Νέα

2ο πτυχίο και βουρ στα πιπίνια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Tsarkas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.051
Like
3.911
Πόντοι
456
Για αυτους που αξιζουν τον κοπο, φυσικά κανουν ουρα.
Για καταθλιπτικους, μιζερους, γκρινιαρηδες, μιρλιάρηδες, προφανως οχι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


3117-1-3117-1100x1100.jpg
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
20 χρονια πριν θα γαμουσες ευκολα και αυτες και τις φιλες απο αλλες σχολες, πλεον τα πραγματα εχουνε αλλαξει για να γαμησεις ευκολα 19χρονη πρεπει να εισαι κοντα στην ηλικια της και αν εισαι 40 να εχεις πιασαρικη δουλεια (ιατρος. δικηγορος, πιλοτος ktl) ή να εχεις πολυ δυνατο f/b , instagram,

Aν δουνε photos με μουνακια, ταξιδια, και πολλα like απο γκομενες θα σου ανοιξουν τα ποδια για πλακα, αν εχεις 2-3 απο τα αδερφια σου και photos απο τοπια και σκυλια , δεν γαμας ουτε μεχρι τον 4ο παγκοσμιο. :confused: :confused: :confused:
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2021
Μηνύματα
1.438
Like
1.409
Πόντοι
216
Εντάξει να λέμε και την αλήθεια υπάρχουν και 40αρηδες που μοιάζουν με 30αρηδες

Και 40αρηδες που είναι σαν μπαρμπάδια. Φέρνω στο μυαλό μου έναν γνωστό μου. Φοράει all star και αλήτικα t shirt με συνθήματα. Ε αυτός θα γαμούσε σίγουρα μικρές γκουνιώτες!
δε συμφωνώ ... χλεχλές μάλλον θα φαίνεται
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.496
Κριτικές
8
Like
11.421
Πόντοι
3.786
Δηλαδή θα παρακολουθείς τα μαθήματα; Δε δουλεύεις;
- Αν δε δουλεύεις και είσαι εισοδηματίας, για αρχή αμφιβάλλω αν σου λείπει το μουνί. Από την άλλη κοίτα να είσαι κοντά στην κουλτούρα της νεολαίας, φρόντισε να κερνάς, να τις πηγαινοφέρνεις με το αμάξι και όλο και κάτι θα γίνει. Μην περιμένεις να έχεις την ερωτική ζωή ενός 20αρη ,ούτε να σου κάτσει το Νο1 της σχολής ,αλλά καμία μέτρια γιατί όχι;
- Αν δουλεύεις και πηγαίνεις μόνο στις εξετάσεις, απλά τον πούλο. Δε θα γνωρίσεις ποτέ κόσμο ,δε θα μπεις σε παρέες. Πιο πολλές πιθανότητες έχεις μέσω tinder.

Παίκτη ελπίζω να μην έχεις βασίσει τη σεξουαλική σου ζωή στο ότι θα γραφτείς σε πανεπιστημιακή σχολή στα 39 σου. Αν είσαι τόσο ονειροπόλος, ετοιμάσου για ανώμαλη προσγείωση.
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
442
Like
519
Πόντοι
81
40 χρονων ειναι η άριστη ηλικια για τον αντρα, μια χαρα γουσταρουν οι νεαρες αυτην την ηλικια, επιεικως ασχετος
καλησπερα καπετάνιε (των νομικών)!! Πιστέυεις οτι εινα ευκολο να παιχτεί φάση 40αρη με 20αρα? Που θα συναντηθουν αυτές οι 2 ηλικές και με τί αφορμή θα ξεκινήσει μια τετοια επικοινωνια. Με ενδιαφερει η τοποθέτησή σου μιας και είμαι στα 40 και εγω.
Προσωπικά 1) δεν βρισκω κοινο τόπο συνεύρεσης με 20αρες...και 2) νομιζω οτι μας 'φοβουνται" - ντρεπονται - δεν μας γουσταρουν. Και προσωπικα δεν εννοω οτι δεν μας (με) γουσταρουν λογω ασχημου παρουσιαστικου.
Μπορεις να το αναπτυξεις λιγο το σκεπτικο σου, πως (και που) ενας 40αρης μπορει να μπει σε κυκλο-επικοινωνια μεε 20αρες?
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.519
Like
65.682
Πόντοι
11.956
Χαιρετώ την ομήγυρη. Πέρασα με κατατακτήριες για 2ο πτυχίο στα 39 μου και πέραν των καθαρά ακαδημαϊκών ανησυχιών σκέφτομαι πως είναι ευκαιρία να ανεβάσω και την αυτοπεποίθησή μου (βλέπετε δεν μου αρέσει να μασάω τα λόγια μου).

Χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω ότι πρόκειται για σχολή με πολλές γυναίκες.

Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
Καλά στα 39 ακόμα διαβάζεις για δεύτερο Πτυχίο....μόνο και μόνο για πας σε σχολή με γυναίκες
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.367
Like
16.050
Πόντοι
3.656
καλησπερα καπετάνιε (των νομικών)!! Πιστέυεις οτι εινα ευκολο να παιχτεί φάση 40αρη με 20αρα? Που θα συναντηθουν αυτές οι 2 ηλικές και με τί αφορμή θα ξεκινήσει μια τετοια επικοινωνια. Με ενδιαφερει η τοποθέτησή σου μιας και είμαι στα 40 και εγω.
Προσωπικά 1) δεν βρισκω κοινο τόπο συνεύρεσης με 20αρες...και 2) νομιζω οτι μας 'φοβουνται" - ντρεπονται - δεν μας γουσταρουν. Και προσωπικα δεν εννοω οτι δεν μας (με) γουσταρουν λογω ασχημου παρουσιαστικου.
Μπορεις να το αναπτυξεις λιγο το σκεπτικο σου, πως (και που) ενας 40αρης μπορει να μπει σε κυκλο-επικοινωνια μεε 20αρες?

Ο 'καπετάνιος' εννοεί 20αρες 100+ κιλών

Όχι αυτές που βλέπουμε και καυλώνουμε
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
20 χρονια πριν θα γαμουσες ευκολα και αυτες και τις φιλες απο αλλες σχολες, πλεον τα πραγματα εχουνε αλλαξει για να γαμησεις ευκολα 19χρονη πρεπει να εισαι κοντα στην ηλικια της και αν εισαι 40 να εχεις πιασαρικη δουλεια (ιατρος. δικηγορος, πιλοτος ktl) ή να εχεις πολυ δυνατο f/b , instagram,

Aν δουνε photos με μουνακια, ταξιδια, και πολλα like απο γκομενες θα σου ανοιξουν τα ποδια για πλακα, αν εχεις 2-3 απο τα αδερφια σου και photos απο τοπια και σκυλια , δεν γαμας ουτε μεχρι τον 4ο παγκοσμιο. :confused: :confused: :confused:
Και καλή εξωτερική εμφάνιση θα πω εγώ (Όσο και αν δεν αρέσει σε μερικούς εδώ μέσα)
Είναι κάτι στο οποίο οι μικρές δίνουν βαρύτητα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.404
Κριτικές
62
Like
41.131
Πόντοι
8.530
Χαιρετώ την ομήγυρη. Πέρασα με κατατακτήριες για 2ο πτυχίο στα 39 μου και πέραν των καθαρά ακαδημαϊκών ανησυχιών σκέφτομαι πως είναι ευκαιρία να ανεβάσω και την αυτοπεποίθησή μου (βλέπετε δεν μου αρέσει να μασάω τα λόγια μου).

Χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω ότι πρόκειται για σχολή με πολλές γυναίκες.

Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
Δεν θα σε εμπιστεύονται όπως τους μικρότερους..για αυτό θα βάλεις μπρος το βαρύ πυροβολικό δηλαδή το πιο γεμάτο πορτοφόλι σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.496
Κριτικές
8
Like
11.421
Πόντοι
3.786
καλησπερα καπετάνιε (των νομικών)!! Πιστέυεις οτι εινα ευκολο να παιχτεί φάση 40αρη με 20αρα? Που θα συναντηθουν αυτές οι 2 ηλικές και με τί αφορμή θα ξεκινήσει μια τετοια επικοινωνια. Με ενδιαφερει η τοποθέτησή σου μιας και είμαι στα 40 και εγω.
Προσωπικά 1) δεν βρισκω κοινο τόπο συνεύρεσης με 20αρες...και 2) νομιζω οτι μας 'φοβουνται" - ντρεπονται - δεν μας γουσταρουν. Και προσωπικα δεν εννοω οτι δεν μας (με) γουσταρουν λογω ασχημου παρουσιαστικου.
Μπορεις να το αναπτυξεις λιγο το σκεπτικο σου, πως (και που) ενας 40αρης μπορει να μπει σε κυκλο-επικοινωνια μεε 20αρες?
Αν σου απευθύνεται στον πληθυντικό το πιπίνι.... άστη και πήγαινε σε άλλη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.131
Like
3.333
Πόντοι
1.706
Χαιρετώ την ομήγυρη. Πέρασα με κατατακτήριες για 2ο πτυχίο στα 39 μου και πέραν των καθαρά ακαδημαϊκών ανησυχιών σκέφτομαι πως είναι ευκαιρία να ανεβάσω και την αυτοπεποίθησή μου (βλέπετε δεν μου αρέσει να μασάω τα λόγια μου).

Χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω ότι πρόκειται για σχολή με πολλές γυναίκες.

Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
Η ηλικία είναι οριακή, αλλά εξαρτάται κυρίως από σένα.
Να είσαι μοντέρνος, αλλά μην το παίζεις συνομήλικος (συμπεριφορά, ντύσιμο, θεματολογία συζήτησης κλπ). Στα 40 μπορείς να κατέβεις ως τα 30 για να γεφυρώσεις το χάσμα, αλλά μη ρισκάρεις παρακάτω.

Απόφυγε χώρους όπου γίνεται σύγκριση με άλλα αρσενικά πχ φοιτητικά πάρτι.
Να είσαι εξυπηρετικός, ευχάριστος και ούτε κατά διάνοιαν κτητικός και σχεσάκιας, ερωτικά τετ-α-τετ είναι αστεία και μπορεί και να κολλήσεις.

Πρέπει να τους δώσεις την εντύπωση ότι δεν πρόκειται να τους γίνεις πρόβλημα. Θα καιροφυλακτείς για να καλύψεις κενά: στιγμές που θα είναι μόνες, που θα έχουν κάποιο πρόβλημα, που θα έχουν έντονες καύλες κλπ.

Εγώ αυτήν την ταχτική ακολούθησα κι ήταν αποτελεσματική. Μέχρι τα 40 χτυπούσα φοιτήτριες, αλλά πιο μεγάλες (τελειόφοιτες και μεταπτυχιακές).

Καλή επιτυχία!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.404
Κριτικές
62
Like
41.131
Πόντοι
8.530
Αν σου απευθύνεται στον πληθυντικό το πιπίνι.... άστη και πήγαινε σε άλλη.
Λάθος....είναι πιο σεβαστικη και ίσως να δείχνει μείγμα πειθαρχίας και υποταγής.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
862
Κριτικές
17
Like
2.891
Πόντοι
1.436
οταν ημουν σχολη ηταν μερικοι ανδρες πιο μεγαλης ηλικιας...αλλα δεν ειχαν καμια επιτυχια...
δε φαινοταν να ψάχνονται ομως οι ανθρωποι ετσι και αλλιως
αμα εχεις λεφτα και μια σχετικα καλη εμφανιση ολο και κατι θα γινει...ομως κατι μου λεει αν τα εχεις αυτα βρισκεις ευκολα γυναικα ετσι και αλλιως
χαρακτηριστικα θυμαμαι στη σχολη απο τους λιγους που ειχαν καποια επιτυχια ηταν ενας τυπος που πηγαινοερχοταν με μια Bmw αλλα ηταν γυρω στα 25 ομως
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
442
Like
519
Πόντοι
81
Η ηλικία είναι οριακή, αλλά εξαρτάται κυρίως από σένα.
Να είσαι μοντέρνος, αλλά μην το παίζεις συνομήλικος (συμπεριφορά, ντύσιμο, θεματολογία συζήτησης κλπ). Στα 40 μπορείς να κατέβεις ως τα 30 για να γεφυρώσεις το χάσμα, αλλά μη ρισκάρεις παρακάτω.

Απόφυγε χώρους όπου γίνεται σύγκριση με άλλα αρσενικά πχ φοιτητικά πάρτι.
Να είσαι εξυπηρετικός, ευχάριστος και ούτε κατά διάνοιαν κτητικός και σχεσάκιας, ερωτικά τετ-α-τετ είναι αστεία και μπορεί και να κολλήσεις.

Πρέπει να τους δώσεις την εντύπωση ότι δεν πρόκειται να τους γίνεις πρόβλημα. Θα καιροφυλακτείς για να καλύψεις κενά: στιγμές που θα είναι μόνες, που θα έχουν κάποιο πρόβλημα, που θα έχουν έντονες καύλες κλπ.

Εγώ αυτήν την ταχτική ακολούθησα κι ήταν αποτελεσματική. Μέχρι τα 40 χτυπούσα φοιτήτριες, αλλά πιο μεγάλες (τελειόφοιτες και μεταπτυχιακές).

Καλή επιτυχία!
Στα 40 που ησουνα πως βρισκοσουνα με παρεες φοιτητριων?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.367
Like
16.050
Πόντοι
3.656
οταν ημουν σχολη ηταν μερικοι ανδρες πιο μεγαλης ηλικιας...αλλα δεν ειχαν καμια επιτυχια...
δε φαινοταν να ψάχνονται ομως οι ανθρωποι ετσι και αλλιως
αμα εχεις λεφτα και μια σχετικα καλη εμφανιση ολο και κατι θα γινει...ομως κατι μου λεει αν τα εχεις αυτα βρισκεις ευκολα γυναικα ετσι και αλλιως
χαρακτηριστικα θυμαμαι στη σχολη απο τους λιγους που ειχαν καποια επιτυχια ηταν ενας τυπος που πηγαινοερχοταν με μια Bmw αλλα ηταν γυρω στα 25 ομως

Άμα έχεις λεφτά και καλή εμφάνιση,για ποιο λόγο 40 χρονών να τρέχεις σε σχολές;

Εκτός αν έχεις απωθημένα,πχ όταν ήσουν φοιτητής δε γάμησες ούτε μία ή μόνο διάβαζες και δεν έβγαινες καθόλου και θες να τα κάνεις όλα τώρα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.404
Κριτικές
62
Like
41.131
Πόντοι
8.530
Άμα έχεις λεφτά και καλή εμφάνιση,για ποιο λόγο 40 χρονών να τρέχεις σε σχολές;

Εκτός αν έχεις απωθημένα,πχ όταν ήσουν φοιτητής δε γάμησες ούτε μία ή μόνο διάβαζες και δεν έβγαινες καθόλου και θες να τα κάνεις όλα τώρα.
Θέλει να κάνει τα λεφτά του περισσότερα έχοντας ένα πιο ανεβασμένο χαρτί....
 

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.612
Πόντοι
2.660
Φιλαράκι έτσι και σε καταλάβουν ότι είσαι πέφτουλας, δεν πρόκειται να σταυρώσεις ούτε μουνότριχα !!!
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.131
Like
3.333
Πόντοι
1.706
Στα 40 που ησουνα πως βρισκοσουνα με παρεες φοιτητριων?
Montpellier, Γαλλία. Και τώρα εκεί είμαι δηλαδή, σε ένα προάστειο. Τότε έμενα πιο κεντρικά κι έβγαινα κάθε μέρα. Είχε (κι έχει) στέκια, φοιτητούπολη είναι, ένας στους πέντε φοιτητής και βάλε και τους expats, γιατί είναι και ιντερνάσιοναλ πόλη.

Μεγάλες παρέες ανακατεμένες με διάφορες εθνικότητες και ηλικίες. Και κανέναν να μην ήξερες καθόσουν απευθείας και οι άλλοι νόμιζαν ότι κάποιον ήξερες που έτυχε να μην ήταν εκείνη τη μέρα εκεί. Δηλαδή δεν ήταν τα ίδια άτομα κάθε μέρα και δεν ήξερες ποιος είναι γνωστός με ποιον.
Όταν έμαθα το κόλπο, χωνόμουνα απευθείας σε οποιαδήποτε μεγάλη παρέα.

Επίσης στο μπαρ δεν είναι όπως Ελλάδα, που όταν καμακώνει κάποιος, δεν μπαίνει άλλος. Εδώ καμακώνεις μία και πέφτουν κι άλλοι ταυτόχρονα από άλλες μεριές.

Εν τω μεταξύ ήταν τόσο μεγάλες οι παρέες και τόσο ετερόκλητα τα άτομα, που δεν μιλάγαν όλοι την ίδια γλώσσα. Μίλαγες γαλλικά, ας πούμε, και μετά γύρναγες από την άλλη πλευρά κι έπιανες αγγλικά, που μιλάγαν οι άλλοι.

Επίσης είχε και μαγαζιά ελληνικά (πέντε νομίζω), αλλά τώρα έχει μείνει μόνο ένας κύπριος. Σταθερά έχει κάπου 250 έλληνες φοιτητές νομίζω. Έχω βγάλει γκόμενες διαφόρων εθνικοτήτων, ακόμα και μία γιαπωνέζα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom