Νέα

Εφαρμογή μηνυμάτων που καταστρέφονται

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Giannos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
668
Like
1.418
Πόντοι
206
τέτοια δυνατότητα έχει το signal . το viber ανοιχτού κωδικά δηλαδη. εγω προσωπικά το viber δεν το χρησιμοποιω. το signal εχει οτι και το viber και επιπλεον δυνατοτητα για σβησιμο μυνηματων . και πόσο χρονο θα κρατιούνται. και μόνο που είναι ανοιχτού κωδικα μου φτάνει.
nai υπάρχει στο app store. και μπορεις και στον υπολογιστη να το εχεις συγχρονισμενο.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.694
Πόντοι
456
τελικά ισχύει ότι ότι έχεις κάνει στο διαδίκτυο σε όλες τις πλατφόρμες (φβ,ινστα κτλ) υπάρχει εις τον αιώνα τον άπαντα κ έχει καταγραφεί άπαξ;ακόμα κ για λογαριασμούς που έκλεισαν είτε επειδή έπεσαν είτε επειδή τον απενεργοποίησες εσύ ο ίδιος.θα ηταν ενδιαφέρον αν μπορούσαμε να ανασύρουμε όλο αυτό το υλικό των παλιών μας λογαριασμών καπως..
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.715
Κριτικές
1
Like
2.071
Πόντοι
606
Καθάρισες κανέναν και θέλεις να χαθουν τα ίχνη σου τυπε να πουμε? :sunglasses:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.270
Like
1.979
Πόντοι
216
Παιδιά, είμαστε στο 2023 και ρωτάτε πράγματα που δεν θα έπρεπε.

Είναι το λιγότερο απλοϊκό να νομίζει κανείς σήμερα ότι μπορεί να διασφαλίσει ότι μήνυμά του μέσω οποιασδήποτε εφαρμογής θα καταστραφεί χωρίς ίχνος λίγο μετά που θα διαβαστεί από τον αποδέκτη. Και για να μην αναζητάτε κανέναν Αστυνόμο Σαΐνη, απλά μια φωτογραφία της οθόνης που θα εμφανίσει το μήνυμα είναι αρκετή να αποθηκευτεί για πάντα. Και να μην αναφέρουμε ότι συστημικά (στην εφαρμογή, ή στον server που την υλοποιεί από πίσω, κάπου στην Γη) 99% το μήνυμα αποθηκεύεται έτσι και αλλιώς, και ας διαφημίζει η εφαρμογή άλλα.

Εδώ και σήματα καπνού να κάνεις, η πιθανότητα όλο και κάποια κάμερα θα σε καταγράψει είναι πλέον υπολογίσιμη...
Αν και κατά βάση έχεις δίκιο, μπορείς να προβάλλεις τη δικαιολογία της φωτοσοπιάς, αν κατηγορηθείς για κάτι.
Εγώ θα πω κάτι πιο μυαλωμένο:
Όποιος ξεκινάει κάτι "παράνομο" το οποίο απαιτεί τη χρήση μηνυμάτων, ας είναι προετοιμασμένος για τα ΠΑΝΤΑ.
Κυριολεκτικά όμως.
Έχω διαβάσει μία ιστορία που τύπος έκανε ιντερνετικό σεξ με κάποια, τη γνώρισε στο φβ. Αυτός παντρεμένος, αυτή όχι.
Κάποια στιγμή του λέει να συναντηθούν, αυτός τη σουτάρει, τη μπλοκάρει, αλλά αυτή επειδή τον γούσταρε πολύ, βρίσκει τρόπο (πώς;;;) και μαθαίνει πού μένει, τη δουλειά του και του στέλνει με κούριερ ένα στριγκάκι στη δουλειά με μήνυμα "την επόμενη θα στο φέρω η ίδια στο σπίτι"...
Άλλη ιστορία, παντρεμένη με ελεύθερο. Τον χωρίζει, αφού πηδήχτηκαν λίγο καιρό και ο ζηλιάρης γκόμενος στέλνει φωτο της κυρίας με τατουάζ στο κολομέρι που είχε, στο σύζυγο...Βρέθηκαν στα δικαστήρια τελικά και έφαγε φυλακή ο γκόμενος για προσωπικά δεδομένα κλπ.
Οπότε, προσοχή...
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
612
Κριτικές
28
Like
2.037
Πόντοι
1.196
ΦΙΛΕ.
TELEGRAM
Thank me later
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.537
Κριτικές
209
Like
4.510
Πόντοι
9.035
@sotos71
Συμφωνώ με όσα γράφεις, και από δικαιολογίες άλλο τίποτε...
Στην εποχή της τεχνητής νοημοσύνης σε λίγο δεν θα ξέρουμε τι να πιστέψουμε για πραγματικό φίλε μου...

Οτιδήποτε είναι "τεχνολογικό" είναι πλέον ύποπτο. Να μην παρεξηγηθώ, είμαι ξεκάθαρα υπέρ της τεχνολογίας και όλων των καλών χρήσεών της. Απλά πρέπει να καταλαβαίνουμε ότι πλέον είναι εφικτά και πράγματα που πριν μερικά χρόνια ήταν αδύνατα και να προσαρμοζόμαστε ανάλογα.

Και το μέλλον των παιδιών μας θα είναι απίστευτο για τα δικά μας μάτια. Για παράδειγμα φαντάσου τον Νεύτωνα, τον μεγαλύτερο ίσως επιστήμονα όλων των εποχών (αυτόν με το μήλο), να συνομιλεί με ένα 10χρονο του σήμερα, που είναι 15 ώρες την ημέρα με ένα κινητό στο χέρι, ποιος λες να φρικάρει πρώτος; :wink:
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Πρεπει να υπαρχει στο whatsup λειτουργία που ενεργοποιεις και σβηνονται αυτο ματα τα μυνηματα μετα απο ενα χρονικο διαστημα. Το ιδιο και στο τελεγκραμ. Το κανουν οι γκομενες οταν στελνουν φωτο για αποφευγουν την διακηνηση τους.
Ηλίθιες! Εν τω μεταξύ αν έχεις κάνει root το κινητό κανείς screenshot ότι γουστάρεις κανονικοτατα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: srek7

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
τέτοια δυνατότητα έχει το signal . το viber ανοιχτού κωδικά δηλαδη. εγω προσωπικά το viber δεν το χρησιμοποιω. το signal εχει οτι και το viber και επιπλεον δυνατοτητα για σβησιμο μυνηματων . και πόσο χρονο θα κρατιούνται. και μόνο που είναι ανοιχτού κωδικα μου φτάνει.
Και πόσους από τους φίλους σου έπεισες να το εγκαταστήσουν για να μιλάτε; χαχαχα
 

stathisevi

Νέο Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
η λύση λέγεται dust πρέπει να το εχουν και οι δυο και μπορεί να διαγράφει το μήνυμα μόλις διαβαστεί
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.147
Like
4.073
Πόντοι
456
τέτοια δυνατότητα έχει το signal . το viber ανοιχτού κωδικά δηλαδη. εγω προσωπικά το viber δεν το χρησιμοποιω. το signal εχει οτι και το viber και επιπλεον δυνατοτητα για σβησιμο μυνηματων . και πόσο χρονο θα κρατιούνται. και μόνο που είναι ανοιχτού κωδικα μου φτάνει.
Τι σημαίνει ανοιχτού κώδικα;
 

Km7699

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
698
Κριτικές
50
Like
5.369
Πόντοι
7.626
Στο βαιμπερ γίνεται . Υπάρχει μια συγκεκριμένη ανεξαρτητη εδώ μέσα ελληνίδα που το κανεί και σβήνονται μόλις περάσει κάποια ώρα (και είναι η μόνη που το κάνει από ολεσ Εδώ μέσα και δε έχω καταλάβει ποτέ το λογο) Έψαξα και είδα ότι μπορείς να το κανείς να σβήνεται ακόμα και σε δέκα δευτερόλεπτα η σε ένα λεπτό μετά . Ούτε εφαρμογές ούτε τίποτα δε χρειάζεται .
 
  • Like
Αντιδράσεις: srek7

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
@sotos71
Παράδειγμα φαντάσου τον Νεύτωνα, τον μεγαλύτερο ίσως επιστήμονα όλων των εποχών (αυτόν με το μήλο), να συνομιλεί με ένα 10χρονο του σήμερα, που είναι 15 ώρες την ημέρα με ένα κινητό στο χέρι, ποιος λες να φρικάρει πρώτος; :wink:
Είχε ο Νεύτων Facebook? Τι όνομα θα του στείλω αίτημα φιλίας. Θα του like στο μήλο
 
Τελευταία τροποποίηση:

srek7

Ανώτατος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.622
Κριτικές
59
Like
16.542
Πόντοι
16.555
Κοιτα σαν παντρεμενος εγω δεν δινω σημασία σε όλα αυτα. Στο κινητο παντα σβηνω τα μυνηματα αφου τελιωσει η συνομιλία . Αν δουνε το κινητο μου εχω φωτο με 10 διαφορετικες γκόμενες. Αν με δει η Μερκελ απλα τις λεω οτι ειναι παλακιδες επι πληρωμη και ως ωριμος αντρας εχω καθε δικαιωμα. Εφοσον είμαι σωστος και τις πληρωνω όλες δεν βγαζει κιχ. Τωρα τόσες γυναικες , παντρεμενη βρηκες. Τοσες γκόμενες κρα κανουν . Τεσπα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.812
Πόντοι
3.846
τελικά ισχύει ότι ότι έχεις κάνει στο διαδίκτυο σε όλες τις πλατφόρμες (φβ,ινστα κτλ) υπάρχει εις τον αιώνα τον άπαντα κ έχει καταγραφεί άπαξ;ακόμα κ για λογαριασμούς που έκλεισαν είτε επειδή έπεσαν είτε επειδή τον απενεργοποίησες εσύ ο ίδιος.θα ηταν ενδιαφέρον αν μπορούσαμε να ανασύρουμε όλο αυτό το υλικό των παλιών μας λογαριασμών καπως..
Στο WhatsApp και στο telegram τα μηνύματα είναι κωδικοποιημένα.
Άρα δεν τα διαβάζει κανένας.
Ούτε αποθηκεύονται σε σέρβερ.

Επίσης στο WhatsApp μπορείς να κλειδώσεις την κουβέντα με το γκομενάκι με το αποτύπωμα ή με κωδικό, οπότε αν η γυναίκα σου ανοίξει το WhatsApp και πάλι να μην μπορεί να βρει καν τα απαγορευμένα τσατ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom