Νέα

Σπουδές στη Σουηδία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
0
Καλησπέρα ΜΥΣΤΕΣ μου!!! όπως μου τα έφερε η τύχη αυτό το καλοκαίρι θα αποχωρήσω απο αυτήν την πορνιάρικη χώρα για να σπουδάσω Σουηδία και συγκεκριμένα στο Γκέτεμποργκ. Ξέρει κανένας τι παίζει εκεί? έχει κάποιος σπουδάσει/επισκεφτεί την χώρα? καμια άποψη? προσωπικά θα μου λείψει η μπουρδελότσαρκα με την παρέα και ο χαβαλές :cry:
 
OP
OP
ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΣ
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
0
Αμα ντυνεσαι καλα, εισαι αθλητικος και καλος ομιλητης θα γαμησεις κανενα καλο μουνι. Αλλιως παιξτο αριστερος και περιμενε να γαμησεις καμια φεμιναζι
Τύπε,είμαι χρήστης στο ΜΠΟΥ, είναι αυτονόητο το σιξπακ και η αλογοψωλή!!!!
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.452
Like
4.941
Πόντοι
456
Τύπε,είμαι χρήστης στο ΜΠΟΥ, είναι αυτονόητο το σιξπακ και η αλογοψωλή!!!!

δεν μας είπες πόσο ετών είσαι? αν θα πας για msc, bsc ή phd?

Αλλιώς θα παίξεις μπάλα αν είσαι 20αρης, αλλιώς 30αρης και αλλιώς 40αρης!
 

Omega36

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2023
Μηνύματα
14
Like
15
Πόντοι
0
Τύπε,είμαι χρήστης στο ΜΠΟΥ, είναι αυτονόητο το σιξπακ και η αλογοψωλή!!
Αμα σπουδαζεις οικονομικα θα εχει ωραιες γκομενες. Οι ωραιες σουηδεζες γκομενες και σχετικα εξυπνες βλεπουν μονο χρημα και χλιδα
 
OP
OP
ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΣ
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
0
δεν μας είπες πόσο ετών είσαι? αν θα πας για msc, bsc ή phd?

Αλλιώς θα παίξεις μπάλα αν είσαι 20αρης, αλλιώς 30αρης και αλλιώς 40αρης!
Σχεδόν 20 είμαι, πάω για bachelor στο business and economics :rockon::rockon:
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
614
Κριτικές
1
Like
1.327
Πόντοι
206
δεν μας είπες πόσο ετών είσαι? αν θα πας για msc, bsc ή phd?

Αλλιώς θα παίξεις μπάλα αν είσαι 20αρης, αλλιώς 30αρης και αλλιώς 40αρης!
Οσο χρονων και να εισαι την ιδια μπαλα θα παιξεις με 20 - 30 ετων.
Οι Σουηδεζες οσο ωραιες ειναι νεες, τοσο μπαζα γινονται μετα τα 30.
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
442
Like
519
Πόντοι
81
Καλησπέρα ΜΥΣΤΕΣ μου!!! όπως μου τα έφερε η τύχη αυτό το καλοκαίρι θα αποχωρήσω απο αυτήν την πορνιάρικη χώρα για να σπουδάσω Σουηδία και συγκεκριμένα στο Γκέτεμποργκ. Ξέρει κανένας τι παίζει εκεί? έχει κάποιος σπουδάσει/επισκεφτεί την χώρα? καμια άποψη? προσωπικά θα μου λείψει η μπουρδελότσαρκα με την παρέα και ο χαβαλές :cry:
Καλες Σπουδες.
Στο Πανεπιστημιο του Gοtebοrg θα πας?
Εκανες καποιο προπαρασκευαστικο χρονο εδω πρωτα ή θα κανεις εκει??
Τα μαθηματα θα τα κανεις στα Αγγλικα ή ξερεις Σουηδεζικα? Μεσω ποιας διαδικασιας ηρθες σε επαφη με το Πανεπιστημιο? Πως και επελεξες την Σουηδια? Θα πληρωσεις διδακτρα?

Τωρα θα μου πεις , τι τα ρωτας ολα αυτα. Γιατι εχω κανει 1 χρονο στο Πανεπιστημιο της Uppsala (εκανα και σπουδες στην Φυσικη ..αρρωστια με την Φυσικη) ως exchange student.
Και με ενδιαδερει πως γινεται κανεις δεκτος να κανει undergraduate studies στην Σουηδια (πχ με την γλωσσα τι γινεται, τι ζητανε απο θεμα βαθμολογιας για να σε δεχτουν κτλ).

Στο δια ταυτα, εχει πολυ χιονι , και πολλες ωρες εντος των τειχων....και πεφτει πολυυυ πηδημα
 
OP
OP
ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΣ
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
0
Καλες Σπουδες.
Στο Πανεπιστημιο του Gutenbοrg θα πας?
Εκανες καποιο προπαρασκευαστικο χρονο εδω πρωτα ή θα κανεις εκει??
Τα μαθηματα θα τα κανεις στα Αγγλικα ή ξερεις Σουηδεζικα? Μεσω ποιας διαδικασιας ηρθες σε επαφη με το Πανεπιστημιο

Τωρα θα μου πεις , τι τα ρωτας ολα αυτα. Γιατι εχω κανει 1 χρονο στο Πανεπιστημιο της Uppsala (εκανα και σπουδες στην Φυσικη ..αρρωστια με την Φυσικη) ως exchange student.
Και με ενδιαδερει πως γινεται κανεις δεκτος να κανει undergraduate studies στην Σουηδια (πχ με την γλωσσα τι γινεται, τι ζητανε απο θεμα βαθμολογιας για να σε δεχτουν κτλ).

Στο δια ταυτα, εχει πολυ χιονι , και πολλες ωρες εντος των τειχων....και πεφτει πολυυυ πηδημα
Καλησπέρα φίλος, πανεπιστήμιο of Gothenburg θα πάω. Δεν θα πάω ως exchange student, έκανα ολόκληρη την διαδικασία απο την αρχή!! Τα μαθήματα θα τα κανω στα αγγλικά. Τώρα αυτο με τους βαθμούς είναι κάπως γενικό, εγώ είχα merit rating 18.26/22.5 αρκετό μάλλον για να με δεχθούν εκεί.
Εσύ Uppsala πως τα πέρασες; Εντυπώσεις;
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
442
Like
519
Πόντοι
81
Καλησπέρα φίλος, πανεπιστήμιο of Gothenburg θα πάω. Δεν θα πάω ως exchange student, έκανα ολόκληρη την διαδικασία απο την αρχή!! Τα μαθήματα θα τα κανω στα αγγλικά. Τώρα αυτο με τους βαθμούς είναι κάπως γενικό, εγώ είχα merit rating 18.26/22.5 αρκετό μάλλον για να με δεχθούν εκεί.
Εσύ Uppsala πως τα πέρασες; Εντυπώσεις;
Εγω πηγα 1 χρονο exchange student. Μιλανε αγγλικα τελεια, αλλωστε στα αγγλικα εκαναν τα μαθηματα.
Οργανωση απιστευτη. Υποδομες να τριβεις τα ματια σου. Πεντακαθαρα ολα.
Χιονι πολυ, κρυο -20 βαθμους, αλλα το γουσταρα γιατι ημασταν ολο μεσα στις εστιες, και με πολυ μπλα μπλα επεφτε πηδημα.
Θα περασεις τελεια.

Οταν λες εκανες ολοκληρη την διαδικασια, μου εξηγεις εν ταχει ποια εινα αυτη? thx!
 
OP
OP
ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΣ
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
0
Εγω πηγα 1 χρονο exchange student. Μιλανε αγγλικα τελεια, αλλωστε στα αγγλικα εκαναν τα μαθηματα.
Οργανωση απιστευτη. Υποδομες να τριβεις τα ματια σου. Πεντακαθαρα ολα.
Χιονι πολυ, κρυο -20 βαθμους, αλλα το γουσταρα γιατι ημασταν ολο μεσα στις εστιες, και με πολυ μπλα μπλα επεφτε πηδημα.
Θα περασεις τελεια.

Οταν λες εκανες ολοκληρη την διαδικασια, μου εξηγεις εν ταχει ποια εινα αυτη? thx!
Για αρχή επέλεξα την Σουηδία γιατί είχα συγγενικό πρόσωπο που έμενε εκεί και έπειτα απο μια έρευνα που έκανα κατέληξα στο συμπέρασμα οτι θέλω να πάω εκεί για σπουδές. Συγκεκριμένα, πολλα πανεπιστήμια έχουν ως προϋπόθεση να ξες Αγγλικά, οπότε εδωσα IELTS και πέτυχα αρκετα καλό βαθμό. Στην συνέχεια,εκανα ακκ στο universityadmissions και παρέδωσα τα κατάλληλα έγγραφα που μου ζητούσαν (τα έγγραφα αυτά τα υπολογίζουν με δικά τους κριτήρια), μετά επέλεξα τα bachelor που ήθελα με σειρά προταιρεότητας και μετα απο κάτι μήνες μου έστειλαν μήνυμα το οποίο έγραφε οτι με δέχτηκαν. Τώρα ως Έλληνας δεν πληρώνω δίδακτρα εκεί αλλα αν εισαι κατοικος εκτός ΕΕ πληρώνεις κανα 5 χίλιαρο τον χρόνο αν θυμάμαι καλά…
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.496
Κριτικές
8
Like
11.421
Πόντοι
3.786
Ήμουν στο Chalmers πριν πολλά χρόνια. Η χώρα έχει υψηλό κόστος ζωής, το κλίμα στο Γκέτεμποργκ είναι πιο υποφερτό σε σχέση με Στοκχόλμη και βορειότερα.
Μπουρδέλα ,στριπτιτζάδικα, ξέχασέ τα. Και να βρεις θα έχουν τιμές για να πάθεις εγκεφαλικό.
Καλύτερα να παίξεις σχέση ή κανένα one night stand. Δεν είναι λυσσάρες οι Σουηδέζες όπως θέλουν οι Έλληνες να πιστεύουν, γουστάρουν καλογυμνασμένους καθώς οι περισσότεροι εκεί κάνουν αθλητισμό συνέχεια. Δεν ψήνονται από κεράσματα και πυρφοριλίκια, κυρίως να είσαι άνετος και με αυτοπεποίθηση. Πιο εύκολος στόχος Ιρανές, μαυρούλες που ζουν εκεί και φυσικά πρώτη επιλογή οι φοιτήτριες από το μεταπτυχιακό σου που επίσης έχουν έρθει από άλλες χώρες. Ειδικά αν μένεις σε εστία να κυνηγάς τα φοιτητικά πάρτι. Βουρ στις φοιτήτριες που έρχονται από άλλες χώρες και δεν έχουν κύκλο γνωριμιών στη Σουηδία. Εκεί έχεις πιθανότητες να γαμήσεις.
 
OP
OP
ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΣ
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
0
Ήμουν στο Chalmers πριν πολλά χρόνια. Η χώρα έχει υψηλό κόστος ζωής, το κλίμα στο Γκέτεμποργκ είναι πιο υποφερτό σε σχέση με Στοκχόλμη και βορειότερα.
Μπουρδέλα ,στριπτιτζάδικα, ξέχασέ τα. Και να βρεις θα έχουν τιμές για να πάθεις εγκεφαλικό.
Καλύτερα να παίξεις σχέση ή κανένα one night stand. Δεν είναι λυσσάρες οι Σουηδέζες όπως θέλουν οι Έλληνες να πιστεύουν, γουστάρουν καλογυμνασμένους καθώς οι περισσότεροι εκεί κάνουν αθλητισμό συνέχεια. Δεν ψήνονται από κεράσματα και πυρφοριλίκια, κυρίως να είσαι άνετος και με αυτοπεποίθηση. Πιο εύκολος στόχος Ιρανές, μαυρούλες που ζουν εκεί και φυσικά πρώτη επιλογή οι φοιτήτριες από το μεταπτυχιακό σου που επίσης έχουν έρθει από άλλες χώρες. Ειδικά αν μένεις σε εστία να κυνηγάς τα φοιτητικά πάρτι. Βουρ στις φοιτήτριες που έρχονται από άλλες χώρες και δεν έχουν κύκλο γνωριμιών στη Σουηδία. Εκεί έχεις πιθανότητες να γαμήσεις.
Σωραίος, τι σπούδασες αν επιτρέπεται;
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.662
Like
2.297
Πόντοι
456
Καλησπέρα ΜΥΣΤΕΣ μου!!! όπως μου τα έφερε η τύχη αυτό το καλοκαίρι θα αποχωρήσω απο αυτήν την πορνιάρικη χώρα για να σπουδάσω Σουηδία και συγκεκριμένα στο Γκέτεμποργκ. Ξέρει κανένας τι παίζει εκεί? έχει κάποιος σπουδάσει/επισκεφτεί την χώρα? καμια άποψη? προσωπικά θα μου λείψει η μπουρδελότσαρκα με την παρέα και ο χαβαλές :cry:
Ρώτα με ότι θες αλλά συγκεκριμένες ερωτήσεις
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.662
Like
2.297
Πόντοι
456
Ήμουν στο Chalmers πριν πολλά χρόνια. Η χώρα έχει υψηλό κόστος ζωής, το κλίμα στο Γκέτεμποργκ είναι πιο υποφερτό σε σχέση με Στοκχόλμη και βορειότερα.
Μπουρδέλα ,στριπτιτζάδικα, ξέχασέ τα. Και να βρεις θα έχουν τιμές για να πάθεις εγκεφαλικό.
Καλύτερα να παίξεις σχέση ή κανένα one night stand. Δεν είναι λυσσάρες οι Σουηδέζες όπως θέλουν οι Έλληνες να πιστεύουν, γουστάρουν καλογυμνασμένους καθώς οι περισσότεροι εκεί κάνουν αθλητισμό συνέχεια. Δεν ψήνονται από κεράσματα και πυρφοριλίκια, κυρίως να είσαι άνετος και με αυτοπεποίθηση. Πιο εύκολος στόχος Ιρανές, μαυρούλες που ζουν εκεί και φυσικά πρώτη επιλογή οι φοιτήτριες από το μεταπτυχιακό σου που επίσης έχουν έρθει από άλλες χώρες. Ειδικά αν μένεις σε εστία να κυνηγάς τα φοιτητικά πάρτι. Βουρ στις φοιτήτριες που έρχονται από άλλες χώρες και δεν έχουν κύκλο γνωριμιών στη Σουηδία. Εκεί έχεις πιθανότητες να γαμήσεις.
Συμφωνώ σε όλα και με το παραπάνω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
997
Κριτικές
4
Like
831
Πόντοι
366
Καλησπέρα ΜΥΣΤΕΣ μου!!! όπως μου τα έφερε η τύχη αυτό το καλοκαίρι θα αποχωρήσω απο αυτήν την πορνιάρικη χώρα για να σπουδάσω Σουηδία και συγκεκριμένα στο Γκέτεμποργκ. Ξέρει κανένας τι παίζει εκεί? έχει κάποιος σπουδάσει/επισκεφτεί την χώρα? καμια άποψη? προσωπικά θα μου λείψει η μπουρδελότσαρκα με την παρέα και ο χαβαλές :cry:
καλοκαιρι (που υπολογιζε το πολυ 3 μηνες) καλα θα εισαι.
αλλα χειμωνα θα ειναι λιγο ψιχοπλακωμα. κρυο,ξεκινας απο το σπιτι σου νυκτα και επιστρεφεις νυκτα.
απο τις χωρες που θα σου χρειαστουν καρφια για τα παπουτσια.
νυκτερινη ζωη μαλλον μετρια σε συγκριση με τα ελληνικα δεδομενα.
απο φαγητο εξω θα απογοητευτεις μαλλον οποτε ισως να πρεπει να μαθεις να μαγειρευεις τιποτα και εσυ.
αστυνομια, δημοσιο θα εκπλαγεις ευχαριστα.
πανεπιστημια γενικα καλα, συνεργαστηκε ο γιος μου για ερευνα με σουηδικο πανεπιστημιο και ειχε καλη αποψη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom