Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.4 63 10
Στριπτιτζάδικα 198106
Γενική βαθμολογία
 
3.1
Εμφάνιση κοριτσιών
 
4.0
Χορός κοριτσιών/shows (πίστα)
 
1.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
1.0
Χώρος
 
2.0
Μουσική
 
2.0
Ποιότητα ποτών
 
6.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
8.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
1.0
Στη ζωή μου έχω επισκεφτεί ορισμένα στριπτιτζαδικα και παρότι που είναι ασύμφορα οικονομικά όταν περνάω καλά τι χρήμα δεν το υπολογίζω. Δυστυχώς, το συγκεκριμένο για μένα ήταν απλά η επιτομή του αίσχους.

Είχα διαβάσει κριτικές σχετικά με το εν λόγω μαγαζί και είπα να το επισκεφτώ ώστε να αποκτήσω προσωπική εμπειρία. Να ξεκινήσω με το θετικό, το προσωπικό ήταν ευγενικό, χαμογελαστο και πρόσχαρο. Μπαίνω μέσα με την παρέα μου και επιλέγω να καθίσουμε στο μπαρ, μαζί με τον ελάχιστο κόσμο που διασκέδαζε.
Παραγγέλνουμε τα ποτά μας και επεξεργαζόμαστε χώρο & τις κορασίδες οι οποίες έδειχναν πως βαριοντουσαν τη ζωή τους σε διάφορες γωνιές. Ως εδώ καλά είμαστε, διότι μετέπειτα ξεκινάει το μαρτύριο.

Σε εύλογο χρόνο, σκάει μύτη μια μελαχρινή προς το μέρος μου όπου της λέω ευγενικά πως δεν θέλω διότι χρειάζομαι λίγο το χρόνο μου ώστε να απολαύσω το ποτό μου, άρα μην σπαταλάει χρόνο προς το παρόν μαζί μου. Θεωρώ πως της μίλησα ξεκάθαρα αλλά η έντονη δυσφορία φάνηκε στο πρόσωπο της καθώς αποχωρούσε που ψέλισε κάτι (πιθανόν με διαολοστειλε στα ρώσικα) το οποίο δεν κατάλαβα. Δεν έδωσα σημασία και συνέχισα το ποτό μου προσπαθώντας να χαλαρώσω.

Ύστερα από λίγο έρχεται μια άλλη στον φίλο μου και αρχίζει να του λέει για τα δωμάτια του επάνω ορόφου. Όταν φτάνει η κουβέντα για τα προγράμματα και το κόστος (50,100,250) ο φίλος μου την ρώτησε ποια η διαφορά του 100 με το 250€. Η απάντηση ήταν κάνω πολλά περισσότερα με άνεση χρόνου, οπότε κλείσε με 250€ ώστε να το ευχαριστηθούμε. Φυσικά ο φίλος μου το αρνήθηκε ότι ήταν πάρα πολλά τα 250€ και του απάντησε αφοπλιστικα: " τι με ρωτάς ρε φίλε αφού δεν θες... μάλλον έχεις ψυχολογικά μάγκα και εγώ την κάνω!!!" όπου πήρε το τσαντάκι της με μία απότομη κίνηση και έφυγε. Μείναμε και οι δύο άναυδοι με την συμπεριφορά της.

Δεν περνάει ένα 5λεπτο με κάτι αστείους χορούς πάνω στη μπάρα από βαριεστημενες χορεύτριες και σκάει μύτη μια άλλη τύπισσα όπου άρχισε να χαϊδεύει το κεφάλι του φίλου μου. Φάνηκε πως ήθελε να κάνουμε πλακιτσα ενώ μας χαμογελούσε ευχάριστα ώστε να σπάσει ο πάγος. Όταν με ρώτησε κάτι για την ηλικία του φίλου μου της είπα για πλάκα πως είναι μπέμπης και χαδιαρης. Η απάντηση της:" αφού είναι αυτά που είπες εγώ δεν γουστάρω διότι με ξενέρωσατε!!!"
Να εξηγήσω πως εκείνη ξεκίνησε ανόητα και με περιπαικτικό τρόπο, το συνεχίσαμε μέσα σε ένα ήπιο τόνο με έξυπνους αστεϊσμους και ξαφνικά σοβαρεψε, μας τα εχωσε και έφυγε. Ο λόγος ακόμα αδιευκρίνιστος.

3/3 περιστατικά με διαφόρων ειδών προσβολές προς το πρόσωπο μας, ήταν η αφορμή να σηκωθούμε και να φύγουμε και να τραβήξαμε σε άλλο στριπτιζοθεατρο ώστε να συνεχίσουμε ευχάριστα τη νύχτα μας.

Συμπέρασμα για μένα, αυτό το μαγαζί μπαίνει πλέον στη μαύρη λίστα διότι η παρακμή φαίνεται και εκδηλώνεται από την συμπεριφορά των κορασίδων.

Ίσως η ελάχιστη πελατεία να πηγαίνει για τα επάνω δωμάτια αλλά για μένα το στριπτιτζαδικο έχει και μια ατμόσφαιρα θέαμα με κονσομανσιον. Αυτό δεν το συνάντησα αλλά αντίθετα αντιμετώπισα ένα είδος πρωτόγνωρης αγένειας.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Μαΐου 02, 2019
christos_021187
Ενεργό Μέλος
Εγγραφή:
30 Δεκ 2016
Μηνύματα:
Κριτικές:
8
Likes:
1.295
Πόντοι:
486
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 abcxyz, 6Y44, Aragorn135 και 4 άλλα μέλη

Σχόλια

3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
04 Μαΐου, 2019
Παρόμοιες καταστάσεις έχω βιώσει και εγώ εκεί μέσα.Οι κόπελες απαράδεκτες.Εδώ και καιρό το έβαλα μαύρη λίστα.
(Updated: 06 Μαΐου, 2019) 04 Μαΐου, 2019
Το συζηταγα ξανά με τον φίλο μου και μου θύμισε ακριβώς τις κουβέντες της 3ης κοπελα:

"αφού είναι αυτά που είπες εγώ δεν γουστάρω άλλες μαλακίες".

Θεωρώ πως λόγω θέσης των μαγαζιών αυτών και τα πάμπολλα διπλανά ξενοδοχεία της Συγγρούς προτιμούν τουρίστες που για αυτούς τα ποσά αυτά είναι αστεία. Οπότε ίσως να είναι κακομαθημένες και να θυμώνουν αν δεν βάζεις το χέρι στην τσέπη με το "γεια σου, όμορφε είμαι η....". Χμμμ;
05 Μαΐου, 2019
Αν βάζαν το ποτό της κοπέλας λίγο πιο κάτω, θα ήταν νουμερο 1, μαζί με τα πάνω δωμάτια. 35 για το ποτό δεν υπάρχει πάντως. Άντε να ξαναπάω μια φορά ακόμα μέσα στο καλοκαίρι. Η κοπέλα κάθεται λίγο για 35 ευρώ. Στο εξωτερικό Γερμανία/Ελβετία με ένα 20άρι, κάθεται 30-45 λεπτά και με μπαλαμούτι.
3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3