Νέα

Την έπεσα στη φίλη της γυναίκας μου και έφαγα άκυρο

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.936
Like
8.714
Πόντοι
2.306
Τους θυμάσαι ρε πούστη ;

images
Τα παιδιά με της αλυσίδες από μπρελόκ :grin:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.503
Like
4.760
Πόντοι
1.706
Παπάρια εξαιρετικός μάγειρας. Κόκκινο κρασί με γαριδομακαρονάδα;;; Έγκλημα!
Αυτό του 'χε μείνει ξινισμένο στο ψυγείο.
Εξάλλου μάγειρας δήλωσε. Ουτε σεφ ουτε οινοχόος.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.866
Κριτικές
1
Like
6.216
Πόντοι
2.306
Πάντως αν λες αλήθεια τυπε ο μόνος τρόπος για να σώσεις την παρτίδα αν το πει στην γυναίκα σου είναι φουλ επίθεση... Πες της με την εκφυλη καραπουταναρα που κουβαλησες σπίτι μας και με πλάκωσε στα κομπλιμέντα τι περίμενες;; Δεν κρατήθηκα και έκανα κίνηση... Από εκεί και πέρα ο Θεός βοηθός.
ωραια ιδεα!
5 λεπτα αργοτερα….
IMG_0274.jpeg
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.774
Κριτικές
90
Like
33.547
Πόντοι
24.700
Αυτό του 'χε μείνει ξινισμένο στο ψυγείο.
Εξάλλου μάγειρας δήλωσε. Ουτε σεφ ουτε οινοχόος.
Αυτές οι διαφορές είναι που ξεχωρίζουν τον "μάγειρα με αρχίδια" από τον "αρχίδια μάγειρα", κ. Ράσπα.
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.827
Πόντοι
206
Πάντως αν λες αλήθεια τυπε ο μόνος τρόπος για να σώσεις την παρτίδα αν το πει στην γυναίκα σου είναι φουλ επίθεση... Πες της με την εκφυλη καραπουταναρα που κουβαλησες σπίτι μας και με πλάκωσε στα κομπλιμέντα τι περίμενες;; Δεν κρατήθηκα και έκανα κίνηση... Από εκεί και πέρα ο Θεός βοηθός.
Αν δεν είναι Κυριακάτικο, μιας και το προφίλ του είναι πρόσφατο &Β μπορεί να τρολλαρει

Όχι !

Καλύτερα να την βγάλει τρελή… αν ήταν παιδική φίλη δεν θα έπιανε, αλλά αυτή είναι περιστασιακή… οπότε παίζει και να το σώσει.

Στο δια ταύτα νηματοθέτη, πρέπει να έχεις άντερα αν σε δώσει και να κρατήσεις αμετάκλητο χαρακτήρα τον ισχυρισμό σου
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.503
Like
4.760
Πόντοι
1.706
Αυτές οι διαφορές είναι που ξεχωρίζουν τον "μάγειρα με αρχίδια" από τον "αρχίδια μάγειρα", κ. Ράσπα.
Θα ήταν ασέβεια από μέρους μου και ιεροσυλία να διαφωνήσω.
Φτιάχνει το πιάτο του κοκκινιστό με φρέσκια ντοματούλα και τότε και μόνο τότε, συνοδεύει με ένα φρέσκο ερυθρό με μαλακές τανίνες. Καμια Μαυροδάφνη όπως η Laura Nera ή κανένα Λιάτικο όπως το Δουλουφάκης Dafnios Ερυθρός. Κι αν θέλει και κανένα ροζε Λαμπαδίας.
Στην τελική υπάρχει και το κλασσικό ξινόμαυρο που είναι εύκαιρο παντού.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.866
Κριτικές
1
Like
6.216
Πόντοι
2.306
Ειναι απλα τα πραγματα, σου εχω την λυση.
χρειαζεται να εχεις φιλο ανυπαντρο που να ψαχνεται και να τον ξερει η γυναικα σου.
μπες το βραδυ στο σπιτι και κανε ενα σουπερ γευμα για τη γυναικα σου. Πανω στη κουβεντα πεςτης οτι σπυ ηλθε η ιδεα να κανετε προξενιο τη τσιμπουκοχωριστρα στον φιλο σου.
Να κανονισετε να βγειτε οι τεσσερις για να τους γνωρισετε.
Αν η γυναικα σου παει να στη πεσει γιατι της μιλησε η φιλη θα πεις « α τη καριολα! Και γω που ηθελα να τη δωσω στο φιλαρακι μου κι αυτη σε τιγκαρε στο ψεμα!».
αν δεν της εχει μιλησει και το κανει αργοτερα η γυναικα σου θα το αντιμετωπισει εξαιρετικα καχυποπτα δεδομενου οτι αντρας που γουσταρει γυναικα δεν τη πασσαρει σε φιλο του.
και θα εχεις το ηθικο πλεονεκτημα οτι μιλησες πρωτος και οτι «…μαλλον παρεξηγησε η τυπισσα, μωρακι μου».
αν δεν εχεις φιλο ανυπαντρο θα πρεπει να τον εφευρεις οπς ο Ηλιοπουλος τον Θανασακη στην σχετικη ταινια.:confused:
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
1 Αυγ 2023
Μηνύματα
22
Like
81
Πόντοι
0
Αν δεν είναι Κυριακάτικο, μιας και το προφίλ του είναι πρόσφατο &Β μπορεί να τρολλαρει

Όχι !

Καλύτερα να την βγάλει τρελή… αν ήταν παιδική φίλη δεν θα έπιανε, αλλά αυτή είναι περιστασιακή… οπότε παίζει και να το σώσει.

Στο δια ταύτα νηματοθέτη, πρέπει να έχεις άντερα αν σε δώσει και να κρατήσεις αμετάκλητο χαρακτήρα τον ισχυρισμό σου
Το προφίλ είναι πρόσφατο αλλά μιλάς με άτομο που έζησε τσάρκες στα σπιτάκια της Ταντάλου πριν κάνουν απόβαση οι Κινέζοι.
Που πρόλαβε Εύα Μουν σε σπιτάκι.
Πού το ανατολικό μπλοκ δεν ήταν η εξαίρεση αλλά ο κανόνας, με τη μια καλύτερη από την άλλη.
Γενικά παρακολουθούσα σαν κλειδαρότρυπας το φόρουμ αλλά αποφάσισα ότι είναι σωστό να μοιραστώ και εγώ τις εμπειρίες μου μιας και το φόρουμ με έχει βοηθήσει πολύ αποφεύγοντας κακοτοπιές.
Εν καιρω θα γράψω... μιας και για την ώρα δεν έχω να προσφέρω κάτι, πέρασα ένα ολίγον στεγνό καλοκαίρι...
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.774
Κριτικές
90
Like
33.547
Πόντοι
24.700
Θα ήταν ασέβεια από μέρους μου και ιεροσυλία να διαφωνήσω.
Φτιάχνει το πιάτο του κοκκινιστό με φρέσκια ντοματούλα και τότε και μόνο τότε συνοδεύει με ένα φρέσκο ερυθρό με μαλακές τανίνες. Καμιαυ Μαυροδάφνη όπως η Laura Nera ή κανένα Λιάτικο όπως το Δουλουφάκης Dafnios Ερυθρός. Κι αν θέλει και κανένα ροζε Λαμπαδίας.
Στην τελική υπάρχει και το κλασσικό ξινόμαυρο που είναι εύκαιρο παντού.
Άψογος.

Θέλει όμως και "μια ιδέα" πελτέ, ο οποίος πρέπει να "τσιγαριστεί" για να βγάλει αρώματα.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
6.740
Κριτικές
20
Like
23.588
Πόντοι
8.346
Ρε τύπε πήγες 0-100 στα 2,7 δευτερόλεπτα.
Να το έκανες σε άσχετη , στα αρχιδια σου μια χυλοπιτα παραπάνω.
Αλλα σε φίλη γυναίκας, δεν πας σαν τον Γιώργη στην στροφαρα (οποιος κατάλαβε ξέρει κ την κατάληξη )
 

redtattoo

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2021
Μηνύματα
247
Like
922
Πόντοι
81
Και τι ηθελες; να σου πει ναι; θρασος εχεις
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.949
Κριτικές
50
Like
5.667
Πόντοι
7.636
Καλημέρα συνάδελφοι,
Η γυναίκα μου κάνει παρέα εδώ και λίγους μήνες με μια τύπισσα 40άρα, ζωντοχήρα άνευ παιδιού.
Η γνωριμία τους έγινε μέσω κοινής παρέας σε βραδινή τους έξοδο για ποτό.
"Κόλλησαν" και έκτοτε έβγαιναν μαζί για κανένα καφέ, πήγανε η δικιά μου σπίτι της και ένα ζεστό βράδυ του Ιουλίου την κάλεσε να έρθει στο δικό μας για φαγητό.
Εγώ έως τότε ΔΕΝ την είχα δει, ούτε έδειξα ενδιαφέρον να μάθω ποια είναι αυτή η Κατερίνα, μιας και είχαν συναντηθεί 4-5 φορές, τίποτα δηλαδή το ιδιαίτερο ούτε για να μου κινήσει υποψίες "λαγωνικού" ότι παίζει γκόμενος, ούτε κάτι άλλο.
Επιστρέφω στο βράδυ του Ιουλίου με το φαγητό.
Προτείνω στη δικιά μου να μαγειρέψω εγώ (μιας και εκείνη δούλευε μέχρι αργά και εγώ ήμουν σπίτι από το μεσημέρι) και επιλέγω να φτιάξω μακαρονάδα με γαρίδες σβησμένες σε κόκκινο κρασί.
Αγοράζω και 2 μπουκάλια κρασί (ένα κόκκινο και ένα ροζέ) και είμαι έτοιμος να γνωρίσω τη νέα της φίλη.
Ανοίγει η πόρτα και μπαίνει μέσα ένα έκφυλο μουνέτο, με χείλη τίγκα στο υαλουρονικό και βυζάρες φουλ στη σιλικόνη. Ο κώλος δεν μου έκανε τόση εντύπωση αλλά δεν τον λες ούτε κακοσχηματισμένο ούτε άσχημο.
Αρχίζουμε την κουβέντα, αυτή πολύ χαμογελαστή, πρόσχαρη, ομιλητική, άνετη, ειδικά με τη δικιά μου αλλά και προς εμένα λες και γνωριζόμασταν καιρό.
Γενικά άνθρωπος που επικοινωνιακά το έχει.
Πήρα τα κοπλιμέντα μου για τις μαγειρικές μου ικανότητες, αλλά και για την εμφάνισή μου ("πόσο ωραίο είναι ο άντρας στα 40 του να προσέχει τον εαυτό του και να μην είναι σαπιοκοιλιάς που όλη μέρα να βλέπει μπάλα και να πίνει μπίρες. Ο δικός σου όχι μόνο το έχει αυτό αλλά μαγειρεύει κιόλας απίστευτα!" - έτσι είπε χαρακτηριστικά)
Έχουμε πιεί τα δυο μπουκάλια και αρχίζουν τη συζήτηση για πλαστικές επεμβάσεις.
Όταν χώρισε ένιωθε άσχημα, και αποφάσισε να προσέξει λίγο την εμφάνισή της. Το είπε η ίδια ότι πήγε και έβαλε στήθος (γιατί της αρέσει να βλέπει το ύφος των ανδρών όταν την βλέπουν χωρίς σουτιέν να κυκλοφορεί στο δρόμο) και τα χείλη της (γιατί οι άντρες βλέποντας φουσκωμένα χείλη φαντάζονται στοματικό από άλλο πλανήτη)
Τα ακούω και εγώ όλα αυτά, τα κουμπώνω και με το κοπλιμπεντο που μου έκανε και λέω από μέσα μου: Εδώ έχεις να κάνεις με ρουφοκαβλέτο, δυνητικά μπορείς να της δώσεις τη μήτρα στο χέρι. Και για να είμαι ειλικρινής συνέχεια αυτή τη σκηνή είχα στο μυαλό μου.
Το συγκεκριμένο βράδι δεν έκανα καμία κίνηση, ήμουν απόλυτα φυσιολογικός, προς αδιάφορος μπορώ να πω, cool, χωρίς να δείξω το παραμικρό.
Όταν έφυγε, με ρώτησε η δικιά μου πως μου φάνηκε.
Της απάντησα με ειλικρίνεια, μιας και η δικιά μου με ξέρει και αν έλεγα ψέμματα.
Της είπα ότι είναι ωραίο τυπάκι και με τις παρεμβάσεις που έκανε και αρκετά πρόστυχο.
Πέρασε καιρός και την περασμένη εβδομάδα την πέτυχα σε ένα Μίκελ που πήγε να πάρει καφέ.
Μου έπιασε κουβέντα, λέγοντας μου πόσο ωραία πέρασε, πόσο ωραία μαγειρεύω και μου σκάει και την ατάκα "Πρέπει να είσαι καλός και σε άλλους τομείς, όχι μόνο στο φαγητό γιατί η φιλενάδα μου λάμπει όταν τη βλέπω, εμείς οι γυναίκες αν περνάμε καλά φαίνεται στα μούτρα μας"
Πιάνω και εγώ βάσει των όσων λέει και λέω ας ορμήσω γιατί εδώ έχουμε προοπτικές.
Της λέω λοιπόν:
"Με μεγάλη μου χαρά θα σε άφηνα να με ερευνήσεις ώστε να διαπιστώσεις μόνη σου αν είμαι καλός μόνο στο μαγείρεμα ή και σε άλλους τομείς"
Τι θέλεις να πεις δηλαδή? (με ρωτάει)
"Παρασκευή βράδυ στις 21:30 θα είμαι στο Ανδρομέδα με ένα ροζέ λαλίκος" της λέω.
Και μου αρχίζει αλλάζοντας ύφος ένα τροπάριο, " για ποια με πέρασες, είστε όλοι ίδιοι, τα ίδια γουρούνια, δεν ντρέπεσαι που έχω έρθει και στο σπίτι σας", και άλλα τέτοια ακατάληπτα κουλά.
Προσπάθησα να την ηρεμήσω λέγοντας της ότι εξέλαβα λάθος κάποια λεγόμενα της και ότι δεν υπάρχει λόγος να δώσουμε συνέχεια στο θέμα, μπορούμε να το ξεχάσουμε μιας και στην τελική δεν έγινε και τίποτα.
Έφυγε λέγοντας "είσαι πολύ μαλάκας αγόρι μου".
Για την ώρα, έχουν περάσει 5 μέρες και η δικιά μου συμπεριφέρεται απόλυτα φυσιολογικά. Δεν ξέρω αν μίλησαν αυτές τις μέρες στο τηλέφωνο, αλλά λογικά θα μίλησαν.
Πως το διαχειρίζομαι αν σκάσει τη βόμβα και της τα μεταφέρει?
Έπρεπε να της γαμήσεις πρώτα το μυαλό...και στη συνέχεια τη μουνάρα της!!!!!

Μην βιάζεσαι αδερφέ ποτέ.....η υπομονή, είναι αρετή!!!

Τα σέβη μου!!
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.866
Κριτικές
1
Like
6.216
Πόντοι
2.306
Άψογος.

Θέλει όμως και "μια ιδέα" πελτέ, ο οποίος πρέπει να "τσιγαριστεί" για να βγάλει αρώματα.
Τι ωρα θα βγαλετε μεζε?
εχει παει μεσημερι και εχω κοψει λορδα…
και με κανα ξυδια βολευομαστε παντως δεν ειμαστε ακαταδεχτοι….:confused:
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
1 Αυγ 2023
Μηνύματα
22
Like
81
Πόντοι
0
Και τι ηθελες; να σου πει ναι; θρασος εχεις
Θράσος έχω γιατί είμαι παντρεμένος.
Αν ήμουν ελεύθερος θα έπαιζα πριν ορμήσω.
Αλλά με βέρα στο χέρι, μόνο μπαμ και κάτω μπορώ.
Ούτε θα τη βγάλω για καφέ, ούτε για φαγητό ούτε ποτά.
Αλλά με όσα άκουσα να λέει για εμένα θεώρησα το Κατερινάκι εύκολο στόχο.
Έφαγα τα μούτρα μου
 

soylakostas72

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2023
Μηνύματα
207
Like
172
Πόντοι
1
Το καλυτερο είναι αν το μάθει να της πεις έκπληκτος πως ναι την βρήκα.... Της είπα να ξαναφάμε... αλλά το Ανδρομέδα που το βρήκε?
Αν ήθελα να της την πεσω δεν μπορουσα να της έλεγα να πιουμε παρεα τον καφέ?
Μετά αυτοσχεδιασε μπέρδεψε το λίγο....
 

TheCeO

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2021
Μηνύματα
12
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
0
Θράσος έχω γιατί είμαι παντρεμένος.
Αν ήμουν ελεύθερος θα έπαιζα πριν ορμήσω.
Αλλά με βέρα στο χέρι, μόνο μπαμ και κάτω μπορώ.
Ούτε θα τη βγάλω για καφέ, ούτε για φαγητό ούτε ποτά.
Αλλά με όσα άκουσα να λέει για εμένα θεώρησα το Κατερινάκι εύκολο στόχο.
Έφαγα τα μούτρα μου
Υπαρχει και ενα ενδεχομενο η γκομενα να σου στειλει μηνυμα.. Οχι γιατι αλλαξε γνωμη και θελει να τη γαμησεις, αλλα για να σε παιξει, και για να σε αναγκασει να απαντησεις και να εχει αποδεικτικα στοιχεια.. Το νου σου!
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
779
Like
1.125
Πόντοι
206
Ξενοδοχείο ρε τύπε ?
Την προσβάλλεις

"Ερχεσαι για καφέ, μόλις έφυγε η γυναίκα μου και το στρώμα είναι ζεστό.."
Με τακτ.

ΥΓ
Μου τόχει πει γκόμενα παντρεμένη, 8:30 το πρωί
Κατακαύλωσα.
Πήγα
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.503
Like
4.760
Πόντοι
1.706
Άψογος.

Θέλει όμως και "μια ιδέα" πελτέ, ο οποίος πρέπει να "τσιγαριστεί" για να βγάλει αρώματα.
Ένα κόλλημα που έχω φάει τελευταία είναι το "σιγανό" τσιγάρισμα. Είχα δει αφιέρωμα στο Άγιον Όρος του "καλησπέρα, καλησπέρα". Όπου μεγάλο μέρος κάλυψε ο πατέρας Επιφάνιος και η μαγειρική του. Μιλούσε μετ' επιφάσεως για το αργοσυρτο τσιγάρισμα σε σιγανη φωτιά.
Όσο περισσότερο αργεί να ροδίσει τόσο περισσότερο η γεύση και τα αρώματα διαχέονται στο φαγητό, εξηγούσε. Και με έχει πιάσει μία μανία να στριφογυρίζω σκόρδα και κρεμμυδάκια για κανένα τέταρτο σε ψιλοαχνιστό λαδάκι. Όσο κυκλοφορεί ακόμη στο ράφι κι αυτό. Οσονουπω στη μαύρη.
Τείνω να ασπαστώ τη ρήση του περί υπομονής στο μαγείρεμα. Στο κάτω κατω της γραφής, το αργόσυρτο μαγείρεμά του έχει αποσπάσει διθυράμβους παγκοσμίως, από επαγγελματίες και μη.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.705
Κριτικές
5
Like
6.003
Πόντοι
2.306
Τύπε, θα σε δικαιολογήσω μόνο αν η γυναίκα σου είναι σαν τη Δανάη Μπάρκα ή έχει τον χαρακτήρα του Αρτέμη Μάτσα στις ταινίες (γιατί στην πραγματικότητα ήταν ψυχάρα)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom