Νέα

Διακοπές Λευκάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα extaexta
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 34
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Φοβερές βλακείες λες φίλε και στο λέω εγώ με όλο το σεβασμό που σπούδαζα εκεί και είμαι από Κρήτη άρα τα παραλιακά μέρη τα ξέρω από κούνια,καταρχάς δε γίνετε να εκφέρεις άποψη ξεκινώντας ότι πήγα μια φορά κάπου.Εγώ επειδή εγώ εκεί έκανα 4 χρόνια Αγιος Νικήτας και παραλία Κάθισμα είναι μαγικά μέρη,έχω πάει αμέτρητες φορές,ενδείκνυται για τα μέσα του καλοκαιριού λόγω καιρού..
μη μου λες για αυτο το μαλακισμενο μέρος έσκασα λάστιχο απο την bmw απο κάτι πέτρες τότε με τους σεισμούς πρεπει να είχα πάει και παλιότερα κανα τριήμερο τότε που έγινε σεισμός. το είχα διαγράψει από την μνήμη μου. μαλακισμένα άτομα μαλακισμένη συμπεριφορά κατοίκων και ιδιοκτητών και μαγαζιών, σκατομέρος. συγκρινόμενο με Κρήτη σαν να συγκρίνεις απόπατο με πολυτελή μεζονέτα. Να χέσω μέσα ομορφιές και παραλιες άμα έχεις να κάνεις με κρετίνους.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.349
Κριτικές
1
Like
33.544
Πόντοι
6.256
Τι να κάμω μάνα μου...δεν το κανόνισα εγώ. Θέλουν να με στείλουν να ελέγξω την προσβασιμότητα στη Λευκάδα
Κατεβασε τσοντες στο κινητό, γυναικες στη λευκαδα δεν εχει,
 

stanley64

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2023
Μηνύματα
11
Κριτικές
3
Like
124
Πόντοι
0
Λοιπόν εγώ θα το γράψω και ας αρχίσετε το κράξιμο.
Λόγο μιας δουλίτσας που έκανα έχω πληρωμένες διακοπές Λευκάδα 6-10 Ιουλίου σε σουίτα με private pool κλπ. Άν κάποιο από τα κορίτσια μας ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου.
Υπόψην δεν το πάω στο πονηρό, απλά να έχω να πω δυο μαλακίες, να πιούμε τις ποταρες μας και να μην κυκλοφορώ σαν το μπακούρι.

Υ.γ. είμαι χρήστης αμαξιδίου οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ούτε πρόκειται να βιασω καμία.

Υ.γ.(2) δεν θέλω να πάρω κάποιον φίλο μαζί γιατί έχω συνηθίσει να πηγαίνω διακοπές με γυναικεία παρέα. Μιας και ενημερώθηκα τελευταία στιγμή όλες οι φίλες δεν μπορούσαν να πάρουν άδεια.
Υ.γ.(3) οι μπουστηδες μακριά
Σιγουρα για κουβεντα τις θελεις...
 

Manosssss35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2012
Μηνύματα
139
Κριτικές
5
Like
351
Πόντοι
281
μη μου λες για αυτο το μαλακισμενο μέρος έσκασα λάστιχο απο την bmw απο κάτι πέτρες τότε με τους σεισμούς πρεπει να είχα πάει και παλιότερα κανα τριήμερο τότε που έγινε σεισμός. το είχα διαγράψει από την μνήμη μου. μαλακισμένα άτομα μαλακισμένη συμπεριφορά κατοίκων και ιδιοκτητών και μαγαζιών, σκατομέρος. συγκρινόμενο με Κρήτη σαν να συγκρίνεις απόπατο με πολυτελή μεζονέτα. Να χέσω μέσα ομορφιές και παραλιες άμα έχεις να κάνεις με κρετίνους.
Φίλε καμμία σχέση αυτο που λες για τους ανθρώπους.ο κολλητός μου που σπαταλάμε
μη μου λες για αυτο το μαλακισμενο μέρος έσκασα λάστιχο απο την bmw απο κάτι πέτρες τότε με τους σεισμούς πρεπει να είχα πάει και παλιότερα κανα τριήμερο τότε που έγινε σεισμός. το είχα διαγράψει από την μνήμη μου. μαλακισμένα άτομα μαλακισμένη συμπεριφορά κατοίκων και ιδιοκτητών και μαγαζιών, σκατομέρος. συγκρινόμενο με Κρήτη σαν να συγκρίνεις απόπατο με πολυτελή μεζονέτα. Να χέσω μέσα ομορφιές και παραλιες άμα έχεις να κάνεις με κρετίνους.
Τι λες ρε φίλε;έσκασες λάστιχο με την bmw στη Λευκάδα;φοβερός λόγος να διαγράψεις αυτο το μερος
Ρε 15 χρόνων είσαι;τι κουταμάρες κάθεσαι και λες;ή μήπως φταινε αυτοί που έγινε σεισμός;λοιπόν έλα σοβαρέψου και άσε την παραπληροφόρηση γιατί αυτά που λες είναι όλα μπούρδες
 
  • Like
Αντιδράσεις: Iso14

paparozoumis

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6
Like
1
Πόντοι
0
Φίλε @extaexta όντως οι άνθρωποι στο νησί είναι γενικώς ό,τι να'ναι (χωρίς να σημαίνει πως δεν υπάρχουν εξαιρέσεις), αλλά κατά τα λοιπά το μέρος είναι ωραίο σε περίπτωση που θες να το γυρίσεις.
Παίξε και κάνα tinder, δεν ξέρεις... :wink:
 

xjimakos24x

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2017
Μηνύματα
298
Like
354
Πόντοι
21
μη μου λες για αυτο το μαλακισμενο μέρος έσκασα λάστιχο απο την bmw απο κάτι πέτρες τότε με τους σεισμούς πρεπει να είχα πάει και παλιότερα κανα τριήμερο τότε που έγινε σεισμός. το είχα διαγράψει από την μνήμη μου. μαλακισμένα άτομα μαλακισμένη συμπεριφορά κατοίκων και ιδιοκτητών και μαγαζιών, σκατομέρος. συγκρινόμενο με Κρήτη σαν να συγκρίνεις απόπατο με πολυτελή μεζονέτα. Να χέσω μέσα ομορφιές και παραλιες άμα έχεις να κάνεις με κρετίνους.
Γερμανικό μπουρδελο BMW...
 

Constan_C

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2023
Μηνύματα
10
Like
3
Πόντοι
0
Έχω μείνει στη λευκαδα από τρομπα βενζίνης στο Ktm και ο μπάρμπας χτυπιόταν , πάρε το μπουρδελο από εδώ να έρθουν οι τουρίστες να τους πάρω το πακέτο.


Σε αλλά νέα έφαγα πολύ ωραίο φαγητό στη μαργαρίτα στη κεντρική πλατεία της λευκάδας , και στο ποντιακό , στον άγιο Νικόλαο , πριν τη λευκαδα 10κμ , εναλλακτικά τσέκαρε και το χωριο πλαγιά με κοκορέτσια σπλιναντερα πρόβατα γενικά με χοληστερίνη

Στο φίλο που είπε παραπάνω ότι πάνε οι γύρω ντόπιοι , θα σου πω πως τέλος αυτά καθώς αι λευκαδιται γίναν απλησίαστοι τα τελευταία 3-4 χρόνια από τιμές. Τα 50€ τα έκαναν 200€.

Για Παρκινκ πάρκαρε στη γέφυρα και βαλε ηλεκτροκινητήρα στο αμαξίδιο να πας όπου θες. Αν και είδα μικρά βαν που φορτώνουν κόσμο (με επιφύλαξη )
 
OP
OP
extaexta

extaexta

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2009
Μηνύματα
52
Like
48
Πόντοι
0
Για Παρκινκ πάρκαρε στη γέφυρα και βαλε ηλεκτροκινητήρα στο αμαξίδιο να πας όπου θες. Αν και είδα μικρά βαν που φορτώνουν κόσμο (με επιφύλαξη )
Αυτό το τελευταίο γιατί? Υπάρχει θέμα με το πάρκινγκ? Δεν έχω σκοπό να γυρίζω μεσα στη ζέστη και τον ήλιο με το αμαξίδιο σαν κάτι τουρίστες που βρωμάνε ιδρώτα από τα 50 μέτρα. Ακόμα και στο περίπτερο με το αμάξι πάω και ας είναι στα 200 μέτρα.
 

Constan_C

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2023
Μηνύματα
10
Like
3
Πόντοι
0
Αν έχεις ειδική άδεια ΑΜΕΑ ίσως είσαι πιο τυχερός. Φίλος που δουλεύει στο κεντρο πάει με ηλεκτρικό πατίνι γιατί παρκάρει εκτός πόλης πάντα.
 
OP
OP
extaexta

extaexta

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2009
Μηνύματα
52
Like
48
Πόντοι
0
Αν έχεις ειδική άδεια ΑΜΕΑ ίσως είσαι πιο τυχερός. Φίλος που δουλεύει στο κεντρο πάει με ηλεκτρικό πατίνι γιατί παρκάρει εκτός πόλης πάντα.
Κάρτα ΑΜΕΑ δεν έχω βγάλει ακόμα αλλά έχω πινακίδες με σκρατς που δεν τις αφήνω στο αμάξι για να γλυτώνω κλήσεις. Τέλος πάντων θα το δω εκείνη την στιγμή. Ευχαριστώ
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.430
Κριτικές
2
Like
5.632
Πόντοι
2.356
Για να μην ανοίγω άλλο νήμα και φορτώνω το σύστημα, μπήκα εδώ για να γράψω περί διακοπών το 2024.

Ρε σεις, τι πανάκριβες έχουν γίνει οι διαμονές παντού σε όλη την Ελλάδα;! Κοιτούσα μπα ςκαι πήγαινα κάπου για 6 μέρες ή 7 και μιλάμε όλα πανάκριβα - ακόμ α και τα κοντινά στην Αθήνα...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.028
Πόντοι
3.556
Για να μην ανοίγω άλλο νήμα και φορτώνω το σύστημα, μπήκα εδώ για να γράψω περί διακοπών το 2024.

Ρε σεις, τι πανάκριβες έχουν γίνει οι διαμονές παντού σε όλη την Ελλάδα;! Κοιτούσα μπα ςκαι πήγαινα κάπου για 6 μέρες ή 7 και μιλάμε όλα πανάκριβα - ακόμ α και τα κοντινά στην Αθήνα...

Συντροφο τυπε, θα βγει ακριβως το μισο κοστος. Αν δεν υπαρχει, καλυτερα να φερεις καμια κορασιδα απο το βορρα να την κερασεις τις διακοπες, μιας και το δωματιο και η βενζινα ειτε για ενα ειτε για 2 ατομα θα εχουν το ιδιο κοστος. Εξαιρειται το φαγητο, αλλα για αυτο θα λαβεις αλλα ανταλλαγματα :fuck1:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.430
Κριτικές
2
Like
5.632
Πόντοι
2.356
Συντροφο τυπε, θα βγει ακριβως το μισο κοστος. Αν δεν υπαρχει, καλυτερα να φερεις καμια κορασιδα απο το βορρα να την κερασεις τις διακοπες, μιας και το δωματιο και η βενζινα ειτε για ενα ειτε για 2 ατομα θα εχουν το ιδιο κοστος. Εξαιρειται το φαγητο, αλλα για αυτο θα λαβεις αλλα ανταλλαγματα :fuck1:
Ακριβώς αυτό.
Εν τω μεταξύ έτσι είναι. Πέρα από τη πλάκα. Κοιτάζω να πάω μόνος κάπου και βγαίνει τεράστιο κόστος - αλλά αν πας ζευγάρι μειώνεται δραματικά.

Δωμάτιο πχ Αίγινα Αγία Μαρίνα: Αν πας 1 άτομο είναι πχ 100 ευρώ τη μέρα αν πατε 2 άτομα είναι 125 ευρώ...

τυχαία τα νούμερα αλλά κάπως έτσι είναι. Δηλαδή ρε σεις κάποιος που είναι single δεν πρέπει να πάει διακοπές; Μόνο μέσω πρακτορείου να πάει κρουαζιερα για singles ας πούμε;
(και να γινόταν δεν μπορώ γιατί έχω σοβαρό θέμα με ναυτίες.)

χαχαχα άστα να πάνε George
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.028
Πόντοι
3.556
Δηλαδή ρε σεις κάποιος που είναι single δεν πρέπει να πάει διακοπές; Μόνο μέσω πρακτορείου να πάει κρουαζιερα για singles ας πούμε;

Η μονη λυση ειναι να πας Σεπτεμβριο που οι τιμες καταβαραθρωνονται σε σχεση με Αυγουστο.

Εχω παει Λευκαδα Σεπτεμβριο και ηταν μια χαρα και σχετικα φθηνα
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.908
Like
2.973
Πόντοι
456
Τι να πάτε να κάνετε στη Λευκάδα και την Αίγινα?ειναι εντελώς...αγαμισταν..γενικα όπου βλεπετε πολλές ελλεινιδες..δε γαμας..δε πάτε σε κάνα νησί με ξένους πιο καλά..μη χαλάτε και τζάμπα λεφτά στη Πάρο στην Αίγινα και τη Λευκάδα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom