Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.7 148 10
Cinema 430176
Γενική βαθμολογία
 
6.3
Γενική Εντύπωση
 
5.0
Χώρος (θέατρο/καθίσματα)
 
7.0
Ποιότητα προβολής
 
7.0
Κυριακή 07 Απριλίου 2019. Είχα ξυπνήσει από νωρίς το πρωί. Η αποχή που κηρύξαμε, από τα στέκια του αγοραίου έρωτα, ήταν σε εξέλιξη. Δεν με πήρε τηλέφωνο κάποιος φίλος για καφέ, με έτοιμη την εβδομαδιαία εργασία του σεμιναρίου και μην έχοντας όρεξη για προπόνηση, αποφάσισα να επισκεφτώ το σινεμά.
Ήταν λίγο πριν τις 17:00, όταν πέρασα την είσοδο και αφού πλήρωσα απλό εισιτήριο, στο ταμείο, κατευθύνθηκα προς την κεντρική σάλα. Εκεί παρατήρησα και μια μικρή αλλαγή, καθώς η κουρτίνα ήταν τοποθετημένη πιο μπροστά, στην είσοδο της σάλας.
Πήγα στο σημείο που κάθομαι πάντα και περίμενα, μέχρι να συνηθίσουν τα μάτια μου στο σκοτάδι, για να κάνω την πρώτη αναγνωριστική βόλτα. Ανέβηκα και στον εξώστη, χωρίς να δω τίποτα το ιδιαίτερο. Πάρα πολύ λίγος κόσμος και σχεδόν όλοι τους ήταν gay.
Εκεί που καθόμουν και έβλεπα την τσόντα, ξαφνικά έκατσε δίπλα μου ένας τύπος, καραφλός, με αυστηρό παρουσιαστικό και μούσι, ο οποίος έμοιαζε σαν Δεσπότης. Δεν μου είπε κάτι, ούτε με κοίταξε. Έβγαλε την μαλαπέρδα έξω και άρχισε να τον παίζει.
Εγώ δεν του είπα κάτι, μιας και ο χώρος είναι για όλους. Μετά από λίγα λεπτά σηκώθηκα και βγήκα έξω, στο φουαγιέ. Μπήκα πάλι μέσα και αφού έκανα άλλη μία βόλτα, επέστρεψα στην θέση μου, καθώς ο τύπος είχε φύγει.
Σιγά, σιγά και καθώς η ώρα περνούσε, ο κόσμος πλήθαινε. Δυστυχώς ήταν όλοι τους gay και οι περισσότεροι μεγάλης ηλικίας και τραγικής εμφάνισης. Όπως έβλεπα την τσόντα, το μάτι μου πήρε τον Δεσπότη να κάθεται στην αριστερή πολυθρόνα, να έχει κατεβασμένο το παντελόνι του και να τον παίζει σε κοινή θέα.
Στην αρχή τον πλησίασε ένας νεαρός χοντρούλης, ο οποίος φόραγε ένα σορτάκι και λίγα λεπτά πριν ήταν σε καμπίνα του εξώστη, όπου έκανε σκηνικό με έναν μπουχέσα. Δεν ξέρω τι συζήτησαν, μεταξύ τους, γιατί ο χοντρούλης και καραφλούλης έφυγε άπραγος.
Σχεδόν αμέσως πήγε και έκατσε δίπλα του ένας ψιλόλιγνος καμπούρης. Ούτε και με αυτόν γνωρίζω τι ειπώθηκε, αλλά μάλλον ο τύπος πρέπει να του έριξε άκυρο και εκεί που νόμιζε ότι θα φάει τσαπού, ξαφνικά τέζα ο καμπούρης.
Εμφανίστηκε και ένας νέος, με σκατόφατσα, ο οποίος φορούσε τζάκετ παραλλαγής, καπέλο και παίζοντας το μπεγλέρι του πηγαινοέρχονταν ασταμάτητα, για ώρα, μέχρι που βρήκε το ταίρι του: Έναν μπάρμπα, με τον οποίο έκανε φάση σε έναν από τους αριστερούς καναπέδες.
Εν τω μεταξύ, ο κόσμος συνέχιζε και έρχονταν. Ανθυγιεινές κωλόφατσες, προβληματικές φυσιογνωμίες, υπερήλικες σκλάβοι των παθών τους και νέοι βουτηγμένοι στην λαγνεία, συμπλήρωναν ένα αντιαισθητικό και εμετικό πάζλ.
Και εκεί που νομίζω ότι τα έχω δει όλα, ξαφνικά έσκασε μύτη ένα τραγικό ζευγάρι: Ο τύπος χλιμίτζουρας, σου έδινε την εντύπωση ότι είχε πάγκο στην λαϊκή ή ήταν εργάτης στην Χαλυβουργική (βαρέα & ανθυγιεινά) ή ότι δούλευε στην Ναυπηγοεπισκευαστική Ζώνη Περάματος, ματσακόνι.
Η σύζυγός του ήταν μία κυράτσα, παχουλή, με κατσαρό μαλλί και γυαλιά. Η κλασική κυρά-Κατίνα της γειτονιάς, η οποία εκεί που σου κάνει παρατήρηση για την μπουγάδα, εκεί σου λέει το φλιτζάνι και τα χαρτιά, βλέποντας Μενεγάκη. Και οι δυο τους πάνω από 60 ετών.
Εγώ απαξίωσα ακόμη και να τους ακολουθήσω. Ανέβηκα λίγο μέχρι τον εξώστη για να κόψω κίνηση και κατέβηκα πάλι για να μιλήσω με τον φιλαράκο, που τσιμπουκώσαμε μαζί την ανώμαλη ξανθιά, ο οποίος είχε έρθει λίγο πριν και με ενημέρωσε ότι ήταν και ο γνωστός κωλόγερος στο σινεμά και καθόταν, μάλλον, με το αφεντικό στον καναπέ της εισόδου, εκεί που απαγορεύετε για όλους έκτος από τον συγκεκριμένο.
Ξαφνικά με έπιασαν τα γέλια. Πήγα πάλι στην θέση μου, έκατσα και το γέλιο άρχισε να γίνεται νευρικό. Γύρω μου, όλοι οι αντιτουριστικοί να πηγαινοέρχονται, στον εξώστη περίμενε το σάπιο ζευγάρι και πίσω του καραδοκούσαν αγάμητα ναυάγια, ο Δεσπότης καθισμένος, αυτή την φορά σε έναν από τους δεξιούς καναπέδες, τραβούσε μαλακία ασύστολα, στις καμπίνες ακούγονταν βογγητά και σφαλιάρες από αδερφές που έκαναν αλλαξοκωλιές και ανάμεσά τους ο καμπούρης, που τριγυρνούσε ψάχνοντας ψωλή, βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα σε μια συνολική εικόνα που έμοιαζε με creep show.
Κοιτάζοντας την τσόντα, την οποία είχα ξαναδεί, εκείνη την στιγμή ο νεαρός πρωταγωνιστής γελούσε, καθώς πηδούσε το πιπίνι. Δεν ξέρω εάν ήταν η παράξενη συγχρονικότητα ή αν έβλεπε εμένα σαν ταινία, όπως τον έβλεπα εγώ.
Σηκώθηκα και πήγα πάλι στο φουαγιέ. Κοιτώντας έξω, να δω αν βρέχει ακόμη, είδα να μπαίνει ένα ζευγάρι. Δεν μπορούσα να δω καλά, καθώς η κοπέλα φορούσε καπέλο. Αφού πήγαν στο υπόγειο, ανέβηκαν και πέρασαν στην κεντρική αίθουσα. Πέρασαν από μπροστά μου και είδα έναν κοντό άσχημο μπάρμπα, ένα ξανθό νεαρό νόστιμο κορίτσι με ωραία μάτια και τον κωλόγερο.
Μπήκαν στην σάλα του ισογείου και πέρασαν μέσα στην δεξιά καμπίνα. Μαζί τους πέρασα και εγώ. Το κορίτσι έκατσε στον καναπέ και σήκωσε την φούστα. Ο κωλόγερος άρχισε να το χαϊδεύει και μαζί με αυτόν και εγώ. Της έπιασα τον κώλο και της έβαλα χέρι, στο μουνί, πάνω από το στρίνγκ. Έβγαλα μία καπότα από την τσέπη, την άνοιξα και άρχισα να παίζω το καυλί μου. Ξαφνικά ένιωσα το χέρι του μπάρμπα στο καυλί μου. Στην αρχή νόμισα ότι το έκανε κατά λάθος, μέσα στο σκοτάδι. Μετά αντιλήφθηκα ότι ο τύπος ήταν gay και φίλος του κωλόγερου, καθώς τον φώναξε με το όνομά του (Γιώργος).
Εγώ τραβήχτηκα και αυτός μου είπε να βγω έξω, γιατί περίμενε κάποιον άλλον. Έχοντας εμπειρία σε τρίο, gang bang και σεξ με αγνώστους στο σινεμά, σεβάστηκα την επιθυμία του και ακολούθησα τους κανόνες. Βγήκα έξω και στήθηκα στο τζάμι για να πάρω μάτι, παρέα με τους υπόλοιπους.
Μετά από εμένα, πέρασε ένας άλλος κύριος και του έκανε το ίδιο. Μετά τον κύριο, ένας νεαρός και μετά τον νεαρό ο Δεσπότης. Σε όλους έκανε ακριβώς το ίδιο: Μόλις τα παιδιά έβγαζαν έξω τις πούτσες, ο μπάρμπας τους χούφτωνε και τους έλεγε το ίδιο ψέμα.
Από το παράθυρο δεν μπορούσαμε να δούμε και πολλά πράγματα, γιατί ήταν σκοτεινά. Ίσα που διέκρινα τον κωλόγερο να κάθεται και να τον καβαλάει η κοπέλα και ακούσαμε τον μπάρμπα να χύνει στο στόμα της, αποκαλύπτοντας την ταυτότητά του: Κωλομπαράς.
Μίλησα με όλα τα παιδιά και σχολιάσαμε αρνητικά το συγκεκριμένο σκηνικό, το οποίο ήταν στημένο. Διαβάστε πως οι συγκεκριμένοι έπαιξαν την πουστιά:
Ο κωλόγερος έφερε ένα πούστη φίλο του, αυτός έφερε μία ξένη, καθώς η κοπέλα δεν ήταν Ελληνίδα, δεν μιλούσε καθόλου και μάλλον ήταν πληρωμένη πουτάνα. Παίξανε μόνοι τους σε κοινή θέα, κάτι που θα μπορούσαν να κάνουν σε δικό τους χώρο, αφού γνωρίζονται. Ο τρόπος που έβαζαν τον κόσμο μέσα, έδινε την εντύπωση σε έναν τρίτο παρατηρητή, ότι πάνε ζευγάρια, στο σινεμά και παίζουν με όλους δημιουργώντας μία ψευδαίσθηση.
Με αφορμή αυτό, για άλλη μια φορά άνοιξαν στόματα και αποκάλυψαν τα τεχνάσματα που χρησιμοποιεί ο ιδιοκτήτης για να προσελκύσει κόσμο: Πληρωμένες πουτάνες, φιλικά ζευγάρια στα οποία λέει να περάσουν μια βόλτα, πριν την βραδινή τους έξοδο και κολλητοί σαν τον κωλόγερο, έχουν καταστρέψει έναν πολύ ωραίο και προσεγμένο χώρο, ο οποίος θα μπορούσε να ήταν ένα από τα hot spot της πόλης, όσον αφορά το swinging και όχι μόνο.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Απριλίου 07, 2019
info@123
Μέγας
Εγγραφή:
23 Οκτ 2013
Μηνύματα:
Κριτικές:
66
Likes:
11.023
Πόντοι:
3.506
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 review reaction 3 Milfomaniac, Ahotone, Boy1979 και 18 άλλα μέλη

Σχόλια

4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
09 Απριλίου, 2019
+1
σωραιος ΚουλΚουλ
09 Απριλίου, 2019
Πεσατε θυμα κραχτη.
PV
Peter Van Norden
11 Απριλίου, 2019
εγώ πάντως γουστάρω ώριμους και άσχημους,πολύ θα γούσταρα ένα σκίσιμο στο συγκεκριμένο σινέ.Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα
07 Μαΐου, 2019
Ωραία περιγραφή ο φίλος.Ματάκι
4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4