αισιόδοξο μου ακούγεται, εγώ θα πω σίγουρα μέχρι το 2030 βάσει Moore's law (όποιος είναι του τομέα, ξέρει τι εννοώ).

Και επειδή δεν θα σταματήσει εκεί η τεχνολογική εξέλιξη, μετά πάμε σε μονοπάτια superintelligence. Κάποια στιγμή η ΤΝ θα γίνει πιο έξυπνη από 8 δις ανθρώπους συνολικά.

Τι να κλάσει μετά ο δικηγόρος, ο συμβολαιογράφος, ο βάλε όποιος θες; Τι να κλάσουν και 10 πτυχία/Μεταπτυχιακά/Διδακτορικά; Η ΤΝ θα είναι σαν να καταπίνει α λα Pac-Man δισεκατομμύρια πτυχία ανά δευτερόλεπτο. Μπορείς να την ανταγωνιστείς;

Θα κάνει απεργία να διαμαρτυρηθεί; Ας κάνει. Θα του κόψει το φαΐ/ρεύμα/νερό η ΤΝ. Έχετε πάρει χαμπάρι ότι θα μπουν έξυπνοι μετρητές μέχρι και στο νερό; Και που πάει η φάση με το ψηφιακό ευρώ;

Και μην πάει κανένας να το παίξει έξυπνος ότι αυτά θα πάρουν 100+ χρόνια για να γίνουν πράξη, άρα εγώ θα την σκαπουλάρω, ας πιάσουν την καυτή πατάτα οι επόμενοι.

Όοοοοχι φίλε μου, δεν θα την σκαπουλάρεις. Θα τα ζήσουμε όλοι μας. Η εξέλιξη έχει επιταχυνθεί. Πλέον σε 10-20 χρόνια ο κόσμος αλλάζει όσο άλλαζε κάποτε σε 100-200 χρόνια...
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.384
Like
10.918
Πόντοι
3.556
Από ότι κατάλαβα ο φίλος μας είναι δικηγόρος, οπότε του δίνω ένα μικρό ελαφρυντικό (όλοι οι άνθρωποι εμφανίζουν μια φυσική αντίσταση/άμυνα αν τους πεις ότι θα μείνουν άνεργοι):
Ποιός σπουδαγμένος/δικηγόρος θέλει να παίρνει UBI (το ΚΕΑ του αύριο); Κανένας. Ούτε εγώ, ούτε εσύ θα το ήθελες.

Φαντάσου να είμαστε στο 1910 και να λέει ένας «τρελός» ότι το μέλλον είναι τα ΙΧ... τι θα του λέγανε οι πεταλωτές αλόγων; Μπράβο φίλε, καλά τα λες, γουστάρουμε να γίνουμε άνεργοι;

Και σκέψου πόσο αναξιόπιστα ήταν τα ΙΧ του 1910... μανιβέλα κλπ. Η Αθήνα το 1910 ήταν γεμάτη άλογα, κάρα, άμαξες. Σήμερα είναι γεμάτη ΙΧ. Ποιός θα σε πίστευε;

Κάπως έτσι είναι και η ΤΝ σήμερα. Δεν είναι 100% αξιόπιστη, όμως βελτιώνεται διαρκώς.

Ο Μασκ έχει πει ότι το 2026 η ΤΝ θα φτάσει την ανθρώπινη. Πολύ αισιόδοξο μου ακούγεται, εγώ θα πω σίγουρα μέχρι το 2030 βάσει Moore's law (όποιος είναι του τομέα, ξέρει τι εννοώ).

Και επειδή δεν θα σταματήσει εκεί η τεχνολογική εξέλιξη, μετά πάμε σε μονοπάτια superintelligence. Κάποια στιγμή η ΤΝ θα γίνει πιο έξυπνη από 8 δις ανθρώπους συνολικά.

Τι να κλάσει μετά ο δικηγόρος, ο συμβολαιογράφος, ο βάλε όποιος θες; Τι να κλάσουν και 10 πτυχία/Μεταπτυχιακά/Διδακτορικά; Η ΤΝ θα είναι σαν να καταπίνει α λα Pac-Man δισεκατομμύρια πτυχία ανά δευτερόλεπτο. Μπορείς να την ανταγωνιστείς;

Θα κάνει απεργία να διαμαρτυρηθεί; Ας κάνει. Θα του κόψει το φαΐ/ρεύμα/νερό η ΤΝ. Έχετε πάρει χαμπάρι ότι θα μπουν έξυπνοι μετρητές μέχρι και στο νερό; Και που πάει η φάση με το ψηφιακό ευρώ;

Και μην πάει κανένας να το παίξει έξυπνος ότι αυτά θα πάρουν 100+ χρόνια για να γίνουν πράξη, άρα εγώ θα την σκαπουλάρω, ας πιάσουν την καυτή πατάτα οι επόμενοι.

Όοοοοχι φίλε μου, δεν θα την σκαπουλάρεις. Θα τα ζήσουμε όλοι μας. Η εξέλιξη έχει επιταχυνθεί. Πλέον σε 10-20 χρόνια ο κόσμος αλλάζει όσο άλλαζε κάποτε σε 100-200 χρόνια...

Τυπε εμενα μη μου τα λες, του χωρου ειμαι και βλεπω καθε μερα ποσο εξυπνες μπορουν να γινουν αυτες οι μηχανες

Βεβαια ο αλεξ ως αδαης μπορει να θεωρει πως ειναι πολυ εξυπνος και πως καμια μηχανη δε μπορει να τον ξεπερασει κου-λου-που, κου-λου-που, κου-λου-που

πραγματα που ελεγαν και οι σκακιστες το 1995
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.721
Like
2.766
Πόντοι
456
Τελείωσαν τα ψέματα μάγκες απο Τετάρτη θα πλένω πιάτα. Είδα λίγα το σεφ δε φαίνεται και πολύ μαλακάς και στα άλλα θα είναι και ένα παιδί που ξέρω οπότε τουλάχιστον δε θα είμαι μόνος.

Δε θέλω και πολύ να πάω αλλά τη δεδομένη στιγμή δεν έχω και πολλές άλλες επιλογές.
Και γιατί δε πας σερβιτόρος? τουλάχιστον τη θα βλέπεις κάνα γκομενάκι να περνάει πιο ωραία η ώρα..
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.384
Like
10.918
Πόντοι
3.556
Τελείωσαν τα ψέματα μάγκες απο Τετάρτη θα πλένω πιάτα. Είδα λίγα το σεφ δε φαίνεται και πολύ μαλακάς και στα άλλα θα είναι και ένα παιδί που ξέρω οπότε τουλάχιστον δε θα είμαι μόνος.

Δε θέλω και πολύ να πάω αλλά τη δεδομένη στιγμή δεν έχω και πολλές άλλες επιλογές.

Καλη αρχη τυπε
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.236
Κριτικές
49
Like
22.167
Πόντοι
24.596
Eκτος απο Navarino και Amanzoe και 1-2 ακομη πανελλαδικα που παρεχουν γενικα οτι ενα ξενοδοχειο πολεως ολα τα αλλα καθαρα ανθρακορυχεια,μπαλα με αλυσιδα στα ποδια για 20 ωρες ,και 2-3 ωρες ξεκουραση μετα απο 1 γευμα ημερησιως με μπομποτα και νερο απο τον βαλτο:zombie:
για υπνο ΑΥΤΟ..
a3af4c8cd061fc921351c1db9602a9041fd095bc.jpeg

Καλη σαιζον τυποι:confused::confused::confused:
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
606
Like
1.300
Πόντοι
206
Από ότι κατάλαβα ο φίλος μας είναι δικηγόρος, οπότε του δίνω ένα μικρό ελαφρυντικό (όλοι οι άνθρωποι εμφανίζουν μια φυσική αντίσταση/άμυνα αν τους πεις ότι θα μείνουν άνεργοι):
Ποιός σπουδαγμένος/δικηγόρος θέλει να παίρνει UBI (το ΚΕΑ του αύριο); Κανένας. Ούτε εγώ, ούτε εσύ θα το ήθελες.

Φαντάσου να είμαστε στο 1910 και να λέει ένας «τρελός» ότι το μέλλον είναι τα ΙΧ... τι θα του λέγανε οι πεταλωτές αλόγων; Μπράβο φίλε, καλά τα λες, γουστάρουμε να γίνουμε άνεργοι;

Και σκέψου πόσο αναξιόπιστα ήταν τα ΙΧ του 1910... μανιβέλα κλπ. Η Αθήνα το 1910 ήταν γεμάτη άλογα, κάρα, άμαξες. Σήμερα είναι γεμάτη ΙΧ. Ποιός θα σε πίστευε;

Κάπως έτσι είναι και η ΤΝ σήμερα. Δεν είναι 100% αξιόπιστη, όμως βελτιώνεται διαρκώς.

Ο Μασκ έχει πει ότι το 2026 η ΤΝ θα φτάσει την ανθρώπινη. Πολύ αισιόδοξο μου ακούγεται, εγώ θα πω σίγουρα μέχρι το 2030 βάσει Moore's law (όποιος είναι του τομέα, ξέρει τι εννοώ).

Και επειδή δεν θα σταματήσει εκεί η τεχνολογική εξέλιξη, μετά πάμε σε μονοπάτια superintelligence. Κάποια στιγμή η ΤΝ θα γίνει πιο έξυπνη από 8 δις ανθρώπους συνολικά.

Τι να κλάσει μετά ο δικηγόρος, ο συμβολαιογράφος, ο βάλε όποιος θες; Τι να κλάσουν και 10 πτυχία/Μεταπτυχιακά/Διδακτορικά; Η ΤΝ θα είναι σαν να καταπίνει α λα Pac-Man δισεκατομμύρια πτυχία ανά δευτερόλεπτο. Μπορείς να την ανταγωνιστείς;

Θα κάνει απεργία να διαμαρτυρηθεί; Ας κάνει. Θα του κόψει το φαΐ/ρεύμα/νερό η ΤΝ. Έχετε πάρει χαμπάρι ότι θα μπουν έξυπνοι μετρητές μέχρι και στο νερό; Και που πάει η φάση με το ψηφιακό ευρώ;

Και μην πάει κανένας να το παίξει έξυπνος ότι αυτά θα πάρουν 100+ χρόνια για να γίνουν πράξη, άρα εγώ θα την σκαπουλάρω, ας πιάσουν την καυτή πατάτα οι επόμενοι.

Όοοοοχι φίλε μου, δεν θα την σκαπουλάρεις. Θα τα ζήσουμε όλοι μας. Η εξέλιξη έχει επιταχυνθεί. Πλέον σε 10-20 χρόνια ο κόσμος αλλάζει όσο άλλαζε κάποτε σε 100-200 χρόνια...
Συμφωνώ με τα περισσότερα. Να σε ρωτήσω όμως, πιστεύεις ότι θα μείνει κανένα επάγγελμα για τους ανθρώπους, εκτός της χειρονακτικής; Με μία λέξη ποια θα είναι τα επαγγέλματα του μέλλοντος;
 

Katerina

Call-Girl
Εγγρ.
26 Φεβ 2021
Μηνύματα
1.030
Like
6.864
Προφανως δεν εχεις σχεση με τα νομικα.
Η τεχνητη νοημοσυνη μπορει να αντικαταστησει τα παντα. Τους οικοδομους, τους γιατρους, τους μηχανικους, ολους.
Μονο δικαστες και δικηγορους δεν θα αντικαταστησει ποτέ.
Οσοι ειναι του χωρου, καταλαβαινουν γιατι.
Έστω ότι έχεις δίκιο…

Αν το robot- χειρουργός κάνει κάποιο ιατρικό λάθος, ποιος θα κατηγορηθεί για ανθρωποκτονία από αμέλεια;
Μήπως ο κατασκευαστής του;
Και αν ο κατασκευαστής («μηχανικός») είναι επίσης robot;
Καταλαβαίνεις που το πάω…

Σίγουρα οι δικηγόροι δεν μπορούν ΑΜΕΣΑ να υποκατασταθούν από AI μα χάνεις το δίκιο σου κάνοντας τέτοιες γενικεύσεις…
 

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
366
Like
488
Πόντοι
21
Συμφωνώ με τα περισσότερα. Να σε ρωτήσω όμως, πιστεύεις ότι θα μείνει κανένα επάγγελμα για τους ανθρώπους, εκτός της χειρονακτικής; Με μία λέξη ποια θα είναι τα επαγγέλματα του μέλλοντος;
Έχω ξαναγράψει ότι θα μείνουν κάμποσα:

Από μηχανικούς ΤΝ, μέχρι ηλεκτρολόγους/υδραυλικούς (τα ρομπότ θα αργήσουν λίγο συγκριτικά με την ΤΝ)...

Γενικά η πνευματική εργασία (white collar) θα χτυπηθεί πρώτη και μετά η σωματική (blue collar).

Οι (παρα)μορφωμένοι νόμιζαν ότι θα την φάνε στον κώλο πρώτα οι «αμόρφωτοι» (blue collar). Αμ δε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom