Λεπτομέρειες αξιολόγησης

8.6 82 10
Swingers Clubs 370752
Γενική Εντύπωση
 
8.0
Χαιρετίζω τους συναγωνιστές, είπα και εγώ να κάνω μία εγγραφή για να γράψω μία κριτική να βοηθήσω τους ενδιαφερόμενους.
Αποφάσισα να πάω στο 2+2 χωρίς να έχω επισκεφτεί τέτοιο χώρο ποτέ πριν. Επίσης δεν έχω γνωρίσει ποτέ άτομα που είναι σε τέτοια φάση, μοναδική μου πηγή οι κριτικές των συναγωνιστών και η ιστοσελίδα του μαγαζιού.

-Σκάω μεσάνυχτα στο μαγαζί (η επόμενη ήταν αργία, λέω θα έχει κόσμο), μόνος μου και βρίσκω εύκολα να παρκάρω κοντά (το μαγαζί δεν έχει δικό του parking και είναι σε σημείο κοντά στο λιμάνι που το βρίσκεις εύκολα). Σκάω 100 ευρώ (η είσοδος είναι πολύ ακριβή για μπάκουρους αλλιώς λογικά η ουρά θα έφτανε μέχρι στο Σχιστό) όπου σου αναλογούν 2 ποτά ,2 σφηνάκια και 2 προφυλακτικά που σου δίνουν στην είσοδο. Επίσης μου ζήτησαν να αφήσω το κινητό μου στο ντουλαπάκι στην είσοδο που κλειδώνει (αυτό ήταν τζάμπα) και μου είπαν τον κανόνα του μαγαζιού: Πριν τις 1:30 οι μπάκουροι δε μπορούν να ανέβουν στον πάνω όροφο εκτός αν πάνε με ζευγάρι ή κοπέλα. Μετά εννοείται πας όπου θες. Τώρα θα σκεφτεί κάποιος "ωραία ας πάω μόνος στη 1:30". Αυτό που παρατήρησα είναι ότι μετά τις 1 δεν ξαναμπήκαν άλλοι μπάκουροι. Υποθέτω ότι το μαγαζί έχει αποφασίσει ότι θα βάλει μέσα ας πούμε 10 άντρες μόνους κάθε βράδυ και οι πρώτοι νορμάλ που θα εμφανιστούν έχουν μπει. Ίσως να αφήνουν ξανά τους singles πολύ αργά το βράδυ, δε μπορώ να πω με σιγουριά. Για αυτό αλάνια μου προσοχή.

Γενικές παρατηρήσεις για το μαγαζί:

Ποτά: Καθαρά και σε καλές μερίδες
Προσωπικό: Ευγενέστατοι και πολύ φιλικοί όλοι τους
Μουσική: Ελληνικά (ποπ και λαϊκά που θα άκουγες σε ένα club) και λίγα ξένα σε ένταση τέτοια ώστε να μην ακούγονται τα γαμήσια. Γενικά ο DJ έκανε ό,τι μπορούσε να ξεσηκώσει τον κόσμο αλλά ο κόσμος δεν ανταποκρίθηκε και πολύ (λεπτομέρειες παρακάτω).
Χώρος: Καθαρός και άνετος ,επίσης καθαρές τουαλέτες. Μπορείς να κάτσεις σε μπάρα ,τραπεζάκι ή καναπέδες.
Φωτισμός: Χαμηλός φωτισμός, ατμοσφαιρικός κυρίως κόκκινα φώτα.

Τι facilities προσφέρει το μαγαζί:

Ισόγειο:
- 2 δωμάτια απέναντι από το DJ με πόρτα που κλείνει (αλλά δεν κλειδώνει). Ανάμεσα στα δύο δωμάτια υπάρχει ένα παράθυρο με τζάμι που μπορείς να καλύψεις με κουρτίνα. Αυτό σημαίνει ότι εκεί μπορείς να παίξεις μπάλα χωρίς να σε παίρνουν μάτι. Κάθε δωμάτιο έχει δύο κρεβάτια σε γωνία.
- 1 χώρος δεξιά από την οθόνη που είναι μέσα στα σκοτάδια με κάτι κρεβάτια στον τοίχο. Υπάρχει ημιδιαφανής κουρτίνα και δε βλέπεις και πολλά πράγματα. Σε παίρνουν μάτι από απόστα 3-4 μέτρα δηλαδή και εσύ μάλλον δεν τους βλέπεις και πολύ καλά.

Όροφος:
- 1 δωμάτιο με δύο κρεβάτια δίπλα το ένα στο άλλο (σαν διπλό δηλαδή) με κουρτίνα για πόρτα. Εκεί φαίνεται όλο το δωμάτιο οπότε θα σε πάρουν μάτι ό,τι και να κάνεις. Το δωμάτιο φωτίζεται με κόκκινα φώτα.
- 4 (αν θυμάμαι καλά) δωμάτια με δύο κρεβάτια απέναντι το ένα από το άλλο που κλείνουν με συρόμενη πόρτα (που πάλι δεν κλειδώνει). Σε παίρνουν μάτι μέσα από το τζάμι που είναι στην πόρτα και το δωμάτιο έχει κόκκινα φώτα. Ηχομόνωση μερική όχι πλήρης. Είδα και κάτι τρύπες στον τοίχο αλλά ήταν τόσο χαμηλά (50 cm από το πάτωμα) που δεν κατάλαβα τι σκοπιμότητα είχαν ακριβώς.
- 2 δωμάτια στην άκρη του διαδρόμου με ένα κρεβάτι το καθένα που φωτίζονται με λευκό φως και κλείνουν με αδιαφανή κουρτίνα για όσους δεν γουστάρουν τους ματάκηδες.

Σημείωση: Όπου κρεβάτι βάλτε ένα μονό κρεβάτι που θυμίζει κρεβάτι μασάζ.

Κόσμος:
-Ζευγάρια από 30 ως 50 ,με φάτσες από υλικά κατεδαφίσεως μέχρι πολύ δυνατά μωράκια. Ντύσιμο για νυχτερινή έξοδο και γενικά ο κόσμος είχε πολύ καλή συμπεριφορά δεν παρεκτραπόταν (επαναλαμβάνω 1 φορά έχω πάει). Γενικά η εικόνα του ισογείου ήταν αυτή που θα έβλεπες σε ένα club. Υπήρχαν 7-8 μόνοι άντρες και καμία ελεύθερη γυναίκα.

Και τώρα περνάμε στο ζουμί:

-Από τις 12 ως τις 2 περίπου το μαγαζί ήταν απελπιστικά ψόφιο. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση σαν πρωτάρης που κάποια ζευγάρια δε μιλούσαν σε κανένα και μάλιστα είχαν και κατεβασμένα μούτρα. Είδα ζευγάρια που έφυγαν χωρίς να κουνήσουν από τη θέση τους, ζευγάρια που πήραν λίγο μάτι αλλά δεν έκαναν τίποτα και γενικά ο καθένας μιλούσε μόνο σε όσους ήξερε. Πολύ αργά το βράδυ είδα με το ζόρι 1 παρέα που παίξαν λίγο ανταλλαγή (λεπτομέρειες σε λίγο) ενώ μόνο 1 άντρας μόνος του πήρε πρωτοβουλία να μπουκάρει σε δωμάτιο του ισογείου με κλειστή πόρτα και τελικά γάμησε. Γενικά πολύ λίγη δράση με αποτέλεσμα κάθε φορά που κάποιος πήγαινε να παίξει μπάλα ακολουθούσαν από πίσω 7-8 άτομα για μάτι. Ίσως αυτό να αποθάρρυνε κάποιους από το να γαμήσουν. Γενικότερα οι ποιο πολλοί γαμούσαν τη γκόμενά τους και γούσταραν να τους παίρνουν μάτι ,υποθέτω στις βραδιές που παίζουν μόνο ζευγάρια παίζεται πιο καλή μπάλα.
-Το μάτι αποδείχτηκε μεγάλη περιπέτεια καθώς υπήρχε λίγη δράση οπότε όλοι στριμώχνονταν μπροστά σε ένα παραθυράκι μήπως και δουν τίποτα, άρα αν δεν είσαι ψηλός τη γάμησες. Επίσης δίπλα στα δωμάτια ήταν ένας στενός διάδρομος και γενικά το σκηνικό ήταν για γέλια. Γενικά στο μάτι τον βγάζεις και τον παίζεις ανοιχτά δε σε παρεξηγεί κανείς και στον όροφο μοιράζουν χαρτομαντηλα και υγρά μαντηλάκια.

Τα κορυφαία σκηνικά της βραδιάς:

-Ενα ζευγάρι από άντρα γύρω στα 55 και γυναίκα μιλφάρα 10αρι με σιλικονάτο βυζί και τρελό κορμί γύρω στα 50 μπήκε στο δωμάτιο του ισογείου αλλά με ανοιχτή την πόρτα. Η γκόμενα γδύθηκε και ο μάγκας δίπλα την έπαιζε. Η γυναίκα κέρασε πίπα (εντάξει τον έπαιρνε στο στόμα όχι μέχρι τέλους) ΟΛΟΥΣ τους ενδιαφερόμενους. Εννοείται ότι δημιουργήθηκε ουρά πιο μεγάλη και από τα διόδια αλλά μας έβγαλε μεροκάματο η ψυχάρα για αυτό respect.
-Ενα πολύ εμφανίσιμο ζευγάρι γύρω στα 25 (οι μοναδικοί νεαροπαρέα) με μία διαστημική μουνάρα τα έδωσε όλα στο club η κοπέλα κυκλοφορούσε με τους βύζους έξω, πήρε πίπα στο γκόμενό της μπροστά σε όλο το μαγαζί και μετά έπαιξαν και λιγο μπαλίτσα (κωλοτριψίματα πάνω από τα ρούχα και φιλιά) με μία άλλη παρέα και μία αφρατούλα Ελληνίδα. Όλα όμως στο χώρο του club δεν έκαναν κάτι σε δωμάτιο.

-Και τώρα στην ταμπακιέρα που λέει και ο Γεωργίου:

-Αν είστε ζευγάρι που γουστάρετε να κάνετε σκηνικό με άγνωστα άτομα ή να γνωρίσετε κόσμο για σκηνικά εκτός του μαγαζιού, είστε στο σωστό μέρος με το όποιο ρίσκο ότι μπορεί να μη βρείτε κάτι να σας αρέσει. Γενικά όμως να παίρνετε πρωτοβουλίες να μιλάτε στα ζευγάρια μην περιμένετε να σας την πέσουν.
-Αν γουστάρεις να σε παίρνουν μάτι, τότε ήρθρες στο σωστό μέρος.
-Αν γουστάρεις να παίρνεις μάτι, πάλι ήρθες στο σωστό μέρος αλλά θα έχει και την ταλαιπωρία του. Επίσης μην περιμένεις να δεις αυτά που βλέπεις στις τσόντες θα δεις καθημερινούς ανθρώπους που κάνουν τα γούστα τους.
-Αν είσαι μπακούρι σκέψου ότι με τα ίδια και λιγότερα λεφτά μπορείς να πας σε ένα από τα studio που προτείνουν οι συναγωνιστές όπου ξέρεις τι να περιμένεις και θα γαμάς χωρίς να σε ενοχλεί κανείς. Αν περιμένεις να γαμήσεις, παίρνεις ρίσκο και στο τι θα γαμήσεις και στο χώρο και στους ματάκηδες. Επίσης δε σημαίνει ότι τα ζευγάρια γουστάρουν απαραίτηα μπαλαντέρ και κυρίως άγνωστους, είδα μια χαρά παληκάρια να τρώνε επικά άκυρα.
-Αν θες να το ζήσεις για να πεις ότι το έζησες, θα πρέπει και να το πληρώσεις.

Εγώ αν ξαναπήγαινα θα φρόντιζα να πάω με γυναίκα Παρασκευή ή Σάββατο γιατί θέλω δράση (η ζάχαρη είναι γλυκιά άμα την τρως όχι άμα τη βλέπεις).


Η επιλογή είναι δική σας - ελπίζω να βοήθησα
Πρόσβαση
Εύκολη
Τιμή Εισόδου
100
Η είσοδος επιτρέπεται
Και σε μόνους/μόνες
Η τιμή περιλαμβάνει
Ποτό
Nubic
Μέγας
Εγγραφή:
28 Οκτ 2019
Μηνύματα:
Κριτικές:
8
Likes:
10.973
Πόντοι:
3.786
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 Ντουνταράς, Elganador, koutavoulias και 37 άλλα μέλη

Σχόλια

7 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 7
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
28 Οκτωβρίου, 2019
ω,ναι!βοηθησες!Γερο-μύστης
31 Οκτωβρίου, 2019
Το 80 έγινε 100 για μόνους άντρες;
03 Νοεμβρίου, 2019
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Εμένα πάντως 100 μου ζήτησαν και αν επισκεφθείς και τη σελίδα του μαγαζιού 100 αναγράφεται και εκεί.
10 Νοεμβρίου, 2019
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

απο dress code ? τι φορουσες ? πουκαμισο ? πολο τσιρτ ? τι παιζει εκει ?
16 Νοεμβρίου, 2019
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Στην ιστοσελίδα του μαγαζιού αναφέρεται ότι αν ένας single βάλει κουστούμι πληρώνει λιγότερα αλλά εγώ όταν πήγα δεν είδα κανένα κουστούμι. Γενικότερα το ντύσιμο ήταν casual τζην κοντομάνικο άντε και κανένα πουκάμισο ότι θα έβαζες για να πας στο στέκι σου. Επαναλαμβάνω χωρίς να μπορώ να το επιβεβαιώσω: Ίσως θέλουν κάθε Πέμπτη και Κυριακή Χ αριθμό από μπακούρια και επιτρέπουν την είσοδο στους Χ πρώτους που θα εμφανιστούν, αρκει να μην είναι καραγκιόζηδες ή τρολ ή πολύ γέροι ή άτομα που μανουριάζουν.
05 Δεκεμβρίου, 2019
Υπαρχει ενα προβληματακι. Αν δεν υπαρχει διαθεσιμη γυναικα και δεν θελει να παει καποιος με βιζιτα εκει τι κανει;
19 Δεκεμβρίου, 2019
Μπράβο...Ωραία κριτική
7 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 7